На якій висоті вішати телевізор: як розрахувати відстань від підлоги і до глядача?

Показати зміст статті

 1. На якій висоті розмістити телевізор у вітальні?
 2. На якій висоті вішати телевізор в спальні?
 3. Кронштейни для монтажу телевізорів: які вибрати?
 4. На якій висоті вішати телевізор на кухні?
 5. На якій висоті вішати телевізор в дитячій кімнаті?
 6. Розрахунок положення для різних діагоналей
 7. Для ТВ з екраном в 17 дюймів
 8. Для ТВ з дисплеєм в 25 дюймів
 9. Для 32-дюймових дисплеїв
 10. Для ТВ з екраном 37 дюймів
 11. Для 40-дюймових моделей
 12. Для 50-дюймових панелей
 13. Для ТВ з екраном 55 дюймів
 14. Поради і лайфхаки

Сучасні LED-телевізори економлять місце в будинку і дивують користувачів якісним звуком і картинкою, але ось з установкою таких пристроїв можуть виникнути труднощі. Незрозуміло, як вибрати потрібну стіну для монтажу, і на якій висоті вішати телевізор. Про те, як правильно розрахувати висоту монтажу від статі і відстань до глядача – далі в статті.

На якій висоті розмістити телевізор у вітальні?

Щоб під час перегляду улюблених фільмів і телешоу у вас не затікала шия, і сам телевізор гармонійно вписувався в інтер’єр, потрібно встановити пристрій на правильній відстані від підлоги. Найпростіший спосіб визначення ідеальної локації для монтажу техніки – інтуїтивний. Сядьте на диван або в крісло навпроти стіни, на яку ви збираєтеся вішати телевізор. Прийміть зручне положення, на секунду закрийте і відкрийте очі, подивіться прямо перед собою. Точка, на яку спрямований ваш погляд, і стане найкращим місцем для установки плазми. Відзначити потрібну зону на стіні можна, закріпивши там плакат або просто будь-який шматок паперу.

Полюбляєте точність? Тоді залишаючись в зручному положенні сидячи, виміряйте за допомогою рулетки відстань від підлоги до рівня очей. Запам’ятайте цю величину. Вона важлива для визначення ідеальної висоти монтажу телевізора. Якщо у вашій родині багато любителів перегляду ТБ, виміряйте висоту від підлоги до рівня очей кожної людини в зручному положенні і обчисліть середнє арифметичне.

Тепер знайдіть в характеристиках вашої техніки висоту екрану і розділіть це число на три. Зона в нижній третині дисплея – це центральна точка, на яку спрямований погляд під час перегляду ТБ. Згадуємо відстань від підлоги до рівня очей, яку ми вирахували раніше і проводимо лінію від підлоги так, щоб ваше значення висоти закінчувалося на рівні нижньої третини екрану.

На якій висоті вішати телевізор 55 дюймів? Для техніки з діагоналлю 55 дюймів висота екрану дорівнює 71 сантиметр. Ділимо це число на три і отримуємо 24 сантиметри – це центральна точка екрана, на яку спрямований погляд глядача під час перегляду ТБ. Середня висота від підлоги до рівня очей в положенні сидячи на дивані – 110 сантиметрів. Щоб розрахувати положення нижнього краю техніки і залишити центральну точку екрану на потрібному місці від 110 сантиметрів віднімаємо 24 сантиметри. Виходить, що ідеальна висота від підлоги до нижнього краю пристрою становить 86 сантиметрів. Щоб дізнатися точне положення верхнього краю телевізора на стіні, додайте до 86 сантиметрів висоту ТВ. В даному випадку 86 + 71 = 157 сантиметрів. Виходить, що верхній край пристрою повинен розташовуватися на висоті 157 сантиметрів від підлоги.

В середньому, прийнятною відстанню від нижньої панелі пристрою до підлоги вважається 0,75-1 метр. Це і є стандарт висоти телевізора на стіні.

Що стосується відстані від телевізора до глядача, тут все залежить від розмірів екрану. Чим більше екран – тим далі він повинен розташовуватися. Так, для ТБ з екраном в 17 дюймів відстань складе близько 1 метра, для 25-дюймового дисплея потрібна відстань – близько 2 метрів, а 40-дюймові дисплеї потрібно встановлювати як мінімум в трьох метрах від зони дозвілля.

