Чесний гайд по вибору проектора для домашнього перегляду і бізнесу

Показати зміст статті

 1. 1. ЗАСТОСУВАННЯ – ДЛЯ ЧОГО ВИ ХОЧЕТЕ ВИКОРИСТОВУВАТИ ПРОЕКТОР?
 2. ПРОЕКТОРИ ДЛЯ ВИКОРИСТАННЯ ВДОМА
 3. ПРОЕКТОРИ ДЛЯ ВИКОРИСТАННЯ В БІЗНЕСІ
 4. 2. ЯСКРАВІСТЬ – НАСКІЛЬКИ ЯСКРАВИМ ПОВИНЕН БУТИ ВАШ ПРОЕКТОР?
 5. 3. КОНТРАСТ – ДОДАВАННЯ ГЛИБИНИ ВАШОМУ ЗОБРАЖЕННЮ
 6. 4. РОЗДІЛЬНА ЗДАТНІСТЬ/ФОРМАТ – СКІЛЬКИ ПІКСЕЛІВ ПОТРІБНО ВАШОМУ ПРОЕКТОРУ?
 7. 5. ГУЧНІСТЬ – СКІЛЬКИ ШУМУ БУДЕ СТВОРЮВАТИ ПРОЕКТОР?
 8. 6. ТЕХНОЛОГІЯ – ЯКА ТЕХНОЛОГІЯ ПІДХОДИТЬ?
 9. 7. ОСОБЛИВОСТІ – ЯКІ ФУНКЦІЇ ПОВИНЕН МАТИ ВАШ ПРОЕКТОР?
 10. 8. З’ЄДНАННЯ – АНАЛОГОВІ АБО ЦИФРОВІ
 11. 9. РОЗТАШУВАННЯ ПРОЕКТОРА
 12. 10. ВИТРАТИ НА ТЕХНІЧНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ – НАСКІЛЬКИ ДОРОГО МІНЯТИ ЛАМПУ?
 13. НАШІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ВИБОРУ ПРОЕКТОРА
 14. BENQ W1090
 15. ACER H6519ABD (MR.JNB11.00M)
 16. SONY VPL-HW45ES

DLP або LCD? WUXGA або Full HD? ANS-люмен, контрастність, позиціонування – у світі проекторів є цілий ряд специфікацій і функцій, які допоможуть вибрати ідеальний проектор! Ми зібрали деякі важливі характеристики й особливості проекторів, враховуючи останні досягнення в галузі технологій. Прочитайте наше керівництво, щоб зробити правильний вибір проектора.

1. Застосування
Яскравість
Контраст
Роздільна здатність/Формат
Гучність
Технологія
Особливості
З’єднання
Позиціонування
Витрати на технічне обслуговування

1. ЗАСТОСУВАННЯ – ДЛЯ ЧОГО ВИ ХОЧЕТЕ ВИКОРИСТОВУВАТИ ПРОЕКТОР?

По-перше, запитайте себе, для чого вам потрібен проектор. Для кожної сфери застосування є свої критерії вибору, щоб спростити, ми розділимо використання на два типи – домашнє і для бізнесу.

ПРОЕКТОРИ ДЛЯ ВИКОРИСТАННЯ ВДОМА

Для вашого домашнього кінотеатру ми рекомендуємо проектор із роздільною здатністю 16:9, оскільки більшість фільмів доступні саме в цьому форматі. Проектори Full HD (1920 x 1080 пікселів) пропонують цю роздільну здатність і зарекомендували себе, як стандарт додатків для домашнього кінотеатру. Якщо ви хочете оновити старий проектор із розрахунком на майбутнє, вибирайте проектор із роздільною здатністю 4K (3840 x 2160 пікселів). Якщо дозволяє бюджет, таке рішення буде правильним вибором.

Деякі з високоякісних проекторів для домашніх кінотеатрів із роздільною здатністю Full HD також підтримують масштабування 4K. Вони володіють технологією поліпшення 4K – це означає, що панель 1080p здатна поліпшити якість зображення до більш високої роздільної здатності, долаючи розрив у ціні між 1080p і 4K.

У наші дні хороший проектор для домашнього кінотеатру буде підтримувати 3D, а більш дорогі моделі запропонують ще одну важливу функцію: інтерполяцію кадрів. Ця система додає додаткові кадри до відео, забезпечуючи більш плавне відображення зображення під час швидких сцен.

