Чому такі кондиціонери назвали мобільними?

Показати зміст статті

 1. Переваги мобільного кондиціонера
 2. Місця для установки мобільного кондиціонера
 3. Як працює мобільний кондиціонер?
 4. Як підібрати гідну модель?
 5. Особливості експлуатації обладнання
 6. ТОП кращих мобільних кондиціонерів для квартири

Основна відмінність мобільного кондиціонера від класичної спліт-системи в тому, що його можна пересувати. Це робить пристрій зручним для експлуатації в приватному будинку і в квартирі. Наприклад, якщо ви орендуєте квартиру, і у вас немає можливість встановити звичайні спліт-системи, вихід один – мобільний кондиціонер. Огляд кращих моделей дозволить підібрати той пристрій, що найкраще підходить для експлуатації в конкретних умовах.

Переваги мобільного кондиціонера

Крім того, що пристрій легко переміщати, він має й інші переваги:

 • Легкий монтаж. Так як корпус складається з одного блоку, кондиціонери можуть легко монтуватися в приміщенні. Правду кажучи, установка сама по собі відсутня. Кондиціонер просто ставлять на підлозі, щоб відстань до найближчої стіни була не менше 30 см. Єдине, що вимагає монтажу, це отвір для зливу конденсату. Зазвичай встановлюється трубка, яка виводиться в кватирку або вікно.
 • Управління за допомогою пульту.
 • Можливість охолодження приміщення, де знаходиться пристрій. Завдяки цьому можна переміщати обладнання з однієї кімнати в іншу, брати на дачу або навіть в подорож, якщо їдете власним транспортом.
 • Невисока ціна.
 • Транспортування полегшується за рахунок наявності спеціальних коліщаток.
 • У деяких моделях є функція фільтрації і озонування повітря.

Незважаючи на такі недоліки, як галаслива робота, пристрій все одно залишається оптимальним рішенням для будинку, де неможливо встановити багато блокові системи. Коли немає сенсу вкладення грошей в стаціонарне обладнання, варто задуматися над тим, як вибрати мобільний кондиціонер.

Місця для установки мобільного кондиціонера

Замислюючись про вибір моделі, варто відразу ж визначитися з місцем розташування кондиціонера. На відміну від стаціонарної спліт-системи, яка вимагає локальної точки установки, знайти місце для мобільного пристрою набагато простіше. Монтаж зазвичай проводиться користувачами самостійно, виклик фахівця не потрібен.

У ТОП-10 кондиціонерів для квартири обов’язково увійдуть мобільні вироби, так як попит на них зростає з кожним днем. Єдиною особливістю монтажу є необхідність створити вентиляційний отвір. Для цих цілей можна використати вікно або кватирку. Просто зафіксуйте трубку для відведення конденсату у віконному отворі, і агрегат буде випускати гаряче повітря на вулицю. У комплектацію обладнання входить випускний шланг, тому вам не доведеться шукати додаткові матеріали.

Якщо планування кімнати не дозволяє розташувати кондиціонер біля вікна, тоді потрібно зробити подовження шлангу. В цьому випадку ефективність системи охолодження трохи знизиться. В якості альтернативи, можна зробити отвір в стелі або в стіні, але без виклику фахівця тут не обійтися. Не менш важливо, щоб поруч з кондиціонером була розетка.

Думаючи над тим, який мобільний кондиціонер вибрати, потрібно враховувати поради по експлуатації, встановлені виробником. При монтажі обладнання важливо строго дотримуватися рекомендацій, які описані в інструкції. Відмовтеся від внесення своїх ідей, які не обумовлені в інструкції. Будь-які «інновації» та «покращення» можуть мати негативний вплив на працездатність системи.

Як працює мобільний кондиціонер?

Щоб розуміти суть процесів охолодження, варто розглянути принцип роботи портативного кондиціонера. Якщо вас цікавить, як правильно вибрати мобільний кондиціонер, то варто трохи розібратися з тонкощами його функціонування.

