30 способів прискорити інтернет на смартфоні та ноутбуці

Показати зміст статті

 1. Як прискорити інтернет на комп’ютері або смартфоні
 2. Спосіб 1: примусове підключення 4G замість 3G/2G
 3. Спосіб 2: зниження якості відео
 4. Спосіб 3: закриття зайвих вкладок в браузері
 5. Спосіб 4: установка рекламних блокувальників
 6. Спосіб 5: відключення або заміна VPN
 7. Спосіб 6: турборежим в браузері
 8. Спосіб 7: прискорення роботи браузера
 9. Спосіб 8: відключення роздачі в торрент
 10. Спосіб 9: відключення автооновлення ПО
 11. Спосіб 10: відключення ліміту каналу на рівні ОС
 12. Спосіб 11: налагодити роботу комп’ютера
 13. Спосіб 12: підбір оптимального тарифу
 14. Спосіб 13: зміна провайдера
 15. Як збільшити швидкість інтернету, якщо ви користуєтеся Wi-Fi
 16. Спосіб 1: апгрейд мережевого адаптера
 17. Спосіб 2: перевірка кабелю інтернету
 18. Спосіб 3: оновлення прошивки і опцій роутера
 19. Спосіб 4: перевірка конфігурації мережі
 20. Спосіб 5: захист мережі Wi-Fi паролем
 21. Спосіб 6: перемикання на Wi-Fi 5 ГГц
 22. Спосіб 7: «обнулення» налаштувань маршрутизатора
 23. Спосіб 8: установка роутера в правильному місці
 24. Спосіб 9: застосування репітерів
 25. Спосіб 10: включення WMM
 26. Спосіб 11: настройка потужності передавача
 27. Спосіб 12: перехід на інший номер каналу роутера
 28. Спосіб 13: заміна кабелю
 29. Як збільшити швидкість мобільного інтернету

Помітили, що інтернет почав працювати не так швидко, як раніше? Або, може, його швидкість не влаштовувала вас спочатку? Іноді буває простіше припинити перегляд веб-сайту, а не чекати його завантаження? Подібні ситуації трапляються дуже часто. І вимагають замислитись, як збільшити швидкість інтернету.

Ми живемо в той час, коли доступ до високошвидкісної мережі буквально необхідний. Бізнес, комунікації, актуальна інформація зосереджені в мережах, доступ до них тепер можливий в будь-якому місці і час. При наявності швидкої мережі. Але, так буває не завжди. Що робити, і як прискорити інтернет?

Часом вистачає кілька простих налаштувань або використання відповідної програми. В інших випадках – спеціальних дій з боку користувача. Про них ми сьогодні і поговоримо.

Як прискорити інтернет на комп’ютері або смартфоні

Причин повільної роботи інтернета на ноутбуці або телефоні, ціла купа. Проблеми зустрічаються з мережевим обладнанням, операційною системою, встановленими програмами, самою технікою або ж на стороні провайдера. Нерідко мережу «лагає» через непомірне з’єднання. Як підвищити швидкість інтернету? Існує багато способів.

Спосіб 1: примусове підключення 4G замість 3G/2G

Якщо для нових смартфонів 4G – це, скоріше, стандарт, то в попередніх моделях найкращим типом мережі є 3G. Щоб примусово встановити підключення 4G на Android, перейдіть в «Налаштування» – «SIM-карта і мережа» і виберіть «Бажаний тип мережі» – інтернет почне «ловити» швидше.

У різних смартфонах назви окремих опцій меню можуть відрізнятися, але кінцевий ефект аналогічний.

Спосіб 2: зниження якості відео

Подобаються ролики в YouTube, але мережа відверто слабенька, і вони виснуть? Щоб виправити ситуацію, знизити якість відео (наприклад, з 1080р до 720р) і відчуєте різницю. Натисніть на шестерню внизу вікна програвача та змініть якість зображення (низька, середня, висока) – відео стане завантажуватися швидше, при цьому звук ролика не погіршиться.

Спосіб 3: закриття зайвих вкладок в браузері

Нерідко користувачі відкривають багато сайтів одночасно, та ще й закріплюють їх для автозавантаження. Як результат, при вході в інтернет, програмне забезпечення змушене завантажувати всі ці ресурси. Відбувається це не так швидко, як хочеться. Щоб вирішити проблему, закрийте всі непотрібні вкладки, а ті, які важливі, закріпіть в закладках, і ваша мережа відразу стане спритніше.

