Правильна зарядка батареї смартфона

Показати зміст статті

 1. Як продовжити життя і термін служби нового акумулятора: основні правила
 2. Зарядка нового телефону: нюанси і лайфхаки
 3. 10 питань про зарядку телефону, які вимагають відповіді
 4. Чи можна переривати зарядку АКБ?
 5. Чи слід періодично розряджати телефон до мінімального показника?
 6. Чи має зарядний пристрій «ефект пам’яті»?
 7. Як зробити на телефоні калібрування акумулятора?
 8. Чи потрібно відключати телефон від розетки, коли він повністю заряджений?
 9. Якщо пристрій сильно нагрівається під час зарядки, це нормально?
 10. Чи потрібно знати якісь правила зберігання телефону, яким ви не користуєтеся?
 11. Який вид акумулятора прослужить довше: знімний або незнімний?
 12. Чи можна заряджати телефон на вулиці?
 13. Як вибрати зарядку для телефону?
 14. Як продовжити життя акумулятора? 5 порад
 15. 5 популярних тверджень про зарядку: правда чи міф?
 16. Комплектуючі: вибір правильного зарядного пристрою
 17. Висновок

Як правильно заряджати смартфон? Таке просте, на перший погляд, питання ставить багатьох з нас у глухий кут. Чи потрібно чекати повної розрядки телефона? Як зарядити смартфон при першому використанні? Чи можна «заряджати» девайс, якщо він ще не повністю розрядився? Ви здивуєтеся, але в інтернеті ходить багато міфів. Ми зібрали тільки факти, дізналися думку виробників смартфонів, і готові поділитися тільки найкориснішою інформацією.

Виробники відзначають, що основна причина негараздів з телефоном полягає у неправильній зарядці. Якщо з часом ви стали помічати, що пристрій розряджається швидше, ніж раніше, значить, проблема не в застарілому телефоні, а в неправильних діях з боку користувача. Звичайно, правильна зарядка старенького смартфона, навряд чи продовжить йому життя, але з новим девайсом ви точно не зробите подібних помилок.

Як продовжити життя і термін служби нового акумулятора: основні правила

Купуючи новий девайс, хочеться, щоб цей пристрій прослужив довгі роки. Зробити це досить просто, якщо слідувати простим порадам, які дають самі виробники. Але, хто читає ці інструкції, правда? Проте там можна знайти багато цікавих і несподіваних порад.

В сучасних смартфонах можна зустріти різні типи акумуляторів: Li-Ion, Li-Po, NiMH, NiCD. Кожен з них має свої особливості, але правила використання для всіх абсолютно однакові.

Розглянемо, основні правила, які допоможуть вам продовжити життя акумулятора в смартфоні:

 1. Температурний режим. Не потрібно бути просунутим користувачем, щоб зрозуміти, що температурні умови сильно впливають на роботу смартфона. При чому шкідлива не тільки спека, а й холод. Влітку захищайте смартфон від попадання прямих сонячних променів, особливо не залишайте гаджет в закритій машині. Взимку не можна носити пристрій у зовнішніх кишенях одягу, а на морозі користуйтеся тільки в самих крайніх випадках.
 2. Не розряджайте смартфон повністю. Ви можете здивуватися, але виробники категорично не рекомендують повністю розряджати смартфон. Навпаки, ідеальний момент для того, щоб ставити телефон на зарядку, вважається показник від 30% заряду.
 3. Заздалегідь подумайте, навіщо вам потрібен смартфон. Якщо ви обираєте техніку для ігор або використання «важких» і ресурсовитратних додатків, то акумулятор в телефоні повинен бути потужним. Якщо ж смартфон вам потрібен для дзвінків і спілкування в месенджерах, зверніть увагу на стандартні моделі середнього цінового сегмента.
 4. Тільки оригінальна зарядка. Завжди використовуйте тільки оригінальний зарядний пристрій. Якщо з часом він вийшов з ладу, не намагайтеся заощадити, купуючи репліку, краще переплатити пару сотень за зарядний пристрій, ніж потім виплачувати кредит за новий телефон.

