Як прибрати рекламу з сайтів, банери і рекламні ролики: перевірені способи

Показати зміст статті

 1. Як відключити рекламу на ПК
 2. Як відключити рекламу в Chrome
 3. Як прибрати спливаючі рекламні оголошення в Opera
 4. Як прибрати рекламу в Mozilla Firefox
 5. Як заблокувати рекламу в Internet Explorer
 6. Спеціальні програми
 7. Як прибрати рекламу на телефоні
 8. Android
 9. iOS

Сьогодні реклама всюди: в метро, на бігбордах, в магазинах, переходах, телевізорі… але найбільше її в інтернеті. Тисячі спливаючих банерів відволікають, дратують та заважають працювати в інтернеті. Їх хочеться закрити якомога швидше. Вірусні спливаючі вікна з’являються у всіх пошукових системах. У даній статті ми спробуємо відповісти на питання, як їх блокувати в веб-браузерах комп’ютера і телефона.

Як відключити рекламу на ПК

Спливаючі вікна з’являються або внаслідок кліка на сайті, або при переході на нову сторінку. Але, буває і так, що ресурси, які перенасичені рекламою, відкриваються самі по собі. Чому так відбувається? Довільні переходи на сумнівні ресурси можуть відбуватися безпосередньо з вашого ПК. Програми типу Adware інтегруються в систему – змінюють налаштування браузера (рідше іншого софта), запускають спливаючі вікна, роблять інші неприємні речі. Як прибрати рекламу?

 • Заходимо в «Панель управління» – «Програми».
 • Відкриваємо утиліту «Видалення програм».
 • У списку знаходимо шкідливу програму, і видаляємо.

Увага! Деінсталяція компонентів, важливих для операційної системи, може призвести до виходу її з ладу. Якщо у вас є сумніви, що варто видаляти, а що – ні, краще звернутися до фахівця.

Оскільки конкретної шкоди комп’ютеру скрипти реклами не приносять, вони можуть залишатися непоміченими «антивірусами». Тоді як відключити рекламу? Існують спеціальні програми, встановіть одну з них і проскануйте систему, після чого видаліть всі знайдені загрози.

 • AdwCleaner. Популярна утиліта, яка не потребує інсталяції. Дуже добре справляється з викрадачами браузерів і шкідливими панелями інструментів. Доступна в мережі безкоштовно.
 • Avast Free Antivirus. Антивірусна система має вбудований модуль очищення реклами. Не тільки сканує систему на наявність вірусів і хакерських атак, але і браузери, знаходячи підозрілі плагіни.
 • Zemana AntiMalware. Легко справляється зі скриптами, які неможливо видалити стандартними способами. Програма також захищає від програм-вимагачів і руткітів. Перші 15 днів з моменту установки її можна використовувати безкоштовно.

Якщо жодна з утиліт не дала потрібного результату, пошукайте в інтернеті інші варіанти. А тепер про те, як прибрати спливаючу рекламу в пошукових системах.

Як відключити рекламу в Chrome

Виключити появу агресивної реклами в популярному браузері можна за кілька кроків.

КРОК 1. Відключаємо банери та спливаючі повідомлення. Заходимо в опції пошукача. У вкладці «Додаткові» знаходимо розділ «Налаштування контенту». Блокуємо рекламу, повідомлення та спливаючі вікна. Після проведених дій, реклами на ваших улюблених сайтах в мережі стане помітно менше.

КРОК 2. Встановлення рекламних блокувальників. Популярні варіанти – AdMuncher, AdFender, AdLock. Останній не тільки захищає браузер, а й всю систему в цілому! Блокує спливаючі вікна, банери в скайпі, на торрентах, стрім, тощо. Не меншою популярністю користується AdGuard. Додаток виключає дію рекламного софта ще до його обробки браузерами і мессенджерами.

КРОК 3. Застосування спеціальних розширень Chrome. Наприклад, Adblock або Adblock Plus. Після установки, додаток відобразиться у верхній панелі браузера у вигляді маленького значка з рукою. Клацніть по ньому, щоб заблокувати демонстрацію всієї реклами.