Щоб кольори і градієнти відображалися найкращим чином, коефіцієнт контрастності проектора для домашнього кінотеатру повинен становити не менше 10 000:1.

Яскравість, необхідна для проектора, залежить від умов освітлення у вашій кімнаті. Якщо кімната для домашнього кінотеатру може бути повністю затемнена, інтенсивності світла в 1500 ANSI-люменів буде досить, проте, якщо у вашому приміщенні багато світла, буде потрібно як мінімум 3000 ANSI-люменів.

Для відтворення фільмів високої чіткості Blu-ray проектору також необхідно підключення HDMI або HDCP-сумісне підключення DVI.

Під час пошуку проектора для домашнього кінотеатру рівень шуму вентиляторів також є важливим критерієм. Якщо ви хочете спокійно дивитися фільми, то тихий проектор на 30 дБ – це відмінний вибір. Подбайте також про хороше звучання, оскільки вбудованих динаміків проектора зазвичай недостатньо.

Проектор в інтер'єрі

ПРОЕКТОРИ ДЛЯ ВИКОРИСТАННЯ В БІЗНЕСІ

Бувають портативні проектори для мобільного використання й інсталяційні проектори, які залишаться в конференц-залі.

Для стельового монтажу проектор повинен мати відповідну монтажну систему і функцію автоматичної корекції трапецеїдальних спотворень (наприклад, коли верхній і нижній край зображення мають різну довжину). Автоматична корекція допоможе компенсувати спотворення проекції.

Мобільні пристрої не повинні важити більше 3 кг для зручного транспортування й зазвичай оснащені внутрішніми динаміками, що дозволяє проводити презентації в будь-якому місці. Якщо звуку недостатньо, зазвичай можна підключити зовнішній динамік, який можна підключити безпосередньо до проектора або ноутбука через Bluetooth або роз’єм 3,5 мм.

Також зверніть увагу на пристрої з гніздами для USB або SD-карт, якщо ви хочете відтворювати презентації або файли без необхідності підключення ПК або планшета. Для досягнення максимальної гнучкості корисний проектор із можливістю WLAN.

Якщо у вас є смартфон або планшет із підтримкою MHL, вам буде цікавий проектор із підтримкою MHL. Вони можуть бути підключені безпосередньо до мобільного пристрою за допомогою кабелю для відправки контенту, одночасно заряджаючи пристрій.

Оскільки бізнес-проектори зазвичай використовуються в умовах яскравого освітлення, висока яскравість, що складає не менше 3000 люменів, важлива для відображення хороших контрастів. Коефіцієнта контрастності близько 3000:1 зазвичай достатньо для денного світла.

Проектор в конференції

2. ЯСКРАВІСТЬ – НАСКІЛЬКИ ЯСКРАВИМ ПОВИНЕН БУТИ ВАШ ПРОЕКТОР?

Яскравість проектора, яка також називається інтенсивністю світла, вимірюється і відображається в ANSI люменах. Він описує, скільки світла проектор може проектувати на конкретну поверхню. Щоб визначити, наскільки високою повинна бути інтенсивність світла, необхідно звернути увагу на умови довкілля. Ваша кімната затемнюється? Чим яскравіше світло у кімнаті, тим яскравіше повинен бути проектор. Розмір зображення та проекційна відстань також є важливими факторами, які необхідно враховувати, оскільки більша відстань проекції означає, що яскравість зменшується під час руху до екрану.

Нижче наведено кілька прикладів необхідної світловіддачі в різних кімнатах. На малюнку показана оптимальна яскравість для ЖК-проекторів. Для DLP-проекторів необхідно додати приблизно 1000 люмен, оскільки вони трохи тьмяніше, ніж їх РК-аналоги.

Оптимальна яскравість для ЖК-проекторів

3. КОНТРАСТ – ДОДАВАННЯ ГЛИБИНИ ВАШОМУ ЗОБРАЖЕННЮ

Коефіцієнт контрастності описує різницю в яскравості чорного й білого. Для коефіцієнта контрастності 1000:1 найяскравіша точка в тисячу разів яскравіше найтемнішої точки. Чим вище контраст проектора, то більше і природніше буде проектоване зображення.

