Чому телефон не бачить сім-карту: поширені причини і вирішення проблеми

Показати зміст статті

  1. Що робити, якщо телефон не бачить сім-карту
  2. Смартфон не бачить другу сімку
  3. Гаджет на Аndroid не бачить SIM
  4. iPhone не розпізнає SIM
  5. Висновки

Існує безліч причин, через які телефон не бачить сім карту. До того ж, таке часто відбувається не тільки зі старими, але і з новими девайсами. Спробуємо розібратися, як усунути несправності самостійно. Про те, як визначити причину проблеми і виправити ситуацію в домашніх умовах – далі в статті.

Що робити, якщо телефон не бачить сім-карту

Сценарій «телефон не бачить сім» може виникнути через саму сім-карту, апарат або ж несправності в програмному забезпеченні гаджета. Щоб протестувати пристрій і дізнатися, яка з описаних причин – ваш випадок, виконайте наступні рекомендації.

Вимкніть гаджет, відкрийте задню кришку і витягніть сім-карту. Зачекайте хвилину, а потім встановіть сімку назад в слот. Перезавантажте телефон. Спрацювало, і сім-карта стала відображатися? Швидше за все, причина в поганому приляганні сімки до контактів. Вирішити таку проблему самостійно можна за рахунок спеціальної прошарки між поверхнями, що недостатньо прилигають.

Смартфон не бачить сім карту? Спробуйте вставити вашу картку в інший телефон. Якщо іншого гаджета немає під рукою, встановіть у ваш смартфон будь-яку іншу сім-карту. Інший апарат відразу розпізнав сімку, а ваш телефон не почав працювати, навіть з іншою карткою? Значить, причина в смартфоні і для усунення несправності доведеться звернутися в сервісний центр. Найчастіше така ситуація – наслідок падіння смартфона, механічних пошкоджень або контакту пристрою з вологою. Подумайте, чи не траплялося подібне з вашим смартфоном в недалекому минулому. До речі, слот для сім-карти може зламатися через неакуратне вилучення картки. Також на функціонування апарату може вплинути різка зміна температурних умов.

Вам буде цікаво: Правильна зарядка/розрядка батареї

Буває, що телефони налаштовані на роботу тільки з сім-картами певних операторів. Так, якщо ви придбали гаджет в салоні Vodafone, не варто дивуватися, чому не працює сім карта Київстар. Пристрої класу Теле2 можуть бачити «не рідні» сім-карти в одному з двох слотів. Якщо це ваш випадок, вирішити задачу можна перестановкою сімки в інший SIM Card Slot.

Ще одна причина того, що смартфон не бачить сімку – несправність самої сім-карти. Перевірити цей варіант дуже просто: достатньо встановити вашу сім-карту в інший телефон. Якщо сім-карту все ще не видно в іншому пристрої, вона несправна. Такий варіант найчастіше зустрічається у тих юзерів, хто довго не використовував сімку і її термін придатності просто закінчився на момент контакту з пристроєм. Якщо сім-карта нова, можливо, для її активації необхідно зробити платну дію.

Купили новий смартфон із слотом для micro-sim і обрізали стару карту самостійно? Швидше за все, телефон не бачить сім карту через неправильну обрізки і пошкодження картки.

Смартфон не бачить другу сімку

У проблеми, винесеної в підзаголовок, може бути кілька рішень. Ось найпоширеніші з них:

  • змінити стан слота на активний в налаштуваннях телефону;
  • перевірити роботу індикації, зробивши дзвінок або відправивши СМС;
  • замінити сім-карту (якщо вона заблокована або має невідповідний розмір).

Іноді другу сімку може бути не видно через деформацію самого слота, внаслідок контакту з рідиною або механічних пошкоджень. В такому випадку необхідно замінити пристрій.

Гаджет на Аndroid не бачить SIM

Програмне забезпечення Android може стати причиною проблеми, тільки якщо ви неправильно перепрошили смартфон або ж ОС потрібні оновлення. В обох випадках слід перезавантажити смартфон і забезпечити гаджету стабільне підключення до інтернету для автоматичного оновлення програми. Також буває, що телефон завантажується надто повільно і телефон не бачить сімку відразу. Необхідно проявити терпіння і почекати кілька хвилин, поки не запустяться всі додатки.

iPhone не розпізнає SIM

Найбільш поширена причина того, що iPhone не бачить сім – програмні баги. Перезавантаження з витяганням картки на кілька хвилин зазвичай вирішують питання. Якщо ж ці прості дії не привели до бажаного результату, перевірте всі можливі причин, описані вище.

Вам буде цікаво: 12 цікавих лайфхаків по використанню смартфона

Висновки

Що робити, якщо телефон не бачить сім карту? Визначити причину своїми силами, перевіривши працездатність самої картки та пристрою. У більшості випадків допомагає звичайне перезавантаження або перевстановлення сімки в інший слот. Якщо ж жоден з описаних способів не вирішив проблему, слід звернутися за професійною допомогою і діагностикою техніки в сервісний центр.

Вам сподобалася стаття?

Залиште коментар
або


Ваша оцінка


Коментарі
Залишити відгук
Поки що немає коментарів