КРОК 4. Якщо перші три дії не увінчалися успіхом, швидше за все у комп’ютері є вірус. Видаліть його, або спробуйте перевстановити сам браузер – у більшості випадків це допомагає.

Як прибрати спливаючі рекламні оголошення в Opera

Користуєтеся веб-браузером від компанії Opera Software, але не знаєте, як блокувати рекламу? Існує два способи: активувати функцію для приховування шкідливого контенту або залучити софт ззовні.

 • Спосіб 1. Щоб увімкнути блокувач реклами в пошуковій системі Opera, клікніть кнопку виклику меню поруч з панеллю вкладок, а далі, – «Налаштування». У блоці «Додатково» шукайте розділ «Безпека» – «Налаштування контенту» – «Спливаючі вікна і переадресація». Якщо перемикачі-повзунки підсвічені синім кольором, перемістіть їх вліво.
 • Спосіб 2. Вбудований в Оперу блокувальник реклами, швидше за все, не вирішить проблему повністю. В такому випадку стануть в нагоді сторонні плагіни, один з яких – AdBlock Plus. Про нього ми вже говорили раніше.

Як прибрати рекламу в Mozilla Firefox

Щоб працювати з браузером Фаерфокс ефективно і комфортно, використовуйте плагіни-блокатори. У самому браузері такої опції немає, програму необхідно скачати в інтернеті. Найчастіше використовується Adblock Plus. Утиліта нівелює дію спливаючих повідомлень, віконець, блокує небезпечні сайти, автоматично видаляє частини сайтів з рекламою, тощо. Серед переваг: велика кількість фільтрів, можливість блокування контекстної реклами, наявність «білих списків».

Щоб встановити Adblock Plus, дотримуйтесь такої інструкції.

 • Виберіть пункт «Додатки» в меню налаштувань пошукової системи, натиснувши комбінацію Ctrl + Shift + A, або прописавши в пошуковому рядку «about:addons».
 • Натисніть розділ «Розширення».
 • Введіть Adblock Plus в адресному рядку і натисніть кнопку Enter.
 • Тисніть «Додати в Firefox».

Після інсталяції Adblock Plus (для коректної роботи), плагін підлягає налаштуванню. У вкладці «Загальні» виберіть опції безпеки і захисту, мова інтерфейсу. Встановіть фільтри, що дозволяють обійти рекламу, яку плагін не приховує.

У категорії «Білий список сайтів» можна додати адреси ресурсів, рекламу яких ви хочете дозволити показувати. Дану функцію оцінять ті, кому треба відвідувати сайти, які не відкриваються з активним блокувальником. В розширених налаштуваннях також виставляється модель поведінки утиліти: як відображати оповіщення, які компоненти блокувати, тощо.

Як заблокувати рекламу в Internet Explorer

Боротися з маркетинговими повідомленнями в «експлорері» простіше, ніж в інших пошукових системах. Є два способи, як це зробити. Перший – використовувати Adblock Plus або AdFender. Другий – активувати інтегрований блокувальник (Pop-up-Blocker), який є і в найпопулярнішій пошуковій системі світу.

Для налаштувань плагіна, клікніть по шестерні у вікні браузера. У вікні, що випадає, тисніть «Властивості браузера» і далі – «Конфіденційність». У «Параметрах» також доступна опція додавання сайтів, з рекламою яких ви готові змиритися. Крім того, користувач може вибирати рівень блокування: низький, середній, високий. При низькому захисті, допускається поява випадаючих вікон на перевірених сайтах. У той же час, високий рівень блокування виключає будь-яку рекламу.

Буває і так, коли вірусної реклами немає на сайті, але вона висвічується в браузері, що значно уповільнює роботу комп’ютера. В такому випадку допоможе SpyBot. Безкоштовна утиліта визначить і видалить всі шкідливі програми типу adware і spyware.

Спеціальні програми

Вище ми вже говорили про додатки, які блокують роботу реклами онлайн. Поговоримо про них детально.

