Яка різниця між стандартами IP67 і IP68: зрозуміле пояснення

Показати зміст статті

 1. Які існують стандарти IP
 2. Що таке стандарт IP67
 3. Що таке стандарт IP68
 4. Яка різниця між стандартами IP67 і IP68
 5. Підсумки

Минуло досить багато часу з моменту, коли компанії Sony і Samsung почали впроваджувати в свої смартфони захист за стандартами IP. Трохи пізніше до них додалися Apple і LG. Сьогодні захист від води і пилу має більшість нових моделей телефонів різних брендів – від найпопулярніших на кшталт Xiaomi, до китайських «ноунейм». Цей параметр вважається не те, щоб трендом, а вже характеристикою «за замовчуванням», без якої мобільний пристрій не може конкурувати на ринку. Стає зрозуміло, що будь-який гаджет, будь-то черговий флагман, або смартфон з посередніми характеристиками, має дану технологію. Проте, варто було б розібратися, що це таке – захист IP68, IP67 і яка між ними різниця.

Які існують стандарти IP

Раніше мобільний телефон був вразливим до рідини і вологи. Варто було потрапити під дощ, як з апаратом відразу починалися проблеми. Що вже й говорити про купання з пристроєм в басейні або випадкове пролиття на нього напоїв! На щастя, сьогодні подібні моменти зведені до мінімуму. Все завдяки захисту пристроїв за стандартом IP. Що ж це таке?

«IP» розшифровується як «міжнародний захист». Існує спеціальна шкала сертифікації електроприладів. Множинні перевірки і тести встановлюють параметри конкретного девайса. Візьмемо, наприклад, вологозахист IP67.

Перша цифра тут позначає ступінь захисту від пилу. Максимальний показник – шість, що означає, що смартфон захищений від найдрібніших частинок пилу, сміття і піщинок. Тобто, ви можете без побоювання використовувати його на пляжі, не побоюючись наслідків. І не хвилюватися, що в його динамік потрапить тверда частинка при транспортуванні.

Звичайно, є техніка і з невисоким значенням захисту від пилу. Наприклад, ІР1Х береже тільки від пилинок діаметром більше 5 см. ІР2Х «фільтрує» забруднення від 12 мм. Гаджети ІР3Х стійкі до потрапляння сміття більше 2,5 мм, а ІР4Х – 1 мм відповідно. Що стосується телефонів і інших девайсів з ІР5Х, то вони пилу не бояться, але і тут немає гарантії в цілковитій безпеці. Максимальний захист тільки у приладів, що відповідають стандарту ІР6Х, яким не страшні ніякий бруд та пил.

Друга цифра в стандарті IP показує, як добре пристрій ізольовано від вологи і вогкості. В даному випадку мається 8 ступенів, у кожної з яких – свої умови захисту і специфікація.

 • ІРх1 – мінімальний бар’єр від крапель, що потрапляють вертикально.
 • ІРх2 – захист від вологи, що потрапляє під кутом до 15 градусів.
 • ІРх3 – вплив на корпус телефону під кутом до 60 градусів.
 • ІРХ4 – береже від води, що потрапляє на пристрій з будь-якого боку. В даному випадку вже можна не боятися потрапити під зливу.
 • ІРх5 – стандарт, який передбачає захист від водного струменя, що потрапляє на прилад під будь-яким кутом.
 • ІРх6 – стійкість до динамічного впливу води. Наприклад, від річкових або морських хвиль.
 • IPx7 – такий пристрій не пропускає воду при зануренні і перебуванні на глибині деякий час.
 • ІРх8 – смартфон, годинники та інші гаджети можуть перебувати під водою на конкретній глибині скільки завгодно часу.

Що таке стандарт IP67

IP67 – це другий за якістю (серед усіх існуючих) рівень захисту від вологи і пилу, який допускає занурення в воду на глибину до 1-го метра. Перебувати так гаджет може не більше 30 хвилин! Тобто, з ним ви можете спокійно пірнати і робити красиві фото. Не кажучи вже про те, щоб використовувати в душі.

Стандарт IP67 також означає повний захист від пилу. Наприклад, швидка їзда на велосипеді по бездоріжжю не зашкодить смартфону.

Що таке стандарт IP68

IP-68 – максимальний захист від пилу і відмінна водонепроникність! Такий «смарт» можна занурити під воду і плавати з ним більше півгодини не побоюючись, що в роботі пристрою почнуться якісь збої. Однак точну специфікацію слід уточнювати у виробника. Перш за все, на яку глибину може занурюватися конкретний прилад і як довго часу там може перебувати. Для однієї моделі допустима глибина – до 2 метрів, тоді як для іншої – і всі 6 метрів. При цьому обидва пристрої будуть відповідати нормам IP68.

Також важливо пам’ятати, що опір зануренню – це одне, а опір струменям води – зовсім інше. Пристрій зі стандартом IP68, хоча його можна занурювати на глибину до декількох метрів, не завжди витримує сильний струмінь води.

Яка різниця між стандартами IP67 і IP68

Якщо порівнювати IP67 і IP68, різниця між стандартами несуттєва. Відмінності лише в часі перебування під водою, а також глибині, на яку допустимо опустити гаджет. Власне, в подробицях про це вже сказано вище.

Ще одна відмінність – ціна. Оскільки захист від води і пилу IP68 – технологія найсучасніша, то і електроніка з її наявністю коштує дорожче. У свою чергу, IP67 телефони можна отримати за меншу суму.

Підсумки

Отже, IP67 vs IP68 – що краще? Залежить від того, з якого боку дивитися. Якщо ви не фанат мультимедіа і не плануєте робити фото під водою, то різниці між двома стандартами для вас не буде ніякої. Пристрої ІР67 прекрасно захищені від поту, пролитої склянки газованої води і дощу.

Якщо ж ви – дайвер, полюбляєте знімати селфі, перебуваючи по дві години на воді, або ж просто бажаєте користуватися всім найсучаснішим, вибирайте гаджет із захистом ІР68.

І ще кілька моментів на замітку.

 • Всі телефони тестуються в лабораторних умовах в прісній воді. Потрапивши в солоне середовище (море, океан), захист виробників може повести себе інакше, з високою часткою ймовірності – не на вашу користь.
 • Випробування захисту гаджетів проводиться при температурі від 15° до 35°C. Вирушаючи з пристроєм в сауну або гідромасажну ванну, ви також ризикуєте його пошкодити.
 • Перед купанням з телефоном переконайтеся, що всі порти в ньому закриті заглушками. Інакше … самі розумієте, що буде.
 • Користуючись кнопками у воді, також є ризик, що рідина проникне всередину апарату і завдасть йому непоправної шкоди.

Тобто, ступінь захисту IP68 і IP67 – це все добре, але в деяких ситуаціях краще долю не випробовувати. Звичайно, якщо ви зацікавлені, щоб гаджет працював довго і злагоджено.

Вам сподобалася стаття?

Залиште коментар
або


Ваша оцінка


Коментарі
Залишити відгук
Поки що немає коментарів