Яке відстань повинна бути від телевізора до очей? Інформація в стислому вигляді представлена в таблиці.

Діагональ телевізора в дюймахВідстань від екрану до очей в метрах
252
322,5
372,7
403
504
554,5

В цілому, відстань від дисплея ТВ до очей людини має становити не менше 2-3 діагоналей телевізора. Для ЕПТ-телевізорів ця величина складає на 25% більше.

На якій висоті вішати телевізор в спальні?

Лікарі сходяться на думці, що дивитися телевізор лежачи шкідливо, однак бажання насолодитися улюбленою телепередачею або фільмом перед сном від цього не зменшується. Що ж, якщо ви все-таки задумали встановити телевізор в спальні, скористайтеся наступними рекомендаціями.

Віддавайте перевагу моделям ТВ з роздільної здатністю екрана Full HD або HD. Це дозволить зменшити навантаження на очі.

Висота кріплення телевізора залежить від висоти ліжка. У більшості випадків, оптимальним є відстань близько 0,5-0,75 метра від підлоги. Якщо ви сумніваєтеся в правильності висоти, виміряйте її одним із способів, описаних в попередньому абзаці.

Для кріплення телевізора в спальні краще використовувати кронштейни з можливістю нахилу і повороту. Поговоримо про типи кріплення більш докладно.

Кронштейни для монтажу телевізорів: які вибрати?

Щоб вибрати кронштейн правильно, потрібно враховувати:

 • вагу телевізора – вона невелика у всіх led-телевізорів, практично кожен кронштейн зможе впоратися з таким навантаженням;
 • стандарт vesa – відстань між отворами панелі ТВ, в які прикручується кронштейн;
 • діагональ техніки – в характеристиках до кронштейнів вказані прийнятні діапазони діагоналей.

Найважливіший критерій – тип кріплення. Кронштейни бувають:

 • фіксованими – телевізор притиснутий до стіни максимально близько і надійно закріплює техніку в нерухомому положенні;
 • похилими – ТВ можна нахилити в вертикальній площині, щоб зробити перегляд максимально комфортним;
 • похило-поворотними – такі кронштейни дозволяють нахиляти техніку вгору-вниз і повертати вліво-вправо.

Фіксовані кронштейни відмінно підходять для тих, хто хоче повісити телевізор у вітальні навпроти дивану і не бажає витрачати час на монтаж. Установка проходить просто, а рідкокристалічний телевізор, встановлений на таке кріплення, буде виглядати максимально естетично. Та й глядачам комфортніше дивитися ТБ в положенні сидячи, якщо телевізор не нахилений.

Похилі і похило-поворотні кріплення стануть в нагоді для монтажу телевізора на кухні (над фартухом) або в спальні (щоб дивитися телевізор лежачи). Такі кронштейни дозволяють досягти прийнятного положення телевізора для перегляду, навіть якщо техніка встановлена занадто високо. Однак вибираючи цей тип кріплення, врахуйте, що дроти живлення не повинні бути натягнуті і техніці потрібно забезпечити вільну циркуляцію повітря.

На якій висоті вішати телевізор на кухні?

До місця розташування телевізора на кухні не пред’являють чітких вимог, оскільки в більшості випадків техніка служить розвагою під час готування: ТВ, в основному, тільки слухають, а не дивляться. Якщо ви все ж таки маєте намір дивитися телевізор на кухні за прийомом їжі, підбирайте висоту телевізора виходячи з положення, в якому будете насолоджуватися улюбленими фільмами та телепередачами.

На якій висоті повісити телевізор на кухні, якщо хочеться дивитися ТБ і стоячи, і сидячи? В такому випадку визначитися з єдиним оптимальним розташуванням техніки неможливо. Однак є можливість розрахувати локацію монтажу ТВ для перегляду стоячи, і придбати похило-поворотні кріплення. Так ви зможете змінювати положення та нахил техніки, коли будете дивитися телевізор сидячи.

Вибір місця кріплення телевізора у випадку з похило-поворотними кронштейнами теж розширюється. Ви зможете встановити техніку над кухонним фартухом, в тумбочці або над холодильником. Такий варіант установки також стане у нагоді, якщо у вас широка і вузька кухня і телевізор можна повісити тільки посередині кімнати, так що дивитися ТБ ви зможете збоку (з обідньої зони або з місця біля плити). Ви зможете повертати телевізор до себе, в залежності від того, де ви знаходитесь.

