Як підключити бездротові навушники до телефону: детальний гід зі зрозумілими інструкціями

Показати зміст статті

 1. Покрокова інструкція для Android: процес підключення
 2. Процес настройки
 3. Як підвищити якість передачі звуку по Bluetooth?
 4. Покрокова інструкція для iPhone: підключення
 5. Процес настройки
 6. Налаштування передачі звуків по Bluetooth
 7. Чи підходять AirPods до смартфону з Android?
 8. Популярні питання і відповіді
 9. Не встановлюється підключення, в чому причина?
 10. Що робити, якщо підключився тільки один навушник?
 11. Чому пропадає звук після оновлення телефона?
 12. Які ще існують способи передачі звуку, крім Bluetooth?
 13. Як підключити радіонавушники?
 14. Як підключити навушники через інфрачервоний порт?
 15. Як під’єднати бездротові навушники до телефону по Wi-Fi?
 16. Як підключити навушники з NFC?
 17. Як заряджати бездротові навушники?
 18. До яких гаджетів крім смартфона можна підключати бездротові навушники?

Бездротові навушники дуже зручні: вони не плутаються, міцно фіксуються в вушній раковині і служать довше дротових аналогів. Про те, як підключити блютуз-навушники до будь-якого смартфону і вирішити проблеми, що виникають в процесі, – далі в статті.

Покрокова інструкція для Android: процес підключення

Насамперед необхідно переконатися, що ваші навушники справні і заряджені. Перевірити стан музичної гарнітури можна, підключивши їх до зарядки. Якщо індикатори горять рівним світлом, приступайте до підключення.

Зайдіть в налаштування Bluetooth на телефоні і увімкніть гарнітуру. Інший варіант – просто активуйте верхню «шторку», провівши по екрану зверху вниз, і натисніть на логотип блютуза у вигляді стилізованої літери В.

Наступний крок – дістати навушники з кейса, щоб вони автоматично з’єднались по блютузу зі смартфоном. З’єднання здійснюється по-різному, в залежності від моделі техніки. Буває, що бездротові навушники не оснащені опцією автоматичного сполучення. У такому випадку потрібно одночасно натиснути на дві функціональні кнопки, розташовані на поверхні навушників. Щоб не помилитися в способі активації навушників, ознайомтеся з інструкцією до вашого пристрою.

Після того, як навушники з’єднаються між собою, можна оновити список доступних Bluetooth-пристроїв в меню налаштувань смартфона. Тепер залишилося тільки вибрати ваші навушники зі списку і підключити їх одним дотиком. Іноді власники китайських навушників не можуть розпізнати свою гарнітуру в переліку знайдених пристроїв через незрозумілі назви. Як підключити китайські бездротові навушники до телефону і розібратися з назвою? Запам’ятайте, які пристрої відображені в списку або зробіть скріншот. Далі просто відключіть навушники і подивіться, що пропадає з екрану смартфона. Потім під’єднайте музичну гарнітуру і повторіть процедуру пошуку блютуз-пристроїв. Тепер можна відкрити скріншот, порівняти зображення і дізнатися, як називаються ваші навушники. Готово! Можна підключатися до телефону. В результаті вибрані навушники з’являться в верхній частині списку встановлених підключень, в цьому ж рядку буде відображатися стан заряду навушників.

Як підключити 2 пари бездротових навушників до телефону? Стандартні настройки не дозволяють підключити 2 пристрої відразу. Однак це завдання можна вирішити, якщо придбати дві пари навушників однієї моделі, в яких передбачено гібридне підключення. Яскравий приклад – Marshall Major II Bluetooth. Одні навушники просто приєднуються до інших за допомогою кабелю або по бездротовому каналу. Якщо ви хочете слухати музику або дивитися фільми удвох з одного джерела, при виборі навушників звертайте увагу на моделі з технологією ShareMe або пристрої, які функціонують за допомогою Wi-Fi.

Майте на увазі, якщо блютуз відключиться або ви покладете навушники знову в футляр, підключення перерветься. Але не хвилюйтеся, в більшості випадків при активації Bluetooth навушники будуть з’єднуватися зі смартфоном автоматично.

Процес настройки

Як підключити до телефону бездротові навушники ми розібралися. Тепер потрібно зробити так, щоб звуки транслювалися не на вбудовані динаміки гаджета, а на нещодавно підключені навушники. У цьому допоможе налаштування звукової системи смартфона – зайдіть в налаштування та увімкніть функцію під назвою «Звук мультимедіа». Також переконайтеся в тому, що виключена опція «Звук під час виклику».

