Як почистити ноутбук від пилу

Показати зміст статті

 1. Як визначити, що ноутбук потребує чищення
 2. Як самому почистити ноутбук: підготовчий етап
 3. Як правильно почистити ноутбук – етап розборки
 4. Наступний крок – це очищення радіатора і вентилятора
 5. Як розібрати і почистити ноутбук: покрокова інструкція
 6. Знімаємо акумулятор
 7. Витягуємо ОЗУ
 8. Працюємо з жорстким диском
 9. Оптичний привід
 10. Знімаємо задню кришку
 11. Розбираємо передню панель
 12. Чистимо кулер
 13. Як почистити вентилятор в ноутбуці
 14. Чистимо радіатор
 15. Заміна термопасти
 16. Етапи складання
 17. З якою періодичністю чистити ноутбук
 18. Як почистити клавіатуру
 19. Як почистити ноутбук від бруду без розбирання
 20. Як чистити екран ноутбука
 21. Лайфхаки з чищення ноутбука
 22. Особливості розбирання ноутбуків LENOVO, ASUS, ACER, HP, APPLE, DELL
 23. Як почистити ноутбук, щоб прискорити його роботу
 24. Висновок

Прибирання в будинку – обов’язкова частина підтримки чистоти в оселі і запорука здоров’я всіх членів сім’ї. Пил і бруд накопичуються на поверхнях і служать місцем поширення мікробів, можуть викликати алергію і розвиток хронічних захворювань.

Найбруднішим місцем на робочому столі вважається електроніка, зокрема комп’ютер та ноутбук. Всі люблять перекусити за переглядом улюбленого серіалу або роботи: крихти, сміття з часом заповнюють внутрішні системи техніки і призводять до ламання і несправностей. Пил і шерсть забивають систему охолодження і ускладнюють правильну циркуляцію повітря. Через це гаджет починає перегріватися, гальмувати і завчасно виходить з ладу.

Виникає логічне запитання: «Як почистити ноутбук від пилу в домашніх умовах?». Необхідно повністю розібрати техніку і за допомогою пилососа або підручних інструментів усунути забруднення. Процес нескладний, якщо дотримуватися інструкції і акуратно займатися розбиранням і виймайте акумулятор, жорсткого диска та інших мікросхем, які розташовані в гаджеті. Техніка, яка знаходиться на гарантії, підлягає технічному обслуговуванню, тому такі вироби краще не розбирати самостійно, а віддати майстрам. В інших випадках на допомогу приходить механічне чищення.

Як визначити, що ноутбук потребує чищення

 • Перший тривожний дзвіночок – техніка почала активно нагріватися. При роботі процесора, нагрівання ноутбука вважається нормою, але, якщо навіть в стані спокою, не виконуючи ресурсомісткі завдання, гаджет сильно нагрівається, настав час приступати до чищення.
 • Брудний девайс може самостійно відключатися. Це відбувається через перегрів системи охолодження. Ноутбуку просто не вистачає ресурсів, щоб підтримувати свою працездатність.
 • Ще один показник – шум. Більшість сучасних лептопів працюють тихо і можуть видавати шум тільки при активній роботі процесора. Якщо під час використання ви чуєте сторонні звуки з кулера, чи будь-які інші, які насторожують, це перший сигнал для екстреної чистки.
 • Laptop став зависати і повільно працювати. Така ситуація може бути через попадання шкідливого програмного забезпечення, або забитої пам’яті, якщо давно не було чистки, пора прислухатися до заліза.

Як самому почистити ноутбук: підготовчий етап

Не забувайте, якщо техніка знаходиться на гарантійному обслуговуванні, не варто самостійно займатися розбором, оскільки в цьому випадку гарантії можуть бути анульовані. Віддайте ноутбук в сервісний центр, там проводять чистку безкоштовно. Займатися самостійною чищенням ноутбука від пилу можна тільки по закінченню гарантійного терміну.

