Як підключити бездротову мишу: всі інструкції в одній статті

Показати зміст статті

  1. Переваги бездротової мишки
  2. Як підключити та налаштувати бездротову мишку?
  3. Підключення бездротової радіомиші через USB-адаптер
  4. Підключення бездротової мишки по Bluetooth
  5. Мінуси бездротових мишок
  6. Висновки

Бездротові миші зручніше, швидше і довговічніше своїх попередниць, оснащених проводами. Щоправда, у деяких користувачів виникають проблеми з підключенням цих корисних міні-пристроїв. Щоб ви могли уникнути всіх можливих труднощів і насолоджуватися перевагами бездротового гаджета, в цій статті ми розповімо, як підключити бездротову мишку до ноутбука або домашнього ПК.

Переваги бездротової мишки

Бездротові миші – вибір користувачів, що віддають перевагу комфорту і мобільності. Всі переваги бездротових гаджетів, насправді, є дзеркальним відображенням недоліків мишок з проводом.

По-перше, провід гальмує рух миші і знижує точність під час роботи з графікою або в процесі проходження комп’ютерних ігор. З бездротовою мишкою користувачеві не потрібно постійно витягувати провід на стіл «із запасом», щоб вільно пересувати пристрій.

По-друге, провід обмежує дальність роботи. Як працює бездротова миша? При бажанні, можна сполучати її навіть з телевізором і насолоджуватися ігровим процесом на великому екрані.

І нарешті, дроти часто плутаються і з часом виходять з ладу. Через різкі ривки мишею висока ймовірність пошкодження не тільки самого проводу, але і інших, підключених елементів (наприклад, материнської плати). Зважаючи на відсутність проводів, у бездротових мишей набагато більше шансів прослужити довше і зберегти порядок на вашому робочому столі.

Крім того, якщо ви використовуєте бездротову мишу в тандемі з ноутбуком, у вас з’являється абсолютна свобода пересування. Ви можете працювати або грати в будь-якому місці і положенні.

Як підключити та налаштувати бездротову мишку?

Бездротову мишу можна підключити двома способами – по радіоканалу і Bluetooth. Перший варіант найчастіше актуальний для власників домашніх ПК з системними блоками, що не підтримують протокол Bluetooth, а також для геймерів. До таких пристроїв завжди додається USB-приймач. Дальність дії пристроїв зазвичай стартує від 10 метрів. Другий варіант підключення оптимальний для ноутбуків, оснащених технологією блютуз. Розглянемо кожен із способів підключення докладно.

Підключення бездротової радіомиші через USB-адаптер

Як підключити бездротову мишку до комп’ютера? Візьміть USB-адаптер і вставте його у вільний порт ПК. Зачекайте, поки комп’ютер виявить новий підключений пристрій. Вже через хвилину можна буде користуватися мишею. Ніяких драйверів завантажувати не потрібно, підключення відбувається автоматично, максимально швидко і легко.

Що робити, якщо не працює бездротова миша? Переконайтеся, що акумулятор пристрою достатньо заряджений (або в ньому встановлені нові батарейки). Спробуйте перезавантажити пристрій, вимкнувши і знову ввімкнувши його через деякий час. Ще одна можлива причина проблеми – несправний USB-порт. Вимкніть мишу і вставте її в інший порт. Якщо не один з описаних способів не допоміг підключити гаджет, швидше за все, миша зламана.

Як підключити бездротову мишу до іншого адаптера? Для сполучення миші з будь-яким адаптером знадобиться програма під назвою Logitech Connection Utility. Скачайте її з офіційного сайту і встановіть на ПК. Потім вставте адаптер в USB-порт і запустіть утиліту. Увімкніть мишу і слідуйте підказкам програми. Не забудьте підтвердити налаштування в кінці процедури сполучення.

Підключення бездротової мишки по Bluetooth

Як підключити блютуз мишку? Для початку необхідно включити Bluetooth на самому пристрої. У більшості випадків на дні або бічній панелі гаджета є перемикач, який потрібно повернути в положення «Включити». Про те, що техніка знаходиться в режимі пошуку Bluetooth зазвичай можна дізнатися по мерехтливому індикатору.

Далі для операційної системи Windows 10 схема дій наступна.

  • Наведіть курсор на кнопку «Пуск».
  • Клацніть правою кнопкою тачпада/миші.
  • У меню виберіть пункт «Параметри».
  • У вікні знайдіть пункт «Пристрої», всередині натисніть на «Додавання Bluetooth або іншого пристрою».

