Як відключити автозапуск програм

Показати зміст статті

 1. Вбудована утиліта для управління автозавантаженням
 2. Управління автозавантаженням в Windows 8/10
 3. Тотальний контроль над автозапуском
 4. Редагування автозапуску в реєстрі
 5. Що ще можна зробити

Включення домашнього комп’ютера за умови його коректної роботи має бути швидким, щоб оперативно переходити до його використання. Але в деяких випадках автозавантаження ресурсних програм здатне «пригальмувати» ПК в момент завантаження на тривалий період часу. До того ж, чим більше таких додатків встановлено на пристрої, тим довше буде тривати завантаження. Крім того, автоматичний запуск витрачає далеко не безмежні робочі потужності комп’ютера. А це вже може позначитися на продуктивності системи в цілому. З цієї причини варто знати, як відключити автозапуск програм.

Кожен запуск комп’ютера супроводжується автоматичним запуском деяких додатків. Найчастіше подібна особливість характерна для наступних програм:

 • месенджери за типом Скайпу, ICQ, десктопної версії Вайбера та інших;
 • торрент-клієнти, які відповідають за скачування і роздачу файлів;
 • хмарні сервіси на кшталт Google Drive і Dropbox, яким для коректного виконання функцій синхронізації потрібно завжди бути на зв’язку з вмістом папок на ПК;
 • додатки, що забезпечують контроль над апаратним і програмним забезпеченням.

Залежно від того, які функції виконуються на комп’ютері, деякі програми, що запускаються системою в автоматичному режимі при включенні комп’ютера, можуть бути дійсно необхідні. Але найчастіше до всього переліку додатків з автозапуском це не відноситься. З цієї причини в арсеналі людини, що використовує комп’ютер завжди має бути кілька способів того, як прибрати програми з автозапуску.

Вбудована утиліта для управління автозавантаженням

Як прибрати автозапуск програм без особливих зусиль? Як не дивно, але для більшості сучасних ОС ця функція безпосередньо вбудована в систему, важливо лише знати, як нею користуватися.

Якщо на вашому комп’ютері встановлена операційна система Windows 7, в такому випадку все значно простіше, ніж може здатися. Порядок дій того, як вимкнути автозавантаження, буде наступним:

 • Насамперед потрібно натиснути комбінацію клавіш Win + R, що викликає рядок для виконання ряду команд.
 • У рядку, що відкрився, необхідно ввести команду «msconfig», що відповідає безпосередньо за запуск програм, а також їх автоматичне завантаження.
 • У вікні відобразяться абсолютно всі програми, які використовують функцію автозапуску. До того ж, там же можна вивчити назву кожної утиліти, дані про виробника, ключі запуску, розташування в каталозі файлів і дату виключення.
 • Після цього досить зняти галочки біля програм, які ви не хочете бачити в списку для автозапуску.
 • Підтвердити дію натисканням «ОК».

Дана програма також може запропонувати перезавантаження системи для повноцінного збереження змін, проте це не є обов’язковою умовою.

Також MSConfig може виявитися корисною при відключенні непотрібних служб, які також мають автоматичний запуск. Подібні додатки також надають деякий вплив на витрачання ресурсів комп’ютера.

Управління автозавантаженням в Windows 8/10

Як відключити автозапуск програм в Windows 10 і 8? Цю дію можна виконати кількома способами. Диспетчер завдань є одним з найбільш базових інструментів для даної дії.

Цей інструмент дозволяє не тільки відслідковувати запущені процеси комп’ютера, але також споживаний обсяг апаратних ресурсів пристрою. Також диспетчер задач надає можливість переривання процесів і довільної зміни їх пріоритетності.

Є три варіанти для активації диспетчера задач:

 • Одночасне натискання Ctrl + Alt + Delete з подальшим вибором потрібного файлу зі списку запропонованих;
 • За допомогою одночасного затиснення Win і X активувати меню, з якого потрібно вибрати потрібну програму;
 • Одночасно натиснути клавіші Ctrl, Shift, Esc, що призведе до автоматичного відкриття необхідного вікна.