На підготовчому етапі необхідно зібрати інструменти і подбати про зручність робочого місця. Займатися розбиранням краще при денному, природному освітленні, щоб не втратити важливі кріплення і деталі. Подбайте про вентиляцію і закрийте стіл або навколишні предмети клейонкою, або спеціальними ганчірками, щоб вберегти меблі від попадання пилу. Найголовніше в цьому питанні – це набір інструментів. Вам знадобиться пензлик, викрутка, термопаста, серветки, набір викруток, ватні палички, балон зі стисненим повітрям. Розглянемо докладніше навіщо потрібні всі ці елементи:

 • За допомогою набору викруток можна відкрутити кришку ноутбука. Стандартні кріпильні системи на гаджетах знімаються викрутками за типом «хрест» і «зірка». Добре, коли у вас є універсальний набір з бітом різних розмірів, в цьому випадку нерозв’язних проблем не існує.
 • Балончик зі стисненим повітрям необхідний для очищення нутрощів. Використовувати побутовий пилосос небезпечно. Для цього підходять девайси, в яких є реверс або балончик зі стисненим повітрям. Його можна придбати в магазинах з технікою. Головна перевага такого товару – довгий вузький носик, який може проникнути у важкодоступні місця.
 • Пензлик можна використовувати для малювання або фарбування, головне це жорсткий ворс. За допомогою щетинок можна дістатися в пластини радіатора і усунути пил.
 • Антистатичні рукавички – вони можуть знадобитися тим, хто зважиться на заміну термопасти. У чистках без заміни термопасти вони не потрібні.

В цілому всі гаджети зібрані однаково, але деякі моделі мають відмінності. Хочемо поділитися корисним лайфхаком: після того, як почнете розкручувати гвинтики і витягувати нутрощі заліза, сфотографуйте або записшіть весь процес на відео. Під час складання цей матеріал допоможе не помилитися і правильно розмістити всі необхідні частини в ноутбуці.

Як правильно почистити ноутбук – етап розборки

Перед тим як повністю розібрати корпус, скористайтеся пензликом або маленьким USB-пилососом. З його допомогою можна очистити клавіатуру лептопа. Також ви можете повернути ноутбук і акуратно потрусити, в цьому випадку весь вміст потрапить на стіл або підлогу, тому будьте уважні і заздалегідь закрийте поверхні для захисту від пилу і крихт, які будуть в клавіатурі.

Перший спосіб очищення підходить для новачків, які раніше не стикалися з розбиранням комп’ютера або ноутбука. Слідуючи інструкції, ви зможете впоратися з поставленим завданням.

Переконайтеся, що ноутбук повністю знеструмлений, вимкнений, та не знаходиться в режимі сну або очікування. Перше, з чого починається розбирання, це від’єднання акумулятора. Залежно від моделі, процес вилучення може змінюватися, але в цілому вам потрібно зробити лише два кроки:

 1. За допомогою викрутки зняти гвинти задньої панелі. На деяких моделях елементи кріплення приховані гумовими ніжками, або іншими заглушками. Також, в залежності від моделей, гвинти можуть перебувати на бічних гранях гаджетів, але частіше за все вони розташовані ззаду. Проведіть маніпуляції викруткою і відкрутіть всі гвинти на задній панелі. Акуратно складіть гвинтики і не втратьте їх.
 2. Після того як кришка відкручена її необхідно підняти. Для цього доведеться докласти трохи зусиль. Залежно від моделей, кришка може рухатися в різні боки. Якщо в процесі відкриття кришки ноутбука вам здається, що ви відчуваєте перешкоду, перевірте ще раз гвинти, можливо ви не все відкрутили на першому етапі.

Наступний крок – це очищення радіатора і вентилятора

Система охолодження представлена трубками, які з’єднуються з чіпом, процесором, вентилятором і радіатором, а також відкритий. Щоб очистити систему охолодження від пилу і інших забруднень, можна скористатися ватяними паличками або балончиком зі стисненим повітрям. Маленький і вузький носик може проникнути у важкодоступні місця. Однак не варто сильно старатися, потрібно бути максимально акуратним, так як тендітні частини ребер радіатора і трубок можна пошкодити.

За допомогою стиснутого повітря можна очистити і вентилятор. Натискайте на балончик не сильно, щоб обережно прочистити вентилятор і не привести його лопаті в сильне обертання. Не забувайте, що категорично заборонено тиснути на будь-які внутрішні частини ноутбука. Під час роботи не повертайте балончик і тримайте його максимально вертикально, щоб рідке повітря не потрапляло на плати. В іншому випадку це може призвести до ламання і інших негативних наслідків. Якщо в ноутбуці є кілька радіаторів і вентиляторів, їх також потрібно очищати стисненим повітрям за описаною інструкції.