Спосіб 4: установка рекламних блокувальників

Контекстна реклама, всі ці спливаючі вікна і банери значно погіршують швидкість інтернету. Перше, що слід зробити, намагаючись покращити швидкість з’єднання з глобальною мережею, це позбутися від реклами на сайтах. Адже, іноді, «вага» маркетингового онлайн-матеріалу займає половину сторінки, яку ви намагаєтеся завантажити. А тепер уявіть, скільки трафіку витрачається на відкриття реклами, на яку ви, швидше за все, навіть не звернете увагу!

Зайдіть в опції вашого браузера і встановіть блокувальника реклами – Adblock, Brave Browser, Ghostery, NordVPN або щось в цьому роді. Настирливі рекламні оголошення вас більше не потурбують.

Спосіб 5: відключення або заміна VPN

Для тих, хто не в курсі, VPN – це технології віртуальної приватної мережі для з’єднання поверх іншої мережі. Вимкніть їх і спостерігайте, як змінилася швидкість: якщо стала вище, тоді є сенс змінити VPN або проксі-сервіс, або намагатися ними не користуватися.

Спосіб 6: турборежим в браузері

Більшість популярних веб-браузерів підтримують режим Турбо, завдання якого – прискорити завантаження сторінок в інтернеті за допомогою різних алгоритмів (наприклад, стискає картинки і відео). Не ігноруйте дану можливість – активуйте опцію для важких сторінок, таких як стрічка новин або FB, і здивуєтеся, наскільки інтернет став швидше.

Спосіб 7: прискорення роботи браузера

Поширені випадки, коли користувач думає, що «гальмує» мережу. Насправді, «гальмує» браузер. Як поліпшити швидкість інтернету?

 • Увімкніть опцію, яка забороняє сайтам надсилати повідомлення.
 • Зробіть неактивними зайві доповнення.
 • Оновлення Browser до самої актуальної версії.

Паралельно, перевірте внутрішні опції програмного забезпечення, можливо, там активні налаштування, які також можуть уповільнити роботу інтернету.

Спосіб 8: відключення роздачі в торрент

Включений uTorrent і інші клієнти на комп’ютері обробляють безліч завантажень і роздач, надмірно навантажуючи канал. Просто покиньте роздачу або поставте завантаження даних на паузу для більш спритної роботи в інтернеті. До речі, качати файли з трекерів можна значно швидше, знявши обмеження швидкості завантаження в налаштуваннях.

Спосіб 9: відключення автооновлення ПО

Багато проблем з комп’ютером і смартфоном відбуваються після автоматичного оновлення програмного забезпечення. І навіть раніше – коли апгрейд відбувається в фоновому режимі. Поки ви працюєте в «неті», ваша Віндовс забирає частину каналу, вишукуючи актуальні версії. В такому випадку рекомендується відключити автооновлення ОС і робити ручну настройку ПО. Використовуйте CCleaner, де можна відключити автоперевірка оновлень. Додатково рекомендуємо зробити перевірку операційної системи на наявність шпигунських програм.

Спосіб 10: відключення ліміту каналу на рівні ОС

Метод підходить для тих, хто користується Windows. Операційна система за замовчуванням знижує ширину каналу інтернет в межах 20 відсотків. Щоб відключити це обмеження, тисніть Win + R і в пошуковій формі пропишіть «gpedit.msc» – в результаті повинен відкрити редактор групових політик. В меню «Конфігурація комп’ютера» виберіть – «Обмежити зарезервовану пропускну здатність», після чого активуйте кнопку «Включено» і в полі поруч поставте «0».

Спосіб 11: налагодити роботу комп’ютера

Падіння швидкості інтернету може бути наслідком поганої продуктивності самої машини. Як збільшити швидкість інтернету на ноутбуці в такому випадку?

 • Перевірити пристрій на наявність вірусів і «несприятливого» програмного забезпечення.
 • Виконати очищення системи.
 • Збільшити обсяг ОЗУ.
 • Замість HDD поставити диск SSD (ємністю не менше 2 Тб).
 • Усунути перегрів заліза (почистивши материнську плату, накопичувач пам’яті від пилу, обробивши кулери охолодження спеціальною термопастою, тощо).

У мережі є багато статей про те, як провести ту чи іншу операцію. Багато часу на налагодження роботи комп’ютера, як правило, не потрібно.