Щоб з налаштуванням навушників не виникало проблем, ще на етапі покупки поцікавтеся, чи підтримує пристрій трансляцію мультимедійного потоку. Якщо ж ви вже придбали навушники без даної опції, можна виправити ситуацію, встановивши на гаджет додаткове програмне забезпечення.

Як підвищити якість передачі звуку по Bluetooth?

Музика, доступна для прослуховування через бездротові навушники, являє собою стислі аудіофайли. Навушники можуть передавати звукові файли з якістю кодування не вище 328 кбіт на секунду. При стисненні відсікаються звукові частоти, тому звук змінюється не в кращу сторону. Для передачі звуку по бездротовому каналу сучасні гаджети використовують різні кодеки, серед яких – SBC, AAC, aptX, aptX HD, LDAC. Щоб дізнатися, який кодек підтримує ваш смартфон, ознайомтеся з інструкцією до гаджету або подивіться у розділ розширених налаштувань «Для розробників» і знайдіть пункт «Аудіокодек для передачі через Bluetooth».

Для кожного кодека є своя оптимальна частота дискретизації, на якій звук буде максимально якісним. Щоб дізнатися, яка частота буде найкращою у вашому випадку, досить ознайомитися з таблицею.

КодекЧастота дискретизації, кГц/ Бітрейт, кбіт/сНайкраща якість аудіо
SBC48 / 328mp3
AAC44,1 / 250mp3, AAC
aptX44,1 / 352CD-аудіо
aptX HD48 / 576Lossless-формати, аудіо Hi-Res
LDAC96 / до 990Lossless-формати, аудіо Hi-Res

Якщо ви використовуєте якісне обладнання, потужний сигнал і акустичну систему класу High-End, відчуваєте різницю в звучанні і звикли до кращого, вибирайте навушники, які підтримують технологію LDAC. Такі навушники здатні передавати звук в якості приблизно в три рази краще в порівнянні з іншими пристроями. Правда, щоб слухати стиснені аудіофайли, ваш смартфон також має підтримувати кодек LDAC.

Покрокова інструкція для iPhone: підключення

Як підключити бездротові навушники до айфону? Процес підключення техніки Apple до бездротових навушників практично не відрізняється від гаджетів, які працюють на ОС Android. Схема підключення виглядає наступним чином.

 • Увімкніть навушники.
 • Для початку процесу блютуз через налаштування смартфона або верхнє меню («шторку»).
 • У списку знайдених пристроїв виберіть ваші навушники та дозвольте з’єднання одним кліком.

Процес настройки

Підключаєте до айфону AirPods і плануєте використовувати систему Siri віддалено? Оновіть телефон до найновішої версії. В іншому випадку, музична гарнітура може не з’єднатися зі смартфоном. AirPods Pro повноцінно працюють тільки в парі зі смартфоном на iOS вище версії 13.2.

Переконалися, що поновлення вам не потрібні? Тоді можна включати блютуз і навушники. Після цього на екрані смартфона повинна з’явитися анімація з написом «підключити», клікайте на неї і дотримуйтесь подальших підказок системи.

Налаштування передачі звуків по Bluetooth

При передачі звуку через блютуз техніка Apple підтримує тільки один кодек – AAС. Оптимальна частота дискретизації для таких пристроїв становить 44,1 кГц / 250с. Саме ці значення рекомендується ввести в настройках, щоб якість звуку було максимальним. Встановити згадані параметри просто. Досить зайти в розділ налаштувань «Для розробників», вибрати кодек-систему, а потім клікнути по потрібним значенням в списках.

Для поліпшення якості звуку також можна використовувати різні додатки і програми. Наприклад, програвач jetAudio Music Player Plus дозволяє робити звук чистішим, налаштовувати звукові ефекти за допомогою еквалайзера, вибирати параметри для прослуховування музики в різних приміщеннях (хол, сцена, кімната, тощо).

Кількість ефектів задовольнить навіть найвибагливішого меломана з чуйним слухом. А в розділі Bongiovi DPS і зовсім є можливість вибрати вид підключення та пристрої. Від користувача потрібно тільки знайти в списку свої навушники і тип підключення Bluеtooth. Клікнувши по потрібним пунктам, ви відразу помітите поліпшення якості звуку. Якщо раптом не буде вистачати низьких або високих частот, завжди можна виправити становище вручну.

Чи підходять AirPods до смартфону з Android?

За своєю суттю, AirPods нічим не відрізняються від будь-яких інших бездротових навушників, тому їх можна без проблем підключити до Android-пристрою.

Отже, як підключити блютуз навушники до телефону на Андроїд? Принцип підключення залишається колишнім. Спочатку потрібно включити AirPods і переконатися, що вони заряджені. Далі можна включати блютуз на смартфоні і виконувати пошук пристроїв. Після того, як в списку з’являться ваші навушники, залишиться тільки клікнути по напису і дочекатися підключення.

