Повний список всіх способів створення скріншота на ноутбуці

Показати зміст статті

 1. В яких випадках може знадобитися фотографія екрану?
 2. Як зробити прінтскрін на ноутбуці
 3. Як зробити скріншот на ноутбуці, якщо немає кнопки PrintScreen?
 4. Як зробити скріншот на ноутбуці в програмі «Ножиці»
 5. Як зробити скріншот на ноутбуці Віндовс 10, 8, 7
 6. Як зробити скрін екрану ноутбука за допомогою сторонніх програм?
 7. Як зробити скрін ноута за допомогою Lightshot
 8. Скріншот за допомогою Joxi
 9. Як зробити скріншот за допомогою Greenshot
 10. Як зробити фото екрану на ноутбуці за допомогою Monosnap

Ноутбук дозволяє проводити сотні різних операцій, серед яких і прості, і ресурсовитратні. Ситуації, коли потрібно зробити скріншот на ноутбуці, бувають різними. Тому існує чимало інструментів, які допомагають оптимізувати цей процес.

Для довідки: скріншот (скрін) – це миттєвий знімок екрана ноутбука або активного вікна. Скріни допомагають передати інформацію або зберегти необхідне нагадування. Наприклад, можна зробити скріншот листування, ілюстрації, вебсторінки, файлу.

Такий спосіб дозволяє швидко передати необхідну інформацію в месенджерах, соціальних мережах або через електронну пошту. Досить натиснути певну комбінацію клавіш, і зображення збережеться в пам’яті комп’ютера. Існує чимало програм і способів, як зробити знімок екрана на ноутбуці. Найчастіше використовують програми або утиліти, які можуть бути, як вбудованими, так і сторонніми.

Якщо ви часто по роботі стикаєтеся з необхідністю робити знімки екрана, можете використовувати, як стандартні функції ноутбука, так і завантажити одну з сотень цікавих програм з набором додаткових опцій. Крім скріншота, додатки допоможуть редагувати або писати текст на знімках, виділяти маркером необхідні області і вказувати стрілками на важливі елементи.

Всі з перерахованих способів прості і зрозумілі. З ними впораються навіть новачки, які тільки освоюють програми переносних пристроїв.

В яких випадках може знадобитися фотографія екрану?

Уміння швидко робити захоплення екрану ніколи не завадить у роботі, при спілкуванні з друзями або у веденні соцмереж, через те, що скріншот – це зручний інструмент передачі інформації.

Крім цього, за допомогою скріншота зручно зберігати чеки про оплату в інтернет-магазинах. Вам може знадобитися знімок, як демонстрація багів і інших несправностей, що виникають на комп’ютері, при спілкуванні з майстром або техпідтримкою. Також скріншот може стати в нагоді для запам’ятовування інформації, допоможе виділити потрібний фрагмент тексту, зображення, вебсайт, щоб потім знову не починати пошуки.

Як зробити прінтскрін на ноутбуці

Найпростіший і швидкий спосіб – це скористатися клавішею Print Screen, яка є на ноутбуці і клавіатурі будь-якого комп’ютера. Поєднання різних клавіш дозволяє робити захоплення цілого екрану або активного вікна.

 1. Для початку знайдіть на клавіатурі клавішу “PrntScrn”, “PrtScn”, “PrtScr” або “PrtSc”. На різних моделях пишеться по-різному.
 2. Виділіть зображення на екрані ноутбука, яке необхідно “сфотографувати” і натисніть прінтскрін. На деяких моделях ноутбука необхідно натиснути дві кнопки “Print Screen” і “Fn”. У цей момент нічого не станеться, тому не переживайте.
 3. Якщо необхідно зробити скрін активного вікна, тоді допоможуть клавіші Fn + Alt + PrtSc або Alt + PrtSc, в залежності від особливостей лептопа.

Отримана інформація зберігається в буфер обміну. Щоб відкрити зображення, скористаємося програмою Paint. Вона стандартна і завжди знаходиться на ноутбуці, незалежно від операційної системи. Щоб знайти програму можна скористатися пошуком в меню або зайти в панель «Пуск» – «Всі програми» – «Стандартні» – «Paint».

Після того як відкриєте програму, натисніть клавіші Ctrl + V або кнопку в лівому верхньому кутку під назвою «Вставити». Програма пропонує ряд додаткових інструментів, які допоможуть кадрувати, збільшувати, виділяти зображення, робити яскраві рамки.