Спосіб 12: підбір оптимального тарифу

Постачальники інтернет обожнюють слати повідомлення про те, що у них доступні нові тарифи – з високою швидкістю з’єднання за колишньою ціною. Можливо, для вас це шанс перейти на більш хороший сигнал інтернету. Але щоб упевнитися в його якості, не полінуйтеся вивчити, що пропонує провайдер. Причому не те, що він пише в своїй рекламі, а самостійно провівши тест мережі на одному зі спеціалізованих онлайн-сервісів або додатків.

Спосіб 13: зміна провайдера

Безумовно, найбільш категоричний спосіб як прискорити швидкість інтернету. Якщо поруч з’явився новий постачальник з більш хорошими швидкостями мережі, сміливо переходите до нього. Поговоріть з сусідами, подайте заявки, щоб прискорити процес і вже скоро ви станете користувачем швидкісного інтернету. Головне, не лінуватися і проявити ініціативу.

Як збільшити швидкість інтернету, якщо ви користуєтеся Wi-Fi

Говорити про те, наскільки популярні маршрутизатори, буде зайвим: вони – обов’язковий атрибут кожної квартири і офісу, бо забезпечують стабільне, високошвидкісне з’єднання з Глобальною мережею. Але, так буває не завжди. Що робити, якщо швидкість, яка надається провайдером, 100 Мб/с, а реальна – «по повітрю» – не дотягує і до 30 Мб/с? Є багато хитрощів, за допомогою яких можна збільшити роботу Wi-Fi на сучасних і не зовсім роутерах. Ось кілька найпростіших.

Спосіб 1: апгрейд мережевого адаптера

По можливості, поновіть мережеві адаптери Wi-Fi або Ethernet. І справа тут навіть не в тому, що вони морально застаріли. Просто нові конфігурації підтримують найактуальніші стандарти зв’язку, здатні приймати і обробляти сигнал набагато швидше. Мережева карта, як і будь-яка технологічна плата, з часом погіршує свою роботу, що неодмінно позначається на швидкості інтернет-з’єднання.

Спосіб 2: перевірка кабелю інтернету

Немає різниці – ви використовуєте бездротову мережу або з’єднання Ethernet – до вашого приміщення підведено кабель ззовні. Унаслідок пошкоджень він може видавати меншу швидкість. Перевірте цілісність кабелю там, де це можливо і зверніться до провайдера, щоб той усунув наявні дефекти.

Спосіб 3: оновлення прошивки і опцій роутера

Багато хто задається питанням, як збільшити швидкість інтернету wifi, якщо вони користуються мережевим маршрутизатором. Рішення досить просте – оновлення прошивки. Після того, як буде встановлена нова версія ПЗ, роутер Wi-Fi буде приймати сигнал швидше. Пошукайте нову прошивку на форумах, після чого встановіть на маршрутизаторі. Наприклад, якщо він підтримує WLAN 802.11ac, то є сенс переключити його зі старого стандарту 802.11.n.

Спосіб 4: перевірка конфігурації мережі

В будинку може бути скільки завгодно пристроїв, але інтернет один. І якщо до нього підключено відразу кілька гаджетів, вони буквально «роздирають» канал між собою. Зробіть розумну конфігурацію своєї мережі (усунення вузьких місць бездротової мережі, збільшення зони покриття), щоб її було достатньо на всіх.

Спосіб 5: захист мережі Wi-Fi паролем

Доступну мережу можуть використовувати сторонні користувачі. Підключаючись по бездротовій мережі, вони будуть «відкушувати» частину трафіку, сповільнюючи роботу ваших пристроїв. А що, як через ваш роутер сусіди будуть дивитися потокове відео і качати файли з торентів ?! Приділіть кілька хвилин і захистіть точку доступу паролем, в настройках маршрутизатора.

Спосіб 6: перемикання на Wi-Fi 5 ГГц

Метод працює у випадку з дводіапазонними роутерами. У налаштуваннях моделі шукайте опцію перемикання на частоту 5 гігагерц. В даному діапазоні бездротова мережа функціонує набагато спритніше, правда, з меншим радіусом покриття.

Також можливий варіант активації відразу двох паралельних мереж – в стандарті 2,4 ГГц і діапазоні 5 ГГц.

Спосіб 7: «обнулення» налаштувань маршрутизатора

Іноді робота інтернету сповільнюється через збій програмного забезпечення маршрутизатора. Як збільшити швидкість віддачі інтернету, якщо таке сталося? Спочатку спробуйте перезавантажити роутер. Якщо це не спрацює, тисніть кнопку Reset і налаштуйте пристрій заново.