Зарядка нового телефону: нюанси і лайфхаки

Як правильно заряджати телефон після покупки? Здається, що все дуже просто: включити в розетку перед першим використанням, і все. Деякі рекомендують використовувати перший заряд по повній. Ви, напевно, теж не раз чули рекомендації про те, що потрібно повністю розрядити телефон після покупки, щоб він служив довше. Насправді, це міф!

Сучасні типи АКБ не вимагають виснаження повного циклу першого заряду. Після того, як вони вийшли в продаж, вони були протестовані фахівцями на заводі, і визнані готовими до використання.

А ось зарядити новий акумулятор потрібно до 100%. Це необхідно для того, щоб контролер і електронні схеми, встановлені в гаджеті, змогли обмінятися даними про показники ємності.

Рівень заряду, який ви побачите після покупки нового смартфона розрахований виключно на зберігання девайса на складі. Як правило, нові смартфони продають з рівнем заряду від 30% до 70%. Така ємність батареї є оптимальною для складського зберігання техніки, але вам зовсім не потрібно чекати його повної розрядки. Навіть, якщо на телефоні 70% заряду – сміливо використовуйте зарядний пристрій.

10 питань про зарядку телефону, які вимагають відповіді

На форумах іноді розпалюються неабиякі дискусії з приводу того, як правильно розряджати і заряджати телефон, чи можна переривати зарядку АКБ, або користуватися смартфоном під час підзарядки? Ми виділили ТОП-10 найбільш суперечливих і популярних питань, щоб остаточно розставити всі крапки над «і».

Чи можна переривати зарядку АКБ?

Коли ємність пристрою частково заповнена, це не зашкодить гаджету. З наукової точки зору, показники заряду повинні бути в межах 30%-80%. Регулярна зарядка до цього рівня дозволяє збільшити термін служби смартфона.

Чи слід періодично розряджати телефон до мінімального показника?

Експерименти часто демонструють протилежний результат. Якщо користувач доводить пристрій до глибокого розряду, або намагається включити гаджет, коли він майже розряджений, то саме ці дії призводять до передчасного зносу акумулятора.

Чи має зарядний пристрій «ефект пам’яті»?

Технології, які використовуються під час виробництва Li-Ion і Li-Po, не мають «ефекту пам’яті». А саме такий тип батарей застосовується для створення сучасних мобільних пристроїв.

Як зробити на телефоні калібрування акумулятора?

Виробники рекомендують періодично проводити калібрування телефона. Робити це потрібно, в якості профілактики передчасного зносу акумулятора. Проводити калібрування потрібно не частіше, ніж один раз на 2-3 місяці. Щоб правильно провести процедуру, зробіть наступне:

 1. Підключіть гаджет до зарядного пристрою і заряджайте АКБ протягом 8 годин. В цей час індикатор заряду буде показувати 100%, але на це не варто звертати увагу.
 2. Потім необхідно від’єднати зарядний пристрій, а смартфон відключити.
 3. Зарядний пристрій знову підключити до виключеного гаджету, і залишити в такому положенні на одну годину.
 4. Деякі моделі смартфонів включаються автоматично, коли починається зарядка. Якщо такого не сталося з вашим пристроєм, то через годину вручну включіть смартфон.
 5. Залиште телефон у включеному стані на 5-10 хвилин.
 6. Потім кілька разів повторіть кроки 3, 4 і 5.

Чи потрібно відключати телефон від розетки, коли він повністю заряджений?

Ну хто з нас хоч раз не ставив смартфон на зарядку вночі? Начебто і відпочиваєш, і телефон з ранку повністю заряджений. Однак саме ці дії можуть шкодити акумулятору. Незважаючи на те, що виробники і експерти стверджують, що процес повністю контролюється всередині пристрою, краще перестрахуватися і відключати зарядний пристрій відразу по досягненню 100% заряду на смартфоні.

Якщо пристрій сильно нагрівається під час зарядки, це нормально?