Потім необхідно вибрати пункт «Bluetooth». Протягом хвилини комп’ютер повинен знайти бездротову мишу і відобразити її назву в списку Bluetooth-пристроїв, доступних для сполучення. Залишається тільки клікнути по назві миші і натиснути «Готово» для підтвердження дії.

Варто зазначити, що описаний спосіб підключення актуальний тільки для першого використання миші. Надалі підключення буде відбуватися автоматично, відразу ж після включення гаджета.

Мінуси бездротових мишок

Головним недоліком бездротових пристроїв багато користувачів вважають джерело живлення. Іншими словами – необхідність зміни батарейок або періодичної зарядки акумулятора. Миші з батарейками – трохи зручніше, адже елементами живлення можна запастися заздалегідь і швидко замінити їх в потрібний момент. Щоб гаджет не розрядився в найвідповідальніший момент, контролюйте рівень заряду. Корисно уважно вивчити заявлені характеристики пристрою перед покупкою. Одні миші витримують 2-3 місяці без підзарядки акумулятора, а інші можуть витратити свій запас енергії вже через кілька тижнів.

Другий мінус полягає в проблемах бездротового зв’язку. На відміну від радіопристроїв, які використовують спеціальний канал між передавачем і мишею, блютуз-миші працюють завдяки різним системам кодування. Останні можуть вносити затримки в передачу сигналу. Іноді сигнал може слабшати або затримуватися на кілька секунд. Цілком терпимий недолік, але тільки не для геймерів. Якщо ви кіберспортсмен, для якого у грі важлива кожна доля секунди, слабкий сигнал може стати серйозним мінусом. Так що завзятим геймерам рекомендується купувати виключно миші з підключенням через USB-адаптер.

Висновки

Бездротова миша має безліч переваг – мобільність, зручність, порядок в проводах і свободу пересування. Як підключити бездротову мишу? Підключити пристрій можна через USB-адаптер або Bluetooth. В обох випадках весь процес не забере у вас більше двох хвилин. При правильному виборі моделі гаджета і контролі рівня заряду бездротова миша не має недоліків. Якщо для вас особливо важливий безперебійний сигнал і кожна частка секунди під час роботи або гри, робіть вибір на користь бездротових моделей з USB- адаптером.

Вам сподобалася стаття?

Залиште коментар
абоКоментарі
Залишити відгук
Тоня Паладій
16.04.2021

Ахаах, ніколи не думала, що побачу інструкцію до бездротової мишки, як її правильно встановити. Розвеселили звичайно))

Відповісти
Показати відповіді (3)
Яніна
19.04.2021

Даремно смієтеся, я мамі купила таку. Мишку і сама поїхала, так потім мені телефон обірвала: «як її встановити? Що робити?? Вона світиться, але не працює ». Це справа стояло мені таких нервів, що не передати, краще б раніше побачила цю статтю так їй скинула, на тому і справа з кінцем, все одно зрозуміліше написано, ніж те, що я їй викладала)

Відповісти
Показати відповіді (1)
Тоня Паладій
20.04.2021

Так що там такого складного?

Відповісти
Показати відповіді (1)
Яніна
21.04.2021

За фактом нічого, але іноді дайвера не працюють, іноді роз’єм співаю ЮСБ – різні ситуації

Відповісти
Показати відповіді (1)
Тоня Паладій
21.04.2021

Господи, як все складно з такою простою річчю.

Відповісти
Надін
19.04.2021

Спочатку теж посміялася, а потім чоловік замовив мишку, приїхала кур’єром, я мабуть слептор, не помітила, що замовив бездротову та ще й підключення через Блютуз. Після двох годин нервів, матьков і істерик думала вже їхати в сервіс, не могла підключити, ноут її просто не бачив, хоч до каналу підключилася. Чоловік приїхала з роботи і розрулив, виявилося, десь там в налаштуваннях потрібно було прибрати чортову галочку.

Відповісти
Показати відповіді (1)
Марія Шумилова
22.04.2021

Плюсую, коли щось подібне пережила, з тих пір купую провідні мишки, до слова довше служать і швидше.

Відповісти
Показати відповіді (2)
Надін
24.04.2021

Мені з проводом взагалі не подобається, тільки плутаюся в ньому

Відповісти
Показати відповіді (1)
Марія Шумилова
24.04.2021

Так, з комфортом тут проліт, але по кілька років міняти не потрібно.

