Усе про всі функції кавомашин – зібрали детальний гайд про можливості кавомашин

Показати зміст статті

 1. АВТОВІДКЛЮЧЕННЯ
 2. ШВИДКИЙ ПАР
 3. ВИБІР ПОРЦІЇ (1 АБО 2 ЧАШКИ)
 4. КРАПЛЯ-СТОП
 5. ВІДКЛАДЕНИЙ СТАРТ
 6. ПОДАННЯ ГАРЯЧОЇ ВОДИ ДЛЯ ЧАЮ
 7. ПІДІГРІВ КАВНИКА
 8. ПІДІГРІВ ЧАШОК
 9. ПОПЕРЕДНЄ ЗАВАРЮВАННЯ (ЗБЕРЕЖЕННЯ АРОМАТУ)
 10. ПРОГРАМУВАННЯ ЖОРСТКОСТІ ВОДИ
 11. ПРОГРАМУВАННЯ КІЛЬКОСТІ МОЛОКА
 12. ПРОГРАМУВАННЯ КІЛЬКОСТІ МОЛОЧНОЇ ПІНКИ
 13. ПРОГРАМУВАННЯ ТЕМПЕРАТУРИ ВОДИ
 14. РЕГУЛЮВАННЯ КІЛЬКОСТІ ВОДИ
 15. РЕГУЛЮВАННЯ МІЦНОСТІ КАВИ
 16. САМООЧИЩЕННЯ ВІД НАКИПУ
 17. КЕРУВАННЯ ЗІ СМАРТФОНА

Функціонал кавоварок досить великий, але сильно відрізняється від моделі до моделі. Бувають моноприлади тільки з однією функцією, а є справжні агрегати, до яких без інструкції не підступитися. Під час вибору кавомашини (особливо якщо це робиться вперше) може бути складно розібратися, чи знадобиться в майбутньому та чи інша функція.

У цій статті ми розповімо про те, які є особливості в кавоварок і на що варто звернути увагу під час придбання.

АВТОВІДКЛЮЧЕННЯ

Наявність цієї функції передбачає можливість автоматичного вимкнення через кілька годин після роботи приладу. Залежно від моделі, цей час може варіюватися від 3 до 5 годин. Ця функція підбуде особливо корисна, якщо ви регулярно забуваєте вимкнути техніку перед тим, як йдете з дому.

ШВИДКИЙ ПАР

У кавоварці ця функція дозволяє скоротити час переходу режиму приготування з еспресо на капучино. Додаткова нагрівальна система відразу подає необхідну кількість пару для приготування нового напою, а також для збивання молочної пінки.

ВИБІР ПОРЦІЇ (1 АБО 2 ЧАШКИ)

З цією функцією ви зможете одночасно приготувати дві чашки еспресо. Такі моделі ідеально підійдуть для сім’ї.

КРАПЛЯ-СТОП

Коли ви забираєте кавник, щоб налити собі каву в чашку, спрацьовує механізм протикрапильної системи. Він обмежує подачу води й кави, щоб уникнути протікання, якщо на місці немає резервуара. Після того, як ви повернете кавник на місце, подача кави відновиться.

ВІДКЛАДЕНИЙ СТАРТ

Насолоджуватися вранці свіжозавареною гарячою кавою не проблема, якщо в кавомашині є функція відкладеного старту. Увечері залийте воду в резервуар, перевірте наявність кави або зерен і поставте таймер. Готово!

ПОДАННЯ ГАРЯЧОЇ ВОДИ ДЛЯ ЧАЮ

Зменшити кількість приладів на кухні допоможе кавоварка з функцією нагріву води, вона буде подавати окріп для заварки чаю. З такою функцією не обов’язково мати на кухні чайник.

ПІДІГРІВ КАВНИКА

Після того, як уся вода опиниться в кавнику, нагрівач запустить роботу плити підігріву кавника. Таким чином він не дасть охолонути каві в резервуарі. Функція підігріву буде зберігати готовий напій теплим, але температура самого нагрівача не надто висока – вона підібрана спеціальним чином, щоб не дати каві перегоріти.