Наскільки високими повинні бути значення контрастності, залежить від застосування і яскравості навколишнього середовища. Коефіцієнт контрастності особливо важливий для проекторів домашніх кінотеатрів для створення глибоких відтінків чорного.

Якщо ви хочете використовувати проектор в основному за денного або штучного освітлення, контрастність не є таким важливим фактором. Більшість проекторів, представлених сьогодні на ринку, пропонують контрастність не менше 5000:1.

Контраст

4. РОЗДІЛЬНА ЗДАТНІСТЬ/ФОРМАТ – СКІЛЬКИ ПІКСЕЛІВ ПОТРІБНО ВАШОМУ ПРОЕКТОРУ?

Роздільна здатність визначає кількість пікселів, які складають зображення. Чим вище щільність пікселів, тим більше деталей буде в зображення.

Роздільна здатність, необхідна для вашого проектора, залежить від запланованого використання і якості джерела вхідного сигналу. У сучасному світі ми звикли до контенту з високою роздільною здатністю завдяки сучасним телевізорам, ПК та іншим дисплеям. Маючи це на увазі, ми дійсно рекомендуємо почати пошук роздільної здатності не нижче, принаймні, «HD ready». З проектором HD Ready (1280 x 720 пікселів) ви можете переглядати DVD на великому екрані. Роздільна здатність WXGA (1280 x 800) ідеально підходить для бізнес-презентацій і для сучасних широкоекранних ноутбуків. Якщо ви хочете отримати дійсно чітке зображення для програвача Blu-ray, вибирайте проектор Full HD (1920 x 1080 пікселів). Для геймерів з PS4 або Xbox проектор Full HD буде ідеальним вибором.

Втім, Full HD – це не межа, у висококласному сегменті домашніх кінотеатрів зараз є 4K-проектори з роздільною здатністю 3840 x 2160 пікселів.

 • SVGA = 800 x 600 пікселів (формат 4:3). Більш низька якість зображення.
 • XGA = 1024 x 768 пікселів (формат 4:3). Початковий рівень і бізнес.
 • WXGA = 1280 x 800 пікселів (формат 16:10). Бізнес і мультимедіа.
 • HD ready = 1280 x 720 пікселів (формат 16:9). Домашній кінотеатр початкового рівня.
 • Full HD = 1920 x 1080 пікселів (формат 16:9). Домашній кінотеатр або бізнес.
 • WUXGA = 1920 x 1200 пікселів (формат 16:10). Бізнес класу люкс.
 • 4K = 3840 x 2160 пікселів (формат 16: 9). Високоякісний домашній кінотеатр.

Всі розширення проекторів

5. ГУЧНІСТЬ – СКІЛЬКИ ШУМУ БУДЕ СТВОРЮВАТИ ПРОЕКТОР?

Залежно від застосування, рівень шуму проектора може відігравати головну або другорядну роль. Для виділеного домашнього кінотеатра або для презентації в невеликій кімнаті ваш проектор не повинен мати більше 30 дБ.

Проектори для домашнього кінотеатру з великим корпусом, як правило, забезпечують значно нижчий рівень шуму вентилятора, зазвичай нижче 30 дБ. Маленький портативний проектор, як правило, буде трохи голосніше, зазвичай між 32 і 38 дБ. Необхідна яскравість пристрою буде грати вирішальну роль: чим яскравіше проектор, тим голосніше він буде, оскільки більш потужна лампа вимагає додаткового охолодження.

6. ТЕХНОЛОГІЯ – ЯКА ТЕХНОЛОГІЯ ПІДХОДИТЬ?

Проектори засновані на різних технологіях. Нижче перераховані основні технології проекторів, їхні переваги та недоліки.

DLP

DLP (Digital Light Processing) – це технологія проектування, де зображення генерується мільйонами маленьких дзеркал, які проектують світло на екран. Кожне дзеркало відповідає точці світу, чий похилий рух (невидимий для людського ока) забезпечує різні градації кольорів. Це визначає коефіцієнт контрастності. Завдяки тонкій дзеркальній структурі зображення виглядає добре, й ефект ЖК-дисплея відсутній. Технологія DLP вимагає менше місця, що дозволяє виробникам робити невеликі проектори. Джерело світла й оптика розташовані в закритій системі, тому частинки пилу не можуть проникнути всередину. Проектор DLP вимагають мінімального обслуговування або взагалі не вимагають технічного обслуговування.