Спосіб 8: установка роутера в правильному місці

Безумовно, якість з’єднання мережі Wi-Fi залежить від того, де знаходиться маршрутизатор. Чим менше перешкод (стіни, меблі) і відстані між ним і приймачем, тим краще інтернет. Оптимально встановити роутер можна виключно методом проб і помилок. Як правило, його розміщують по центру будинку (квартири, офісу) для однакового охоплення сигналом всіх кімнат.

Спосіб 9: застосування репітерів

Буває, що потужності маршрутизатора не вистачає, особливо, якщо він стоїть на великому об’єкті (виставковий або торговий центр, склад, виробничий цех). Тоді є сенс поставити повторювач сигналу, або ретранслятор. Пристрій розташовується між роутером і далекими кімнатами. Його можна купити або зробити зі старого маршрутизатора. У доступі – безліч довідок, як це краще зробити.

Спосіб 10: включення WMM

Коли швидкість з’єднання з всесвітньою павутиною досягає рекордних значень, незайвим буде активувати WMM. Ця характеристика йде в парі з QoS і корисна при перегляді онлайн-роликів.

Щоб підключити Wi-Fi MultiMedia:

 • в опціях бездротового режиму клікніть на «Розширені настройки»;
 • тисніть «Вкл.» поруч з WMM.

Даний параметр також повинен підтримувати Wi-Fi адаптер комп’ютера. Активувати його можна шляхом: «Налаштування» – «Властивості» – «Додатково».

Спосіб 11: настройка потужності передавача

В інтерфейсі пристрою знайдіть потужність сигналу, виберіть оптимальне число і повільно зменшуйте показник. Зупиніться тоді, коли ваш ноутбук або смартфон (перебуваючи максимально далеко від передавача) перестане «бачити» мережу. Останній крок – збільшити потужність роутера. Все – можна юзати вай-фай на оптималках.

Спосіб 12: перехід на інший номер каналу роутера

Буває таке, що маршрутизатор, ваш і ваших сусідів, налаштований на оду частоту роботи. В такому випадку, при одночасному використанні пристроїв, можливі перешкоди. Отже, страждає швидкість інтернет-з’єднання. Як додати швидкість інтернету? Встановіть інший канал в налаштуваннях роутера.

Спосіб 13: заміна кабелю

Актуальний швидкісний інтернет без перевантажень, перешкод і проблем з обладнанням? Замініть мідний кабель мережі волоконно-оптичним, який збільшує реальну швидкість з’єднання майже в 10 разів!

Така лінія має менше активного обладнання, потенційно ріжучого швидкість, а також виключає перевантаження в години пік. При прокладанні оптоволокна, абонент отримує персональну лінію, підведену прямо в квартиру (технологія GPON).

Як збільшити швидкість мобільного інтернету

Потрібен інтернет тут і зараз? Звичайно, ви потягнетеся в кишеню за смартфоном. Але, іноді при його використанні, в доступі інтернет спостерігаються деякі труднощі: повільно завантажуються сторінки в браузері, не завантажуються файли, тощо. Як бути в такій ситуації, як збільшити швидкість інтернету на смартфоні?

 • Багато користувачів навіть не здогадуються, що замість 3G вони можуть використовувати більш швидкісний стандарт LTE (4G). Перевірити, який мобільний інтернет використовується в даний момент, можна зайшовши в налаштування і переглянувши доступні режими. Якщо в списку присутній LTE, і він не включений, увімкніть його.
 • Наступна порада стосується додатків типу Facebook або Messenger, що вимагають від мобільного пристрою високої продуктивності. Спеціально для них були створені їх Lite-версії. Встановіть програми з відміткою «лайт» або «Go» і юзайте на більш високій швидкості.
 • Іноді причиною слабкого інтернету є помилка в самому смартфоні. Якщо ви перевірили всі додатки, а мережа все одно лагає, просто перезапустіть пристрій. У дуже багатьох випадках допомагає саме ця проста дія.
 • І останнє: перевірте, чи вистачає на вашому рахунку грошей і трафіку. В основному, оператори попереджають абонентів про критичний стан ресурсів, надсилаючи SMS. Якщо трафік насправді вичерпаний, телефонуйте сервісному центру, який пропонує варіанти продовження інтернету.

Ось і все – 30 лайфхаків, як підняти швидкість інтернету, у вас на озброєнні. Тепер, коли будуть проблеми з мережею, ви легко можете їх вирішити.

Вам сподобалася стаття?

Залиште коментар
абоКоментарі
Залишити відгук
Поки що немає коментарів