Як вибрати електроскутер

Показати зміст статті

  1. Потужність двигуна
  2. Запас ходу і швидкість
  3. Гальмівна система
  4. Вага й маневреність
  5. Ресурс акумулятора
  6. Додаткові «фішки»
  7. Умови експлуатації й безпека

Як ви пересуваєтеся містом? Зазвичай, поширений метод, звичайно ж, — громадський транспорт. Але тут виникає проблема пробок, маси людей, особливо в годину-пік. Інший варіант — це їздити на особистому автомобілі, але сьогодні це вже не дешеве задоволення: ціни на бензин ростуть із кожним днем, а добиратися на роботу й по справах якось же треба… Але є прекрасна альтернатива і першого, і другого способу: це популярний вид смарт-транспорту, а саме — електроскутер. Говорячи «по-народному» — байк. Але ні, не простий байк, а економічний, недорогий і екологічно безпечний.

Обговорювати переваги електроскутера можна довго. Напевно, якщо ви читаєте цю статтю, то вже прийняли для себе позитивне рішення щодо покупки. Ми ж наведемо нижче кілька прикладів того, що цей вид транспорту дійсно зручний і вигідний.

Економія. Електричний двигун в умовах експлуатації набагато дешевший, ніж бензиновий. Як ми вже зауважували вище, бензин коштує недешево, у той час як електродвигун можна просто зарядити. До того ж, транспортний засіб на бензині вимагає ще й наявності (і періодичної заміни) масла, чого немає в електродвигуні.

Характеристики Електроскутер Звичайний бензиновий мопед
Вартість за од. палива (кВт/год або літр) 1.68 ₴ 26 ₴
Споживання на 100 км 5 кВт/год 3 л
Вартість за 100 км 8.40 ₴ 78.00 ₴
Вартість за 1 км 0.0840 ₴ 0.78 ₴
Вартість палива на рік* 919.80 ₴ 8,541.00 ₴
Масло двигун+трансмісійне (заміна раз на 3000 км) 0.00 ₴ 250.00 ₴
Вартість експлуатації на рік 919.80 ₴ 8 791.00 ₴

(За умови їзди протягом року 30 км/день)

Порівняння витрат на транспорт з електричним і бензиновим двигуном

*Орієнтовний підрахунок

Екологічна безпека. Ще одне «за» в питанні покупки електроскутера. Усі знають, що наше довкілля й так надмірно наповнене вихлопними газами від транспорту на бензині. Електроскутер отримує живлення від мережі і практично не впливає на забруднення довкілля. Екологія й наше здоров’я не постраждають, що важливо.😊

Швидкість і прохідність. Ви думаєте, що такий вид транспорту не дуже-то і швидкий? Помиляєтеся: спробуйте електроскутер у дії хоча б один раз, і ви будете здивовані. Високий крутний момент, динаміка їзди – це дійсно надає відчуття драйву. Крім цього, в електроскутера немає обмежень: ні пробки, ні вузькі дороги не стануть перешкодою на вашому шляху. Ну, й електроскутер відрізняється неймовірно низьким рівнем шуму. Щось ми захопилися… Давайте про все за порядком. Отже, пропонуємо детально розглянути критерії вибору цього зручного виду транспорту.

Потужність двигуна

Звичайно, це перше, на що звертає увагу любитель транспортних засобів. У даному випадку, електроскутер — не виняток. Від потужності двигуна залежить практично все: як довго, швидко й далеко зможе їздити транспорт, а також якими шляхами. Висновок один: чим вища потужність двигуна — тим краще.