Єдиний нюанс – функції Siri, контроль заряду і переривання звуку будуть недоступні. Але відсутній функціонал можна компенсувати за рахунок установки додатків. Наприклад, програми AirBatterу або Asistant Trigger допоможуть бути в курсі рівня заряду навушників, а також будуть переривати трансляцію звуку, якщо AirPods раптом виявляться не в ваших вухах.

Популярні питання і відповіді

Не встановлюється підключення, в чому причина?

Буває, що навушники не відображаються в списку знайдених пристроїв або в процесі підключення гарнітури відбувається збій. Причин може бути безліч, ось найпоширеніші з них.

Навушники вимкнені. Така очевидна помилка – часте явище в моделях без світлового індикатора. Натисніть на кнопку харчування ще раз і повторіть пошук пристроїв блютуз на телефоні. Можливо, це і буде вирішенням проблем з підключенням.

Вихід з режиму підключення. У більшості випадків час роботи режиму підключення обмежена і складає півхвилини. Не встигли підключитися до навушників за цей час? Процедуру пошуку пристроїв і підключення доведеться повторити.

Занадто велика відстань між пристроями. Бездротові навушники підключаються і працюють на обмеженій відстані. Якщо спроба з’єднання провалюється, піднесіть смартфон ближче до музичної гарнітурі. Ще краще – прибрати всі гаджети, які можуть створювати перешкоди і заважати підключенню навушників до телефону.

Навушники розряджені. Якщо ваш пристрій оснащено світловим індикатором, зверніть увагу на його стан. Часте миготіння або червоний колір сигналу говорять про недостатній заряд акумулятора. Зарядіть навушники і повторіть процедуру підключення.

Перезавантаження смартфона. Якщо ви на час відключали телефон або оновлювали ПО і перезавантажували пристрій, навушники-блютуз потрібно підключити повторно.

Навушники вже підключені до іншого гаджету. Переконайтеся, що ваші навушники не під’єднані до телевізора, ноутбука або будь-якого іншого пристрою поблизу. Щоб уникнути небажаного з’єднання, кладіть навушники якомога ближче до телефону з увімкненим Bluetooth. Навушники будуть приєднуватися до найпотужнішого сигналу.

Що робити, якщо підключився тільки один навушник?

Ось деякі з причин цієї помилки.

 • Стара прошивка. Спробуйте оновити програмне забезпечення пристрою до останньої версії і виконайте підключення ще раз. Перевірте, яка прошивка активна в вашому смартфоні, можна в налаштуваннях гаджета. Наприклад, в айфоні шлях до потрібної папки виглядає так: «Основні – Про пристрій – Назва пристрою».
 • Зміщення повзунка гучності. Буває, що користувач не помічає зсуву повзунка гучності, тому і звуку в одному з навушників не чути. Перевірте, можливо, це ваш випадок.
 • Бруд на навушниках. Пристрій підключився, а звуку немає? Спробуйте оборежно почистити навушники ватною паличкою або мікрофіброю і перевірити наявність звуку ще раз.

Якщо не один з описаних вище методів вирішення проблеми не допоміг, можливо, проблема не в навушниках, а в смартфоні. Підключіть гарнітуру до іншого гаджета. Якщо підключення відбулося без збоїв, є сенс скинути настройки смартфона. Для Airpods схема дій виглядає наступним чином. Зайдіть в налаштування, виберіть Bluetooth і знайдіть в списку пристроїв свої навушники. Навпроти назви гарнітури буде буква «i». Натисніть на неї і клацніть по опції «Забути цей пристрій». Після цього можна класти навушники в кейс. Через кілька хвилин вийміть гарнітуру з чохла, піднесіть їх ближче до телефону і виконайте підключення.

Повернення до заводських налаштувань – найрадикальніший метод, який видаляє всі дані користувача. Тому перед виконанням цієї процедури подбайте про збереження важливої інформації, фото або відео на зовнішніх носіях пам’яті або інших гаджетах.

У деяких випадках налагодити роботу пристрою допомагає перепрошивка. Однак виконувати її самостійно не рекомендується – занадто великі ризики нашкодити техніки. Кращий вихід в цьому випадку – звернутися за професійною допомогою в сервісний центр.

Чому пропадає звук після оновлення телефона?

Серед ймовірних причин збою:

 • Неактивні профілі “для розмови” і “для музики”. Перевірити стан функцій можна в налаштуваннях смартфона. Якщо в розділі інформації про навушниках повзунки “для розмови” і “для музики” не горять, активуйте їх.
 • Навушники розряджені або потрібне перезавантаження. Перевірте стан акумулятора обох гаджетів і про всяк випадок виконайте перезавантаження.
 • Механічні порушення – несправність акумулятора, пошкодження плати, тощо. В цьому випадку допоможе тільки ремонт пристрою в сервісному центрі.

