Як правильно очистити плиту

Показати зміст статті

 1. Як часто потрібно мити плиту?
 2. Що вам знадобиться?
 3. Інструменти
 4. Матеріали
 5. Як очистити склокерамічну плиту
 6. Вимкніть плиту і дайте їй охолонути
 7. Змішайте очищуючий розчин
 8. Нанесіть суміш
 9. Витріть очищуючий розчин
 10. Боротьба з плямами, які важно прибрати
 11. Промити і висушити
 12. Як очистити плиту з електричними конфорками
 13. Нагрійте конфорки, щоб видалити залишки їжі
 14. Підказка
 15. Зніміть і очистіть змійовик
 16. Попередження
 17. Зніміть і очистіть піддони для збору жиру
 18. Приберіться під плитою
 19. Очистіть поверхню плити
 20. Промийте, висушіть і знову зберіть
 21. Як очистити плиту з газовими конфорками
 22. Зніміть решітки, пластини і елементи управління конфоркою
 23. Протріть поверхню плити
 24. Очистіть, промийте і висушіть решітки
 25. Промийте і висушіть поверхню плити
 26. Зберіть плиту заново

На кожній кухні каструлі закипають, жир розбризкується і в підсумку ми отримуємо брудну плиту, яку потрібно якось відмити. Спосіб очищення залежить від типу вашої плити, але до кожного типу застосовується одне правило: забруднення потрібно усунути якнайшвидше. Чим довше ви будете залишати бруд на плиті, тим складніше його буде видалити.

Є три основних типи домашніх плит: електричні, газові і зі склокерамічною поверхнею. Якщо у вас нова плита, знайдіть час, щоб прочитати рекомендації виробника по чистці та догляду за поверхнею.

Як часто потрібно мити плиту?

Безлад після приготуванні їжі слід негайно прибирати. При цьому кожну плиту слід чистити не рідше ніж раз на тиждень, щоб запобігти скупченню жиру і залишків їжі на поверхні.

Що вам знадобиться?

Інструменти

 • Раковина або велике відро.
 • Губка з м’якою і очищаючою стороною.
 • Серветки.
 • Розпилювач.
 • Пластиковий скребок.

Матеріали

 • Рідина для миття посуду.
 • Засіб для чищення керамічної варильної панелі (опція).
 • Харчова сода.
 • Білий оцет.
 • Гаряча вода.

Як очистити склокерамічну плиту

Ось конкретні кроки, які потрібно виконати, якщо на вашій кухні встановлена ​​гладка склокерамічна плита.

Вимкніть плиту і дайте їй охолонути

Перш ніж намагатися очистити поверхню, переконайтеся, що всі елементи управління вимкнені, а плита повністю охолола.

Змішайте очищуючий розчин

Залийте в миску дві чашки гарячої води і 1/2 чайної ложки рідини для миття посуду, що містить компоненти, які відокремлюють жир.

Нанесіть суміш

Якщо ви використовуєте рідкий засіб для миття посуду, занурте губку в розчин і злегка вичавіть її. Круговими рухами протріть всю поверхню плити, використовуючи більш абразивну сторону губки. На ділянках де їжа сильно пристала дайте розчину постояти на поверхні кілька хвилин, щоб розм’якшити залишки їжі.

Якщо ви використовуєте спеціальний засіб для чищення варильної панелі, дотримуйтесь вказівок на етикетці продукту.

Витріть очищуючий розчин

Після очищення занурте губку в чисту воду і витріть мильний розчин зі сміттям, що залишилося.

Боротьба з плямами, які важно прибрати

Якщо на ділянці все ще є пригоріла їжа, вам доведеться приділити цьому додаткову увагу. Нанесіть на брудне місце дистильований білий оцет і посипте харчовою содою (вона буде пінитися!). Накрийте це місце змоченим в гарячій воді і віджатим кухонним рушником. Залиште рушник на плиті не менше ніж на 15 хвилин, а потім протріть чистою ганчіркою, щоб видалити залишки їжі.

Для видалення сильно запеченою їжі використовуйте пластиковий скребок. Притисніть його до керамічної плиті і акуратно вискребіть залишки їжі.

Промити і висушити

Коли плита буде очищена, остаточно протріть її губкою, змоченою у чистій воді, щоб видалити всі залишки. Витріть насухо рушником з мікрофібри, щоб не залишалося слідів.

Як очистити плиту з електричними конфорками

Якщо ваша плита складається з електричних конфорок, ось найкращі способи очистити її від нагару.

Нагрійте конфорки, щоб видалити залишки їжі

Якщо на електричних конфорках є бризки або патьоки, включіть кожну конфорку на високу температуру на три хвилини, щоб позбутися від частинок їжі.

