Як вибрати бойлер: все, що потрібно знати покупцеві

Показати зміст статті

 1. Способи установки і розташування водонагрівача
 2. Форми бойлерів: на що впливають і яку вибрати?
 3. Об’єм баку
 4. Матеріал виготовлення бака: емальована сталь або нержавіюча сталь
 5. Різновиди нагрівального елементу
 6. Теплоізоляція
 7. Тип управління
 8. Порівняння бойлерів: популярні моделі
 9. ARISTON ABS VLS EVO PW 80
 10. Electrolux EWH 100 Royal Flash Silver
 11. ELECTROLUX EWH 50 Heatronic Slim DryHeat
 12. GORENJE GBF 80 / UA (GBF80)
 13. ATLANTIC STEATITE VM 80 D400-2-BC
 14. RODA AQUA INOX 50U
 15. GRUNHELM EWH-3G
 16. Висновок

Електричні водонагрівачі накопичувального типу, а простіше кажучи, бойлери, – кращий сучасний спосіб забезпечити подачу гарячої води в квартирі або приватному будинку. Як працює бойлер? Вода з труби холодного водопостачання надходить в спеціальний бак, в якому рідина досягає температури потрібного рівня, завдяки нагрівального елементу. Забір гарячої води здійснюється через трубку вгорі накопичувальної ємності. Схема досить проста, чи не так? Однак визначити, який бойлер краще саме для ваших умов і можливостей не так просто. Щоб вибрати пристрій правильно, потрібно знати опис і характеристики основних параметрів приладу. Саме про це і піде мова в статті.

Способи установки і розташування водонагрівача

Сучасні водонагрівачі встановлюються двома способами – в вертикальному і горизонтальному положенні. Розташування впливає і на внутрішній устрій бойлерів. Так, у вертикальних приладів ТЕНи (нагрівальні елементи) розташовані по центру, а у горизонтальних – на бічній поверхні бака. При цьому, ТЕНи відрізняються не тільки за формою, також різняться схеми підведення води і технологічні люки.

Перш ніж відповісти собі на питання, який бойлер вибрати, врахуйте наступне. Перевагою горизонтальних бойлерів є той факт, що вони займають набагато менше простору і можуть бути встановлені під стелею, де нікому не заважають і не кидаються в очі. У той же час, при горизонтальному розташуванні накопичувальної ємності збільшується поверхня змішування гарячої і холодної води. Що це означає на практиці? При заборі води – ця обставина призводить до невеликих перепадів температури. Потік гарячої води іноді чергується з прохолодним, тому ваш душ може стати контрастним, навіть якщо ви цього не планували.

Буває, що споживачі, в першу чергу, стурбовані тим, якої фірми водонагрівач вибрати, і забувають про більш важливі критерії. Наприклад, дуже важливо пам’ятати, що монтувати вертикальні бойлери в горизонтальному положенні забороняється. Це призведе до значного зниження ефективності роботи і швидкої поломки пристрою. Ситуація змінюється тільки в тому випадку, якщо перед вами універсальна модель бойлера. Тільки такі прилади можуть монтувати за бажанням власника – і вертикально, і горизонтально. Єдине правило при установці універсального бойлера: якщо власник воліє горизонтальний монтаж, патрубок забору гарячої води повинен знаходитися зверху, а холодної – внизу.

Форми бойлерів: на що впливають і яку вибрати?

Класична циліндрична форма найбільш поширена і затребувана. У цій формі представлена абсолютна більшість бойлерів. Циліндри прості у виготовленні, а тому дане рішення є найбільш бюджетним. Циліндричні водонагрівачі відрізняються широким функціоналом і максимальної популярністю серед споживачів.

Прямокутні бойлери виглядають більш акуратно, в порівнянні з виробами циліндричної форми. Якщо ви ламаєте голову над питанням, який водонагрівач вибрати, щоб розмістити його в ніші, шафці або кутку кімнати, вибирайте прямокутний апарат.

