10 садових інструментів, які повинен мати кожен садівник

Залежно від розміру й різноманітності вашого саду, вам знадобиться різний набір інструментів для догляду за ним. Якщо у вас кілька рослин у горщиках, то пари ручних інструментів буде досить. Але якщо ви посадили багато рядів рослин або кущів, то вам точно потрібен великий арсенал надійних інструментів.

Працювати в саду буде простіше, продуктивніше й набагато веселіше, коли всі потрібні інструменти є під рукою. Ми зібрали 10 інструментів, без яких буде важко обійтися будь-якому садівникові.

1. Шланги та інше приладдя

Зручний поливальний шланг зробить життя садівника простіше і приємніше, оскільки він допоможе полегшити догляд за зеленими насадженнями, деревами й городом. Вибираючи садовий шланг, варто звернути увагу на його довжину, діаметр і матеріал.

Шланг для поливу

2. Лопатка

Якщо вам потрібно щось посадити, без лопатки не обійтися! В арсеналі будь-якого дачника повинен бути цей інструмент. Це ручна лопата, яка використовується для копання, видалення бур’янів, змішування добрив і багато чого іншого. Садові лопатки бувають найрізноманітніших форм і розмірів, і зазвичай виготовляються з комбінації пластикових або дерев’яних ручок із нержавіючої сталі.

Лопатка для посадки

3. Маленькі граблі

Якщо ви працюєте на невеликій ділянці й не хочете пошкодити найближчі рослини, найзручніше використовувати ручні граблі. Вони так само, як їх великі товариші, бувають різних форм і використовуються для таких же робіт, але в зменшеному масштабі. Для збору або збирання сміття використовуються легкі граблі з гнучкими зубцями. Але ви також можете знайти міцні граблі з жорсткими зубцями для розбивання грудок і легкої обробки грунту.

Маленькі граблі

4. Лопата

Без нормальної лопати складно буде відкопати або закопати щось, а під час роботи із садом і городом без неї взагалі не обійтися. Вибирайте штикову лопату з довгою ручкою, щоб швидко виконувати подібну роботу. Лопата повинна бути дійсно якісною й міцною, оскільки ручка весь час буде перебувати під великим тиском. А з совковою лопатою, завдяки піднятим торцям, можна легко загрібати гравій, пісок або землю.

Лопата

5. Сапа

Основний садовий інструмент, відомий так само як «мотика». Вона буває різних типів, але найпоширенішим є сапа з плоским лезом на кінці дерев’яної рукоятки. Без неї боротьба з бур’янами була б справжнім пеклом. Сапкою легко переміщати і формувати грунт, а також здійснювати прополку. Також її можна використовувати для копання вузьких і неглибоких траншей для посадки.

Тяпка

6. Граблі

Граблі вважаються кращим інструментом для очищення газону від листя або гілок. Також вони можуть використовуватися для розпушування грунту і вирівнювання грядок. Ви можете вибрати граблі з прямими зубцями або з більш довгими й легкими віяловими.

Граблі

7. Секатори

Секатор – це один із садових інструментів, який використовується найчастіше. Незалежно від того, що ви робите в саду, будь-які рослини потрібно обрізати. Гострий секатор хорошої якості володіє приголомшливою продуктивність різання та може різати стебла або гілки розміром до 6 мм. Але не варто різати секатором щось більш товсте, так він може швидко зламатися або затупитися.

Сікатор

8. Сучкоріз

Це довга версія секатора, яка дуже зручна для обрізки дерев або живоплоту. Сучкорізи мають більші й міцніші рукоятки, які можуть обробляти більш товсті гілки діаметром до 5 см. Якщо він є у вашому арсеналі, кронувати будь-які кущі або дерева можна із задоволенням.

Сучкоріз

9. Ручна пилка

Використовуйте ручну пилку для обрізки більш товстих гілок або невеликих кущів. Це ідеальний інструмент для обрізки зайвих пагонів, який залишає рівні й чисті зрізи. Він допоможе дбайливо доглядати за рослинами і створювати всі умови для швидкої адаптації й нарощування зеленої маси.

Ручна пилка

10. Газонокосарка

Підтримувати гарний рівний газон без газонокосарки було б дуже складно. Як добре, що в асортименті можна знайти прилади різних форм і розмірів, від повністю ручних до високотехнологічних електричних моделей. В основному газонокосарки працюють від мережі або на бензині. Під час вибору даного приладу орієнтуйтеся на розмір вашої ділянки й особливості газону.

Газонокосарка

Який би садовий інструмент ви не вибрали, інвестуйте у високоякісні товари, які ефективні і зручні у використанні. Дбайте про них, зберігайте обережно і вони прослужать вам довгі роки.

Вам сподобалася стаття?

Залиште коментар
або


Ваша оцінка


Коментарі
Залишити відгук
Поки що немає коментарів