Підвищення температури телефону під час зарядки говорить про помилки експлуатації. Акумулятор повинен зберігати єдиний показник температури в будь-якому режимі, в тому числі режим підзарядки. Допускається незначне підвищення температури на 1-2 градуси під час зарядки, але не перегрів. Причиною може стати використання неоригінального зарядного пристрою або виконання активних дій під час того, як акумулятор заряджається. Щоб температура смартфона не змінювалася, слід переводити пристрій в енергозберігаючий режим.

Чи потрібно знати якісь правила зберігання телефону, яким ви не користуєтеся?

Виробники рекомендують зберігати акумулятор в частково розрядженому стані, якщо користувач не збирається працювати з мобільним пристроєм. Це дозволить уникнути пошкоджень в осередках АКБ типу Li-Ion і Li-Polymer. Також варто врахувати показники температури навколишнього середовища. Бажано, щоб температура зберігання не перевищувала 25°С.

Який вид акумулятора прослужить довше: знімний або незнімний?

Останнім часом на ринку переважають смартфони з незнімним акумулятором. Багато користувачів, які пам’ятають ще перші Siemens або Nokia з недовірою ставляться до таких типів АКБ, але на ділі – саме незнімні акумулятори надійніше. Так, їх не можна замінити, в разі виходу з ладу, але при цьому вони набагато довговічніші. Смартфони зі знімними акумуляторами варто вибирати мандрівникам, яким зручно носити з собою кілька змінних АКБ і завжди залишатися на зв’язку.

Чи можна заряджати телефон на вулиці?

Багато хто використовує портативні зарядні пристрої (повербанк). Вони абсолютно безпечні для смартфонів і ноутбуків, але ними не можна користуватися на вулиці, коли температура повітря опускається нижче 0°С. Ще слід врахувати, щоб вологість була не надто високою.

Як вибрати зарядку для телефону?

Якщо у вас немає можливості придбати оригінальну зарядку, виробники рекомендують перевірити технічні характеристики моделі смартфона, особливо ті, що стосуються сили струму і напруги. Вибирайте новий зарядний пристрій, виходячи з цих даних. Пам’ятайте, якщо зарядка буде неякісною, то заряджатися смартфон буде дуже повільно, в деяких випадках від 3-х годин і більше. Консультанти магазину Фокстрот завжди прийдуть на допомогу і допоможуть підібрати зарядний пристрій саме під вашу модель смартфона.

Як продовжити життя акумулятора? 5 порад

Напевно, ви вже зрозуміли, як правильно заряджати смартфон перший раз, тепер вам, швидше за все, хочеться дізнатися, що робити, щоб акумулятор прослужив, як можна довше. Рекомендуємо вам скористатися такими порадами:

 1. Вимикайте телефон відразу після 100% заряду. Більшість користувачів заряджають пристрій в нічний час доби. Такий спосіб зарядки, дійсно, дуже зручний, так як дозволяє використовувати пристрій потім весь день. Але це серйозна помилка. Прилад, що має ємність 2900 мАг, повинен знаходитися на зарядці не більше 3-х годин. Якщо ж доводиться підтримувати систему в стані 100% протягом 5-7 годин, то для смартфона це великий «стрес». У підсумку, батарея швидко зношується. Крім того, ви і самі могли помічати, що функціональність приладу з часом зменшується, іноді перегорають контакти, акумулятор поступово виходить з ладу. Особливо наслідки «нічної зарядки» будуть помітні, коли пристрій почне розряджатися швидше, ніж зазвичай. Якщо напруга в мережі буде нестабільною, то це може стати причиною замикання. Всього цього можна уникнути, якщо знімати телефон з зарядки вчасно.
 2. Періодично заряджати телефон. Деякі вважають, що «підгодовувати» прилад шкідливо, але експерти впевнені, що 15-хвилинна підзарядка кілька разів на день стане відмінною профілактикою зносу акумулятора.
 3. Контроль температури гаджета. Важливо, щоб в приміщенні, де використовується прилад, була оптимальна температура повітря: від +5 до +25 °С. Ви, напевно, помічали, якщо використовувати телефон в літній час при сильній спеці, то пристрій може гальмувати і зависати. Крім високої температури, телефони не люблять мороз. Взимку девайс не варто носити в сумці або зовнішній кишені куртки. Перші ознаки, за якими можна зрозуміти, що телефону не підходять умови використання, будуть зависання і гальмування. Робота смартфона буде відновлена ​​тільки після того, як його занесуть в тепле місце і перезавантажать.
 4. Раз на місяць експерти рекомендують проводити повну зарядку і розрядку. Здійснюючи цю процедуру кожен місяць, ви помітите позитивні зміни в роботі пристрою: розряджатися смартфон буде повільніше, а грузиться швидше.