Для вузьких або Slim-бойлерів характерна витягнута форма і невеликий радіус (360-380 мм). Серед переваг даних бойлерів – естетичний зовнішній вигляд, економія простору, пристойний обсяг і функціонал.

Бойлери плоскої форми мають порівняно невелику глибину. Незвичайна форма виробу досягається завдяки використанню в конструкції двох незалежних робочих баків з окремими нагрівальними елементами. При виборі бойлера все залежить від наявності вільного місця в будинку. Тоді пристрій плоскої форми – краще рішення.

Об’єм баку

Об’єм водонагрівача – один з найважливіших параметрів. Кількість води, що вміщується в бак, і швидкість її нагрівання багато в чому визначають вартість техніки. Розраховуючи обсяг, дайте собі відповідь на наступні питання.

 • Скільки людей буде користуватися гарячою водою?
 • Скільки потрібно точок забору нагрітої води?
 • Чи є необхідність наповнення ванни?

Усе ще не впевнені, який обсяг бойлера вибрати? Щоб прийняти душ одній людині необхідно, в середньому, 20 літрів води. Для побутових процедур на зразок миття посуду і прибирання в загальному і цілому витрачається приблизно 12 літрів. Користуючись цією нехитрою формулою, можна розрахувати той обсяг, який буде ідеальним саме для вас. Який обсяг бойлера для 2 осіб? Якщо ви не маєте наміру приймати ванни, то цілком зможете обійтися об’ємом 50-80 літрів. Якщо ж для вас актуальне питання, який бойлер вибрати для ванни або у вашій родині більше двох осіб, відштовхуйтесь від обсягу 100-120 літрів.

Матеріал виготовлення бака: емальована сталь або нержавіюча сталь

Внутрішній бак – основна частина будь-якого бойлера. Саме від якості баку багато в чому залежить термін служби техніки. Більш того, це єдина деталь, яка практично не підлягає ремонту в разі поломки. Тому відповідь на популярний запит «який краще купити бойлер» безпосередньо залежить від правильності оцінки матеріалу виготовлення бака.

Ємності, зроблені з нержавіючої сталі, викликають більше довіри у споживачів. Баки з нержавіючої сталі не схильні до утворення корозії, а їх середній гарантійний термін становить 10 років. Єдина небезпека для таких бойлерів – зварні шви, а вірніше корозія, яка може утворитися в цій частині ємності.

Щодо баків з емальованої сталі? Всупереч стереотипам даний матеріал ні в чому не поступається нержавійці. Виробники додають до складу емалі присадки (титан, кобальт, цирконій, тощо), які надають матеріалу характеристики, властиві нержавійці. І склокерамічна емаль, і сталь мають однаковий діапазон теплового розширення. Це означає, що в процесі виробництва емаль надійно зчіплюється і добре тягнеться разом з металом при нагріванні, утворюючи міцну і надійну оболонку бака.

Ще один важливий нюанс – товщина сталі бака. Вирішуючи, який водонагрівач вибрати, зверніть увагу на моделі з товщиною бака 2 і більше міліметрів. Як же прорахувати товщину, якщо вона не вказана в описі товару та інструкції? Визначити товщину можна самостійно, за вагою водонагрівача. Наприклад, бойлер вагою 80 кг, з товщиною стали 2 міліметри буде важити 25 кг.

Різновиди нагрівального елементу

Нагрівальні елементи бойлерів бувають відкритими (мокрими) і закритими (сухими). Мокрий тип ТЕНа називається так тому, що занурений у воду. Такий ТЕН являє собою звичний нагрівальний елемент з міді, що нагадує всім відомий кип’ятильник. Подібно до звичайного кип’ятильника, мокрий ТЕН досить швидко «обростає» накипом. Чи варто говорити, що накип значно знижує ефективність бойлера і з часом виводить його з ладу.