Відповісти
Тетяна
24.04.2021

У мене бездротові по три роки служать І це при тому, ща беру самі дешеві і працюю на удальонкі досить багато.

Відповісти
Показати відповіді (1)
Марія Шумилова
26.04.2021

Дивно, у мене не більше двох місяців три штуки підряд злітали.

Відповісти
Показати відповіді (1)
Тетяна
26.04.2021

Може, так збіглося.

Відповісти
Харитон
20.04.2021

Якщо брати дорогу бездротову мишу (у мене за 800 грн) то потім взагалі проблем з нею не знаєш, і в руці тримає як лита і літає швидко.

Відповісти
Показати відповіді (1)
Тоня Паладій
22.04.2021

Ого, мені шкода стільки за мишку віддавати

Відповісти
Показати відповіді (1)
Харитон
27.04.2021

За-то за допомогою такої можна і в ігри порубати

Відповісти
Показати відповіді (1)
Тоня Паладій
27.04.2021

Це так …

Відповісти
Алінка Комар
17.04.2021

А що робити, якщо постійно під час роботи пропадає сигнал мишки?
У мене миша на ЮСБ працює від двох батарей. Як би все нормально, але можу працювати потім беру миша, а вона не реагує, потім через кілька хвилин прокидається. Що за пізнє запалювання?

Відповісти
Показати відповіді (4)
Маринка
19.04.2021

Батарейки спробуйте поміняти, походу підсіли

Відповісти
Показати відповіді (1)
Алінка Комар
20.04.2021

Пробувала, з новими те ж саме

Відповісти
Показати відповіді (1)
Маринка
21.04.2021

Дивно, у мене так завжди, коли пора міняти батарейки

Відповісти
Жоржик
19.04.2021

Щось з драйверами
Скачай програму для аналізу і заміни застарілих або відлетіли драйверів, нехай прожене всі і все стане зрозуміло

Відповісти
Показати відповіді (1)
Алінка Комар
21.04.2021

Як називається прога?

Відповісти
Показати відповіді (1)
Жоржик
24.04.2021

Не пам’ятаю, загугли, буквально перша-друга посилання

Відповісти
Показати відповіді (1)
Алінка Комар
24.04.2021

Спасибі, буду пробувати

Відповісти
Міша
20.04.2021

Цілком ймовірно, що може довбати канал USB.

Відповісти
Показати відповіді (1)
Алінка Комар
25.04.2021

У мене їх всього два і двох працює однаково

Відповісти
Показати відповіді (1)
Міша
25.04.2021

Тоді простіше поміняти мишу

Відповісти
Тоха Цицилін
22.04.2021

Мені було б впадлу по блогам ганяти з таким питанням, краще нову мишку купити

Відповісти
Показати відповіді (1)
Алінка Комар
25.04.2021

Давно купила, але що якщо проблема повернеться, потрібно бути до неї готовою, до того ж якщо справа не в мишці а в ноут

Відповісти
Макар
18.04.2021

Каверзне запитання. Передісторія:
Купив старий ноут ACER в робочому стані, всі справи, нам стояла Windows 7, сам спокійно поставив 10-ку. Потім згадав, що без діла валяється бездротова мишка, вирішив підключити, але ноут її просто не бачив. Купив адаптер, але через нього теж не проканало. Заплутався з нею зовсім, як її підключити то ??

Відповісти
Показати відповіді (3)
Орест
19.04.2021

Будемо розбиратися,
Насамперед відключи всі зайві Bluetooth пристрої, потім заново включи пошук миші, не забувай, що знизу мишки є чорна маленька кнопка, її потрібно включити!
Усе! Швидше за все просто мишку не включив.

Відповісти
Показати відповіді (2)
Макар
20.04.2021

Оммм … все звичайно прекрасно, але миша у мене без цієї кнопки.

Відповісти
Даня
20.04.2021

Хахахха, я не можу, рада дня))

Відповісти
Показати відповіді (1)
Орест
24.04.2021

А, що сам, колись так лохонулся і весь лінь копирсався в настройках, а рішення то поруч лежало

Відповісти
Показати відповіді (1)
Даня
24.04.2021

Ну, респект, що поділився

Відповісти
Філя
25.04.2021

Якщо нічого не допомагає, значить миша здохла, дай їй спокій і не мороч собі голову

Відповісти
Лев
28.04.2021

Купи ще одну, якщо та буде працювати, значить попередня миша пішла на той світ, якщо е обидві не будуть працювати, пиши знову, будемо шукати проблему

Відповісти
Вам може бути цікаво