Сьогодні можна придбати електроскутер із потужністю двигуна від 350 Вт і вище. Розрахунок ще робиться від навантаження на транспорт. Наприклад, якщо ваша вага не перевищує 100 кілограм, їздити плануєте не дуже далеко — приблизно на відстань 20-25 кілометрів, то потужність двигуна скутера може бути близько 350 Вт. Якщо ж ви плануєте кататися далеко — більше ніж на 40 кілометрів, а дорога буде нерівна (може ви вирішите покататися в лісі) — то краще купити потужний електроскутер, з двигуном не менше 400-500 Вт. У цілому, за потужністю скутери можна поділити на такі класи:

від 350 до 800 Вт — компактні моделі, які розраховані на одну людину й перевезення невеликого вантажу. Швидкість такого скутера — до 35 кілометрів на годину;

від 1000 до 1200 Вт — більш потужні моделі, які здатні перевезти двох пасажирів і легко подолати підйом на гору, вони швидко розвивають швидкість;

від 1500 Вт і вище — повноцінні моделі для двох пасажирів і невеликого вантажу, моментально «набирають розгін» і легко їдуть «під гірку». Швидкість цих скутерів — близько 50 кілометрів на годину. Яскравим прикладом цього класу є Bravis Falcon і Bravis Hawk.

Електроскутери Bravis Falcon і Bravis Hawk

Запас ходу і швидкість

Що таке «запас ходу»? У характеристиках електротранспорту завжди вказується це значення. Воно означає, яку максимальну відстань рівною поверхнею дороги зможе проїхати електроскутер. Ця цифра залежить від багатьох показників: ємності акумулятора, потужності двигуна й навантаження. У середньому, запас ходу електроскутера дорівнює 60 кілометрам.

Про швидкість ми вже згадували вище. Максимальна швидкість скутера не дуже висока – близько 60 кілометрів на годину. Це обумовлено тим, що транспорт витрачає багато електроенергії: чим вища швидкість — тим менший запас ходу. Крім цього, виробники скутерів обмежують їхню максимальну швидкість, адже їзда на високій швидкості дуже небезпечна.

Гальмівна система

До вибору цієї характеристики потрібно поставитися дуже уважно, адже від цього залежить ваша безпека. В електроскутерах використовується два види гальмівної системи: барабанна й дискова.

Барабанні гальма складаються з натяжного троса, ручки й колодок. Такий механізм працює просто: під час натискання на ручку — тягнеться трос, він у свою чергу розтискає гальмівні колодки. Якщо ви відпустите ручку гальма — пружина поверне колодки в попереднє положення й рух відновиться. Барабанні гальма прості й надійні.

Дискова гальмівна система працює інакше. У ній беруть участь сталевий диск, гальмівні колодки, поршень і шланг із гальмівною рідиною. Під час натискання на ручку гальма на іншому кінці гальмівного шланга, який заповнений рідиною, знаходиться поршень, який висувається під тиском рідини й тисне на колодки, які охоплюють гальмівний диск. У цей момент на колодки подається дуже великий тиск, здатний зупинити скутер за будь-яких умов. Така система гальм дуже ефективна й надійна, гальмівний шлях значно менший. Дискова гальмівна система використовується в більш швидкісних і важких електроскутерах.

Барабанна й дискова гальмівні системи в електроскутері

Вага й маневреність

Скутери, як і інші транспортні засоби, можуть бути різної величини і, відповідно, різної ваги. Під час вибору моделі варто враховувати вашу вагову категорію, від цього залежить максимальна ефективність скутера. Вага електроскутера може коливатися від 50-70 кілограм і вище, габарити відповідні: від меншого до більшого.

Якщо ви любитель їзди містом, плануєте швидко оминати пробки, вам підійде модель електроскутера Bravis Grace. Вага скутера дорівнює 98 кг, а допустиме навантаження — до 150 кг. Ця модель може легко підніматися на височини з кутом нахилу до 12°.

Електроскутер Bravis Grace

Результати тестування електроскутерів Bravis можна побачити в огляді:

Ресурс акумулятора

Тип акумулятора і його ресурс дуже важливий під час вибору електроскутера. Від акумулятора залежить, наскільки далеко й довго ви зможете їздити. Перевага електроскутера в тому, що, навіть якщо акумуляторна батарея розрядиться десь у дорозі, завжди можна підзарядити батарею на заправці або на спеціально обладнаних стоянках.