Після того як процес очищення буде закінчений, необхідно вставити акумулятор на місце та закрутити задню кришку ноутбука. Ця інструкція підходить для новачків, які бояться самостійно проводити чистку. Наступний спосіб очищення підходить для професіоналів і всіх, хто хоче провести генеральне прибирання.

Як розібрати і почистити ноутбук: покрокова інструкція

Ця покрокова інструкція підійде тим, хто хоче повністю розібрати ноутбук і провести ретельне очищення ОЗП, жорсткого диска і замінити термопасту. Щоб не забути порядок дій, можете сфотографувати послідовність або записувати процес на відео. Так ви точно нічого не забудете, і зможете швидко зібрати ноутбук назад.

Знімаємо акумулятор

Переконайтеся, що ноутбук повністю знеструмлений і відключений від мережі. Акумулятор в багатьох моделях розташований окремо від загального блоку або є вбудованим. У тому випадку, якщо батарея вбудована, необхідно від’єднати шлейф акумулятора від материнської плати і після звільнити задню панель ноутбука. У моделях, де батарея закріплена окремо, досить акуратно витягнути акумулятор і приступати до розбирання гвинтів, які розташовуються під ним.

Витягуємо ОЗУ

Далі необхідно витягнути ОЗУ. Для цього відкрутіть всі гвинти на панелі швидкого доступу і витягніть ОЗУ. Під час вилучення дійте акуратно, на оперативній пам’яті розташовані вусики, які необхідно притиснути, а після повільно підняти плату і витягнути її з роз’єму. У багатьох ноутбуках, віджимаючи вусики, вона вискакує сама. Дійте обережно.

Працюємо з жорстким диском

Після вилучення ОЗУ переходимо до жорсткого диска. Щоб витягти цю деталь необхідно зняти гвинти. Після того як гвинти відкручені, жорсткий диск необхідно зрушити трохи в сторону, щоб дістати його з поглиблення. Складайте запчастини акуратно і послідовно, щоб ви не забули і не переплутали, як виглядають ті чи інші деталі. Для більшої впевненості кожну деталь можна підписати і покласти на відповідний лист.

Оптичний привід

Цей пункт пропускають всі власники ноутбуків, у якого вже немає дисковода. Зазвичай в старих моделях дисковод можна витягнути самостійно або за допомогою відкручування кріпильних елементів.

Знімаємо задню кришку

Кришку також необхідно зняти, в цьому допоможе викрутка, яка від’єднає всі гвинти. Щоб не переплутати гвинтики можна використовувати кольорові стікери, якими слід відзначити які шурупи і якої довжини вставляються в ті чи інші роз’єми. Акуратно розкладіть шурупи і зробіть фотографію. Уважно огляньте всю задню поверхню ноутбука і переконайтеся, що ви відкрутили всі елементи кріплення, щоб під час відкривання не зламати кришку. Часто гвинтики можуть ховатися під гумовими ніжками. Їх необхідно також акуратно зняти і відкрутити гвинти, які приховані під ними. Якщо кришка не знімається, використовуйте пластикову карту або іншу річ, якою можна акуратно підчепити пластик. Пройдіться пластиковою карткою по всьому периметру і акуратно від’єднайте корпус.

Розбираємо передню панель

Наступний етап змінюється, в залежності від того, де розташований радіатор і кулер. Якщо дві деталі знаходяться під задньою кришкою, то ви пропускаєте цей крок. Якщо немає, тоді доведеться демонтувати клавіатуру і почистити систему охолодження.

Клавіатуру також можна підняти за допомогою пластикової карти або медіатора. Після викруткою від’єднайте всі елементи кріплення, які можуть перебувати під клавіатурою. Тепер ви дісталися до передньої панелі, щоб її від’єднати також використовуйте пластикову картку або медіатор. Не забувайте залишати стікери, щоб знати які шурупи призначені для тих чи інших отворів.

Чистимо кулер

Тепер настає один з головних моментів. Після того як передня кришка від’єднана, ви дісталися до найголовніших елементів лептопа. Це найбільш проблемна частина, де накопичується пил, який впливає на роботу гаджета. Якщо ноутбук ніколи не чистився і давно знаходиться у вас в квартирі, то приготуйтеся побачити не дуже приємну картину. Цьому очищенню доведеться приділити більше часу:

 • Тут стане в нагоді балончик зі стисненим повітрям або пилосос.
 • Поверніть деталі так, щоб отримати до них повний доступ і до вузлів, до яких вони приєднані. Направте потік повітря на деталі і струсіть основний шар пилу.
 • За допомогою пензлика з жорстким ворсом пройдіться по пластині радіатора і лопаті кулера. На жаль, не завжди потоки повітря можуть впоратися з забрудненнями, які осідають на кулері, тому його необхідно витягти з ноутбука і провести ретельне очищення, включаючи промивання і змащення. Зробити це можна за допомогою наступних підручних засобів. Наприклад, використовуйте 97% етиловий спирт. Використовувати інші спиртовмісні речовини не рекомендується, так як вони залишають на поверхні плівку, навіть після висихання. Вибираючи мастило, зверніться в спеціалізовані магазини, де продаються засоби спеціально для кулерів. Замість мастила можна використовувати масло для швейної машинки.
 • Від’єднайте кулер від роз’єму на материнській платі. За допомогою пензлика з жорстким ворсом пройдіться по лопатей. Прокрутіть кулер рукою. Якщо ви відчуваєте невеликі перешкоди, це вірна ознака того що кулер потребує мастила.

Як почистити вентилятор в ноутбуці

 • Відключіть кулер від кріплень;
 • Відключіть захисну плівку, яка розташована на верхній частині вентилятора, але повністю не зривайте її, вона стане в нагоді. Знявши наклейку, ви отримаєте доступ до валу;
 • За допомогою шприца наберіть 97% етиловий спирт, і збризніть кілька крапель в кулер.
 • Звільніть деталь від зайвої рідини, якщо ви відчуваєте, що спирт досі знаходиться всередині кулера, повторюйте цю маніпуляцію до тих пір, поки не перестанете відчувати перешкоду;
 • Дочекайтеся повного висихання спирту – це займає від 30 до 50 секунд. На вісь кулера нанесіть мастило або масло. Поверніть лопать;
 • Під час прокрутки повинна відчуватися легкість і плавність рухів.

Чистимо радіатор

За допомогою зубочистки видаліть пил, який застряг в сотах радіатора. Використовуйте стиснене повітря або просто подмухайте на решітку. Застосовувати пилосос в цьому випадку не доцільно, так як він сприяє утворенню статичної напруги.

Заміна термопасти

Заміну термопасти необхідно проводити раз на 2-3 роки. Якщо ви дійшли до цього етапу і повністю розібрали ноутбук, тоді проведіть ще одну операцію. Заміна термопасти необхідна для підвищення продуктивності, поліпшення показників відведення тепла. Згодом вона починає підсихати, що може стати причиною регулярних перегрівів.

Заміна термопасти відбувається по різному, в залежності від моделі та виробника ноутбука. На деяких моделях необхідно відкрутити металеву плату, щоб дістати систему охолодження. Якщо цієї кришки немає, можна відразу приступати до заміни. Відключіть всі елементи кріплення і шлейф. За допомогою пластикової картки дістаньте плату і витягніть її. У деяких моделях перед тим, як витягувати плату, її доведеться зрушити. Далі перед вами повинна з’явитися система теплових трубок, їх необхідно зняти і провести заміну термопасти.

Перше питання, яке виникає у користувачів, де взяти термопасту. Її можна купити в магазині комп’ютерної техніки. Яку брати, залежить від вашого бюджету. Оптимальними вважаються продукти від 150 до 300 грн. Існують і зовсім бюджетні варіанти, але відгуки в цьому випадку дуже суперечливі, тому не слід економити і краще придбати пасту середньої якості.

Щоб замінити термопасту дотримуйтесь наступної інструкції:

 • Доберіться до системи охолодження, на деяких моделях вона прихована гвинтами, які необхідно відкрутити. Від’єднайте систему від материнської плати, там буде знаходитися металева пластина, на яку потрібно нанести термопасту. Поруч розташовується вбудована відеокарта. Також бувають ситуації, коли відокремити систему охолодження від материнської плати практично неможливо. У такій конструкції спочатку потрібно витягнути материнську плату, а після від’єднати від радіатора. Також зустрічаються моделі, де відеокарта обладнана своєю системою охолодження, її також необхідно витягти і зняти радіатор.
 • За допомогою сухої серветки необхідно очистити деталі від старої термопасти. Вона знаходиться на процесорі, в системі охолодження і на відеокарті. Якщо термопаста занадто прилипла до поверхонь, на допомогу прийдуть ватні палички. Їх можна змочити етиловим спиртом і акуратно протерти поверхні. Після того як поверхня очищена від старої термопасти, можна наносити нову.
 • Речовина продається в шприці. Зі шприца зручніше видавлювати термопасту на поверхню. Головне не перестаратися, нанесіть невелику кількість, рівномірно розподіляючи. Розподілити термопасту на поверхні можна пензликом, який часто йде в комплекті, або будь-яким іншим, який є в будинку. Головне, не використовувати твердий або вологий пензлик, щоб не подряпати покриття. Якщо ви випадково потрапили термопастою на інші частини ноутбука, просто видаліть надлишок паперовою серветкою.

