Як дізнатися свою IP-адресу: інструкція для комп’ютера і телефона

Показати зміст статті

 1. Що таке IP адреса?
 2. Визначаємо IP для Windows
 3. Служба IPconfig
 4. Властивості підключення до інтернету
 5. Визначаємо IP для Mac
 6. Онлайн-сервіси для визначення IP адреси
 7. Як дізнатися IP адресу телефону?
 8. Спосіб для Android
 9. Спосіб для iOS

Напевно, ви не раз чули словосполучення «IP-адреса» в контексті пошуку певного користувача Мережі. Що ж означає цей термін насправді, які є види айпі-адрес, і як дізнатися свій IP на різних пристроях? Всі відповіді – далі в статті.

Що таке IP адреса?

IP-адреса – це унікальна мережева адреса вузла в комп’ютерній мережі, завдяки яким можна дізнатися безліч корисних даних: від місцезнаходження пристрою, до особливостей операційної системи. Така адреса є абсолютно у всіх сучасних гаджетів, незалежно від моделі і розміру. Навіть побутові смарт-прилади на зразок чайника, яким можна керувати через смартфон, мають свій айпі.

Айпі-адреса буває статичною і динамічною. Перший тип являє собою номер, що видається користувачеві його провайдером на постійній основі. Другий вид видається користувачам з вільного запасу адрес по DHCP (протокол зв’язку). Дізнатися свій тип адреси можна, зателефонувавши до служби техпідтримки або визначаючи адресу щоразу після нового підключення до Мережі. Айпі-адреси також прийнято класифікувати за кількістю адресного простору. Бувають адреси виду IPv4 (довжина 32 біта) і IPv6 (довжиною 128 біт). В цілому це мільярди адрес відрізняються один від одного. Завдяки такій різноманітності в сучасному веб-просторі немає проблем з нестачею айпі.

Чому знати свою айпі-адресу корисно для віртуальної безпеки? Дізнавшись ці дані, ви зможете перевірити, чи підключився хтось ще до вашої адреси, і в разі позитивного результату нейтралізувати шахраїв. Для цього потрібно:

 • залогінитися в профайлі;
 • увійти в меню налаштувань;
 • знайти вкладку «останні сеанси»;
 • перевірити список підключень на наявність сторонніх айпі і відключити їх.

Крім того, володіючи номером вашої індивідуальної адреси в Мережі, можна підключатися до ПК або смартфону навіть на відстані. Поговоримо докладніше про те, як дізнатися IP адресу комп’ютера і інших гаджетів.

Визначаємо IP для Windows

Перша умова для визначення IP – режим онлайн. Причому ключове значення має місце конекту з інтернетом. До складу IP входять дві частини – адреси провайдера і самої техніки. Якщо ви зміните локацію підключення до Мережі, зміниться і динамічна адреса.

Дізнатися свій айпі для Windows можна через:

 • службу IPconfig;
 • властивості.

Розглянемо кожен із способів покроково.

Служба IPconfig

Власники пристроїв з операційною системою Windows можуть скористатися стандартним інструментом – програмою командного рядка IPconfig. Як дізнатися айпі адресу цим способом?

 • Одночасно затиснути клавіші Win і R;
 • У вікні написати «cmd» (без лапок), натиснути ОК;
 • Далі ввести команду IPconfig і підтвердити дію натисканням Enter.

Готово! На екрані відобразиться інформація про з’єднання. Цифри, які ви бачите, – і є ваш IP.

Властивості підключення до інтернету

Ще більш простий спосіб дізнатися IP – заглянути в властивості підключення до мережі Інтернет.

План такий:

 • натискаємо на меню «Пуск» – Панель управління – Центр управління мережами;
 • шукаємо пункт «Підключення» і натискаємо на нього;
 • у вікні знаходимо «Відомості»;
 • IP-адреса відобразиться в рядку IPv4.

Якщо ваш ПК працює на 10-й версією ОС Windows, шлях буде трохи іншим. Послідовність пунктів виглядає наступним чином: «Центр управління мережами – Зміна параметрів адаптера – клік правою кнопкою миші/тачпада по з’єднанню і вибір пункту «Стан» – вікно з айпі-адресою».

Визначаємо IP для Mac

У комп’ютерах, що функціонують на Mac OS, адреса відстежується так. Користувачеві потрібно зайти в меню системних налаштувань, вибрати пункт «Мережа», потім перейти в «Додатково» і знайти активну мережу. У новому вікні буде доступна IP адреса гаджета. Якщо у вас пристрій Мак, ви також можете визначити IP онлайн, за допомогою сторонніх сервісів. Список ефективних програм шукайте в передостанньому пункті статті.

Онлайн-сервіси для визначення IP адреси

Крім вбудованих, стандатних інструментів для визначення айпі є маса сторонніх сервісів і програм, які швидко справляються з цим простим завданням.

Найпопулярніші додатки для визначення айпі адреси:

 • 2IP.ua – на сервісі можна дізнатися IP пристрою і будь-якої веб-сторінки, дані про ОС, браузера, провайдера і навіть роздільну здатність екрана;
 • WhoER – відкриває доступ до інформації про IP, провайдера, версії ОС, а також назву населеного пункту, в якому знаходиться користувач;
 • Pr-Cy – визначення IP і аналіз даних на конкретній веб-сторінці;
 • Speedtest – крім айпі в програмі можна дізнатися швидкість інтернету.

Один з найпростіших способів дізнатися свою айпі-адресу – зайти в аккаунт гугл, якщо такий є. Потрібні цифри будуть відображатися в самому низу екрана, в пошті, картах та інших сервісах Google.

Як дізнатися IP адресу телефону?

Розглянемо способи визначення айпі-адреси для кожної окремої операційної системи.

Спосіб для Android

Найлегше дізнатися айпі мобільного гаджета онлайн, скориставшись одним із сайтів, згаданих вище. Але якщо зв’язуватися зі сторонніми ресурсами немає можливості, слід заглянути в налаштування смартфона. Залежно від моделі гаджета, може змінюватися розташування даних про IP-адресу. Але в більшості випадків потрібно увійти в меню налаштувань, відключитися від вай-фай з’єднання, знайти пункт «Відомості про телефон» і вкладку «Стан». Всередині останньої буде рядок з написом: «Мій IP».

Спосіб для iOS

Шлях до заповітного номеру адреси для власників яблучних гаджетів виглядає так: Настройки – Wi-Fi – клік на бігунок з поточним з’єднанням і спливаюче віконце з цифрами, які ви шукали. Універсальний варіант для визначення айпі і вимірювання швидкості інтернету – установка додатку Speedtest та інших програм з тим самим функціоналом.

Вам сподобалася стаття?

Залиште коментар
або


Ваша оцінка


Коментарі
Залишити відгук
Поки що немає коментарів