Не працює клавіатура: способи вирішення проблеми

Показати зміст статті

 1. Загальні рекомендації
 2. Чому не працює дротова клавіатура: причини і методи ремонту
 3. Відсутність живлення
 4. Порушення роботи порту
 5. Проблеми з контактом
 6. Не активна підтримка USB в BIOS
 7. Некоректні драйвера
 8. Вірусне ПЗ
 9. Неправильні налаштування
 10. Причини неполадок з бездротовою клавіатурою + способи вирішення проблем
 11. Відсутність живлення
 12. Не вдається підключити або перешкоди
 13. Інші причини
 14. Чому не працює клавіатура ноутбука і як це виправити

Якщо раптом ваша клавіатура перестала реагувати на команди, не поспішайте впадати у відчай і бігти в сервісний центр. У багатьох випадках виправити ситуацію можна своїми силами. Про те, як це зробити – далі в статті.

Загальні рекомендації

Згідно зі статистикою, клавіатура найчастіше перестає працювати після контакту з рідиною. Краще рішення в такому випадку – відключити ПК, почистити клавіатуру і ретельно її висушити.

Помітили, що не працюють цифри на клавіатурі праворуч? Можливо, ви випадково заблокували їх натисканням кнопки Num Lock. Все, що потрібно зробити для активації – натиснути ту ж клавішу знову.

Якщо не одна клавіша не працює, велика ймовірність збою програмного забезпечення. Перезавантажте ПК, щоб повернути клавіатуру в робочий стан. Не допомогло? Тоді продовжуйте читати цю статтю.

Чому не працює дротова клавіатура: причини і методи ремонту

Чому не працюють клавіші на клавіатурі? Всі причини неполадок можна розділити на апаратні і програмні. Розглянемо найбільш прості і можуть бути вирішені збої.

Відсутність живлення

Причиною пасивності клавіатури може бути безліч факторів. Один з найпростіших для дозволу – відключене живлення. Переконайтеся, що пристрій введення підключено до комп’ютера. Іноді на самій клавіатурі є кнопка включення. У такому випадку вона повинна перебувати в активному стані.

Порушення роботи порту

Що робити якщо не працює клавіатура? Має сенс спробувати підключити клавіатуру до іншого порту. Для цих цілей відмінно підходять роз’єми, розташовані у верхній частині системного блоку. Портів, забарвлених в синій колір, краще уникати. Також не варто підключати USB-клавіатуру за допомогою адаптера PS/2.

Проблеми з контактом

Іноді необережний рух може порушити контакт проводу з роз’ємом. Навіть якщо ви не пам’ятаєте, що зачіпляли провід, на всякий випадок перевірте щільність прилягання кабелю до гнізда. Власникам PS/2-клавіатур рекомендується стежити за тим, щоб всі штирі роз’єму знаходилися в прямому положенні.

Не активна підтримка USB в BIOS

З проблемою, винесеною в підзаголовок, часто стикаються власники нових комп’ютерів, оновленої системи, а також ті, хто користуються апаратами з роз’ємами PS / 2. Після оновлення не працює клавіатура? В такому випадку доведеться включати потрібну опцію в режимі BIOS. Для цього натисніть на кнопку перезавантаження і через кілька секунд натисніть F2 (уточніть клавішу по моделі вашого ноутбука в інтернеті). Перейдіть в розділ під назвою «Advanced». Всередині потрібно активувати опцію Legacy USB Support або USB Keyboard Support.

Буває, що в БІОСі клавіатура працює без проблем, а от при вході в операційну систему клавіатура на ноутбуці не працює. Що робити в таких обставинах? Увімкніть екранну клавіатуру, перейдіть в диспетчер задач і клацніть на вкладку «Подробиці». Прокрутіть список вниз і знайдіть процес під назвою ctfmon.exe. Саме він відповідає за активність клавіатури. Якщо навпроти пункту ви бачите статус «відключено», необхідно клікнути на меню «Файл» – «Запустити нову задачу» – ввести в рядку «ctfmon.exe» (без лапок) і натиснути ОК.

Те ж саме діяння можна виконати, використовуючи редактор реєстру. Для цього в командному рядку пишемо команду regedit, тиснемо ОК. У меню, необхідно створити строковий параметр з назвою «ctfmon». Наступний крок – клік на назву нового параметра, внесення в рядок «Значення» такого шляху: C:\Windows\System32\ctfmon.exe, підтвердження дій кнопкою ОК.

Некоректні драйвера

Одна з найбільш поширених програмних несправностей – відсутність правильних драйверів. Вирішити завдання можна за допомогою перевстановлення драйверів через диспетчер пристроїв. Клацніть правою кнопкою миші по ярлику «Мій комп’ютер», виберіть пункт «Диспетчер пристроїв», а потім – «Клавіатури». Наступний крок – клік по назві пристрою і видалення клавіатури, перезавантаження комп’ютера. Після таких маніпуляцій драйвера будуть оновлені автоматично. Для виконання вищеописаних дій досить активної миші.