Але не поспішайте засмучуватися. Багато покупців кажуть приладам з мокрим ТЕНом «так», відповідаючи на питання, який бойлер вибрати для квартири. А все тому, що з метою запобігання утворенню накипу, виробники оснащують бойлери магнієвим анодом. Магній, за своїми хімічними властивостями, активніше міді. Тому анод притягує солі, не даючи мідному ТЕНу передчасно покритися накипом. В основі обслуговування бойлерів з мокрим ТЕНом – своєчасне очищення магнієвого аноду від накипу і, при необхідності, його заміна. Істотним недоліком мокрого ТЕНа є хімічна реакція між міддю і сталлю, а точніше його наслідки для пристрою. Внаслідок електрохімічної реакції мідь прискорює процес корозії сталевого баку бойлера.

На відміну від мокрого, сухий ТЕН не контактує з водою. Він розташований в сталевій емальованій трубці або в колбі. Сухий ТЕН не сприяє корозії сталі і надійно захищений від нашарувань, а тому більш довговічний, в порівнянні з «мокрим» нагрівальним елементом. Крім того, ТЕН сухого типу нагріває воду швидше, а в разі поломки такий елемент можна замінити без зливу води. У зв’язку з перерахованими вище перевагами бойлери з сухим ТЕНом коштують у кілька разів дорожче пристроїв з «мокрим» нагрівальним елементом.

Теплоізоляція

В якості теплоізоляційного матеріалу більшість виробників застосовують спінений пінополіуретан. Товщина матеріалу визначає ефективність роботи бойлера, оскільки завдання техніки – не тільки нагріти воду, а й зберегти рідину теплою якомога довше. Розмірковуючи, який бойлер купити, зверніть увагу на товщину пінополіуретану. У якісних моделях цей параметр повинен складати не менше 35 міліметрів. Така товщина теплоізоляції – гарантія мінімальних тепловтрат, забезпечення пасивного нагріву і, як наслідок, економії енергоресурсів.

Тип управління

Тип управління визначає зручність використання, а зокрема те, наскільки точно користувач зможе встановлювати температуру нагрівання. Серед основних типів управління бойлерів виділяють:

 • Механічне управління – простий поворотний механізм і термометр зі стрілкою. Такий тип управління вважається одним з найнадійніших, довговічних і недорогих варіантів. Однак точна установка температури тут не можлива.
 • Електронне урядування – складається з дисплея і сенсорних (механічних) кнопок. За точністю і ефективністю в рази перевершує механічну систему. Серед переваг електроніки – можливість автоматичної діагностики приладу, запуску економного режиму, а також максимальна точність в установці температури нагріву.

Врахуйте, що електронне урядування бойлерів не сумісно з перепадами напруги в мережі. У той же час, відповідаючи на питання, який бойлер економічніше, сумлінні продавці завжди порекомендують вам водонагрівачі з електронним управлінням.

Порівняння бойлерів: популярні моделі

Якої фірми вибрати бойлер? Це питання хвилює більшість покупців, які мають намір обзавестися водонагрівачем. Звичайно, багато відомих виробників цінують свою репутацію і створюють бойлери високої якості. Але все ж, варто орієнтуватися не тільки на гучне ім’я фірми, але і на характеристики приладу. Порівняємо кілька популярних моделей бойлерів, щоб вам було легше зорієнтуватися в асортименті і зрозуміти, який бойлер краще купити.

ARISTON ABS VLS EVO PW 80

Цей електричний водонагрівач оснащений великим баком об’ємом 80 літрів і здатний нагрівати воду в діапазоні від 40 до 80 градусів Цельсія, завдяки потужності в 2500 Вт. Дана модель характеризується великою швидкістю нагріву і низьким рівнем шуму, а також низькою теплопровідністю корпусу. Дана характеристика сприяє тривалому збереженню температури нагрітої води. Крім того, цей бойлер має екорежим, який дозволить значно заощадити витрата електроенергії при нагріванні води.

Основні характеристики:

 • внутрішнє покриття баку з нержавіючої сталі;
 • електронний датчик установки і контролю температури;
 • магнієвий анод;
 • можливість горизонтальної установки;
 • захист при включенні без води;
 • захист від удару електричним струмом.

