Як розблокувати телефон: ефективні способи для Android і iOS

Показати зміст статті

 1. Як розблокувати телефон на Android
 2. Функція Smart Lock
 3. Як розблокувати телефон через акаунт Google
 4. Розрядка акумулятора для розблокування графічного ключа
 5. Обхід графічного ключа за допомогою ADB
 6. Скидання налаштувань через Recovery
 7. Huawei і Honor
 8. Samsung
 9. Xiaomi
 10. Через TWRP
 11. Як розблокувати iPhone

Сучасна людина буквально нерозлучна з телефоном: в ньому зберігаються повідомлення, листування, особисті фотографії, важливі ділові листи, презентації і не тільки. Саме тому більшість користувачів намагаються заздалегідь убезпечити пристрій, придумуючи паролі і графічні ключі. Але і забудькуватість ніхто не відміняв. Буває, що користувач вигадав заплутаний узор блокування або ввів величезний пароль з цифр і букв, який потім забув. Що робити в такій ситуації, і як розблокувати телефон? Про це – далі в статті.

Як розблокувати телефон на Android

Гаджети, які функціонують на Android, мають деяку перевагу в розблокуванні. Доступ до таких телефонів можна відновити без втрати даних, наявних в пам’яті пристрою.

Серед найбільш дієвих способів скидання пароля:

 • використання функції Smart Lock;
 • відновлення через акаунт Google;
 • розрядка акумулятора;
 • використання програм ADB і TWRP;
 • скидання даних через акаунт Samsung.

Також доступні і варіанти скидання пароля або графічного ключа до заводських налаштувань через меню Recovery. Але в цьому випадку всі дані, які раніше були завантажені в телефон, видаляться разом з паролем. Як розблокувати телефон максимально швидко і безпечно? Поговоримо про кожного із способів докладніше.

Функція Smart Lock

Цей спосіб підходить тим, хто заздалегідь подбав про налаштування функції Smart Lock. Якщо раніше ви підключали до телефону інші пристрої через Bluetooth і закріпили за певним девайсом статус безпечного, просто виконайте підключення знову. Найчастіше користувачі підключають до телефонів смарт-годинник або систему гучного зв’язку в автомобілі. При підключенні по Bluetooth телефон автоматично розблокується, і проблема вирішиться сама собою.

Як розблокувати телефон через акаунт Google

Як розблокувати телефон, якщо забув графічний ключ? Аккаунт Google дарує користувачам безліч можливостей, серед яких і швидка розблокування телефону. А якщо ви ще й користуєтеся Гугл Маркетом, дія і зовсім виконується автоматично. Розглянемо схему дій докладно.

 1. Введіть будь-який графічний ключ (пароль) кілька разів поспіль, до тих пір, поки система не запропонує вам почекати. У цей момент на екрані повинен з’явитися напис: «Забули пароль?». Натисніть на ньому.
 2. Далі необхідно ввести вашу гугл-пошту і пароль від електронної скриньки.
 3. Натиснувши «увійти», ви розблокуєте телефон.

Що робити, якщо пароль від гугл-пошти ви теж забули? Скористайтеся ПК або іншим девайсом, щоб відновити доступ до аккаунту, а потім приступайте до розблокування за описаною вище схемою. Немає іншого пристрою? Спробуйте наступний спосіб.

 • Виберіть опцію «Екстрений виклик».
 • Наберіть комбінацію *#*#7378423#*#*.
 • Далі потрібно вибрати Service Test – Wlan.
 • Тепер можна відновлювати доступ до аккаунту Гугл звичайним способом.

Описані вище методи розблокування вимагають наявності інтернет-з’єднання. Якщо на даний момент у вас його немає, скористайтеся іншими способами з цієї статті.

Розрядка акумулятора для розблокування графічного ключа

В сучасних смартфонах, що працюють на останніх версіях Android, є можливість розблокувати телефон в момент розрядки акумулятора. Дочекайтеся, коли батарея майже повністю сяде, і на дисплеї з’являться налаштування заряду. Відразу ж перейдіть в меню налаштувань безпеки і деактивуйте блокування. Як зняти графічний ключ, якщо ваш смартфон не підтримує останні версії Android? Спробуйте метод розблокування з наступного пункту.