Єдиний нюанс для монтажу телевізора на кухні – не можна розташовувати дроти пристрою поблизу джерела тепла (робоча поверхня плити, витяжка, мікрохвильова піч).

На якій висоті вішати телевізор в дитячій кімнаті?

Для монтажу телевізора в дитячій є кілька правил. По-перше, не варто встановлювати техніку занадто низько: дитина може ненавмисно подряпати телевізор або пошкодити екран. Тому якщо ваш малюк ще малий на зріст, але ви хотіли б забезпечити йому комфорт під час перегляду ТБ, віддайте перевагу похило-поворотним кронштейнів.

Однак тут варто враховувати кут нахилу телевізора. В ідеалі нахил дисплея не повинен перевищувати 30 градусів. У такому випадку дитина не буде відчувати дискомфорту від закидання голови.

На якій відстані від підлоги вішати телевізор? При виборі висоти монтажу можна орієнтуватися на розташування меблів в дитячій кімнаті. Чим вище меблі, тим вище повинен розташовуватися телевізор.

Оптимальним для установки ТВ більшість батьків вважають місце навпроти ігрової або навчальної зони. А ось монтувати телевізор навпроти дитячого ліжка не рекомендується. На відміну від дорослих, дитина може зіпсувати зір, якщо буде дивитися телевізор в положенні лежачи.

Розрахунок положення для різних діагоналей

Як розрахувати ідеальну висоту розміщення телевізора на стіні? Для визначення оптимальної висоти установки ТВ необхідно заміряти висоту від підлоги до вашого рівня очей. Причому замір необхідно робити з того становища, в якому ви плануєте дивитися телевізор. Далі потрібно поділити висоту телевізора на три, щоб обчислити центральну точку екрану. Після цього від першої величини (відстань від підлоги до рівня очей) потрібно відняти третину висоти. У підсумку ви отримаєте ідеальне відстань від підлоги до нижнього краю телевізора і дізнаєтеся, на якій висоті кріпити телевізор.

Також можна скористатися інтуїтивним способом визначення висоти ТВ, про який вже згадувалося раніше. Нагадаємо, що стандартною вважається висота 75 сантиметрів від підлоги до нижнього краю техніки.

Щоб краще зрозуміти, на якій відстані встановлювати пристрій, виконаємо розрахунки для різних діагоналей ТВ. Для прорахунку будемо використовувати формулу L = kD, де L – це дистанція від глядача до екрана, k – коефіцієнт дозволу телевізора, а D – діагональ техніки.

Для ТВ з екраном в 17 дюймів

Застосуємо вищевказану формулу для телевізорів НD з діагоналлю 17 дюймів. 17 * 2,3 (коефіцієнт роздільної здатності екрана). Мінімальна прийнятна відстань – 39 дюймів або 99 сантиметрів.

Для ТВ з дисплеєм в 25 дюймів

У вас ТВ з діагоналлю 25 дюймів? Тоді розрахунки такі: 25 * 2,3 (коефіцієнт роздільної здатності екрана). Округляємо результат і отримуємо мінімальну дистанцію 58 дюймів або 147 сантиметрів.

Для 32-дюймових дисплеїв

На якій відстані вішати телевізор на стіну, якщо ви придбали TV з роздільною здатністю екрана HD і діагоналлю в 32 дюйми? Розрахунок відстані між глядачем і технікою буде таким. 32 * 2,3 (коефіцієнт роздільної здатності екрана). Отримуємо дальність розташування – 74 дюймів або 188 сантиметрів.

Для ТВ з екраном 37 дюймів

Припустимо, вам потрібно підрахувати відстань від місця роздільної здатності екрана до телевізора з діагоналлю 37 дюймів і роздільною здатністю Full HD. Коефіцієнт роздільної здатності екрана в даному випадку дорівнює 1,56, тому розрахунок виглядає так: 37 * 1,56. Виходить приблизно 58 дюймів, що становить 147 сантиметрів.