Який бойлер вибрати для дачі, щоб забезпечити себе і всіх домочадців гарячою водою? Дана модель бойлера Ariston підійде ідеально, якщо в мережі немає стрибків напруги. Ще один приємний бонус – водонагрівач оснащений електронною панеллю управління з дисплеєм.

Electrolux EWH 100 Royal Flash Silver

Прилад дозволяє нагрівати воду до температури 75 градусів і оснащений великим баком об’ємом 100 літрів. Який водонагрівач краще купити, якщо в пріоритеті надійність і довговічність виробу? Electrolux EWH 100 Royal Flash Silver має всі шанси вас порадувати. Матеріал виготовлення баку – високоякісна нержавіюча сталь з високим вмістом антикорозійних елементів.

При виробництві бака застосовують повністю автоматичне аргон зварювання нового покоління, що мінімізує ризик утворення корозії на зварювальних швах. Ефективні теплоізоляційні властивості гарантовані товстим шаром пінополіуретану. Серед переваг пристрою – наявність таймера, економний режим (функція половинній потужності) і багаторівневий захист, що запобігає нагріву при відсутності води. Управління здійснюється за допомогою регульованої ручки. Прилад дозволяє встановлювати рівень температури з точністю до градуса.

ELECTROLUX EWH 50 Heatronic Slim DryHeat

Ще один представник бренду Electrolux в нашій невеликій добірці. Обсяг бака оптимальний для пари, бо заощаджує воду для невеликої сім’ї. Цей плоский тонкий бойлер товщиною всього 34 сантиметри добре впишеться, навіть в дуже обмежений простір. Спосіб монтажу – вертикальний.

Покриття баку виконано з емальованої сталі. Є захисні системи, що запобігають надлишковому тиску, перегріву, включенню бойлера без води. Тип управління в цьому пристрої механічний, а максимальна температура нагріву води становить 75 градусів.

GORENJE GBF 80 / UA (GBF80)

Водонагрівачі провідного європейського виробника Gorenje добре зарекомендували себе на ринку побутової техніки. Сухий тип нагрівального елементу і оптимальний обсяг баку – основні переваги моделі GORENJE GBF 80 / UA (GBF80). Процедура заміни комплектуючих, враховуючи сухий ТЕН, займає близько 10 хвилин, без зливу води і зняття водонагрівача. Бак виготовлений зі сталі з емалевим покриттям. Спосіб установки – вертикальний. Управління технікою здійснюється за допомогою поворотного перемикача.

Згідно відгуками споживачів, саме цей прилад є одним з лідерів у відповідях на питання «водонагрівач якої фірми краще?». Пристрій відрізняється високими експлуатаційними характеристиками, надійністю, а також вигідним співвідношенням ціни і якості.

ATLANTIC STEATITE VM 80 D400-2-BC

Сухий тип ТЕНа, якісне антикорозійне покриття і місткий бак – ось основні характеристики моделі. Прилад захищений від включення без води, надлишкового тиску, замерзання і перегріву. Серед вигідних особливостей моделі – дисплей, таймер і wi-fi управління, USB-роз’єм.

Максимальна температура нагріву становить 75 градусів, що гарантує відмінну санітарну обробку. Механічний тип управління (поворотний перемикач) поєднується з трьома режимами експлуатації і двома нагрівальними елементами. Акуратна форма приладу дозволяє вигідно розмістити його в будь-якому просторі.

RODA AQUA INOX 50U

Який водонагрівач купити в квартиру, якщо питання економії води стоїть гостро і в родині не більше двох осіб? Модель RODA AQUA INOX 50U, швидше за все, задовольнить ваші вимоги до приладу. Бойлер має високу потужність у 2000 Вт, займає мало місця, оснащений зручною ручкою для регулювання температури.