5 популярних тверджень про зарядку: правда чи міф?

Міфів про те, як заряджати перший раз смартфон досить багато. Чи не менше і помилкових думок з приводу того, як користуватися акумуляторами щодня. Що з цього правда, а що міф – давайте розбиратися разом.

 1. Завжди потрібно повністю розряджати і заряджати батарею – міф. Раніше, дійсно, потрібно було регулярно повністю розряджати і заряджати акумулятор, щоб зберегти об’єм батареї на максимальному рівні. Сьогодні виробники смартфонів використовують літій-іонні види АКБ, які підтримують необхідному рівень заряду, навіть при відсутності повної зарядки.
 2. Включений Bluetooth і активні сервіси швидко розряджають акумулятор – частково правда. Ті, хто любить залишати всі програми в робочому стані, помічають швидкий розряд пристрою. Але зменшення обсягу акумулятора, при роботі програм у фоновому режимі, не так критично. Сучасні пристрої здатні оптимізувати споживання таким чином, щоб втрата обсягу батареї була мінімальною.
 3. Використання неоригінальної зарядки шкодить акумулятору – правда. Однак в цьому випадку, виробники йдуть на деякі поступки. Наприклад, якщо у вас немає можливості придбати оригінальну зарядку, то при покупці неофіційних аналогів слід звернути увагу на силу струму і напругу батареї. Якщо вибрати для телефону більш потужний зарядний пристрій, то це призведе до втрати обсягу батареї.
 4. Використання телефону в момент зарядки шкодить АКБ – міф. Деякі користувачі не користуються смартфоном під час зарядки. Насправді, все, на що впливає таке використання телефона – так це на тривалість зарядки: замість 30 хвилин, ви будете заряджати телефон 1-1,5 години. А ось на стані батареї це ніяк не відбивається.
 5. Вплив температури повітря на швидкість розрядки батареї – правда. Під час зими багато хто помічає, що розрядка акумулятора відбувається швидше. Неприємні явища зі смартфоном можуть статися і під час літньої спеки. Щоб точно знати, який температурний режим підходить вашому пристрою, слід прочитати інформацію, зазначену в керівництві користувача. Якщо гаджет починає трохи нагріватися під час підзарядки, радимо вийняти його з чохла на цей час.

Комплектуючі: вибір правильного зарядного пристрою

В комплектацію мобільного телефону майже завжди входить оригінальне ЗУ. Така зарядка відрізняється якісним адаптером, який ідеально підходить під гаджет. Використання оригінальних аксесуарів є найбезпечнішим. При цьому важливо стежити, щоб кабель не був пошкоджений. Якщо оригінальна зарядка перестає працювати, то виникає логічне запитання, як тепер заряджати телефон, щоб це було безпечно.

Коли є необхідність купити нове ЗУ, слід звернути увагу на характеристики акумулятора. Необов’язково вибирати виріб того ж виробника, що і ваш смартфон. Але при покупці зверніть увагу на такі особливості:

 • Сила струму. При виборі нового зарядного пристрою вибирайте модель з таким же показником. Не більше і не менше, інакше акумулятор буде заряджатися занадто повільно, або сильно перегріватися.
 • Рівень напруги повинен бути таким самим, як в попередньому ЗУ.
 • Перетин кабелю. Важливо зауважити, щоб по товщині кабель був не тонше, ніж оригінальний.
 • Вартість. Не варто гнатися за дешевизною. Краще придбати ЗУ за середньою ціною. Тоді можна розраховувати, що воно прослужить довго. Спроба заощадити може привести не тільки до втрати батареї, але і пожежі в будинку. Ситуації, коли через несправний дешевий адаптер почалася пожежа, виникають все частіше.
 • Не купувати продукцію неперевірених брендів. Уважно треба ставитись до того, який виробник зробив зарядку, прочитайте про нього відгуки перед покупкою, зверніть увагу на сертифікати безпеки.
 • Місце покупки. Слід вибирати магазини, які співпрацюють з виробниками напряму, або купувати зарядний пристрій в сервісному центрі. Також підійдуть фірмові представництва бренду. У магазині Фокстрот ви завжди знайдете тільки ліцензійну продукцію всіх світових брендів.

