Вижити за всяку ціну – чесний гайд по вибору кондиціонера

Показати зміст статті

 1. ТИП КОНДИЦІОНЕРА
 2. МОНТАЖ
 3. РЕЖИМИ РОБОТИ КОНДИЦІОНЕРА
 4. ТИП КОМПРЕСОРА
 5. ХОЛОДОПРОДУКТИВНІСТЬ І ПЛОЩА РОБОТИ
 6. ФІЛЬТРИ
 7. ФУНКЦІЇ ТА ОСОБЛИВОСТІ

Настало довгоочікуване літо, спека. На вулиці все частіше можна зустріти людей, які розтанули просто на асфальті. У місті дуже жарко, періодично доводиться пересуватися перебіжками від тіні зупинки до найближчого дерева. Головна мета – дістатися швидше в офіс, під прохолоду кондиціонера. Тільки так можна пережити робочий день, коли в місті +30 градусів. Але, що робити, якщо вдома немає живлющої прохолоди? На які особливості й функціонал звернути увагу під час вибору кондиціонера для дому – читайте в статті.

ТИП КОНДИЦІОНЕРА

Насамперед потрібно вибрати тип кондиціонера, який підійде для вашого дому – мобільний або спліт-система.

Головна перевага переносного кондиціонера – простота конструкції та підключення. Моноблок можна легко пересувати й переносити, тому ви зможете використовувати його ввечері в спальні, вранці в кухні, а вдень у вітальні. У деяких квартирах із технічних причин неможливо встановити стандартну спліт-систему. У такому випадку мобільний кондиціонер – ідеальне рішення, оскільки для його роботи необхідна тільки наявність вікна або отвір у стіні назовні.

Мобільний кондиціонер в інтер'єрі

Найпоширеніший варіант – спліт-система. Вона складається з двох блоків – зовнішнього і внутрішнього. Вони з’єднані між собою мідними трубами, якими циркулює фреон, й електричним кабелем.

Спліт система Mitsushito - зовнішній і внутрішній блок, пульт ДУ

МОНТАЖ

Внутрішній блок спліт-системи може монтуватися двома способами: настінно- і підлогово-стельовим.

Настінний кондиціонер – підійде для кімнат площею 20-30 метрів. Залежно від функціональності, такі моделі охолоджують, нагрівають, іонізують, очищають і зволожують повітря.

Настінний кондиціонер

Підлогово-стельовий кондиціонер зручний тим, що його внутрішній блок можна встановити на стіні ближче до підлоги – як батарею, або на стелі.

Порівняння напольно-стельового і настінного кондиціонера

РЕЖИМИ РОБОТИ КОНДИЦІОНЕРА

В автоматичному режимі кондиціонер сам вирішує, який режим роботи використовувати в поточний момент для підтримки комфортної температури в кімнаті.

«Охолодження» і «Обігрів» – це основні режими роботи, деякі моделі поєднують у собі обидві функції.

«Рециркуляція» – простими словами це вентилювання приміщення.

ТИП КОМПРЕСОРА

Найважливішу роль у роботі кондиціонера грає компресор, залежно від принципу роботи він буває інверторний і неінверторний.

Стандартний (неіверторний) компресор працює за простою логікою, спочатку охолоджує до потрібної вам температури й відключається, а після певних коливань температури в приміщенні починає працювати знову. Через велику різницю та постійну необхідність працювати на повну потужність він витрачає дуже багато електроенергії.

Інверторні кондиціонери, навпаки, працюють плавно й підтримують необхідну температуру, регулюючи при цьому потужність. Тобто, після запуску вони працюють на максимальних обертах, а після досягнення потрібної температури компресор не відключається, а далі працює в мінімальному режимі.

Такий принцип роботи кондиціонера економить електроенергію на 30% за рахунок відсутності стрибків температури. А також робить його функціонування більш ефективним, оскільки температура в кімнаті регулюється швидше й точніше.

Але, головне, з інверторним кондиціонером ви можете не переживати, що захворієте або застудитеся, тому що не буде постійних стрибків температури.

Порівняння роботи кондиціонера з інвертором і без

ХОЛОДОПРОДУКТИВНІСТЬ І ПЛОЩА РОБОТИ

Закономірність вибору потужності проста: чим більше площа приміщення, тим більшою має бути потужність.

Від цієї характеристики безпосередньо залежить робота кондиціонера, і щоби він впорався з охолодженням влітку, важливо точно розрахувати його потужність. Узяти просто потужний кондиціонер – теж не варіант, тому що він буде витрачати надто багато електроенергії.