Бак виготовлений з нержавіючої сталі, а максимальна температура нагріву досягає 75 градусів. Тип ТЕНа – мокрий, оснащений магнієвим анодом. Безпека експлуатації гарантована наявністю систем захисту від надлишкового тиску і перегріву.

GRUNHELM EWH-3G

Який проточний водонагрівач вибрати для квартири, коли багато гарячої води не потрібно? Завдання вирішить простий і ефективний прилад GRUNHELM EWH-3G. Таку техніку найчастіше купують в цілях зручності на час відключення гарячої води, а також для економії оплати комунальних рахунків. Пристрій швидко і ефективно гріє воду, економно споживає електроенергію. Максимальна потужність нагрівача становить 3000 Вт. Прилад оснащений захистом від перегріву, простий в установці і експлуатації.

Висновок

Незалежно від вашого остаточного вибору моделі бойлера, подальша ефективність його роботи і термін служби приладу залежить від правильності експлуатації і проведення профілактичних заходів.

Встановлюйте водонагрівач виключно на несучу стіну та контролюйте міцність підстави. Справа в тому, що бойлер в заповненому вигляді важить досить багато і, якщо його повісити на стіну з пінобетону, шанс зриву пристрою з кріплень небезпечно великий. Не забувайте вчасно очищати бак і ТЕН від накипу і замінювати анод. Якщо ви знаєте, що вода у вашому водопроводі відрізняється підвищеним вмістом солей, використовуєте спеціальні протинакипні фільтри, то ваш водонагрівач прослужить вам багато років.

Вам сподобалася стаття?

Залиште коментар
або


Ваша оцінка


Коментарі
Залишити відгук
Аміна Петровска
16.03.2021

Допоможіть вибрати бойлер, сьогодні пере шурхотіла весь інет, повно моделей, сама в цьому нічого не розумію. Їх важливого: сім’я з 5-ти осіб, ванну набираємо рідко. У відгуках часто зустрічається, що швидко утворюється накип через це новий водонагрівач можна викинути через два місяці, надто вже не хотілося потрапити на такий

Відповісти
Показати відповіді (5)
Віктор
22.03.2021

На яку суму розраховуйте?

Відповісти
Показати відповіді (1)
Аміна Петровска
23.03.2021

В межах 8 000 грн.

Відповісти
Показати відповіді (1)
Віктор
23.03.2021

Спокійно беріть будь-який, в цьому ціновому діапазоні всі моделі гарні. Вам вистачить і 80 л. але краще вже 100 л брати. Що відносно накипу, то здохне ТЕН через років 5, але його заміна не проблема.

Відповісти
Микола Заєць
22.03.2021

Чим меншого обсягу бак, тим швидше нагрівається вода, від сюди власне і економія, якщо для вас це не принципово, то беріть на 100 л.

Відповісти
Владислав
22.03.2021

Нісенітниця, що бойлер від накипу через 2 місяці згорає, вас хтось явно обдурив

Відповісти
Показати відповіді (1)
Аміна Петровска
24.03.2021

Ну, так сказала сусідка

Відповісти
Показати відповіді (2)
Владислав
25.03.2021

Ну, так сказала сусідка

Відповісти
Владислав
25.03.2021

Вона явно щось приховала, точніше справжню причину поломки

Відповісти
Показати відповіді (1)
Аміна Петровска
25.03.2021

Як знати

Відповісти
Діма
27.03.2021

6 років працює бойлер від горенье на 100 л, купаємося, душ приймаємо всією сім’єю, часто гості, працює цілодобово, до сих пір ТЕН в порядку, накип його не знищила. Не так все страшно, як кажуть сусіди.

Відповісти
Ольга76
29.03.2021

У мене найдешевший варіант, навіть фірму не назву, її точно раніше не бачила, і нормально 4 роки працює без зупинки, не женіться за брендами

Відповісти
Олег Олег
18.03.2021

Сам експлуатую бойлер Гореньє, третій за рахунком притому водонагрівачі цього бренду стоять в заміському будинку, у батьків). Перший помер від старості просто потік, ремонтувати не став, замінив на новий. За конструкцією має два тена, і електромеханічне управління. Дуже задоволений, рекомендую.