Плюси

 • Прекрасне відображення тексту й рядків.
 • Висока контрастність.
 • Довговічні DMD-чіпи.

Мінуси

 • Ефект веселки (можна виявити невеликі кольорові спалахи).
 • Можливий шум у кольорах.
 • Передача кольору не така хороша, як у РК-проекторів.

Підходить, зокрема, для бізнесу й домашнього кінотеатру початкового рівня.

Digital Light Processing

b>LCD

Завдяки технології проектування LCD (рідкокристалічний дисплей) біле світло від лампи проектора поділяється на три основних кольори (червоний, зелений і синій) і пропускається через три окремі РК-панелі. У такий спосіб створюється кольорове зображення, яке знають усі люди. Спрощено, цей процес працює як слайд-проектор. Замість слайда маленькі рідкокристалічні елементи формують проектоване зображення. Технологія РК-дисплея забезпечує особливо яскраві і природні кольори, проте рівні чорного менш насичені. У ЖК-проекторах для домашніх кінотеатрів рівень чорного оптимізований.

Плюси

 • Висока якість зображення, хороша передача кольорів.
 • Дрібна пікселізація.
 • Трохи яскравіші, ніж DLP-проектори.

Мінуси

 • Можливий ефект решітки (особливо за низької роздільної здатності).
 • Вимагає більше обслуговування (наприклад, може знадобитися заміна фільтра).

Підходить спеціально для домашнього кінотеатру високого класу.

Проекції LCD

D-ILA, LCoS і SXRD

Ця технологія відома під різними назвами різних виробників. JVC називає його D-ILA (посилення світла зображення з прямим приводом), Canon – LCos (рідкокристалічний на кремнії), а Sony – SXRD (кремнієвий відображаючий дисплей X-tal). Усі три технології засновані на одному й тому ж принципі.

Він працює аналогічно технології LCD, але панелі відбивають світло, а не пропускають його (як технологія DLP). D-ILA / LCoS / SXRD поєднують у собі переваги технології DLP і LCD.

Плюси

 • Підтримує високу роздільну здатність.
 • Немає ефекту решітки.
 • Кращий контраст.

Мінуси

 • Нижче яскравість.
 • Досить висока вартість.

Підходить в основному для домашнього кінотеатру.

D-ILA, LCoS и SXRD

7. ОСОБЛИВОСТІ – ЯКІ ФУНКЦІЇ ПОВИНЕН МАТИ ВАШ ПРОЕКТОР?

Залежно від застосування, існують різні функції, які корисні для конкретного використання. Вони включають у себе наступне:

Оптичний зум

 • 2-кратний зум для більшої гнучкості в проекторах домашніх кінотеатрів.
 • Корисно, якщо проектор не може бути встановлений на оптимальній відстані від області дисплея.

Рух об’єктива

 • Переміщайте зображення за горизонталлю і вертикаллю без спотворень.
 • Корисно, якщо проектор не може бути розташований прямо перед областю дисплея.

Корекція трапецеїдальних спотворень

 • Натискайте кнопки трапецеідального спотворення, щоб відрегулювати зображення зверху, поки трапецієподібне спотворення не буде компенсовано.
 • Корисно для компенсації похилої проекції і випрямлення зображення.

8. З’ЄДНАННЯ – АНАЛОГОВІ АБО ЦИФРОВІ

Існує 2 типу підключення: аналогове й цифрове.

Аналогові інтерфейси включають VGA, S-video, композитне відео й компонентне відео. Найбільш часто використовуваний сьогодні VGA. Сьогоднішні цифрові з’єднання – це HDMI і DVI. При виборі проектора важливо, щоб у нього був хоча б один із них.

Основна відмінність полягає в тому, що DVI підходить тільки для передачі зображень, тоді як HDMI передає зображення й аудіо. Порт DVI зазвичай використовується тільки у великих встановлюваних проекторах. HDMI зарекомендував себе як стандарт для передачі HD-контенту. Якщо ваше джерело і проектор мають цифровий порт, використовуйте цифрове з’єднання (HDMI), воно забезпечить найкращу якість зображення.

9. РОЗТАШУВАННЯ ПРОЕКТОРА

Відстань перегляду

Оптимальна відстань до екрану залежить від роздільної здатності проектора.

