Підсумки WWDC 2020: iOS 14, macOS Big Sur, iPadOS 14 та інші новинки!

Показати зміст статті

  1. НОВА IOS 14
  2. НОВА IPADOS 14
  3. НОВА WATCHOS 7
  4. НОВА TVOS 14
  5. НОВА MACOS BIG SUR
  6. НОВИЙ CARPLAY
  7. НОВА ПРОШИВКА AIRPODS
  8. ПЕРЕХІД НА НОВІ ПОКОЛІННЯ ПРОЦЕСОРІВ ARM

На онлайн-конференції для розробників WWDC 2020 Apple презентувала нову операційну систему й показала, якими пристроями ми будемо користуватися у 2020 році. Ми зібрали основні тези й інші новини.

НОВА IOS 14

Голоси мільйонів користувачів були почуті, купертинівці допрацювали баги й різні незручності системи iOS, зробивши її більш приємною і функціональною.

Головне оновлення – зручна звонилка в iPhone. Більше не буде вікна, яке заповнює весь екран смартфона, чим би ви не були зайняті. Замість цього – зручна, акуратна плашка вгорі дисплея.

IOS 14

Якщо на вашому смартфоні завжди багато додатків, ви зможете автоматично розсортувати їх по різних папках. Крім того, у новій iOS будуть доступні віджети від різних додатків. На презентації показали тільки системні віджети, але швидше за все іншим розробникам теж дозволять робити такий софт.

Голосовий помічник також був вдосконалений – Siri отримала новий інтерфейс і можливість перекладати слова. Російська мова на пристроях встановлена.

Оновлений інтерфейс

iMessage отримав більше можливостей, у групових чатах тепер можна писати повідомлення конкретній людині. Вгорі програми ви зможете закріпити доступ до певних контактів і кастомізувати бесіди.

iMessage

Завдяки функції «Картинка в картинці» користувачі зможуть дивитися фільми й паралельно відповідати на повідомлення, не закриваючи додаток.

iMessage картинка в картинці

НОВА IPADOS 14

Усе, що з’явиться в iOS, буде і в iPadOS 14. Єдина різниця в тому, що на планшеті додатки отримають поліпшену адаптивність.

У «Файлах» можна буде легко переміщати файли, затиснувши їх пальцем і перетягнувши в потрібну папку.

iPadOS 14

Також розробники приділили увагу системі розпізнавання почерку. Тепер iPadOS 14 зможе розпізнати навіть найнерозбірливіший почерк і адаптувати його в друкований текст.

Apple змінили процес пошуку інформації за системою і зробили зручний рядок пошуку, який не закриває екран.

НОВА WATCHOS 7

Apple Watch отримав більше потрібних функцій і системні доопрацювання. Збільшився набір активностей, які відстежує смарт-годинник. З’явилися нові види танців – хіп-хоп, латинські, східні й кардіо.

Оскільки багато людей стали відстежувати стан свого сну, Apple Watch вирішили не відставати й у новій watchOS буде доступна ця функція.

watchOS відстеження сну

Пандемія коронавіруса не залишить світ таким самим, тому розробники намагаються зробити якомога більше корисних для здоров’я функцій. Гаджет зможе визначати, коли ви миєте руки, й засікати таймер зі спеціальним інтерфейсом.

watchOS новий інтерфейс

З приємних плюшок додали можливість створювати й завантажувати нові циферблати від інших розробників.

НОВА TVOS 14

У новій ТВ-приставці буде можливість розділити користувачів. Кожен член сім’ї отримає свій профіль із персональною підбіркою контенту.

TVOS 14

Звичайно, Apple не могла пропустити таку можливість і не прорекламувати свій потоковий сервіс Apple TV+ і новий серіал «Підстава».

Сюжет серіалу розповідає про «групу вигнанців, які виявляють, що єдиний спосіб врятувати Галактичну Імперію від руйнування – це кинути їй виклик».