Інші характеристики також слід враховувати. Наприклад, якщо у вас був круглий роз’єм для підключення до телефону, то і нове ЗУ краще вибирати з таким же роз’ємом.

Найважливіше, що слід запам’ятати – показник потужності. Потрібно враховувати той рівень, який вказаний виробником. Якщо взяти менший показник, то це призведе до тривалої зарядки. Крім того, в процесі батарея може сильно нагріватися і навіть роздутися.

Висновок

Підсумовуючи, слід зазначити наступні моменти, на які потрібно звертати увагу при правильному використанні акумулятора:

 • Батарея не повинна регулярно розряджатися до 0%. Виняток становлять випадки, коли процедура проводиться в профілактичних цілях для калібрування АКБ.
 • Не ставте смартфон заряджатися на ніч. Краще робити підзарядку протягом дня.
 • Підтримуйте рівень заряду від 30% до 80%.
 • Уважно ставтеся до вибору зарядного пристрою.
 • Не допускайте перегрівання і переохолодження акумулятора.

Ще більше корисної інформації про роботу і догляд за електронними гаджетами шукайте в нашому блозі.

Вам сподобалася стаття?

Залиште коментар
або


Ваша оцінка


Коментарі
Залишити відгук
Максим
12.01.2021

Вперше стільки інформації перечитав, аж втомився трохи))) Так, багато корисного виніс, не знав, що є різні типи акумуляторів і заряджати їх потрібно за особливою схемою. Я до чого, у мене оригінальна зарядка, телефон Айфон 8, але під час зарядки гріється верхня частина. Так ось, що це за проблема? Що пішло не так? І що мені з цим робити?

2
1
Відповісти
Показати відповіді (2)
Игорь000к
15.01.2021

Если исходить из данных статьи, то что-то внутри полетело… Лично у меня всю жизнь во время зарядки греются телефоны, притом разные… Теперь задумался, с чего бы вдруг.

Відповісти
Показати відповіді (1)
Михайло
15.01.2021

А яка може бути причина поломки? З покупки користуюся тим, що було в коробці.

Відповісти
Показати відповіді (1)
Игорь000к
18.01.2021

Лучше в сервис отнесите, там вам 100% скажут.

Відповісти
Петровский Стас
22.01.2021

Пфф… я завжди витягую все до останнього відсотка, а хвилини на 1% заряду – найчарівніші)) Правда, тепер трохи інакше дивлюся на це все, але не знаю, навряд чи у мене вийде поставити гаджет на дозарядку, як стукне 30%. Зараз велика частина сучасних смартфонів живуть максимум добу і все одно всі ставлять їх на ніч заряджати.

Відповісти
Дмитро
13.01.2021

Ну, перечитав статтю, зрозумів, що раніше взагалі жив неправильно і все робив не так. Не знаю, мені завжди все твердили, що потрібно взагалі посадити смартфон, тільки потім ставити його на зарядку, мовляв, саме в такий спосіб не садішь батарею і допомагаєш їй прожити довше. Як на мене, то зараз так роблю техніку, щоб вона жила кілька років і на цьому все.

Відповісти
Показати відповіді (1)
Dada
17.01.2021

Насчет недолговечности современной техники с вами полностью согласен, а вот о батарейке могу поспорить. Много лет слышал, что нельзя ее полностью садить, ну то, о чем говорится в статье.

Відповісти
Показати відповіді (1)
Дмитро
19.01.2021

Цілком можливо, але я все одно не бачу, толку постійно жити у зарядки. Простіше потім смартфон поміняти.

Відповісти
Показати відповіді (1)
Dada
20.01.2021

Кому как.