Нанесення термопасти можливо і на вбудовану відеокарту. У цьому випадку її наносять на процесор і чіп, а також на радіатор. Також буде досить нанести термопасту виключно на чіп. На цьому процес збирання закінчується, тепер ви знаєте, як самостійно почистити ноутбук від пилу.

Останній етап – це збірка. Головне все зробити у зворотній послідовності.

Етапи складання

Спочатку встановлюємо материнську плату, потім підключаємо шлейфи, встановлюємо кулер, клавіатуру, жорсткий диск і оперативну пам’ять. Закручуємо задню поверхню і приєднуємо акумулятор, після того, як всі елементи встановлені, можна включати ноутбук в мережу і перевіряти чи все працює.

Нагадуємо, якщо ви займаєтеся розбиранням перший раз, записуйте те, що відбувається на відео або фотографуйте, щоб точно знати, в якій послідовності далі збирати обладнання.

З якою періодичністю чистити ноутбук

Все залежить від атмосфери в будинку. Якщо в приміщенні є домашні тварини, чистку можна проводити кожні 6-9 місяців. Якщо ноутбук виносять з квартири, часто беруть у відрядження або на відпочинок, чистка проводиться кожні 6 місяців. Якщо ви дотримуєтеся всіх правил експлуатації, то достатньо однієї чистки раз на два роки.

Як почистити клавіатуру

Щоб не розбирати ноутбук повністю, можна почистити лише клавіатуру. Тут накопичується не тільки пил і бруд, але і лушпиння, крихти, краплі від напоїв, шерсть домашніх тварин і багато іншого. Особливих проблем з ноутбуком це не викличе, але виглядає брудна клавіатура максимально негігієнічно.

Клавіатуру можна почистити прямо в ноутбуці або від’єднати, якщо є така можливість. Подивіться в інструкції особливості клавіатури вашої моделі, як вона кріпиться до корпусу, де знаходяться приховані кріплення, тощо. Також під час від’єднання не тягніть сильно клавіатуру, так як вона може бути підключена до шлейфа.

Використовуйте балон зі стисненим повітрям, пензлик або невеликий пилосос. У комп’ютерних магазинах представлені спеціальні набори для чистки клавіатури, так як вона найбільш схильна до забруднення. Часто в таких наборах вже є засіб для чищення і сухі серветки.

Якщо клавіатуру потрібно почистити швидко, не від’єднуючи від всієї конструкції, достатньо перевернути ноутбук догори дном і витрусити сміття, а після за допомогою пензлика пройтися по буквах.

Як почистити ноутбук від бруду без розбирання

Немає нічого страшного в розбиранні ноутбука, однак багато хто не наважується виконувати такі маніпуляції, особливо новачки, які тільки придбали техніку. Очищення можна провести і без розбирання.

Попередньо вимкніть ноутбук з розетки і переконайтеся, що він вимкнений. Якщо дозволяє модель, від’єднайте акумулятор і відразу приступайте до очищення. Це дасть можливість дістатися до вентилятора. Його можна прочистити невеликий пензликом, феном на холодному режимі або пилососом. Проблема з використанням пилососів полягає в тому, щоб очистити вентиляцію від пилу необхідно не всмоктувати, а продувати систему. Тому ситуацію завжди врятує балончик зі стисненим повітрям. Багато юзерів використовують електричні насоси для чищення і автомобільні компресори, однак важливо не перестаратися з потоком повітря.

Як чистити екран ноутбука

Екран, як і клавіатура, потребує регулярного очищення, так як на нього потрапляють краплі від напоїв і різні бризки. В інтернет-магазині Фокстрот представлені різні засоби для видалення бруду, а також вологі серветки. Багато власників ноутбуків роблять одну і ту ж помилку, використовуючи вологу ганчірку, яка тільки розмазує бруд і залишає сліди. З огляду на те, що екран, це основна деталь передачі інформації, вона повинна триматися в чистоті, тому простіше придбати один фірмовий засіб, і в разі потреби проводити чистку. Якщо ви переживаєте за сліди, які можуть з’явитися після серветок або спреїв, використовуйте мікрофібру.