Не забувайте, що після підключення нового гаджета до Bluetooth з’єднання з іншими пристроями переривається. Наприклад, якщо у вас була підключена функція «hands free» (гучний зв’язок) в автомобілі, після утворення пари з навушниками ця опція більше не буде активна.

Які ще існують способи передачі звуку, крім Bluetooth?

Bluetooth – найпопулярніший спосіб з’єднання бездротових навушників і смартфона. Однак навушники можуть також підключатися до інших пристроїв за рахунок:

 • радіохвиль;
 • ІЧ-порт
 • Wi-Fi;
 • NFC.

Як підключити радіонавушники?

В даному випадку основний пристрій, до якого підключаються навушники, має бути джерелом радіохвилі. Підключення такої гарнітури відбувається автоматично, за умови, що обидва девайса мають однакову частоту. Бездротові навушники вловлюють і підсилюють радіохвилю. Безумовна перевага таких пристроїв – радіус дії до 150 метрів. Недосяжна величина для бездротових блютуз-навушників!

Як підключити навушники через інфрачервоний порт?

Навушники, що підключаються через інфрачервоний порт, практично не виробляють. Причина криється в спотворенні звуку, продиктованому самою структурою і внутрішньою будовою гаджета. Однак якщо вам потрібні навушники для розмов або прослуховування аудіокниг така гарнітура може підійти. Схема підключення повністю повторює дії при підключенні по блютуз, тільки замість Bluetooth в налаштуваннях необхідно активувати інфрачервоний порт.

Як під’єднати бездротові навушники до телефону по Wi-Fi?

Для прямого з’єднання смартфона з навушниками, гаджет повинен бути оснащений вбудованим «режимом модема». Підключення проводиться в кілька торкань. Досить включити Wi-Fi і вибрати зі списку доступних пристроїв необхідні навушники. У гарнітури, що працює по вай-фай, є кілька переваг. Користувач зможе слухати аудіо найвищої якості (без стиснення файлів), а також підключати відразу кілька пар навушників до одного пристрою.

Як підключити навушники з NFC?

Деякі смартфони і бездротові навушники працюють на NFC. Розпізнати їх легко, тому що на них є спеціальний чіп. Не лякайтеся, ніяких складнощів у вас це не викличе, навіть навпаки. Ця технологія забезпечує більш легке сполучення музичної гарнітури з блютузом. Замість налаштувань і пошуку пристроїв блютуз просто увімкніть навушники та NFC в налаштуваннях телефону, і притуліть бездротові навушники до телефону. Про успішне підключення вас сповістить звуковий або візуальний сигнал.

Для деяких моделей NFC навушників існує ще один спосіб підключення – через фірмовий додаток. Від користувача потрібно тільки встановити потрібну програму, включити навушники і Bluetooth. А далі програма все зробить сама.

Як заряджати бездротові навушники?

Бездротові навушники дарують своєму власникові більше свободи і позбавляють від необхідності постійно розплутувати дроти. Однак у всього є зворотня сторона. У випадку з безпровідною гарнітурою це необхідність зарядки. В середньому, airpods і інші моделі навушників витримують три години активної експлуатації.

Є два варіанти зарядки сучасних бездротових навушників:

 • через USB-кабель;
 • за допомогою бездротової зарядки або павербанка.

Перший варіант – найбільш поширений. Такі навушники можна заряджати від мережі або будь-якого іншого гаджета з USB-роз’ємом. Для зарядки навушників-вкладишів, як правило, використовується кейс, який і ставлять на підзарядку.

Нові навушники рекомендується повністю розрядити і зарядити до 100% 2-3 рази перед тим, як приступити до їх повноцінного використання. Залишати пристрій на зарядці на ніч або протягом довгого часу після того, як акумулятор повністю зарядився, не можна. Це загрожує поломкою або передчасним зносом батареї.

Більшість сучасних моделей навушників оснащені світлодіодами, за кольором або частотою миготіння яких можна дізнатися про стан заряду. Ознайомтеся з інструкцією до вашого пристрою, щоб розуміти сигнали навушників.

До яких гаджетів крім смартфона можна підключати бездротові навушники?

Бездротові навушники можна підключати не тільки до смартфонів, але і до іншої техніки, здатної відтворювати аудіо та відео-файли. Музичну гарнітуру можна під’єднати до телевізора, ноутбука, планшета або персонального комп’ютера.

Вам сподобалася стаття?

Залиште коментар
або


Ваша оцінка


Коментарі
Залишити відгук
Поки що немає коментарів