Якщо у вас проектор із роздільною здатністю 1280 x 720, то мінімальна відстань між аудиторією та екраном має бути в 1,8 рази більше ширини екрану. Якщо ваш проектор Full HD (1920 x 1080 px) – мінімальна відстань має бути в 1,5 рази більше ширини екрану. Якщо ваш проектор має роздільну здатність 4K (3840 x 2160 px) – мінімальна відстань складає 1 ширину екрану.

Завдяки високій роздільній здатності якість зображення залишається чудовою, і пікселі не помітні, незважаючи на невелику відстань.

 • Роздільна здатність HD ready: відстань: ширина екрану x 1,8
 • Full HD: відстань: ширина екрану x 1,5
 • Роздільна здатність 4K: відстань: ширина екрану x 1

Відстань перегляду при різних розширеннях

Позиціонування

ЖК-проектор повинен розташовуватися паралельно нижньому краю екрану.

DLP проектори часто використовують «зсув», що означає, що зображення починається трохи вище. Тому проектор DLP повинен бути розташований трохи нижче нижнього краю екрану, або, якщо він встановлений на стелі, він повинен бути розташований трохи вище верхнього краю екрану. Незначні виправлення можуть бути зроблені за допомогою корекції трапецеїдальних спотворень.

Позиціонування проектора

10. ВИТРАТИ НА ТЕХНІЧНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ – НАСКІЛЬКИ ДОРОГО МІНЯТИ ЛАМПУ?

Під час придбання проектора слід звернути увагу на вартість заміни лампи. Ціна лампи може варіюватися от 2000 до 35 000 гривень.

Зазвичай термін служби лампи складає від 2000 до 4000 годин. Для мобільних проекторів термін служби лампи значно коротше через іншу конструкцію – від 1000 до 1500 годин.

НАШІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ВИБОРУ ПРОЕКТОРА

BENQ W1090

BenQ W1090 – це проектор із популярної серії BenQ W. Він також використовує технологію кола кольорів RGBRGB, яка забезпечує чудове відображення і якість кольору. Цей проектор для домашнього кінотеатру має роздільну здатність Full HD і підтримує 3D. Він особливо підходить для перегляду спортивних подій, оскільки пропонує спеціальний режим спортивного звуку, щоб ви могли зануритися в цю подію, а також насолоджуватися коментарями. BenQ W1090 пропонує універсальні розважальні функції для всієї родини!

 • Роздільна здатність: 1920 x 1080 Full HD
 • Яскравість: 2.000 ANSI люмен
 • Інтерфейси: аудіовихід; аудіовхід; композитний відеовхід (RCA); S-Video; RS-232 (D-Sub 9-pin); VGA (D-Sub 15-pin); mini-USB; USB тип A; HDMI
 • Ціна: 17 699 ₴

BenQ W1090

ACER H6519ABD (MR.JNB11.00M)

Acer H6519ABD є ідеальним варіантом з мінімальними налаштуваннями. Він відмінно підійде для домашнього кінотеатру, роздільна здатність Full HD є основою його універсальності. Він підходить для різних завдань, будь то домашній кінотеатр, гра або презентація.

У цілому, H6519ABD – відмінний універсальний домашній кінотеатр!

 • Роздільна здатність: 1920 x 1080 Full HD
 • Яскравість 3 400 ANSI люмен
 • Інтерфейси: аудіовихід; аудіовхід; VGA (D-Sub 15-pin); USB тип В; USB тип А; HDMI
 • Ціна: 14 903 ₴

Acer H6519ABD

SONY VPL-HW45ES

Sony VLP-HW45ES – це чудовий проектор для домашнього кінотеатру з роздільною здатністю 3D і Full HD. Він дає гарне зображення навіть у повністю затемненій кімнаті. 3D найкраще відчувається в повністю затемненій кімнаті. Цей високоякісний проектор Sony пропонує велику гнучкість, а також чудову якість зображення завдяки технології Real Creation.

 • Роздільна здатність: 1920 x 1080 Full HD
 • Яскравість 1 800 ANSI люмен
 • Інтерфейси: аудиовход; USB тип A; HDMI
 • Ціна: 55 000 ₴

Sony VLP-HW45ES

Вам сподобалася стаття?

Залиште коментар
абоКоментарі
Залишити відгук
Поки що немає коментарів