Для 40-дюймових моделей

Розрахуємо оптимальну дистанцію для 40-дюймових ТВ з роздільною здатністю екрана HD. Множимо 40 на коефіцієнт роздільної здатності екрана 2,3. Отримуємо дальність розташування 92 дюйма – 234 сантиметри.

Для 50-дюймових панелей

Придбали телевізор з діагоналлю 50 дюймів і роздільною здатністю екрана UHD? Коефіцієнт цієї роздільної здатності екрана дорівнює 0,7. Формула буде такою: 50 * 0,7 = 35 дюймів або 90 сантиметрів. Як бачите, в розрахунках багато що залежить не тільки від діагоналі, але і від роздільної здатності екрана телевізора.

Для ТВ з екраном 55 дюймів

Яка відстань повинна бути між глядачем і ТБ з роздільною здатністю екрана HD і діагоналлю 55 дюймів? 55 * 2,3 = 126 дюймів або 320 сантиметрів.

Поради і лайфхаки

Якщо вам не хочеться робити точні розрахунки дальності розташування телевізора з урахуванням коефіцієнта дозволу, просто переведіть діагональ техніки в сантиметри і помножте цю величину на два.

Перш ніж визначатися з тим, на якій висоті треба вішати телевізор, переконайтеся, що стіна витримає вагу техніки. Так, тонка стіна з гіпсокартону не в змозі витримати великий телевізор, вага якого становить 30 кілограм і більше. Щоб конструкція не зруйнувалася, подбайте про створення спеціального виступу або зміцнення стіни.

Злагоджена робота телевізора вимагає вільної циркуляції повітря. Тому якщо ви плануєте встановлювати техніку в нішу, подбайте про наявність зазорів з усіх боків.

Якщо у вас маленька спальня або вітальня, віддавайте перевагу монтажу за допомогою похило-поворотних кронштейнів. Так ви зможете досягти потрібної відстані між глядачем і екраном, і дивитися телевізор без негативних наслідків для зору.

Які стандарти на висоту установки телевізора? Залежно від діагоналі TV, техніку монтують на висоті від 75 см до 1,2 м від підлоги.

Навіть за умови правильного вибору висоти для установки ТВ на його екрані можуть іноді з’являтися відблиски від сонячного світла. Уникнути дискомфорту допоможуть щільні текстильні штори або жалюзі.

При монтажі врахуйте, що на рівні очей повинен розташовуватися центр дисплея – це точка на рівні третини від нижнього краю екрану.

Якщо ТВ дивляться безліч людей різного зросту і з різних точок, то для визначення висоти слід обчислити середній арифметичний показник між висотою для глядача, який сидить і стоїть, або скористатися стандартом 0,75-1 метр від підлоги до нижнього краю пристрою.

Розетки зазвичай знаходяться в двох зонах: за телевізором (розетка на 220 вольт, розетки для телевізора і для інтернету, фальшрозетка для виведення проводів), над тумбою (дві розетки на 220 вольт) і за тумбою ТВ (фальшрозетка і стандартні розетки, кількість яких залежить від кількості техніки). Яка оптимальна висота розеток для телевізора на стіні? Фальшрозетку за телевізором краще розташовувати окремо від інших, а саме в нижній частині телевізора з відступом 8 сантиметрів від нижнього краю, оскільки основні виходи ТВ знаходяться внизу, і вам не доведеться тягнути кабель на велику відстань.

Решта розетки за телевізором повинна бути розташована на висоті 10-15 сантиметрів від верхнього краю техніки, так, щоб ви легко могли завести руку за телевізор і ввімкнути чи вимкнути штекери. Також такий стан розеток сприяє злагодженій функціонуванню кронштейна. Оптимальний відступ для розеток над тумбою – 10 сантиметрів від нижнього краю телевізора. Останній блок розеток, що знаходиться за тумбою ТВ, рекомендується розташовувати на відстані 10 сантиметрів від верхнього краю меблів.

Висоту установки телевізора слід коригувати, якщо разом з телевізором використовується приставка, Xbox або будь-яка інша техніка. Ігрові консолі встановлюють на середній висоті між глядачем, що сидить чи стоїть. З урахуванням зростання гравців, середня відстань від підлоги до центру ТВ становитиме приблизно 125 сантиметрів.

Вам сподобалася стаття?

Залиште коментар
абоКоментарі
Залишити відгук
Поки що немає коментарів