Apple випустила нові Mac Mini, MacBook Air і MacBook Pro 13 дюймів

Показати зміст статті

  1. MacBook Air
  2. 13-дюймовий MacBook Pro
  3. Mac Mini
  4. MacOS 11 Big Sur

Apple оголосила про випуск нових 13-дюймових Mac Mini, MacBook Air і MacBook Pro, оснащених новим власним процесором M1 на базі архітектури ARM. Це величезний зсув, враховуючи, що до цього все комп’ютери Mac були оснащені процесорами Intel.

Новий процесор M1 заснований на 5-нм технології та оснащений 8-ядерними процесорами, які, за заявою компанії, забезпечують високу продуктивність при зменшеному споживанні енергії. Він також оснащений вбудованим восьмиядерним графічним процесором, Neural Engine, вдосконаленим процесором обробки сигналів зображення і Security Enclave для забезпечення безпеки й конфіденційності.

MacBook Air

MacBook Air оснащений 13-дюймовим дисплеєм Retina з підтримкою широкоформатних кольорових зображень P3. Він поставляється з Secure Enclave, який допомагає з розширенням функцій безпеки, таких як Touch ID. Компанія стверджує, що MacBook Air може працювати до 3,5 разів швидше, ніж попереднє покоління, і може забезпечувати в 5 разів кращу графіку, ніж попереднє покоління. Пристрій буде поставлятися з 8 ГБ оперативної пам’яті, з можливістю збільшити їх до 16 ГБ. Об’єм внутрішньої пам’яті від 256 ГБ до 2 ТБ.

Новий MacBook Air відрізняється «безвентиляторним» дизайном, що дозволяє йому залишатися повністю безшумним. Компанія стверджує, що може надати користувачам до 15 годин бездротового перегляду вебсторінок і до 18 годин відтворення відео без підзарядки.

Новий MacBook Air може експортувати проєкт iMovie до 3 разів швидше та інтегрувати 3D-ефекти в відео в Final Cut Pro до 5 разів швидше. Він також зможе відтворювати та редагувати кілька потоків високоякісного відео 4K ProRes в Final Cut Pro без втрати кадру.

Apple пропонує дві стандартні конфігурації MacBook Air за ціною 999 і 1 249 доларів.

13-дюймовий MacBook Pro

Новий 13-дюймовий MacBook Pro оснащений 13-дюймовим дисплеєм Retina, клавіатурою Magic Keyboard і має компактний корпус вагою 1,3 кг. Він поставляється з 8 ГБ/16 ГБ оперативної пам’яті та внутрішньою пам’яттю від 256 ГБ до 2 ТБ. І працює на новому 5-нм чипсеті Apple M1.

Ноутбук поставляється з новою активною системою охолодження Apple і, як стверджується, у 2,8 рази швидше, ніж попереднє покоління. Компанія стверджує, що новий MacBook Pro в 3 рази швидший, ніж найкращий ноутбук з Windows у своєму класі. Користувач може рендерити складні 3D-титри в Final Cut Pro до 5,9 разів швидше, виконувати завдання машинного навчання в Create ML до 11 разів швидше, відтворювати відео 8K ProRes в повному якості в DaVinci Resolve, не пропускаючи жодного кадру, і багато іншого. Компанія стверджує, що ноутбук може працювати до 17 годин бездротового перегляду вебсторінок і до 20 годин відтворення відео без підзарядки.

Анонсовані Apple 13-дюймові моделі MacBook Pro з M1 стоять від 1299 до 1499 доларів.

Mac Mini

Новий Mac Mini на базі процесора M1, за словами компанії, працює до 3 разів швидше на Xcode, на ньому можна грати в ігри з інтенсивною графікою, такі як Shadow of the Tomb Raider, з частотою кадрів до 4 разів вище. Крім цього новий Mac без праці зможе відображати складну тимчасову шкалу в Final Cut Pro до 6 разів швидше. Він поставляється з 8 ГБ/16 ГБ оперативної пам’яті, а також з внутрішньою пам’яттю 256 ГБ/512 ГБ/1 ТБ/2 ТБ і має поліпшену теплову конструкцію, щоб не перегріватися і залишатися тихим. Пристрій може підтримувати два дисплеї, включаючи власний Pro Display XDR з повним дозволом 6K.

Дві стандартні конфігурації Mac mini доступні за ціною 699 і 899 доларів. На додаток до M1 обидві моделі мають 8 ГБ оперативної пам’яті, два порти Thunderbolt 3 / USB-C, два порти USB-A, роз’єм HDMI 2.0 і гігабітний Ethernet, Wi-Fi 6 і Bluetooth 5.0.

MacOS 11 Big Sur

Нові Mac будуть працювати під управлінням macOS 11 Big Sur, а разом з цим вперше буде можливість запуску додатків для iPhone та iPad на Mac. Нові машини будуть підтримувати новий формат Apple Universal Apps, який дозволяє розробникам поставляти одну версію своїх програм, яка працює як на старих комп’ютерах Intel Mac, так і на нових комп’ютерах Mac M1.

Apple заявила, що всі її додатки, включаючи професійні програми, такі як пакет для редагування відео Final Cut Pro і музичний редактор Logic Pro, оптимізовані для нового чіпа M1. У ньому також говориться, що топові розробники вже створюють версії своїх програм, оптимізовані для Apple Silicon (M1). В наступному місяці буде доступний Adobe з Lightroom і Photoshop на початку наступного року.

MacOS 11 Big Sur буде випущений як безкоштовне оновлення для наявних комп’ютерів Mac Intel вже сьогодні.

Вам сподобалася стаття?

Залиште коментар
або


Ваша оцінка


Коментарі
Залишити відгук
Поки що немає коментарів