НОВА MACOS BIG SUR

Оновлена версія десктопної операційної системи macOS отримала назву Big Sur в честь району Біг-Сур, який знаходиться на узбережжі Каліфорнії.

macOS Big Sur

Нова версія ОС отримає багато оновлень, оскільки останні кілька років вона не отримувала майже ніяких змін. Інтерфейс Big Sur буде більше схожий на iOS і iPadOS, система отримає оновлені іконки, нові елементи управління, звуки, новий центр керування зі швидкими налаштуваннями й нове меню сповіщень.

macOS Big Sur нове меню

Не залишився осторонь і браузер Safari, він тепер працює на 50% швидше Chrome. Також зробили упор на безпеку. Сайтам тепер заборонено зберігати Cookies на пристроях, а користувач може простежити, які сервіси намагаються щось аналізувати під час перебування на сайті.

Safari на 50% швидше в Chrome

«Повідомлення» в macOS Big Sur

У «Повідомленнях», які працюють на основі iMessage, буде доступна можливість закріплювати зверху листування й отримувати детальні результати пошуку з угрупованням на фотографії, посилання або терміни.

З’являться нові візуальні ефекти й можливість створювати Memoji і стікери з них.

Програма «Карти», крім візуальних змін, отримає покращений функціонал із детальною інформацією з перевірених джерел. З’явиться пошук велосипедних доріжок, який уже є в Google Maps.

Конфіденційність

Захист персональних даних став особливо актуальним останнім часом, і Apple намагається робити все можливе для користувачів. Компанія збирається показувати докладну інформацію про те, які дані збирають додатки, щоб зробити цей процес більш прозорим.

Оновлення в macOS Big Sur

Apple обіцяє, що всі системні оновлення будуть проходити у фоновому режимі й не будуть займати стільки часу, як зараз.

Редагування фото

Базова програма «Фотографії» отримала розширений функціонал для редагування фото, включаючи інструмент для ретуші на основі ШІ.

Автоматичне перемикання навушників

Коли вийде версія Big Sur, навушники Apple, які працюють на основі чіпа H1, зможуть самі перемикатися на активний гаджет (в рамках одного облікового запису). Це означає, що якщо ви слухали музику на ноутбуці, а потім включили її на телефоні, то навушники самі зрозуміють, що потрібно переключитися.

НОВИЙ CARPLAY

iPhone вже може керувати автомобілями середньої і високої цінової категорії за допомогою програми CarPlay. У США 97% нових авто і 80% у всьому світі вже мають таку встановлену функцію.

Додаток отримає не тільки новий інтерфейс, але й більше функцій, які спростять пошук маршруту та необхідної локації.

НОВА ПРОШИВКА AIRPODS

AirPods відкривають абсолютно нову гілку розвитку. Навушники зможуть швидко перемикатися між пристроями без втручання користувача. Якщо на двох пристроях з активним AppleID починає грати музика або інші звуки, навушники моментально перемикаються на джерело звуку.

Нова прошивка Airpods

Також у бездротових навушниках з’явиться ефект стереосистеми 5 в 1. Особливість полягає в тому, що навушники будуть розуміти, де знаходиться джерело, й орієнтувати центр звучання на нього. І коли користувач буде рухатися, то зможе краще зануритися у звук і чути, що відбувається у фільмі з різних сторін.

Эффект стереосистемы 5 в 1

ПЕРЕХІД НА НОВІ ПОКОЛІННЯ ПРОЦЕСОРІВ ARM

Apple нарешті оголосила про перехід на власні процесори для комп’ютерів Mac. Це означає, що нові апарати будуть швидше і продуктивніше, зі збільшеним часом автономної роботи.

Тім Кук сказав, що це рішення було прийнято через те, що процесори Intel стали слабкими й ненадійними.

Створений спеціально під Mac процесор дасть Apple більше можливостей по розробці нових комп’ютерів, оскільки їм не потрібно буде чекати поки Intel випустить оновлення.

На сьогодні процесори для iPhone, які Apple робить самостійно, вважаються кращими. А тепер і комп’ютери працюватимуть на них, що дозволить збільшити їхню продуктивність.

Про перший пристрій на нових чіпах нічого не сказали, але обіцяли старт продажів до кінця 2020 року і дворічний період переходу, з повною відмовою від Intel.

Нове покоління процесорів ARM

Вам сподобалася стаття?

Залиште коментар
або


Ваша оцінка


Коментарі
Залишити відгук
Поки що немає коментарів