Найпростіше прочитати докладний опис товару на сайті, там завжди зазначено, яку площу подужає кондиціонер. Керуючись таблицею, розташованою нижче, ви можете підібрати потужність кондиціонера під потрібну площу приміщення.

Таблиця потужності кондиціонера і площі приміщення

ФІЛЬТРИ

У повітрі знаходиться багато різних фрагментів – пил, дрібне сміття, пух, грибки й різноманітні віруси. Щоби вони не потрапили у квартиру, кондиціонери оснащуються різними фільтрами.

Давайте розберемося в їхніх особливостях.

Пиловий фільтр грубої очистки присутній у всіх кондиціонерах. Він не дає пилу і бруду потрапити всередину й перешкоджає проникненню дрібного сміття, шерсті тварин, пуху, листя та інших елементів понад 2 мкм.

Антибактеріальний фільтр не дасть мікроорганізмам і бактеріям потрапити в повітря, яке надходить у кімнату.

Катехіновий – має спеціальне просочення, яке містить антибактеріальні і протимікробні речовини. Саме на них осідають віруси й бактерії, а протягом 6 годин фільтр повністю їх знешкоджує.

Фільтр з іонами срібла очищає повітря від шкідливих бактерій природним способом.

Антиалергенний фільтр містить у складі карбамід і ензим. Тому коли алергени потрапляють на нього, особливий склад усуває грибково-цвілеві, пилкові подразники, алергени шерсті, а також кліщів різних видів, включаючи пилового.

Дезодоруючий вугільний фільтр має пористу структуру, яка затримує пил і запахи.

Плазмові фільтри знищують шкідливі мікроби, різні віруси, пилок і грибок за допомогою високої напруги.

Фотокаталітичний (цеолітний) прекрасно поглинає сторонні запахи з вулиці. Його головна перевага в тому, що він не вимагає заміни. Якщо такий фільтр засмітився, його потрібно покласти під сонячні промені на кілька годин, і він повністю відновиться.

Ензимний очищає повітря від бактерій, мікроскопічних грибів, вірусів і інших мікроорганізмів.

Види фільтрів в кондиціонерах

ФУНКЦІЇ ТА ОСОБЛИВОСТІ

 • Wi-Fi управління. Дає змогу управляти температурою, планувати роботу й обмежувати споживання електроенергії зі смартфона.
 • Автоматичний перезапуск. Після відновлення подачі електроенергії самостійно включиться в роботу.
 • Авторозморожування. Вбудована система контролю стежить за роботою приладу та у разі виникнення ризику обмерзання включає систему авторозморожування.
 • Повітрообмін із вулицею. Під час використання регулярно подає свіже повітря з вулиці, щоби відновлювати рівень кисню, і виводить повітря з підвищеною концентрацією вуглекислого газу.
 • Гідрофільне покриття теплообмінників. Забезпечує додатковий захист теплообмінника, запобігає корозії та окисленню.
 • Датчики визначення витоку холодоагенту. Вбудована функція, яка вимірює температуру в контрольних точках і обчислює тиск фреону.
 • Запам’ятовування кута нахилу жалюзі. Встановлюєте один раз комфортний кут, і під час включення кондиціонер буде виставляти потрібне розташування.
 • Захист від перепадів напруги. Стабілізатор для захисту блоку живлення при регулярних скачках електроенергії.
 • Іонізація. Насичення повітря аероіонами піднімає імунітет і допомагає почувати себе краще.
 • Нічний режим (сон). Встановлення мінімальної швидкості вентилятора для зменшення шуму. У цьому режимі температура повільно підвищується на 2-3 градуси протягом декількох годин. Через 7 годин відбувається відключення.
 • Осушення. У цьому режимі кондиціонер зменшує вологість повітря, відбувається зниження температури на 1-2 градуси.
 • Підсвічування. Можна підсвітити дисплей для максимальної зручності використання.
 • Самодіагностика. Допоможе визначити проблеми, що виникли в роботі.
 • Самоочищення. Режим автоматичного очищення просушить внутрішні частини кондиціонера, прибравши вогкість, цвіль і погані запахи.
 • Символьний дисплей. Відображає температуру, вологість і інші додаткові параметри.
 • Турборежим.Необхідний для прискорення охолодження приміщення, якщо з якоїсь причини цього не сталося заздалегідь.
 • Економний режим. Знижене енергоспоживання кондиціонера за умови незмінної потужності охолодження.

Сірий кондиціонер в інтер'єрі

Вам сподобалася стаття?

Залиште коментар
або


Ваша оцінка


Коментарі
Залишити відгук
Поки що немає коментарів