Adblock. Найпопулярніше розширення на просторах інтернету, яке було завантажене понад 350 мільйонів разів! Воно усуває рекламу на YouTube, FB, в Твіттері і будь-яких інших ресурсах в інтернеті. У компетенції програми:

 • захист особистих даних;
 • блокування трекерів, нав’язливої реклами, атак хакерів;
 • блокування вірусів, спливаючих вікон.

Adblock підтримує всі популярні браузери.

AdGuard. Високий рівень плагін-перешкоди для спливаючих повідомлень. Ефективно блокує відеорекламу, анімації, банери, текстові меседжі. Сприяє економії трафіку, прискорює завантаження інтернет-ресурсів, виключає довільну установку програм-шпигунів і утиліт, що містять adware. Крім того, AdGuard вміє блокувати системи, які можуть відстежувати дії користувача онлайн.

uBlock. Спритне крос-платформенне розширення для пошукових систем, що блокує всі види реклами. Відрізняється швидкою роботою, мінімальними вимогами ОП і ЦП, містить набагато більше фільтрів, ніж більшість відомих блокувальників. Крім усього іншого, читає і створює фільтри з хост-файлів.

Як прибрати рекламу на телефоні

На жаль, з’являється реклама не тільки в пошукових системах, але і на мобільних пристроях. Але, якщо скористатися нехитрими опціями, то блокувати все те, що нам вічно нав’язують в мережі, також можна.

Насамперед очистіть кеш. Якщо дія не допомогло, відновіть на смартфоні заводські налаштування.

Android

Поява реклами в смартфоні говорить про те, що він заражений вірусами. Знайти і видалити їх допоможуть антивіруси типу ESET Mobile Security або Kaspersky, які також добре захищають від спаму.

Не менш ефективні антирекламні додатки WebGuard або Adguard Content Blocker. Перший має свій сервіс VPN, блокує віруси і небезпечні сайти, а також може сповіщати про відвідування платних ресурсів. Adguard Content Blocker працює тільки з Яндекс і стандартними пошуковими системами смартфонів Samsung.

Якщо ж хочеться отримати все відразу – браузер і блокувальник – інсталюйте Clean MasterBrowser. Крім захисту мобільного пристрою, програма надає можливість скачування мультимедіа файлів і серфінгу в режимі інкогніто.

Відключити рекламу можна і без переходу в апаратні настройки. Коли на екрані смартфона Android з’явиться банер, натисніть на нього і утримуйте протягом декількох секунд – з’явиться меню, в якому можна активувати опцію блокування.

iOS

Просуваючи свої продукти, Apple часом вдається до непопулярних кроків, відверто завалюючи користувачів iPhone і iPod рекламними месседжами. Погодьтеся, від такого ніхто не в захваті. Але, від усіх цих розсилок можна і відмовитися!

Інструкція, як прибрати рекламу на телефоні максимально проста.

 • Заходимо в «Налаштування».
 • У розділі «Apple ID» вибираємо самий верхній пункт.
 • Вибираємо «Ім’я, телефонні номери, e-mail» – з’явиться розділ з контактами. Нижче відобразяться розділи з мультимедіа контентом. Тут вимикаємо рекламні посилання, встановивши повзунки в відповідне положення.

Усе! Тепер від Apple вам будуть приходити тільки повідомлення, пов’язані з безпекою. Наприклад, про оплату товарів в і послуг онлайн.

Для ефективного блокування реклами в інтернеті на iTunes можна завантажити десятки якісних утиліт. Кращі – знову-таки AdBlock, тільки для iOS, а також AdGuard і AdBlock Plus. У кожного блокувальника свої функції і можливості.

Починаючи з iOS 9, Apple інтегрували технологію антиреклами, що блокує трекери, які аналізують ваші дії в інтернеті і, отже, яку рекламу вам показувати. За замовчуванням ця опція неактивна. Щоб її включити, інсталюйте Apple App Store, перейдіть в Safari – Content Blockers, після чого активуйте додаток.

Вибираючи блокувальник спливаючих вікон, не забувайте головне: не вся реклама погана. У деяких випадках вона дійсно може бути корисною.

Вам сподобалася стаття?

Залиште коментар
або


Ваша оцінка


Коментарі
Залишити відгук
Поки що немає коментарів