 1. Вимкніть ноутбук від розетки і витягніть батарею.
 2. Зробіть мильний розчин: в теплу воду додайте трохи дитячого мила і ретельно перемішайте.
 3. Намочіть ганчірку в мильному розчині і добре відіжміть. Використовуйте фланелеві матеріали, якими зазвичай протирають окуляри. Якщо немає такої ганчірки візьміть мочалку, але вона повинна бути нова і не залишати подряпини.
 4. Якщо у вас є обручка, її бажано зняти. Так як під час протирання екрану можна залишити подряпину.
 5. Вологою ганчіркою протріть екран без натискання і відразу пройдіться сухою ганчіркою з мікрофібри. Якщо забруднення залишилися, повторіть процедуру.
 6. Включати ноутбук можна в тому випадку, якщо поверхня висохла.

Лайфхаки з чищення ноутбука

 • Якщо після установки вентилятор продовжує шуміти, ноутбук доведеться розібрати заново і змастити деталь, або просто протерти спиртом.
 • Якщо ви плануєте замінити одну чи декілька деталей ноутбука, встановити нову пам’ять і провести будь-якої апгрейд, зробіть очистку – це ніколи не завадить.
 • Якщо ви використовуєте пилосос для чищення гаджета, не вмикайте його на повну потужність, особливо, це стосується вентилятора, так підвищується ймовірність пошкодити лопаті.
 • Щоб не розмазати стару термопасту, для початку заберіть її за допомогою сухої серветки, а потім ганчіркою, змоченою в розчині. Термопаста наноситься дуже тонким шаром, якщо нанести товстий – це загрожує погіршенню показників відведення тепла.
 • Обережно від’єднайте заклепки і шлейфи. Якщо очистити ноутбук можна без від’єднання радіатора і вентилятора, краще проводити очистку саме таким чином. Якщо в гаджеті немає сильних забруднень, то не слід міняти термопасту. Вдавайтеся до цієї процедури, якщо гаджет сильно перегрівається.
 • Відпустіть трохи всі гвинтики, а після відкручуйте їх повністю. Це стосується і збірки, спочатку вставте все шурупи в спеціальні пази, а після закручуйте викруткою. Такий підхід допоможе не пропустити один з елементів.
 • Всі гвинтики і гайки складайте в окрему баночку або пакетик. З огляду на те, що вони крихітні, їх можна втратити. Під час відкручування, робіть позначки за допомогою стікерів, щоб не забути який шуруп стоїть на якому місці.

Щоб продовжити експлуатацію ноутбука і не чистити його часто, проводьте профілактичні дії. Пил потрапляє всередину ноутбука через отвори в корпусі. Тому не рекомендується використовувати його в ліжку, сидячи на дивані або на підлозі, особливо, якщо у вашому будинку живуть домашні вихованці. Ще одна проблема – кішки, які обожнюють теплі ноутбуки, як місце для сну. Це сприяє потраплянню вовни всередину системи.

Головна запорука чистоти ноутбука – це прибирання всередині приміщення. Проводячи вологе прибирання, ви знижуйте кількість пилу, який осідає на клавіатурі, екрані і інших нутрощах гаджета.

Особливості розбирання ноутбуків LENOVO, ASUS, ACER, HP, APPLE, DELL

Розбір ноутбука Lenovo залежить від моделі. В основному, виробники дозволяють повністю розібрати лептоп. На першому етапі необхідно від’єднати акумулятор від корпусу. Він тримається за рахунок фіксаторів. На кришках є гвинтики, їх необхідно відкрутити, щоб дістатися до нутрощів ноутбука.

Після відкриття кришки, ви побачите оперативну пам’ять, вінчестер і інші важливі елементи. Їх краще не чіпати, а відразу переходити до системи охолодження і зупинитися на ній. Видалення пилу з системи охолодження буде достатньо, якщо ви новачок і не хочете довго розбиратися в технічному оснащенні гаджета. Щоб зняти систему охолодження, необхідно відкрутити декілька гвинтиків і від’єднати провід.