Підказка

Якщо змійовики дуже брудні, включіть вентилятор кухонної витяжки та відкрийте вікна, щоб допомогти вивітрити дим. Не залишайте змійовики включеними без контролю і завжди майте під рукою вогнегасник.

Дайте конфоркам повністю охолонути (почекайте близько 20 хвилин), перш ніж приступати до решти етапів очищення.

Зніміть і очистіть змійовик

Більшість змійовиків просто вставляються в поверхню плити. Злегка потягніть за них і дістаньте. Покладіть їх на стільницю і протріть губкою, змоченою в розчині гарячої мильної води, щоб видалити забруднення. Для видалення сильного нальоту вмочіть губку в суху харчову соду і протріть.

Обов’язково очистіть обидві сторони змійовика і на завершення протріть його ганчіркою, змоченою у чистій воді. Відкладіть котушки в сторону і дайте їм висохнути на повітрі.

Попередження

Ніколи не занурюйте електричні котушки плити в воду. Це призведе до пошкодження електричного з’єднання.

Зніміть і очистіть піддони для збору жиру

Під електричними змійовиками знаходяться металеві пластини, звані піддонами для збору залишків їжі. Зніміть їх і помістіть в раковину з гарячою водою і рідиною для миття посуду для замочування. Замочування протягом, як мінімум 15 хвилин, допоможе розмочити пригорілу їжу. Протріть абразивної стороною губки і, при необхідності, додайте трохи харчової соди до повного очищення.

Добре промийте та висушіть рушником.

Приберіться під плитою

Деякі плити відкриваються так само, як капот автомобіля. Під кришкою ви побачите лист емальованого металу, на який потрапляють всі краплі і бризки. Очистіть цю область гарячою мильною водою, щоб видалити залишки їжі. Промийте чистою губкою, змоченою в гарячій воді, і висушіть рушником.

Якщо верхня частина не відкривається, ви можете спробувати очистити область під нею через отвори, де були зняті змійовики.

Очистіть поверхню плити

Якщо плита металева або з нержавіючої сталі, протріть її губкою, змоченою в гарячій воді та розчині засобу для миття посуду. Використовуйте пластиковий скребок, щоб видалити запечену їжу. На ділянки, які важко очищаються нанесіть трохи оцту і посипте харчовою содою. Накрийте вологим рушником і залиште на 15 хвилин, перш ніж мити.

Якщо ручки управління розташовані на плиті, зніміть їх та протріть вологою ганчіркою. Не шкребіть їх, оскільки маркування може легко стертися.

Промийте, висушіть і знову зберіть

Коли все буде чисто, в останній раз протріть кожну поверхню губкою або ганчіркою, змоченою у чистій воді. Висушіть кожен компонент за допомогою рушника з мікрофібри, а потім зберіть плиту.

Як очистити плиту з газовими конфорками

Плитам з решітками теж не завадить хороша чистка – ось кращий спосіб змити пригорілу їжу і жир.

Зніміть решітки, пластини і елементи управління конфоркою

Вимкніть всі конфорки і переконайтеся, що вони холодні на дотик.

Наповніть раковину або велике відро гарячою водою і додайте рідину для миття посуду (приблизно одну чайну ложку на 4 літри води). Помістіть решітки та пластини конфорок (ті, що закривають вихід газу) і ручки управління в розчин для замочування.

Можливо, буде простіше відмочувати ручки регулювання плити в окремій невеликій мисці з гарячою мильною водою.

Протріть поверхню плити

Протріть поверхню плити губкою, змоченою в гарячій мильній воді, щоб видалити крихти, жир і прилиплу їжу. Збризніть пригорілу їжу дистильований оцтом і посипте харчовою содою. Накрийте ділянку вологою серветкою і залиште її на 15 хвилин, а потім очистіть абразивною стороною губки.

Очистіть, промийте і висушіть решітки

Використовуйте абразивну губку для чищення решіток конфорок. Промийте решітки, пластини і елементи управління чистою водою і висушіть рушником з мікрофібри.

Промийте і висушіть поверхню плити

Коли поверхня плити буде очищена від пригорілої їжі, добре промийте її губкою, змоченою у чистій воді. Висушіть поверхню рушником з мікрофібри, щоб на ній не залишилося слідів.

Зберіть плиту заново

Переконавшись, що все сухо, зберіть плиту, встановивши на місце конфорки, решітки та ручки управління.

Вам сподобалася стаття?

Залиште коментар
абоКоментарі
Залишити відгук
Поки що немає коментарів