Якщо вам не потрібно редагувати зображення, а просто зберегти – натисніть в лівому верхньому кутку «Файл» і в списку, виберіть «Зберегти як». Тут будуть запропоновані формати PNG, JPEG, BMP, GIF та інші. Щоб використовувати знімок для різних цілей краще зберігати його в форматі JPEG.

Не забудьте вибрати папку, куди буде збережено зображення. Якщо знімок необхідно вставити в документ Word, використовуйте ту ж саму схему. Спочатку натисніть клавішу PrintScreen, а далі за допомогою поєднання Ctrl + V вставте знімок у файл.

Як зробити скріншот на ноутбуці, якщо немає кнопки PrintScreen?

Якщо клавіатура не повнорозмірна, і ви не можете знайти клавішу «прінтскрін», спробуйте пошукати на клавішах F11 або Ins (Insert). Подальші дії не відрізняються від стандартних.

Це один з найпростіших і доступних інструментів. Після першого разу ви запам’ятаєте комбінацію клавіш і при подальшій роботі будете відчувати себе впевненіше без підказок. За необхідності вивчайте додаткові опції, інструменти, щоб зробити скріншот зрозумілим і зручним для себе, або інших людей.

Не забувайте, що скопійоване зображення в буфер обміну зникне, якщо ви спробуйте зробити ще один знімок. Спочатку збережіть перше зображення, а потім робіть інші скріни.

Як зробити скріншот на ноутбуці в програмі «Ножиці»

Така програма встановлена на Windows 7, 8, 8.1, 10. Більшість користувачів використовує цей ресурс замість гарячих клавіш, так як сама програма дозволяє редагувати і змінювати форму зображення.

 1. Зайдіть в панель «Пуск», або в пошуковому рядку наберіть «Ножиці».
 2. Перед вами з’явиться невелике вікно програми. Виберіть опцію «створити». У запропонованому списку виберіть формат – «Довільна форма», «Прямокутник» або «На весь екран».
 3. Виберіть необхідний формат і зробіть скріншот.
 4. Для збереження проекту натисніть кнопку «Зберегти як», і виберіть пропонований формат: JPG, PNG, GIF.

Якщо потрібно красиво оформити зображення, на допомогу прийде інструмент «Перо», який дозволяє підписувати знімок, і «Маркер» для виділення потрібної області. Ластик необхідний, щоб видалити непотрібний елемент.

Зображення з розширеннями PNG і JPEG підходять для подальшого редагування в програмах Adobe Photoshop, їх зручно відправляти по e-mail або вставляти в документ, тому завжди використовуйте ці універсальні формати.

Як зробити скріншот на ноутбуці Віндовс 10, 8, 7

Для деяких версій існують додаткові можливості і поєднання гарячих клавіш.

Win + PrntScr

Це поєднання клавіш дозволяє зробити швидкий скріншот без додаткової редактури. Отриманий результат зберігається в папці «Знімок екрану». Знайти папку можна в категорії «Зображення» або через панель швидкого доступу для версії Windows 10. Це один з найпростіших і зручних способів, який не вимагає використання додаткових програм. Якщо знімки потрібно редагувати, таке поєднання не підходить. Для цього краще скористатися сторонніми програмами, про які ми розповімо нижче.

Win + S + Shift

Комбінація дозволяє виділяти не весь екран, а певну область. Це поєднання можна використовувати, якщо необхідно швидко переслати скріншоти через месенджери.

Важливо! Скріншоти, зроблені даною комбінацією клавіш, не зберігаються в папці! Їх можна вставити в Messenger або програму за допомогою поєднання клавіш «Ctrl + V». Тому якщо вам необхідна подальша редактура, така комбінація не підходить.

Також є спеціальна можливість для версії Windows 10, яка підходить для геймерів, щоб зробити скріншот екрану під час гри. Після запуску гри натисніть клавіші Win + G. На екрані з’явиться ігрове меню. Натисніть «знімок екрана». Знайти зображення можна в розділі «Ігри» – «DVR для ігор».

Можна змінити шлях, по якому буде зберігатися зображення. Для цього необхідно зайти в папку «Ігри» знайти «DVR для ігор» і розділ «Зберегти знімки екрану і готові кліпи тут».