В електроскутерах буває 2 види акумуляторів: гелеві свинцево-кислотні та літій-полімерні. Батареї першого виду мають ресурс на 350 циклів зарядки. При дуже активному використанні електроскутер з одним гелевим свинцево-кислотним акумулятором зможе їздити 2-3 роки.

Літій-полімерні акумуляторні батареї краще за споживчими якостями, але й коштують вони значно дорожче. Цей тип стійкий до перепадів температури — витримує -20 до +60 °C, ресурс циклів його роботи також вищий — від 500 і більше. Літій-полімерний акумулятор стійкий до короткого замикання, вібрації.

Різниця у вартості електроскутера зі свинцево-кислотним акумулятором і літій-полімерним становить близько 50%.

Повний час зарядки акумулятора скутера — від 6 до 8 годин, одного заряду вистачає на відстань близько 60 кілометрів.

Додаткові «фішки»

Не думайте, що функціональність електроскутера обмежується тільки можливістю їзди. Як і в іншому транспорті, скутер може «похвалитися» додатковими зручностями. Наприклад, у деяких моделях є багажне відділення, яке розташоване ззаду. У ньому зручно зберігати необхідні дрібниці й речі.

Багажник Bravis Sparrow

Багажник / Bravis Sparrow

Є скутери з вбудованою магнітолою — улюблена музика перетворить поїздку в задоволення. Електроскутер можна поставити на сигналізацію — це забезпечить безпеку техніці, для деяких моделей можна придбати спеціальний чохол — він захистить скутер від поганих погодних умов. Загалом, в електроскутерах присутня різноманітність додаткових опцій.

Панель управління з магнітолою Bravis Hawk

Панель управління з магнітолою/Bravis Hawk

Умови експлуатації й безпека

Наостанок, потрібно згадати про умови, які є оптимальними для експлуатації електроскутера, а також — про заходи безпеки під час їзди.

Дороги, якими ви плануєте їздити, краще вибирати з більш-менш рівною поверхнею. Кращий час для прогулянки на скутері — це тепла й суха погода. Їздити під час дощу можна — скутер розрахований і на дані умови, але зловживати цим не варто, адже волога все-таки впливає на працездатність транспорту. Не забувайте під час їзди містом поглядати в бічні дзеркала😊

Бічні дзеркала скутерів Bravis Hawk, Thunder і Sparrow

Якщо ви плануєте тримати транспорт на вулиці, найкраще придбати для нього спеціальний чохол — так ви зможете захистити електроскутер від вологи, вогкості і прямих сонячних променів. Для того, щоби скутер стояв рівно, у ньому передбачені спеціальні підніжки.

Бічні підніжки Bravis Hawk

Бічні підніжки скутера Bravis Hawk

Слідкуйте за чистотою передніх і задніх фар — яскраве освітлення дороги забезпечить вам безпеку.

Передні й задні фари/Bravis Thunder

Тепер про безпеку. Напевно, усі розуміють, що їздити на електроскутері пожвавленними дорогами (та і просто тротуаром) вельми небезпечно, особливо на високій швидкості. Для власної впевненості краще придбати захисний комплект.

У нього обов’язково має входити шолом, який у непередбачуваній ситуації на дорозі захистить вас від удару. Шоломи виконуються з міцних матеріалів, внутрішня поверхня ущільнена м’якою підкладкою. Для того, щоби шолом міцно тримався на голові, у ньому передбачені спеціальні ремінці для фіксації.

Захисний шолом Bravis SH fire

Також під час їзди на скутері важливо користуватися наколінниками та налокітниками. Як відомо – у разі падіння насамперед «страждають» саме лікті й коліна, тому для вашої безпеки не нехтуйте даним захистом. Захисні комплекти виконані зі зносостійких матеріалів, тому обраний набір прослужить вам багато років.

Набір захисту – наколінники й налокітники/Bravis SK.

Бажаємо вам легкої безпечної дороги і драйвових відчуттів.😉

Вам сподобалася стаття?

Залиште коментар
або


Ваша оцінка


Коментарі
Залишити відгук
Поки що немає коментарів