Як включити камеру на ноутбуці: прості і зрозумілі інструкції

Показати зміст статті

  1. Як перевірити веб-камеру на ноутбуці, і де вона знаходиться?
  2. Як включити камеру на різних моделях ноутбуків?
  3. HP
  4. Lenovo
  5. Acer
  6. Asus
  7. Як включити камеру на ноутбуці в Windows 10?
  8. Як включити камеру на ноутбуці в Windows 7?

Практично всі сучасні моделі лептопів оснащені веб-камерою. Це маленька, але важлива деталь. Адже завдяки вбудованій камері користувач може спілкуватися по відеозв’язку в будь-якому месенджері або при необхідності зробити фото, якщо під рукою немає смартфона або повноцінного фотоапарата. Про те, як включити камеру на ноутбуці, – далі в статті.

Як перевірити веб-камеру на ноутбуці, і де вона знаходиться?

Місце розташування вебки на ноутбуках одне і те ж – це маленьке віконце на верхній панелі, розташоване по центру над екраном. Але іноді, незважаючи на наявність камери, вона виявляється непрацездатною. Як перевірити камеру на ноутбуці? Є два перевірених способи:

  • онлайн за допомогою сторонніх сервісів;
  • в програмі Skype.

Перший спосіб передбачає пошук в інтернеті програм WebCamMicTest, ToolSter або WebCamTests. Всі вони безкоштовні і вже після декількох кліків ви зможете зрозуміти, яке зображення видає ваша веб-камера, і чути звук в процесі зйомки. Не довіряєте стороннім ресурсам і вважаєте негожим відкривати їм доступ до свого ноутбука? Тоді завантажте скайп з офіційного сайту і перевірте камеру в цій програмі.

Для того щоб виконати перевірку, зовсім необов’язково комусь дзвонити. Як перевірити веб-камеру на ноутбуці через Skype? Зайдіть в налаштування і виберіть пункт «Камера звук». Якщо камера справна, відразу ж можна буде побачити своє обличчя і звуки навколо в реальному часі на моніторі.

Як включити камеру на різних моделях ноутбуків?

Ми розглянули найпопулярніші моделі ноутбуків, щоб гарантовано ви змогли включити камеру. Способи дуже схожі, тому якщо ви не знайшли свою модель ноутбука – спробуйте скористатися одним із запропонованих нижче варіантів.

HP

Щоб активувати камеру на лептопах марки HP, перейдіть за шляхом: меню «Пуск» – Панель управління – Обладнання і звук – Диспетчер пристроїв. У вікні, знайдіть пункт під назвою «Пристрої обробки зображень». Клікнувши на цю назву, внизу ви побачите нову сходинку «HP Webcam». Натисніть на цей напис правою кнопкою миші/тачпада і виберіть команду «Застосувати». Готово! Камера включена і готова до використання.

Lenovo

Як включити камеру на ноуті Lenovo? Володарям техніки з ОС Windows 7 потрібно зайти в пункт «Пуск» і написати в графі пошук слово «Lenovo», а власникам лептопів з Windows 10 відразу вибрати пошук і виконайте ту ж дію. На екрані відразу ж відобразиться потрібна нам програма Lenovo Vantage. Натисніть на цю назву лівою кнопкою миші/тачпада. Після відкриття програми всередині відобразяться значки мікрофона і камери з написами, що відображають стан вбудованих приладів. Якщо піктограма камери перекреслена і не світиться, натисніть на значок камери лівою кнопкою миші. Проблема вирішена!

Acer

Як включити камеру на ноутбуці Аcer? Тут стане в нагоді вже описаний раніше спосіб з диспетчером пристроїв. Зайти в меню можна, клікнувши правою кнопкою миші по значку «Мій комп’ютер», вибравши «Властивості», а потім «Диспетчер пристроїв». Далі в списку потрібно знайти «Пристрої обробки зображень» і активувати камеру через контекстне меню (права кнопка миші – включити). До речі, в цьому ж меню є опція і для відключення камери, якщо вам це необхідно.

Asus

У деяких моделях лептопів марки Asus є можливість включити веб-камеру за кілька секунд, натисканням гарячих клавіш. Зустрічаються такі поєднання: Fn+V, Fn+Esc, Fn + будь-яка клавіша, на якій намальований синій значок камери. Якщо у вашому ноутбуці такий спосіб не спрацював, активуйте камеру через диспетчер пристроїв. Шлях до потрібного пункту меню описаний в попередньому абзаці.

Як включити камеру на ноутбуці в Windows 10?

Як відкрити камеру на ноутбуці, оснащеному ОС Windows 10? Власникам техніки з цією версією операційної системи пощастило: для перевірки стану камери є стандартна програма. Щоб відкрити камеру, натисніть на логотип «десятки» в нижньому лівому кутку екрана, далі виберіть «Всі додатки» і нарешті – програму «Камера». Після кліка по назві програми, на екрані з’явиться вікно з пропозицією надати доступ до камери і мікрофону, натисніть «Ок».

Ще один спосіб – надати додаткам доступ до камери через параметри. Виберіть параметри в головному меню, потім перейдіть в розділ «Конфіденційність», натисніть на пункт «Камера» і приведіть бігунок в активне положення. Перевірити роботу камери можна, увійшовши до списку додатків і клікнувши по назві «Камера». Як зробити фото з ноутбука? У стандартному додатку є спеціальна функція для фото. Якщо ж вам необхідні фото з різними ефектами, скористайтеся одним з онлайн-сервісів. Хороший варіант – Webcam Toy.

Як включити камеру на ноутбуці в Windows 7?

Для включення камери в Windows 7 підходить більшість стандартних способів: безвідмовно працює описаний вище метод з диспетчером пристроїв. Зайдіть в меню «Пуск», далі в розділ «Панель управління» і знайдіть всередині «Диспетчер пристроїв». В кінці переліка є пункт «Пристрої обробки зображень», він нам і потрібен. Натисніть на трикутник перед написом, і знизу з’явиться назва вашої веб-камери. Клікнувши по ньому правою кнопкою, ви зможете включити, відключити пристрій, або дізнатися його властивості. Але буває, що камера відмовляється працювати коректно, або зовсім не відображається в списку пристроїв. Як включити веб-камеру на ноутбуці в такому випадку? Швидше за все, для вирішення завдання знадобиться оновити драйвера. У тому ж меню є пункт «Оновити драйвера», натисніть на нього і виконайте автоматичний пошук оновлень.

Не спрацювало? Тоді зайдіть на офіційний сайт виробника вашого ноутбука, знайдіть пункт «Драйвера і керівництва» в розділі «Сервіси», введіть у відповідне поле модель вашого ноутбука або виберіть пристрій зі списку. Далі потрібно буде вибрати вашу операційну систему, щоб скачані драйвера були сумісні не тільки з технікою, а й з ОС. Процес скачування і установки файлів стандартний і займає не більше п’яти хвилин.

Якщо жоден із способів не допоміг включити камеру, спробуйте завантажити утиліту «Кіностудія» з офіційного сайту Microsoft.

Вам сподобалася стаття?

Залиште коментар
або


Ваша оцінка


Коментарі
Залишити відгук
Поки що немає коментарів