Windows + H

Це поєднання клавіш дозволяє відправляти готові скріншоти відразу на пошту, Google Диск, Dropbox і інші сервери. Натискаючи комбінацію, скріншот робиться автоматично, а з правого боку екрану з’являється список, який пропонує варіанти відправки скріншота. Також отримане зображення можна відправити на e-mail.

Як зробити скрін екрану ноутбука за допомогою сторонніх програм?

Крім стандартного способу, існують десятки цікавих інструментів, які відкривають нові можливості роботи зі скріншотами. Серед найцікавіших і популярних виділяють наступні: Lightshot, Joxi, Greenshot, Monosnap. Представлені програми мають схожий функціонал, але відрізняються запропонованими опціями, тому слід розглянути кожну більш детально.

Як зробити скрін ноута за допомогою Lightshot

Це один з найпростіших і зрозумілих інструментів, за допомогою якого можна зробити скріншоти в пару кліків. Для початку доведеться встановити програму на свій комп’ютер. Дійте, згідно з інструкцією, і не забудьте відключити рекомендовану установку Яндекс браузера і інших елементів, якщо вони вам непотрібні.

Після установки активуйте додаток, і виділіть за допомогою мишки потрібний фрагмент, який хочете заскрінити. Програма дозволяє додавати текст і малювати на зображенні. Також є можливість передачі зображення за посиланням. Для цього достатньо перейти на головний сервер ресурсу і відправити лінк друзям або колегам.

На вибір представлені популярні формати PNG, JPEG. Ще одна корисна функція утиліти – це можливість зберігати всі скріншоти на сервері. Досить зареєструватися на офіційному сайті Lightshot через Google або Facebook. В особистому кабінеті ви знайдете історію скріншотів, і в будь-який момент зможете знайти необхідний.

Утиліта безкоштовна, що є ще одним додатковим бонусом. Якщо вам доведеться постійно працювати з програмою, налаштуйте гарячі клавіші. З їх допомогою ви зможете створювати скріншоти, а також редагувати їх без входу в саму програму. Подібний ресурс працює за одним принципом і пропонує стандартний набір інструментів, тому складнощів під час роботи не виникне.

Скріншот за допомогою Joxi

Перший крок – це встановлення самої утиліти. Щоб зробити захоплення екрану на ноутбуках з ОС Windows, дотримуйтесь простої інструкції:

 • Лівою кнопкою миші натисніть на іконку joxi;
 • Натисніть правою кнопкою миші на іконку, і виберіть в меню розділ «Фрагмент»;
 • Скористайтеся комбінацією гарячих клавіш Ctrl + Print Screen.

Такі кроки можна робити для виділення конкретної області. Якщо необхідно зробити миттєве захоплення, і відразу відправити на сервер для подальшого пересилання, виконайте наступні дії:

 • Клацніть правою кнопкою миші по іконці joxi, і зайдіть у вкладку «Екран»;
 • Натисніть клавіші: Ctrl + Shift + Print Screen;
 • Побачити всі комбінації гарячих клавіш можна в розділі налаштування самої програми.

Joxi є безкоштовною програмою з різними опціями, що корисно для тих кому необхідно робити велику кількість скріншотів.

Як зробити скріншот за допомогою Greenshot

Це безкоштовний і простий інструмент для створення скріншотів. З його допомогою можна робити захоплення повного екрана, активних вікон, виділеної області і вебсторінок з прокруткою. Програма для Windows безкоштовна.

Після установки утиліти натисніть на значок в правому нижньому кутку екрану, і виберіть формат скріншота, який необхідно зробити. Основні переваги – це простота використання і багато опцій для редагування зображень.

Взаємодія з програмою відбувається за допомогою гарячих клавіш або з панелі сповіщень. Щоб отримати доступ до програми і інструментів, натисніть правою кнопкою миші по іконці. Для створення скріншотів, програма використовує вже знайомий прінтскрін. Після натискання клавіші прінтскрін, на екрані з’явиться хрестик. Затисніть ліву кнопку миші і виділіть необхідну область. Після цього програма запропонує папку для збереження.

Також за допомогою інструментів можна малювати фігури, додавати текст, акцентувати або розмивати певну область, обрізати, додавати графіки. З усіма параметрами можна ознайомитися в налаштуваннях програми, і дізнатися основні комбінації гарячих клавіш.

До недоліків можна віднести тільки платну версію для користувачів Mac і Linux.