 • Зніміть батарею.
 • Візьміть хрестоподібну викрутку, лезо, пластикову картку і пінцет. Відключіть усі гвинтики задньої кришки, в багатьох моделях кришка прикручена двома гвинтами.
 • Зніміть кришку в бік і підніміть її.
 • Вийміть оптичний привід, його необхідно також від’єднати від болтів. Щоб витягнути привід, трохи потягніть його в бік.
 • Далі за такою ж схемою, витягніть жорсткий диск і картридер.
 • Під час чищення необхідно дістати оперативну пам’ять, вона тримається на засувках в деяких моделях.
 • Далі йде Wi-Fi модуль, який також витягують шляхом відкручування гвинтів і болтів. Не забудьте від’єднати його.

В цілому повинно вийти 14 болтів. На багатьох моделях ноутбуків Lenovo для вилучення клавіатури досить зняти задню кришку і відкрутити 3 гвинти. Розбирання інших моделей ноутбука проводиться за аналогічними схемами.

На окрему увагу заслуговують ноутбуки Apple, так як в такій конструкції немає знімного акумулятора. Користувач отримує цільну задню частину, щоб відкрутити гвинтики, скористайтеся хрестовою викруткою.

Після відкривання ви побачите всю начинку корпусу. Щоб витягти акумулятор, необхідно відкрутити 2 шурупи трилопатевою викруткою. Можна акуратно зняти наклейку. У багатьох моделях ноутбуків Apple вона прикріплена до акумулятора і стінки, а не до оптичного приводу. Насамперед витягніть акумулятор, жорсткий диск, який також прикручений шурупами. Можна відкрутити сабвуфер і оптичний привід. Під ним буде захований модуль динаміка.

Від’єднуючи послідовно деталь за деталлю, ви дістанете мікрофон і зможете повністю зняти системну плату. Якщо ви користуєтесь технікою не так давно, не займайтеся самостійним розбиранням і краще віддайте ноутбук в сервісний центр, так як, в іншому випадку, його зворотна збірка може викликати труднощі.

Ноутбуки Asus, Acer, Dell розбираються за таким же принципом. Під час чистки зверніться до інструкції або подивіться навчальне відео, так як кожна модель має свої особливості. Виробники можуть поміняти нутрощі місцями, зробити ряд деталей незнімними – це все потрібно враховувати, щоб не пошкодити ноутбук під час розбору.

Як почистити ноутбук, щоб прискорити його роботу

Крім очищення від пилу, ноутбук періодично потрібно очищати від програм, непотрібних файлів і інших додатків, які здатні забивати систему і негативно впливати на пам’ять, скорочуючи час роботи.

Вам не знадобляться ніякі спеціальні інструменти, вся робота буде відбуватися за допомогою мишки і клавіатури. Інформаційне сміття також негативно впливає на роботу всієї системи, через це ноутбук гальмує і повільніше обробляє інформацію, а якщо справа доходить до виконання ресурсовитратних завдань, то може взагалі відключатися.

 1. Уважно огляньте робочий стіл і видаліть непотрібні файли і ярлики. Щоб видалити файли, які не дозволяє система або видає помилку на допомогу прийде програма Unlocker.
 2. Видаліть файли, які ви давно не використовуєте. Це можуть бути пройдені ігри, фільми, програми, які ніколи не запускалися і всі сезони серіалів.
 3. Програми необхідно деінсталювати. Згодом вони накопичуються і забивають пам’ять.
 4. Видаліть всі компоненти, які знаходяться в кошику. Вони також забивають пам’ять системи і зберігаються на ній до того часу, поки кошик не буде повністю очищений.
 5. Якщо ви не знаєте, як почистити систему правильно, використовуйте спеціальні клінери. Це утиліта, яка дозволяє очистити ОЗУ і прибрати тимчасові файли, які забруднюють комп’ютер. Найпопулярніша програма це CCleaner.
 6. Відредагуйте список автозавантажень. Там повинні знаходитися тільки необхідні додатки.
 7. При установці програм уважно переглядайте додаткові додатки, які встановлюються разом з іграми та іншими утилітами. Дуже часто вони також гальмують систему, і знаходяться там без відома користувача.

Висновок

Тепер ви знаєте, як почистити різні моделі ноутбуків від пилу, бруду, вовни, липких залишків напоїв. Ви можете провести генеральне прибирання або займатися тільки поверхнею, в залежності від ступеня забруднення гаджета.

