Лайфхаки по очищенню та використанню вентилятора

Показати зміст статті

 1. Покрокова інструкція з очищення вентилятора
 2. Що вам потрібно?
 3. Вимкніть вентилятор і від’єднайте його від мережі.
 4. Зніміть решітку з вентилятора.
 5. Пропилососьте решітку.
 6. Протріть решітку.
 7. Протріть лопасті вентилятора.
 8. Повністю просушіть лопасті вентилятора і кришку.
 9. Встановіть решітку вентилятора на місце.
 10. Як очистити вентилятор, який не розбирається?
 11. Як найпростіше очистити лопасті вентилятора?
 12. Як часто потрібно чистити вентилятор?

Літо вже на порозі, а значить прийшов час діставати з комори вентилятор! Ми знаємо, що багато в чому кондиціонер замінив необхідність в вентиляторах, але останнім часом ми бачимо, що люди знову почали їх використовувати, оскільки вони дешевші і споживають менше електроенергії. Настільний (або підлоговий) вентилятор зручний, і багато виробників додають до приладу все більше смарт-функцій. Щоб вентилятор прослужив вам багато років його потрібно регулярно чистити, ми розповімо, як це зробити максимально безпечно і комфортно.

Щоб очистити вентилятор, вимкніть його від мережі, зніміть зовнішню кришку (для коробкових і інших портативних вентиляторів), нанесіть невелику кількість мила на вологу тканину і ретельно протріть кришку. Ви також можете оббризкати кришку вентилятора з душового шлангу після того, як зняли її. Але лопасті не можна мочити, якщо ви не зможете зняти їх, оскільки так ви можете пошкодити двигун вентилятора.

Якщо ви віддаєте перевагу сухому методу очищення, використовуйте балончик зі стисненим повітрям для видалення пилу. Також ви можете використовувати пилосос з насадкою-щіткою для швидкого очищення.

Чистка вентилятора може не входити в ваш повсякденний список з прибирання, але, швидше за все, він дійсно потребує чищення, адже незалежно від того, включений він чи вимкнений – вентилятор буде збирати пил.

Якщо ви не очистите вентилятор, він буде продовжувати поширювати пил по всьому будинку – але ж ніхто не хоче вдихати ці шкідливі частинки. Надлишковий пил також може перевантажити двигун, що скоротить його термін служби і може викликати пошкодження.

Покрокова інструкція з очищення вентилятора

Що вам потрібно?

 • М’який миючий засіб або мило.
 • Тепла вода.
 • Викрутка (для вентиляторів зі знімною решіткою).
 • Пара паперових рушників або ганчірочка.

 1. Вимкніть вентилятор і від’єднайте його від мережі.

Перед чищенням вимкніть вентилятор і відключіть його від мережі. Це правило стосується чистки всіх електричних приладів, перед очищенням їх потрібно обов’язково відключати від мережі.

 1. Зніміть решітку з вентилятора.

Якщо у вашого вентилятора є сталева решітка, ви можете зняти її для кращого очищення.

 1. Пропилососьте решітку.

Кращий спосіб очистити решітку вентилятора – пропилососити її за допомогою ручного пилососа з насадкою-щіткою (це запобіжить появі подряпин).

 1. Протріть решітку.

Протріть металеву або пластикову решітку вологою ганчіркою.

 1. Протріть лопасті вентилятора.

Тепер, коли решітка знята і очищена, протріть лопасті вентилятора рушником. При необхідності використовуйте мило або м’який миючий засіб при очищенні лопастей вентилятора. Протріть всю зовнішню частину вентилятора, включаючи шнур живлення, коли він також відключений від мережі.

 1. Повністю просушіть лопасті вентилятора і кришку.

Перед повторним складанням вентилятора дуже важливо все ретельно висушити. Це необхідно для того, щоб вода не просочувалася в будь-які електричні компоненти вентилятора, адже це може бути небезпечно.

 1. Встановіть решітку вентилятора на місце.

Останній крок – знову прикріпити решітку до вентилятора.

От і все. Тепер ваш вентилятор як новенький!

Як очистити вентилятор, який не розбирається?

Для вентиляторів з незнімною решіткою кращим рішенням буде стиснене повітря. Розпорошіть повітря на решітку і лопасті, щоб швидко очистити їх від пилу.

Як найпростіше очистити лопасті вентилятора?

Найпростіший спосіб очистити лопасті вентилятора – використовувати рушник і теплу воду. Більшість універсальних засобів для чищення відмінно підходять для вентиляторів, якщо ви хочете провести більш ретельне очищення.

Як часто потрібно чистити вентилятор?

Як правило, варто мити вентилятор кожні три-чотири тижні. Однак ці часові рамки не ідеальні для всіх, це залежить від типу вентилятора, кількості людей, що проживають в квартирі, місця його розташування і ваших звичок в прибиранні.

Вам сподобалася стаття?

Залиште коментар
абоКоментарі
Залишити відгук
Поки що немає коментарів