Чесний гайд з вибору пилососа

Показати зміст статті

 1. Види пилососів
 2. Робот-пилосос
 3. Поради щодо вибору пилососа
 4. Додаткові насадки

Чистота в домі є запорукою не тільки затишку й комфорту, але і здоров’я, а вибір хорошого пилососа, який не розчарує, завдання не з легких.

Оскільки підтримувати чистоту необхідно регулярно, варто уважно підійти до вибору виробника й технічних характеристик. З чого почати огляд і які лайфхаки можна застосувати – читайте далі.

Пилосос і кіт

Види пилососів

Існують різні категорії пилососів, у них є свої особливості й переваги в роботі. Але усе залежить у першу чергу від ваших потреб і того, що ви хочете отримати для прибирання в будинку.

Пристрої можна розділити на три категорії:

 • для сухого прибирання
 • миючі пилососи
 • вертикальні (швабра-пилосос)

Серед користувачів поширені пилососи для сухого прибирання, вони досить компактні і прості у використанні, їх можна легко зберігати навіть у невеликій квартирі. Головне завдання такого пилососа полягає в тому, щоб зібрати пил, не зволожуючи кімнату.

Його можна використовувати для прибирання ламінату, паркету, лінолеуму або килимів.

У пилососів бувають різні типи фільтрації пилу й повітря. Найкраще очищає повітря й перешкоджає повторному викиду пилу в приміщення НЕРА-фільтр або фільтр на воді.

Популярні моделі: SAMSUNG Anti-Tangle VC18M21C0VR/UK, пилосос ROWENTA RO3786

ROWENTA RO3786

Миючий пилосос – це майстер на всі руки, він може робити сухе і вологе прибирання, вам потрібно тільки вибрати необхідний режим. Для вологого прибирання необхідно налити воду в резервуар і запустити необхідний режим прибирання. Вода розпорошується по квартирі, а потім всмоктується назад разом із брудом і пилом.

Вертикальні пилососи працюють за іншою технологією, зазвичай для вологого прибирання застосовується спеціальна насадка з мікрофіброю.

Існує загальноприйнята думка, що миючі пилососи не підходять для прибирання дерев’яних поверхонь. Але це не так, у деяких моделях присутні спеціальні насадки для таких покриттів, які вмить вбирають залишки води й не викликають деформацію поверхні підлоги.

Популярні моделі: пилосос THOMAS SKY XT AQUA-BOX, пилосос PHILIPS FC6408/01

THOMAS SKY XT AQUA-BOX

Вертикальні моделі пилососів нагадують швабру з прикріпленим пилозбірником. Такі пилососи займають мало місця й мають дуже хорошу мобільність, тому вважаються найбільш зручними у використанні. У деяких моделях ви можете від’єднати верхню частину рукояті, як міні-пилосос, щоб дістатися до найважкодоступніших місць або прибрати салон автомобіля. Як джерело енергії зазвичай використовується акумулятор, вбудований у пристрій. Під час вибору такого пилососа краще віддавати перевагу типу батареї NiMh, а не Li-ion. Існують також прилади, які підключаються через кабель до мережі, вони забезпечують меншу мобільність.

В окрему групу пилососів у вигляді швабри можна виділити парові пристрої. Парогенератор може нагрівати воду до необхідної температури й перетворювати її на пару, щоб ви могли зробити парову очистку.

Популярні моделі: пилосос PHILIPS SpeedPro Max Aqua FC6902/01, пилосос SAMSUNG PowerStick VS60K6051KW/EV

Пилосос у вигляді швабри

Робот-пилосос

Робот-пилосос – це сучасний домашній помічник, який навіть нагадує домашнього вихованця. Революційно і трохи незвично буде спостерігати за роботом-пилососом під час його роботи. Прилад виглядає, як об’ємна тарілка з насадками з боків для збору сміття. Але це не все, що він може!

Робот-пилосос вміє:

 • Прибирати всю квартиру за заданою програмою й маршрутом, прокладеному програмою.
 • Включатися за таймером, який ви встановили заздалегідь.
 • Дістатися до важкодоступних місць, наприклад, під ліжком, столом або диваном.
 • Деякі моделі здатні робити вологе прибирання.
 • Повертатися на місце зарядки після закінчення роботи.

Популярні моделі: Xiaomi Mijia Mi Robot Vacuum Cleaner (SKV4000CN), ROWENTA RR7126WH

Xiaomi Mijia Mi Robot Vacuum Cleaner

Поради щодо вибору пилососа

Пилозбірник

При детальному розгляді технічних характеристик зверніть увагу на потужність всмоктування пилососа. Саме цей параметр відповідає за силу, з якою буде працювати прилад. Також на потужність роботи впливає наповненість пилозбірника, якщо він повністю забитий, то пилосос буде слабкіше втягувати в себе пил.

Пилозбірники бувають текстильні й картонні. Перші призначені для постійного використання, а картонні для одноразового. Один картонний мішок заповнюється приблизно за місяць використання. Після заповнення його потрібно викинути й замінити новим.

Потужність

Для невеликої квартири без килимових покриттів можна брати пилосос із потужністю 250 Вт. Якщо ви часто прибираєте й у квартирі є килим, то беріть модель із потужністю від 300 Вт або вище.

Миючі пилососи відрізняються обсягом резервуара для води. Тут логіка проста – чим більше резервуар, тим більше води поміститься. Це означає, що з великим баком не потрібно буде постійно змінювати брудну воду, але габарити пристрою збільшаться. Резервуара на 1,5–2 літра вистачає для того, щоб прибрати квартиру до 50 м2.

Потужний пилосос для килима

Рівень шуму

Шум вимірюється в дБ, і для багатьох користувачів цей критерій дуже важливий:

 • дБ – у цьому діапазоні працює основна частина пилососів. Шум, як у багатолюдному кафе, де голосно розмовляють.
 • 60–70 дБ – працюють тихіше, але звук буде чутно в сусідніх кімнатах.
 • 50–60 дБ – завдяки гарній звукоізоляції й потужному мотору працюють тихо.

Додаткові насадки

У комплект зазвичай входить багато різних щіток і насадок для різних поверхонь. Не варто гнатися за їхньою кількістю, адже в більшості випадків буде використовуватися одна насадка для всіх поверхонь. Найчастіше використовується основна насадка для килима і підлоги, щітка для чищення меблів і щілинна, для важкодоступних місць.

Додаткові насадки

Тепер ви знаєте, як вибрати пилосос за характеристиками і вашим потребами. Ознайомитися з асортиментом пилососів можна на сайті https://www.foxtrot.com.ua/uk

Вам сподобалася стаття?

Залиште коментар
або


Ваша оцінка


Коментарі
Залишити відгук
Поки що немає коментарів