Іноді кнопки на клавіатурі не працюють через невдалий автоматичного оновлення драйверів. Виправити ситуацію можна через той же диспетчер пристроїв. Але на цей раз в розділі «Клавіатури» потрібно натиснути правою кнопкою миші по назві пристрою і перейти в розділ «Властивості» – «Драйвер». Всередині необхідно натиснути на опцію «Відкинути», щоб анулювати попередні оновлення. До речі, в тому ж меню доступна кнопка «Оновити» для автоматичного пошуку драйверів і їх інсталяції.

Перестали працювати клавіші на клавіатурі? Встановити драйвера можна і вручну. Для цього необхідно зайти на офіційний сайт виробника клавіатури, вибрати вашу систему, скачати і встановити відповідний драйвер. Щоб застосувати цей метод, знадобиться активація екранної клавіатури. Для цього натисніть кнопку «Пуск» і виберіть «Параметри»> «Спеціальні можливості»> «Клавіатури». Наступний крок – включення перемикача в розділі під назвою «Використовувати екранну клавіатуру». На екрані з’явиться клавіатура, яку можна використовувати для введення тексту.

Ще один варіант включення віртуальної клавіатури: Панель управління – Спеціальні можливості – Включити екранну клавіатуру. До слова, при включенні комп’ютера пункт «Спеціальні можливості» можна знайти в правому нижньому кутку екрану. Інформація стане в нагоді користувачам, яким потрібно ввести пароль для входу в систему.

Вірусне ПЗ

Якщо перестали працювати кнопки на клавіатурі, користувачам ОС Windows добре б перевірити систему на наявність шкідливих програм. Проскануйте всі підключені пристрої (враховуючи клавіатуру) антивірусом. Якщо необхідно, скористайтеся для установки антивіруса екранною клавіатурою.

Неправильні налаштування

На клавіатурі не працюють деякі кнопки? Переконайтеся, що в налаштуваннях відключена фільтрація введення. Для цього перейдіть в параметри системи, виберіть розділ «Спеціальні можливості», виберіть вкладку «Клавіатура» і перевірте пункт «Використовувати фільтрацію введення». Бігунок навпроти цієї опції повинен бути в вимкненому стані.

Причини неполадок з бездротовою клавіатурою + способи вирішення проблем

Розглянемо найпоширеніші причини несправності бездротової клавіатури.

Відсутність живлення

Перевірка елементів живлення – перша допомога при неполадках клавіатури. Перш ніж, приступати до перевірки інших причин несправності, переконайтеся, що акумулятор приладу повністю заряджений.

Не вдається підключити або перешкоди

Іноді клавіші на клавіатурі не працюють через збій бездротового підключення. Щоб повернути клавіатуру до життя, потрібно вимкнути живлення приймача і клавіатури, а також знеструмити інші бездротові гаджети (якщо вони знаходяться поблизу). Потім варто почекати 5 10 хвилин, і знову включити клавіатуру, спершу підключивши приймач до ПК.

Для сполучення використовується технологія Bluetooth? Тоді перезавантажте модуль. Важливо відзначити, що послідовність і специфіка підключення може відрізнятися в залежності від конкретної моделі клавіатури. Знайдіть точну інструкцію для свого пристрою в інтернеті, щоб повністю виключити ймовірність помилок.

Інші причини

Працездатність бездротових клавіатур, так само як і дротових аналогів, може страждати через некоректні драйверів або діяльності вірусних програм. Про способи усунення подібних несправностей, читайте у відповідних пунктах про дротових клавіатур.

Чому не працює клавіатура ноутбука і як це виправити

Якщо перестала працювати клавіатура на ноутбуці, варіантів самостійного вирішення проблеми всього три: повністю зарядити акумулятор, виконати перезавантаження або оновити драйвера в диспетчері пристроїв.

На клавіатурі ноутбука не працюють деякі кнопки? Іноді причиною залипання кнопок стає сама банальна причина – бруд, що скупчилася під клавішами. З крихтами, частинками їжі і іншими дрібними забрудненнями відмінно справляються «Лизун» – липкі субстанції, які щільно прилягають до поверхні і вбирають всю грязь. Також для чищення можна використовувати стандартні засоби – промислові склади для оргтехніки і чисту матерію без ворсу.

Якщо жоден з варіантів не спрацював, залишається тільки звертатися за допомогою в сервісний центр. Особливо актуальна ця порада для тих, хто пролив на клавіатуру ноутбука рідина. У такому випадку потрібно поквапитися з візитом в майстерню, щоб фахівці встигли просушити апарат, і вода не добралася до важливих компонентів пристрою.

Вам сподобалася стаття?

Залиште коментар
абоКоментарі
Залишити відгук
Поки що немає коментарів