Обхід графічного ключа за допомогою ADB

Цей спосіб розблокування заснований на режимі налагодження USB. Даний режим в Android-пристроях дає комп’ютерним програмам розширений доступ до операційної системи телефону. Одна з таких програм ADB і знадобиться нам для зняття графічного ключа. Важливий момент: налагодження по USB повинно бути активним на момент розблокування.

Перший крок до розблокування – завантажити на ПК утиліту ADB, а також установник Java і драйвера USB. Завантажувати програми рекомендується з офіційних сайтів. ADB є частиною Android SDK, тому щоб встановити ADB на комп’ютер, зайдіть на сайт developer.android.com. Потрібна програма називається Android Studio.

Другий етап – установка всіх програм на локальний диск С.

Далі необхідно перейти в папку програми на диску С. Шлях до папки виглядає так: С:/Користувачі/Ім’я користувача/App Data/Local/Android/Sdk/Platform-tools. В останній папці повинен бути файл adb.exe. Він нам і знадобиться.

Підключіть ваш девайс до комп’ютера і запустіть командний рядок від імені адміністратора. Перейдіть в папку з файлом adb.exe. Для цього достатньо скопіювати шлях до папки і вставити його в робочу область.

Далі введіть команду adb devices. На екрані відобразиться ваше Android-пристрій зі станом device або authorized. По черзі вводите в рядку наступні команди.

Cd C:\Users\Windows\AppData\Local\Android\Sdk\platform-tools

adb devices

adb shell

su

rm /data/system/locksettings.db

rm /data/system/locksettings.db-wal

rm /data/system/locksettings.db-shm

reboot

Після введення останньої команди ваш смартфон повинен перезавантажитися і включитися без пароля або графічного ключа. А всі дані і встановлені програми збережуться.

Скидання налаштувань через Recovery

Ще одна відповідь на питання про те, як зняти блокування телефону, – скинути пристрій до заводських налаштувань. Для цього досить вимкнути гаджет, після чого натиснути і утримувати певне поєднання клавіш. Поєднання буде відрізнятися в кожному окремому випадку. Щоб дізнатися, які клавіші утримувати, ознайомтеся з інструкцією до вашого пристрою або знайдіть потрібні дані в інтернеті.

Натискання потрібної комбінації клавіш відкриває меню Recovery. У цьому вікні потрібно вибрати пункт wipe data/factory reset. Майте на увазі, що даний спосіб розблокування призведе до видалення всіх даних з внутрішньої пам’яті гаджета, включаючи встановлені додатки, прив’язані акаунти, sms-повідомлення, тощо.

До слова, якщо у вас є прив’язаний до телефону облікового запису Google, скидання налаштувань можна виконати і без натискання клавіш на самому гаджеті. Для цього потрібно перейти на сторінку Google «Знайти пристрій» (адреса сторінки https://www.google.com/android/find). Залогіньтеся в акаунті, виберіть пристрій, який потрібно розблокувати, і натисніть опцію «стерти дані – очистити». При першому підключенні телефону до інтернету, все паролі і графічні ключі будуть скинуті, а дані – видалені.

Huawei і Honor

Як зняти пароль з телефону Huawei і Honor? Допоможе вже описаний раніше recovery mode. Вимкніть телефон, затисніть клавішу гучності вгору і кнопку живлення. Після того як пристрій завібрує, відпустіть кнопку живлення, і продовжуйте утримувати клавішу збільшення гучності.

У меню, потрібно вибрати пункт «wipe data/factory reset» та підтвердити дію. Процес відновлення триватиме кілька хвилин. Після цього з’явиться ще один список варіантів дій, натисніть «reboot system now». Іноді телефон не відразу пускає користувача в меню Recovery, вимагаючи встановити оновлення. В такому випадку погоджуйтеся з підказками системи і перезавантажуйте телефон знову.

Samsung

Власники смартфонів цього популярного бренду можуть розблокувати девайс за допомогою інтернета і аккаунта Samsung. У Самсунга є свій власний сервіс під назвою «Знайти телефон». Якщо ваш гаджет підключений до аккаунту Самсунг, а також має активовану функцію віддаленого управління, цей спосіб для вас.