Суть роботи приладу в одночасному русі двох потоків повітря. Процес функціонування пристрою можна розділити на такі етапи:

 • У нижній частині задньої стінки агрегату відбувається забір потоку повітря з приміщення.
 • Повітря проходить через конденсатор, який надає охолоджуючу дію.
 • Тепле повітря виходить через гофрований шланг.
 • Другий потік повітря потрапляє в випарні теплообмінники, та повертається назад у приміщення, коли охолоджується.
 • Волога після конденсації в теплообміннику потрапляє в піддон.

Ті, хто розмірковує, як вибрати мобільний кондиціонер для будинку, можуть і не знати особливості роботи пристрою. Головне, зрозуміти, на які чинники звернути увагу при покупці портативного охолоджуючого обладнання.

Як підібрати гідну модель?

Щоб не губитися в здогадах, як вибрати мобільний кондиціонер для квартири, слід знати, на які характеристики варто звертати увагу при покупці:

 1. Потужність – це найважливіший фактор, який повинен відігравати вирішальну роль. Скористайтеся формулою: 1 кВт потужності достатньо для охолодження 10 кв.м. приміщення. Якщо кімната або офіс мають площу близько 40 кв.м, то варто звернути увагу на пристрої з 4-кіловатної потужністю. У паспорті виробу вказується площа, яку прилад здатний охопити.
 2. Спосіб виведення конденсату. Більшість сучасних моделей мають функцію автоматичного випаровування. Вона дозволяє виводити конденсат разом з гарячим повітрям через воздуходув. Такий варіант більш практичний, ніж самостійне випорожнення збірника конденсату. Але в старих моделях система саме така. Тому якщо ви думаєте, як вибрати мобільний кондиціонер без повітродуву, який буде легко обслуговуватися, краще звернути увагу на більш нові моделі. Якщо вони вимагають ручного зливу, то варто вибирати ті, які мають великий обсяг ємності для цих цілей.
 3. Вага пристрою і його розмір. Цей фактор важливий для користувачів, які регулярно беруть з собою пристрій на дачу. Чим він легше і компактніше, тим менше місця займає в машині.
 4. Тип холодоагенту. Ці номери надруковані на корпусі виробу. Найбільш екологічним є фреон R410A.

Якщо знати площу приміщення та свої вимоги, щодо використання приладу, то стає набагато простіше придбати мобільний кондиціонер.

Особливості експлуатації обладнання

Експлуатація приладу починається з моменту його покупки, так як більшість користувачів встановлює обладнання самостійно. Перед монтажем важливо зняти захисну плівку. Інакше прилад не буде працювати.

Інші тонкощі використання техніки:

 • Коли допустимий рівень води в баку перевищено, на панелі управління починає світитися індикатор, що сигналізує про те, що компресор скоро буде відключено.
 • Необхідно стежити за конденсатом, періодично зливаючи його, якщо в моделі немає автоматичної функції. Якщо маленький мобільний кондиціонер працює з автоматичним зливом, то ефективність системи охолодження зменшується. Ручний метод видалення конденсату збільшує ефективність.
 • Оскільки пристрій не має повітродуву, апарат повинен знаходитись у приміщенні, яке добре провітрюється. Агрегат не виводить тепло з приміщення, а насичує повітря вологою, тому назва «кондиціонер» є умовною. Користувачі повинні провітрювати кімнату, де знаходиться портативний охолоджувач повітря, кілька разів на день.

ТОП кращих мобільних кондиціонерів для квартири

Рекомендуємо звернути увагу на дані моделі мобільних кондиціонерів:

 • NEOCLIMA NSU-09AMB
 • NEOCLIMA NSU-12AMB
 • ELECTROLUX EACM-09 CG/N3
 • ELECTROLUX EACM-12 CG/N3
 • ARDESTO ACM-09CRN7
 • COOPER&HUNTER CH-M10K7S
 • COOPER&HUNTER CH-M09K6S
 • BALLU BPHS-11H
 • COOPER&HUNTER CH-M12K7S

Вам сподобалася стаття?

Залиште коментар
або


Ваша оцінка


Коментарі
Залишити відгук
Поки що немає коментарів