Відповісти
Герман
17.01.2021

Вот признаюсь, что ранее не замечал, что у меня постоянно включен Bluetooth, да и сам прикол в том, что я то его не включаю, как-то он автоматом работает, да и работает. А как оказалось, вот он корень зла, тот самый негодяй, который садит мне батарею. Сейчас неделю, как состоятельно отключаю эту функцию, и о, боги, смартфон работает в прежнем режиме, но на 3 часа дольше. Не знаю, совпадение ли это, или на самом деле Bluetooth так уничтожал автономность.

1
1
Відповісти
Показати відповіді (3)
Жорік
18.01.2021

Ну, перечитав статтю, зрозумів, що раніше взагалі жив неправильно і все робив не так. Не знаю, мені завжди все твердили, що потрібно взагалі посадити смартфон, тільки потім ставити його на зарядку, мовляв, саме в такий спосіб не псує батарею і допомагаєш їй прожити довше. Як на мене, то зараз так роблять техніку, щоб вона жила кілька років і на цьому все.

Відповісти
Матвій Петров
20.01.2021

Ом, у мене айфон 11 але він 2 дні не тягне, я не знаю, як це потрібно бути звичайно зберегти заряд, краще взагалі не вмикати))

Відповісти
Показати відповіді (1)
Жорік
25.01.2021

Все банально просто і примітивно, у мене відключені всі програми і не потрібні мені сервіси, саме вони споживають левову частку харчування.

Відповісти
Показати відповіді (1)
Матвій Петров
26.01.2021

Цілком логічно.

Відповісти
Андрей
31.05.2021

Все просто. Включённый сервис в дежурном режиме потребляет очень мало. А вот когда происходит подключение, начинается жара 🙂 Проблема в том, что мы далеко не всегда это отслеживает. Нам важно, чтоб смарт в конкретный момент делал то, что нам надо, и не заморачиваемся на нюансы. Потому, на сколько влияют включённые сервисы на разрядку акб – вопрос индивидуальный.

Відповісти
Юрий Цезарь
21.01.2021

Еще фишка в том, что чем быстрее зарядное устройство, тем быстрее и больше греется телефон, и естественно быстрее деградирует – это проверено на практике годами и это нужно знать. Поэтому специально приобрел маломерную зарядку, пускай лучше на малом токе дольше заряжается, но дольше протянет.

Відповісти
Показати відповіді (5)
Саня Голубовский
23.01.2021

И как там трубка, поди на малом токе вообще не греется?

Відповісти
Показати відповіді (1)
Юрий Цезарь
26.01.2021

Есть немного, но не критично, раньше нельзя было до корпуса притронуться.

Відповісти
Gelik
24.01.2021

Все это весьма сомнительно и относительно, современные смартфоны уже не входят в эту категорию. Соглашусь, да, раньше было так.

Відповісти
Гена
25.01.2021

Так, нужно было, вообще купить 100 милиамперную зарядку и спокойно заряжать по трое суток, так вообще безопасно некуда деться)

Відповісти
Валера Буранов
27.01.2021

Такие на умняке, у меня квик сарж 4, спокойно 30 минут заряжается, трубка не греется (Сони). Если так разобраться, то в большей степени все зависит от качества зарядки. Всегда покупаю оригинальную и горя не знаю.

Відповісти
Показати відповіді (1)
Юрий Цезарь
01.02.2021

Как-то у меня грелся и от оригинальной зярядки..

Відповісти
Показати відповіді (1)
Валера Буранов
01.02.2021

Тогда у вас явные проблемы с начинкой, не мешало бы смартфон отнести в сервис, там вам точно скажут, что не так…

Відповісти
Злобнейший
04.04.2021

Полностью с Вами согласен

Відповісти
Дмитро
03.06.2021

“Сьогодні виробники смартфонів використовують літій-іонні види АКБ. Їх особливість в тому, що обсяг заряду підтримується на необхідному рівні, навіть при відсутності повної зарядки.”

З 2010 р. користуюсь телефонами на Li-Ion, але досі не навчився підтримувати заряд без зарядки.

Відповісти