Отже, як зняти пароль з телефону Samsung? Перейдіть на сторінку сервісу «Знайти телефон» (https://findmymobile.samsung.com) і виберіть «увійти». Далі введіть логін і пароль. В панелі справа відобразиться стан вашого підключеного пристрою. Виберіть пункт «Розблокувати» два рази поспіль. Потім програма попросить вас ввести логін і пароль повторно. Після синхронізації або під час першого підключення до інтернету, пароль або графічний ключ будуть скинуті. При цьому, всі інші дані збережуться на вашому телефоні.

Xiaomi

Що робити, якщо забули графічний ключ Xiaomi? Перший спосіб – знайти і завантажити програму TWRP. Це спеціальний архів, який потрібно встановити через рекавери, щоб дані не стерлися. TWRP потрібно завантажити на SD-карту і вставити її в телефон. Далі вимкнути телефон, затиснути дві кнопки – збільшення гучності і живлення. У меню, потрібно зайти в установку, вибрати накопичувач (SD-карта) і знайти файл зі словом Reset в назві. Натиснувши на нього, ви активуєте скидання пароля.

Якщо на телефоні немає кастомних рекавері і встановити TWRP не вдалося, спробуйте наступну схему. Вимкніть смартфон, затисніть кнопку збільшення гучності і живлення. У меню, що з’явилося на екрані, виберіть Wipe Data і натисніть кнопку включення. Далі виберіть Wipe All Data і підтвердіть дію, знову натиснувши кнопку включення. І останній крок – натисніть на кнопку Confirm, дочекайтеся видалення даних і виберіть пункт «Reboot system». Таким чином ви скинете пароль і зможете користуватися телефоном. Однак файли і програми, завантажені в телефон раніше, будуть видалені.

Через TWRP

Ще один спосіб розблокування для Android-пристроїв, який дозволить зберегти дані на телефоні. Цей метод підходить тільки для телефонів з попередньо встановленою програмою TWRP recovery.

Необхідно вимкнути пристрій і перевести його в режим Recovery, затиснувши одночасно центральну кнопку, кнопки гучності і живлення. Іноді для входу в режим відновлення потрібно інше поєднання клавіш. Наприклад, для пристроїв Samsung Galaxy S8-S10 потрібно натиснути і утримувати разом спеціальну кнопку Bixby і регулювання гучності + Живлення. Уточніть правильну комбінацію, скориставшись інструкцією до вашого телефону.

Далі потрібно перейти в розділ Advanced-> File Manager, знайти папку data, а всередині – папку system. З усіх даних, які ви побачите, потрібно видалити файли:

gesture.key

locksettings.db

locksettings.db-wal

locksettings.db-shm

password.key

gatekeeper.pattern.key

gatekeeper.password.key

Саме ці файли відповідають за графічні ключі і паролі. Після їх видалення можна перезавантажити пристрій і знову користуватися телефоном.

Як розблокувати iPhone

У власників яблучної техніки немає великого вибору способів розблокування. Єдиний варіант – скидання до заводських налаштувань. Необхідний набір для скидання пароля – USB-кабель, ПК і додаток (програма) iTunes. Для комп’ютерів, що працюють на ОС macOS Catalina або більш сучасних системах, знадобиться програма під назвою Finder.

Власникам айфонів від вісімки і вище потрібно підключити гаджет до USB, натиснути і утримувати бічну кнопку до тих пір, поки на екрані не з’явиться вікно відновлення.

Для тих, хто зіткнувся з проблемою розблокування iPhone 7 чи iPhone 7 Plus діє та ж схема, тільки замість бічної кнопки потрібно утримувати кнопку регулювання гучності.

Не знаєте, як розблокувати телефон iPhone 6s або старішу модель? Вікно відновлення відкриється протягом декількох хвилин після підключення пристрою до USB і утримування кнопки «Додому».

У самому режимі відновлення система підказує користувачеві, як діяти далі, пропонуючи повернути заводські настройки і відновити збережені дані.

Якою б не була передісторія заблокованого пристрою, найголовніше – не впадайте в паніку. Завжди є варіанти відновлення доступу до гаджету – від сприятливих до радикальних. Навіть якщо жоден з описаних в цій статті способів вам не підійшов або ж ви просто не впевнені, що впоратися самостійно, завжди залишається можливість звернутися в сервісний центр. Розкажіть фахівцям про проблему і дозвольте професіоналам вирішити поставлену задачу.

Вам сподобалася стаття?

Залиште коментар
або


Ваша оцінка


Коментарі
Залишити відгук
Поки що немає коментарів