Не забувайте, якщо ноутбук знаходиться на гарантійному терміні, не варто самостійно займатися розбиранням, так як це може послужити причиною для відмови в ремонті обладнання, в разі поломки. Займайтеся самостійно очищенням, якщо впевнені у своїх силах. Не намагайтеся повністю розібрати ноутбук, якщо ви не розумієте його конструкції.

Досить почистити систему охолодження і кулери, щоб laptop знову запрацював. Проводьте чистку клавіатури і екрану частіше, ніж раз на рік. Достатньо раз на місяць очищати екран від пилу і прочищати клавіатуру за допомогою пензлика або спеціальних пристосувань, які в широкому асортименті представлені в нашому магазині. Профілактичні дії збільшують термін експлуатації і дозволяють менше надалі переживати за збереження ноутбука.

Вам сподобалася стаття?

Залиште коментар
або


Ваша оцінка


Коментарі
Залишити відгук
Анатолій
11.02.2021

Вперше зустрічаю настільки докладну інструкцію. Звичайно, добре, що цю маніпуляцію можна виконати вдома, і без витрачання грошових коштів, але вважаю, що це повинна виконувати людина, яка потім вже точно зможе все толково зібрати. Виходячи з особистого досвіду, скажу, що мені довелося нести машину в ремонт. Все банально просто, через свою необережність пошкодив лопасті вентилятора. Прочитав статтю, зрозумів, де був мій промах.

Відповісти
Показати відповіді (3)
Жека
12.02.2021

Регулярно чищу свой ноут от грязи, но не разбирая его. Так поверхностно и баллоном со сжатым воздухом, выдувает столько грязи. Порой, самому не верится, что все это было внутри и в клавиатуре. Но, на внутренности пока не позарился.

Відповісти
_hunter
15.02.2021

Тільки чистка екрану і клавіатури. З рештою повинен працювати професіонал.

Відповісти
Показати відповіді (1)
wanderoo
16.02.2021

Аналогічно, а ще там всякі крихти, і взагалі не зрозуміло, що і де воно там зберігалося.

Відповісти
Саня875
21.02.2021

Пилососом і феном виходить трохи добути з нього пилу. Але як виявилося, не безпечно.

Відповісти
Елена Степченкова
14.02.2021

Конечно, заманчиво, а то у нас в салоне за чистку ноута и замену термопасты берут 600 грн. Ну, так себе, как по мне то сильно дорого, если все это можно сделать и дома.

Відповісти
Показати відповіді (1)
Олександр Саблін
17.02.2021

Омм … я б не рекомендував це робити людині, яка від ноута знає, де знаходиться екран і клавіатура. Є ймовірність, що потім не зберете.

Відповісти
Показати відповіді (1)
Елена Степченкова
17.02.2021

В принципе, я и не собиралась это сама делать, муж покажу, пускай практикуется.

Відповісти
Показати відповіді (1)
Олександр Саблін
17.02.2021

Якщо у вас є запасна машина, то удачі))

Відповісти
Показати відповіді (1)
Елена Степченкова
17.02.2021

Напугали меня, что все желание пропало(

Відповісти
Показати відповіді (1)
Олександр Саблін
17.02.2021

Убезпечив!

Відповісти
Єгор Левда
18.02.2021

Працюю в сервісі, часто трапляються хлопці, які самі роблять очищення всього ноута. У когось це виходить на 100%, а ось після чийогось втручання машині потрібен ремонт. Я б все ж, рекомендував, добре подумати, перш ніж розбитати машину повністю то, чи ще зможете зібрати належним чином.

Відповісти
Показати відповіді (2)
Мирослав
19.02.2021

Більш ніж згоден.

Відповісти
Гоша
19.02.2021

Я один из тех, кто сам обслуживает свою рабочую машину. В статье, указано все поэтапно и достаточно подробно. Скажу , что ничего сложного в этом нет, да и начинка в каждого ноута не заумная, ничего там портить.

Відповісти
Показати відповіді (1)
Єгор Левда
20.02.2021

Швидше за все, ви професіонал, але я б так сильно не узагальнював.

Відповісти
Показати відповіді (1)
Гоша
20.02.2021

В данном процессе, есть много тонкостей, которые лучше не затрагивать. Я спокойно чищу щеточками, не углубляюсь, ничего не вытаскивая. Скажу сразу, стоит снять крышку и вы увидите, что на плате можно было картошку сажать.

Відповісти
Показати відповіді (1)
Єгор Левда
20.02.2021

Ахаха, точняк!

Відповісти