Як підключити монітор до ноутбука: стандартні інструменти Windows і сторонні програми

Показати зміст статті

 1. Підключення монітора через HDMI, DVI, Displayport або VGA
 2. Підключення другого монітора до ноутбука на Windows 10
 3. Підключення зовнішнього монітора до Windows 7, Windows 8 і Windows XP
 4. Програми для підключення декількох моніторів

Важко сперечатися з тим, що ноутбук – мобільний, автономний і функціональний гаджет. Однак стандартний розмір екрану ноута влаштовує далеко не всіх користувачів. Якщо для роботи або спілкування вам потрібно два екрани або один додатковий дисплей, вирішити задачу можна за рахунок підключення монітора до ноутбука. Про те, як підключити другий монітор до ноутбука і уникнути можливих багів – далі в статті.

фото 1

Підключення монітора через HDMI, DVI, Displayport або VGA

Насамперед подивыться на роз’єми у вашому ноутбуці. На одній зі сторін ви знайдете гніздо для підключення зовнішнього монітора. Роз’єми можуть бути різними. До найпоширеніших типів відносяться:

 • HDMI;
 • DVI;
 • Displayport;
 • VGA.

Кожен зі згаданих виходів відрізняється за зовнішнім виглядом і характеристиками. Наприклад, VGA має обмеження за якістю відображуваних картинок – 1280×1024 пікселів, а DVI відрізняється роздільною здатністю до 7,4 Гбіт/с. Знайшли потрібне гніздо на лептопі? Тепер огляньте задню стінку монітора і знайдіть такий самий роз’єм. Відповідно до виду порту, підберіть кабель. Що робити, якщо роз’єми на пристроях різних видів? Вам доведеться докупити перехідник.

Отже, як підключити ноутбук до монітора? Один кінець дроту підключіть до дисплея, а другий – до ноутбука. Краще, якщо обидва пристрої на момент з’єднання будуть знаходитися у вимкненому стані: так ви вбережете техніку від згоряння відеокарти. Якщо ви все зробили вірно, на додатковому екрані з’явиться заставка вашого робочого стола на ноутбуці. Однак користувачеві не завжди потрібне дублювання картинки з лептопа на інший монітор, та й автоматична роздільна здатність на дисплеї іноді залишає бажати кращого. Виправити ситуацію можна в налаштуваннях конкретної операційної системи.

фото 2

Підключення другого монітора до ноутбука на Windows 10

Клацніть правою кнопкою миші/тачпада в будь-якому місці робочого столу, і в меню виберіть пункт «Роздільна здатність екрану». Якщо додатковий монітор відразу не визначився, натисніть опцію «Знайти».

Як підключити другий монітор Windows 10? Зверніть увагу на розділ «Кілька екранів». Тут можна вибрати один з наступних режимів:

 • дублювати екрани (все, що робиться на одному екрані, повністю дублюється на другому);
 • розширити екрани (вийде один великий екран);
 • відобразити робочий стіл тільки на 1 (дані будуть відображатися тільки на моніторі, а команди виконуватися на ноуті).

Якщо ви вибираєте другу опцію «розширити екрани», з’являється можливість вибрати роздільну здатність і колір окремо для кожного монітора. При виборі параметрів кольору врахуйте, що максимальні значення прийнятні тільки для потужних дисплеїв і відеокарт.

Підключення зовнішнього монітора до Windows 7, Windows 8 і Windows XP

На пристроях, обладнаних ОС Windows XP, а також «вісімкою» і «сімкою», схема підключення аналогічна процесу, описаному в попередньому розділі статті. Після простого і швидкого з’єднання двох пристроїв необхідно зайти в меню роздільної здатності екрана і відрегулювати налаштування за власним бажанням.

Швидко переключатися між режимами роботи дозволить поєднання клавіш Win+P. Після натискання цієї комбінації активується програма, яка дозволяє швидко вибрати один режим.

фото 3

Програми для підключення декількох моніторів

Буває, що в процесі підключення другого монітора до ноутбука виникають складнощі. Наприклад, панель завдань відображається лише на одному пристрої. У такій ситуації допоможе установка допоміжних програм.

Серед популярних сервісів:

 • Dual Monitor Taskbar – розширює панель задач відразу на два пристрої;
 • MurGeeMon – полегшує процес управління екранами;
 • DisplayFusion розтягує картинки на обидва монітори і має перелік додаткових функцій, на зразок зміни фону.

Що робити, якщо вам потрібно два зовнішніх монітори? Як підключити 2 монітори до ноутбука в такому випадку? Для початку переконайтеся, що ваш пристрій підтримує такий формат роботи, відвідавши офіційний сайт виробника або з інструкції до техніки. Якщо виявиться, що ваш ноутбук належить до числа пристроїв, не сумісних з роботою двох моніторів одночасно, спробуйте використовувати в якості додаткового екрану планшет або спеціальну модель дисплея, що підключається по USB.

Як підключити два монітори до ноутбука, якщо один з них – це планшет? Знадобиться Wi-Fi з’єднання (або кабель USB), а також установка програми iDisplay. Усередині користувач знайде зручний, інтуїтивно зрозумілий інтерфейс і всі необхідні функції. Власникам яблучної техніки для підключення додатково потрібно ввести IP-адресу комп’ютера.

Впевнені, що поради, представлені в статті, допоможуть вам швидко і без проблем підключити монітор до ноутбука.

Вам сподобалася стаття?

Залиште коментар
або


Ваша оцінка


Коментарі
Залишити відгук
Поки що немає коментарів