Як тільки диспетчер відкриється, потрібно переміститися в директорію, де відображаються всі програми з активованою функцією автозапуску. Там же можна відстежити життєвий статус всіх додатків і те, як вони впливають на функціонування центрального процесора. Відключити автоматичний запуск програми при включенні комп’ютера досить нескладно. Потрібно лише виділити одним кліком той додаток, автозапуск якого ви хочете відключити, і натиснути відповідну кнопку в правому нижньому кутку диспетчера. Як варіант, можна провести вимкнення через контекстне меню, клікнувши по файлу правою кнопкою миші.

Існує ще один, менш поширений спосіб того, як прибрати програми з автозапуску Windows 10. Для цього також потрібно натиснути комбінацію Win + R для активації рядка пошуку. Потім в ньому потрібно ввести команду shell:startup і підтвердити дію. Це призведе до відкриття папки «Автозавантаження». Саме там розташовуються програми з включеною функцією автоматичного запуску. Щоб відключити її, досить видалити з папки відповідні ярлики.

Часто з першого разу вкрай проблематично розібратися з тим, які програми варто обмежити в автоматичному запуску, а які програми можна залишити. В цьому випадку потрібно керуватися тим, наскільки часто ви використовуєте те чи інше програмне забезпечення. Наприклад, торрент-клієнт не обов’язково постійно тримати включеним, якщо тільки ви не стоїте на роздачі вкрай важкодоступного файлу. При необхідності скачування чогось торрент можна запустити вручну. Це ж стосується месенджерів. Якщо Скайп використовується від сили раз на тиждень або місяць, йому точно не варто автоматично запускатися при кожному включенні комп’ютера.

Також зайве навантаження на ресурси комп’ютера створюють численні програми, пов’язані з автозапуском пристроїв, що підключаються. До таких відносяться принтери, фотоапарати, сканери та інша техніка подібного характеру. Важливо пам’ятати, що на роботі даних приладів і їх коректне підключення при необхідності автоматичний запуск ніяк не відображається. Тому в більшості випадків для таких додатків цю функцію можна сміливо відключати.

Тотальний контроль над автозапуском

Крім способів виключення автозавантаження, описаних вище, існує більш радикальний варіант контролю над функцією автоматичного запуску програм. Мова йде про спеціалізоване програмне забезпечення Autoruns. Компанії SysInternal вдалося створити утиліту, яка не тільки ефективна, але і максимально лояльна до користувача. З її допомогою можна побачити абсолютно всі програми з включеним автозавантаженням, навіть ті, які не детектилися попередніми способами. Також Autoruns дозволяє оперативно видаляти віруси з автозавантаження, а також оптимізувати роботу операційної системи або ж прибирати помилки під час завантажень.

Однією з особливостей Autoruns є те, що вона безкоштовна. Деяких користувачів може злякати відсутність русифікованої версії, але функціонал програми зрозумілий на інтуїтивному рівні.

Файл autoruns.exe призначений для версії операційної системи Windows на 64. При його запуску відкривається головна сторінка інтерфейсу, на якій розташовуються такі вкладки:

 • Everything. Відповідає за відображення всіх файлів, які автоматично запускаються при завантаженні системи.
 • Explorer. Автоматично запускає всі програмні елементи, що формують провідник Windows. Краще без визначеної компетенції не використовувати даний елемент.
 • Logon. Відображає всі програми, в яких може бути активований автозапуск.
 • Scheduled Tasks. Відображає ті процеси, які запущені автоматично в диспетчері завдань.
 • Drivers. Показує всі елементи, що стосуються роботи драйверів. Може бути надзвичайно корисною, якщо один з них припинив роботу і потрібно з’ясувати, який саме.
 • Services. Відповідає за служби, яка активується в момент завантаження системи.
 • Internet Explorer. Ця вкладка відображає всі доповнення та служби, встановлені в однойменний браузер. Може вважатися марною в силу рідкісного використання Internet Explorer.