Як зробити фото екрану на ноутбуці за допомогою Monosnap

Програму часто використовують для створення скріншотів в іграх і на вебресурсах. Завантажити утиліту можна на офіційному сайті – вона безкоштовна. Після установки на операційну систему Windows, у правому нижньому куті робочого столу з’явиться іконка програми. Щоб її відкрити, натисніть на цю іконку лівою кнопкою миші. Після відкриття меню стає зрозуміло, що програма дозволяє робити не тільки скріншоти, але і записувати відео з вебкамери, відео екрану, а також пропонує ряд додаткових інструментів.

Щоб зробити скрін, виберіть пункт «Знімок області екрану» або натисніть сполучення гарячих клавіш Alt + Ctrl + 5. Після цього на екрані з’явиться курсор, який необхідно затиснути і виділити необхідну область.

Для захоплення всього екрану використовуйте поєднання гарячих клавіш Alt + Ctrl + 6. Після того як скріншот зроблений, програма автоматично пропонує додаткові інструменти. Наприклад, вставка тексту, стрілок, рамок, а також кадрування.

Щоб зберегти скріншот, скористайтеся кнопкою збереження у звичайному форматі. Вона розташована справа внизу. Зліва вгорі розташовані кнопки «Поділитися» і «Завантажити». З їх допомогою можна відправити зображення в соціальні мережі, наприклад, Facebook або Twitter. Але перед тим, як скористатися цими опціями, необхідно зареєструватися на офіційному сайті. Програма підходить для тих, хто щодня стикається з необхідністю робити безліч зображень екрана.

На цьому список корисних програм не закінчується, існує безліч інших помічників, які дозволяють зробити захоплення екрану і створити скріншоти з прокруткою. До популярних утиліт відносять:

 • Snagit
 • WinSnapr
 • PicPick
 • KSnapshot
 • Nimbus Capture

Тепер ви знаєте як швидко і легко зробити скріншот екрана або захоплення відео. Якщо вам необхідно рішення стандартних завдань, скористайтеся класичними утилітами, які вже вбудовані в Windows 7, 8, 10. Якщо запропонованих інструментів буде недостатньо, тоді переходите до знайомства зі сторонніми програмами.

Вам сподобалася стаття?

Залиште коментар
або


Ваша оцінка


Коментарі
Залишити відгук
Наталія
11.02.2021

Господи, ніколи не думала, що мені доведеться пройти всі кола пекла, щоб зробити цей ненависний скрін екрану. Справа в тому, що знала тільки одну комбінацію, і вона у мене не працювала. Випадково натрапила на вашу статтю і дізналася про програму Lightshot. Не передати словами, який це порятунок. Натиснула одну кнопочку і повноцінний знімок екрана готовий. Шалено зручно і просто! Величезне дякую.

Відповісти
Показати відповіді (2)
Тамарочка
14.02.2021

Я давно пользуюсь этим утилитам, а все потому, что не могу запомнить все комбинации для создания скрина на ноуте))

Відповісти
Іринка98
15.02.2021

У мене колись теж був встановлений корисний утиліт, правда, Joxi, але потім полетіла вінда, я забула, як додаток називалося, тепер знов згадал. Вдячна!

Відповісти
Показати відповіді (1)
Наталія
23.02.2021

Во-во, це найважливіша причина, по якій варто встановити цей додаток)

Відповісти
Максим Паненко
15.02.2021

Win + PrntScr и все готово, ничего выдумывать не нужно. Хотя, по правде говоря, и сам не знал, что есть такое количество комбинаций для создания скрина экрана. Нужно будет попробовать на деле, если не забуду.

Відповісти
Показати відповіді (2)
Іванюк Ганна
16.02.2021

У мене працює – Fn + Alt + PrtSc, ніколи не гальмує.

Відповісти
владлен чурбанов
20.02.2021

Програма Greenshot в допомогу, скачати можна безкоштовно, працює оперативно, до того ж з її допомогою можна відкоригувати зображення. Багато років на ній сиджу, дуже задоволений. Рекомендую.

Відповісти
Показати відповіді (1)
Гоша
24.02.2021

На Мак есть такая , бесплатная?

Відповісти
Показати відповіді (1)
владлен чурбанов
25.02.2021

Не знаю, у мене на винді працює. Потрібно пробити ..

Відповісти