ПІДІГРІВ ЧАШОК

Передбачає підігрів підставки, на яку ви ставите порожні чашки перед заварюванням кави. Вважається, що каву слід наливати в теплі чашки, щоб повністю розкрити її смак і довше зберегти температуру.

ПОПЕРЕДНЄ ЗАВАРЮВАННЯ (ЗБЕРЕЖЕННЯ АРОМАТУ)

Цю функцію ще називають «Попереднє зволоження». Перед заварюванням гранули кави змочуються водою, щоб смак вийшов більш яскравим, а аромат – насиченим.

ПРОГРАМУВАННЯ ЖОРСТКОСТІ ВОДИ

У воді знаходиться багато різних мікроелементів, які під час нагрівання залишають осад на внутрішніх деталях приладу. Накопичення накипу призводить не тільки до погіршення смаку кави, але й може привести до поломки машини. Уникнути появи такої проблеми можна завдяки програмуванню жорсткості води. У налаштуваннях ви встановлюєте поточну жорсткість води, а кавоварка проводить аналіз своєї роботи й періодично сповіщає вас про необхідність очищення.

ПРОГРАМУВАННЯ КІЛЬКОСТІ МОЛОКА

За одного натискання на кнопку подачі машина подає в чашку заздалегідь встановлену кількість кави з молоком. Програмування кількості молока дозволяє зафіксувати потрібні пропорції кожного компонента, відповідно до вашого смаку й розміру чашок.

ПРОГРАМУВАННЯ КІЛЬКОСТІ МОЛОЧНОЇ ПІНКИ

Ця функція знадобиться любителям латте або капучино. Основна частина кавоварок робить ці напої одним натисканням кнопки, але, не дивлячись на повну автоматизацію цього процесу, ви самостійно можете задати пропорції кави або молока. Якщо прилад має функцію програмування кількості пінки, ви зможете встановити подачу в улюблених пропорціях.

ПРОГРАМУВАННЯ ТЕМПЕРАТУРИ ВОДИ

У процесі приготування кави температура води має велике значення. В ідеалі температура повинна бути в діапазоні 91–96°C. Рекомендується заварювати каву на 96°, але деякою мірою все залежить від ступеня обсмаження й помелу. В окремих моделях кавоварок перед заварюванням ви можете вирішити, якої температури напій ви хочете – низькою, середньої або високої.

РЕГУЛЮВАННЯ КІЛЬКОСТІ ВОДИ

Регулювання порції води дозволяє задавати обсяг гарячої води, який піде на приготування порції кави. Таким чином ви можете самостійно регулювати міцність напою. Наприклад, якщо ви любите пити міцний еспрессо з маленької чашки – встановіть маленький обсяг і насолоджуйтеся напоєм.

РЕГУЛЮВАННЯ МІЦНОСТІ КАВИ

Зазвичай є 2 варіанти міцності – м’яка та міцна кава. У різних кавоварка ця функція втілюється по-різному – може змінюватися ступінь помелу, швидкість або температура подачі води на фільтр, або кількість меленої кави.

САМООЧИЩЕННЯ ВІД НАКИПУ

Така функція допоможе уникнути поломки кавомашини через накопичений накип й кавові масла. Таким чином ви зможете контролювати стан машини, і за необхідності почистити її, запобігши поломці.

КЕРУВАННЯ ЗІ СМАРТФОНА

Мається на увазі керування кавоваркою за допомогою програми на iOS або Android. Додаток отримує доступ до налаштувань кавомашини, і ви зможе встановлювати міцність напоїв, кількість молока або пінки – загалом, регулювати смак напою, відповідно до своїх уподобань.

Вам сподобалася стаття?

Залиште коментар
або


Ваша оцінка


Коментарі
Залишити відгук
Поки що немає коментарів