Як зробити скріншот на комп’ютері або ноутбуці Windows і Mac?

Показати зміст статті

 1. Як зробити скріншот на ПК: комбінації клавіш
 2. Як зробити скріншот виділеної області в Windows?
 3. Як зробити скріншот на ноутбуці?
 4. Як зробити знімок екрана на комп’ютері Mac?
 5. Де знайти скріншоти?
 6. Як зробити скріншот екрану онлайн або за допомогою програм?
 7. Lightshot
 8. Joxi
 9. FastStone Capture

У кожного користувача ПК рано чи пізно виникає потреба зробити скріншот. У перекладі з англійської це слово означає «знімок екрана». Зняти дані, відображені на екрані, і показати картинку техпідтримці, надіслати другу переписку, або швидко зберегти собі фото з корисною інформацією – всіх цих цілей допоможе досягти звичайний скріншот. Про те, як зробити скріншот на ПК і лептопі, – далі в статті.

Як зробити скріншот на ПК: комбінації клавіш

Швидко сфотографувати екран допоможе клавіша Print Screen. Щоб зробити скріншот на ПК, виконайте наступні дії.

 • Натисніть кнопку «Printscreen» (підписана як «PrtSc»).
 • Відкрийте програму Paint, фотошоп або будь-який файл Word.
 • Знайдіть в меню обраної програми опцію «вставити» та натисніть на неї. Альтернативний спосіб – перебуваючи у вікні програми, одночасно натиснути клавіші Ctrl і V.
 • Готово! Тепер можна зберігати картинку на комп’ютері.

Якщо вам необхідно зберегти скріншот в контекстному меню і потім вставити його в документ, відкрийте вікно з потрібною інформацією/зображенням, одночасно натисніть клавіші «Alt» і «Printscreen». Після цього можна використовувати для вставки скріншота поєднання Ctrl і V або ж натиснути правою кнопкою миші і вибрати пункт меню «вставити».

Як зробити скріншот виділеної області в Windows?

Буває, що потрібно зняти не весь екран, а тільки певну область. Як зробити скрін в такому випадку? Для цього в ОС Windows передбачена стандартна програма «Ножиці». Натисніть кнопку «Пуск», виберіть пункт «Стандартні», а потім – «Ножиці». Коли програма відкриється, значок курсора зміниться зі стрілки на хрестик. Виділіть мишкою потрібну область і відпустіть курсор – скріншот з’явиться у вікні програми «Ножиці». Вам залишиться тільки зберегти його в обрану папку, натиснувши на піктограму у вигляді дискети.

Цікаво, що програма дозволяє створювати не тільки прямокутні скріни, але і картинки довільної форми. Використовуючи інструменти «Перо» і «Маркер», можна додати на скріншот текст або виділити певну область кольором. Також користувачеві доступна «гумка», якою можна стерти зі знімка екрана все непотрібне. Зберегти готове зображення ви зможете в трьох форматах: JPG, GIF і PNG.

Не знайшли в меню «Пуск» потрібної програми? Тоді промотуйте в кінець статті і читайте підпункт «як зробити скріншот екрану онлайн або за допомогою програм?».

Як зробити скріншот на ноутбуці?

Створення скріншотів на ноутбуці нічим не відрізняється від тієї ж дії на ПК. На ноутбуці можна робити скрін всього екрану за допомогою кнопки Printscreen і графічного редактора Paint або фотошоп. Ще один швидкий спосіб – затиснути клавіші Windows + H. Знімок екрану збережеться в контекстному меню і його можна буде вставити в будь-яку програму, натиснувши стандартне поєднання клавіш для вставки – Ctrl + V.

Як зробити знімок екрана на комп’ютері Mac?

Інструкція по створенню скріншотів для власників макбуків проста – просто натисніть клавіші Shift + Command (⌘) + 3, якщо вам потрібно захопити весь екран. Коли ви відпустите кнопки, на дисплеї з’явиться нова картинка в форматі png.

Як зробити скрін на ноуті Mac, якщо потрібно зняти тільки певну область? Затисніть клавіші Shift + Command (⌘) + 4. Після цього курсор стане хрестиком, і ви зможете виділити конкретну область екрану. Знайти готовий скріншот можна на робочому столі, він збережеться в тому ж форматі – png. Буває, що виділити частину екрану з першого разу не вдається. Щоб скасувати створення скріншота, натисніть кнопку «Esc» і спробуйте ще раз.

Де знайти скріншоти?

Як вже згадувалося раніше, при створенні скріна на техніці Mac зображення з’являються на робочому столі. У випадку з комп’ютерами і ноутами, оснащеними операційною системою Windows, користувач сам визначає місце розташування скріншота в процесі збереження зображення.

Щоб не згадувати, де ви зберегли останній скріншот, найпростіше завести для них окрему папку, налаштувати експорт в Google Disk або будь-яке інше хмарне сховище.

Як зробити скріншот екрану онлайн або за допомогою програм?

Як зробити скрін екрану максимально швидко і розширити можливості редагування? Для цього існує безліч сторонніх сервісів. Розглянемо найпопулярніші з них.

Lightshot

Слоган програми звучить так: «Найшвидший і найзручніший спосіб зробити скріншот». Програма повністю виправдовує свій девіз. Щоб зробити скріншот активуйте програму і натисніть на клавіатурі Print screen. Екран потемніє, і ви зможете виділити необхідну область для створення скріншота. Затисніть кнопку миші (тачпада) і потягніть курсор в сторону, виділяючи конкретну частину екрану.

Після цього відпустіть кнопку, і на дисплеї з’явиться меню програми. На скріншот можна додати текст, лінії, колір, підкреслити щось важливе. Для збереження скріншота натисніть на значок дискети. Також Lightshot дозволяє відразу відправити картинку в гугл для пошуку схожих зображень або роздрукувати скрін.

Joxi

Одна з найпопулярніших програм для створення скріншотів. З Joxi ви зможете миттєво зробити знімок екрана, внести на нього необхідні дані (стрілки, номера, тексти, тощо) і відразу ж опублікувати зображення в інтернеті.

Зробити скрін екрану в Joxi можна двома способами: натиснувши клавішу Printscreen або клікнувши правою кнопкою миші/тачпада по значку програми в треї і вибравши потрібну опцію.

FastStone Capture

Проста і зручна скріншот програма, за допомогою якої можна зробити скрін повного екрану або його частини. Завантажте утиліту з офіційного сайту розробника і встановіть її на комп’ютер. Весь процес займе у вас не більше п’яти хвилин. Після запуску FastStone Capture вам стануть доступні наступні опції:

 • скрін активного вікна і всього екрану;
 • вибір виділеної області;
 • скріншот прямокутної форми;
 • вибір вікна з прокруткою;
 • налаштування програми;
 • редактор з можливостями додавання тексту, кольору, тощо.

Якщо по роботі або в особистих цілях ви часто відправляєте скріншоти, скористайтеся сервісами, які завантажують знімки екрану у вигляді посилань. Вдалий приклад – утиліта Screencast. Подібні програми значно скоротять час на відправку скрінів вашим колегам або друзям.

Вам сподобалася стаття?

Залиште коментар
або


Ваша оцінка


Коментарі
Залишити відгук
Поки що немає коментарів