Об’єкти з прив’язаною функцією автоматичного запуску, якщо переглядати їх через Autoruns, не представлені одними лише програмами. У цю категорію входять бібліотеки, dll-файли, служби, тулбари, віджети і безліч подібних складових.

Для зняття автозапуску з програми досить просто зняти з неї галочку у відповідній директорії. Якщо ж галочка вже знята, то це означає, що додаток вже не запускається в автоматичному режимі.

Також слід знати, що означає кольорове відображення. Жовтим кольором позначаються ті файли, для яких автозапуск включений, але вони віддалені. Відповідно, завантажуватися в момент включення системи вони не будуть. Рожевим кольором позначаються програми, у яких немає видавця або опису. Зазвичай, це не критично, але при постійному моніторингу потрібно приділяти таким файлам особливу увагу. Відсутність цих даних також може бути ознакою вірусу.

Якщо натиснути на будь-який з рядків і вибрати в контекстному меню команду «Search Online», в інтернет-браузері автоматично почнеться пошук інформації про природу даного файлу. За допомогою цієї функції можна з’ясувати, наскільки він є безпечним і не підлягає видаленню.

Панель завдань програми Autoruns також має в своєму розпорядженні функцією Save. Як неважко здогадатися, з її допомогою можна зберегти всі зміни в роботі системи. При регулярному моніторингу з метою з’ясування програмних помилок за допомогою періодичних збережень можна зрозуміти, що саме додається в графу «Автозавантаження».

Редагування автозапуску в реєстрі

Якщо всі перераховані вище способи того, як відключити автозавантаження програм, вам не підходять, залишається ще один, яким потрібно користуватися тільки при гострій потребі. Це внесення змін безпосередньо через реєстр. Порядок дій при такому методі буде наступним:

 • Натисніть комбінацію клавіш Win і R для запуску рядку пошуку;
 • У вікні, введіть команду «regedit», яка автоматично перенаправить вас в режим редагування реєстру.
 • Глобальний реєстр з доступом до всіх файлів, що використовуються системою, потрібно шукати в такій послідовності папок: Комп’ютер – HKEY_LOCAL_MACHINE – Software – Microsoft – Windows – CurrentVersion – Run.
 • У свою чергу, файлова система користувача відображається за наступним шляхом: Комп’ютер – HKEY_CURRENT_USER – Software – Microsoft – Windows – CurrentVersion Run
 • Слід зайти в кожен реєстр по черзі. Там і будуть розташовуватися файли для автозапуску. Їх можна видалити звідти за допомогою затиснення ПКМ.

У нижній частині знаходиться розділ під назвою RunOnce. Туди потрапляють додатки, які передбачають одноразове використання. З цієї причини часто ця директорія може бути порожньою, але трапляються й винятки.

Є також ще один шлях, по якому може розташовуватися програма з функцією автозапуску. Якщо в реєстрі для всієї системи в цілому в папці CurrentVersion перейти в директорію Winlogon, відкриється меню. У ньому потрібно відшукати розділи Userinit і Shell. Якщо в описі файлів після .exe стоять ще якісь символи, це вкрай погана ознака. У більшості випадків такі програми є вірусами. У такій ситуації краще перестрахуватися і запустити повну перевірку безпеки.

Що ще можна зробити

Програма Autoruns також передбачає й інші способи відключення небажаних програм для автозапуску. Якщо всі попередні способи виявити файл, що запускається автоматично разом з системою, не допомогли, потрібно звернути увагу на те, що відбувається в папках Scheduled Tasks і Services.

Поглянути на служби, які мають допуск до автоматичного запуску, можна й іншим шляхом. Активувавши протокол виконання через комбінацію Win + R, потрібно ввести команду services.msc. Натискання кнопки «ОК» автоматично перенаправить вас в необхідну папку.

Вам сподобалася стаття?

Залиште коментар
або


Ваша оцінка


Коментарі
Залишити відгук
Поки що немає коментарів