Обслуговування пилососа – як підтримувати пилосос в хорошому стані

Показати зміст статті

  1. Як доглядати за пилососом
  2. Догляд за деталями пилососа
  3. Як очистити фільтр пилососа
  4. На що слід звертати увагу при обслуговуванні пилососа
  5. Ключові кроки

Підтримка пилососів в хорошому робочому стані дозволяє продовжити термін їх служби та забезпечує більш вигідне співвідношення ціни та якості. Дорогого ремонту пилососа можна уникнути при регулярному огляді та догляді. Отже, які заходи по обслуговуванню й чищенню пилососа слід зробити, щоб запобігти передчасному зносу пилососа і його деталей?

Як доглядати за пилососом

При використанні пилососа намагайтеся дотримуватися деяких основних рекомендацій по догляду за ним, і, можливо, вам не доведеться вдаватися до дорогого ремонту.

  • Завжди уважно поводьтеся зі шнуром пилососа. Намагайтеся не витягувати вилку разом зі шнуром і не використовувати автоматичне намотування, якщо шнур заплутався або заблокований.
  • Регулярно перевіряйте мішок. Пам’ятайте, що мішок не повинен бути заповнений вщерть, перш ніж його поміняють, оскільки пилососи можуть втратити силу всмоктування, якщо мішок заповнений більш ніж наполовину.

Ніколи не використовуйте паперові мішки повторно, оскільки їх пори забиваються після одного використання, що може привести до перегріву двигуна пилососа, що буде намагатися циркулювати повітря.

В цілому догляд за пилососом простий і безпечний, але коли справа доходить до серйозного ремонту, завжди краще звернутися до професіонала або просто замінити пилосос – спроби полагодити техніку самостійно можуть бути небезпечні!

Догляд за деталями пилососа

Перевірте насадку для підлоги на предмет засмічень. Один з ключових елементів, на які слід звернути увагу при обслуговуванні пилососа, – це насадка для підлоги. Вона являє собою плоску насадку в основі шланга, та стикається з підлогою. Перевернувши насадку і заглянувши під неї, можна легко визначити, чи не забилася вона сміттям і чи не потребує чищення.

Відкрийте підлогову насадку. Для цього зніміть нижню пластину. Вона може відстібнутися, або вам може знадобитися викрутка – не втрачайте з уваги всі гвинти, які ви виймаєте! Обережно вийміть валик щітки з одного кінця, зазначивши, в якому напрямку він повинен бути звернений при заміні.

Видаліть сміття. Витягніть пух, нитки або волосся, які могли намотатися на валик щітки. Можливо, вам знадобляться маленькі ножиці для видалення заплутаних волосків.

Перевірте, чи правильно обертається валик. Якщо ні, відкрутіть торцеві кришки і перевірте підшипники всередині на предмет скупчення бруду. Ця проста процедура допоможе заощадити на ремонті пилососа, але час від часу вам доведеться замінювати щітковий валик в залежності від режиму використання.

Перевірте ремінь пилососа. Він розташований над щітковим валиком. Його можна перевірити при знятій нижній пластині, просунувши палець під ремінь і промацавши його, щоб переконатися, що він як і раніше натягнутий. Будь-які провисаючі елементи або видимий знос можуть означати, що вам потрібна заміна. Рекомендується купувати новий ремінь раз в рік, в залежності від того, як часто ви користуєтеся пилососом.

Як очистити фільтр пилососа

Брудний фільтр означає меншу ефективність пилососа, тому важливим порадою по догляду за пилососом є перевірка справності фільтрів вашого апарату. Різні моделі мають різні системи фільтрації, і якщо одні можна мити, то інші просто вимагають заміни при використанні, тому перш ніж приступати до роботи, повторно перевірте інструкції до деталей пилососа вашої моделі.

Ваш пилосос може мати кілька фільтрів, в залежності від того, чи використовуються в ньому мішки. Пінопластові фільтри, встановлені на витяжці, часто можна промити під краном, щоб очистити їх, але обов’язково дайте їм повністю висохнути, перш ніж замінювати їх в пилососі. Пластикові фільтри можна просто очистити від пилу м’якою щіткою або ганчіркою, бажано на вулиці або над відром для сміття.

На що слід звертати увагу при обслуговуванні пилососа

Завжди відключайте пилосос від мережі перед початком технічного обслуговування. Це звучить очевидно, але навіть випадковий удар по вимикачу може привести до несподіваного спрацьовування деталей пилососа, що може привести до фізичної або електричної травмі.

Якщо ваш пилосос раптово перестав працювати, це може означати, що він перегрівся, вимкніть його і вийміть вилку з розетки, зачекайте не менше півгодини, щоб він охолов, перш ніж використовувати його знову. Це може бути ознакою необхідності ремонту пилососа, тому, якщо проблема не знайдена, доцільно звернутися до фахівця.

Слідкуйте за зміною рівня шуму і продуктивності пилососа, щоб зрозуміти, як часто йому потрібен догляд.

Незалежно від будь-яких проблем, ви можете знизити ризик ремонту пилососа в довгостроковій перспективі, регулярно перевіряючи внутрішні деталі пилососа, мішок і шланг після кожного використання.

Пам’ятайте – ці поради про загальний догляд і обслуговування пилососа, і ви завжди повинні звертатися до інструкції виробника за конкретними інструкціями, особливо перед тим, як знімати будь-які деталі пилососа для їх очищення.

Ключові кроки

Регулярно:

  • Міняйте мішок для пилососа.
  • Переконайтеся, що насадка для підлоги не забита сміттям.
  • Міняйте або чистіть фільтр пилососа.

Як бачите, всього лише невеликий простий догляд і обслуговування можуть забезпечити ефективну роботу таких інструментів для прибирання, як пилососи. Дотримуючись цих порад, ви зможете продовжити термін служби вашого пилососа і зберегти його працездатність протягом тривалого часу.

Вам сподобалася стаття?

Залиште коментар
абоКоментарі
Залишити відгук
Поки що немає коментарів