Відповісти
Показати відповіді (3)
Віталіна
22.03.2021

Везе вам, у мене бойлер цієї фірми і двох років не протримався, все через накипу. Швидше за все, вода у нас зовсім паршива.

Відповісти
Показати відповіді (1)
Олег Олег
23.03.2021

Щоб не утворювалася накип на Тене (а вона з’являється при нагріванні води понад 80 градусів) завжди включаю економний режим, ось він рецепт успішного користування.

Відповісти
Показати відповіді (1)
Віталіна
24.03.2021

Якось про це ніколи не думала, у мене на повну котушку завжди працює.

Відповісти
Павло Шмель
22.03.2021

Також Gorenje 5 років успішної роботи. Купував на 80 л я + дружина +2 дітей. Води завжди з запасом, якби не брали ванну, то можна і на 50 л брати.

Відповісти
Ігор
22.03.2021

У мене Gorenie EcoBase – так званий розумний бойлер. Працює два сухих тена я не включаю і не вимикаю його, сам все л робить, але економія по електричну колосальна.

Відповісти
Показати відповіді (1)
Павло Шмель
23.03.2021

Давно про таких чув, але не цікавився.

Відповісти
Показати відповіді (1)
Ігор
24.03.2021

Дорога техніка, але якісна, комфорт в користуванні забезпечений.

Відповісти
Показати відповіді (1)
Олег Олег
25.03.2021

Як довго сухі тени живуть?

Відповісти
Показати відповіді (1)
Ігор
26.03.2021

Начебто точно так же

Відповісти
Показати відповіді (1)
Олег Олег
26.03.2021

Як швидко нагрівається вода?

Відповісти
Показати відповіді (1)
Ігор
27.03.2021

Буквально відразу, таке враження, що працює без зупинки, але це не так.

Відповісти
Ірочка Гришина
20.03.2021

Досить багато корисної інформації в адекватно викладеної формі. Так ось як потрібно вибирати бойлер, а не по дизайну, як я звикла робити))

Відповісти
Показати відповіді (1)
Олег Вітальйович
22.03.2021

Моя дружина точно також вибиває, а потім дивується, чого вони так швидко ламаються.

Відповісти
Показати відповіді (1)
Ірочка Гришина
23.03.2021

Ну, а що, краса важлива річ, особливо для жінки.

Відповісти
Показати відповіді (1)
Олег Вітальйович
26.03.2021

Але це має бути не у всіх речах

Відповісти
Ярослав
21.03.2021

А по експлуатації.

У мене стоїть древній атлантик, електролюкс новий і горенье і ще два якихось древніх.

Ось їй-богу працюють абсолютно однаково. Сказати, що помітив кардинальну різницю, а винятком процесу управління, то немає. А ціна то варіюється в тисячах.

Відповісти
Показати відповіді (3)
Христина Біловус
23.03.2021

Гаразд, так не буває

Відповісти
Показати відповіді (1)
Ярослав
25.03.2021

Приходьте в гості, покажу)

Відповісти
Показати відповіді (1)
Христина Біловус
25.03.2021

Ааххаах, ага

Відповісти
Дмитро
24.03.2021

Частка правди є, у самого працює атлантик куплений за копійки, і якось супер крутий наворочений, за який відвалив ціле багатство, але різниця лише, як вказано вище, в управлінні, гріють однаково швидко. Так на який чорт переплачував, сам не зрозумів.

Відповісти
Показати відповіді (1)
Володимир
27.03.2021

От не повірю, що прям так все порівну

Відповісти
Показати відповіді (1)
Дмитро
29.03.2021

Не спорю, є відмінності в шумі, дизайні, габаритах, я про інше, процесі нагрівання однакової кількості води

Відповісти
Яночка
24.03.2021

Боже, ви що в замку живете?))) Навіщо стільки бойлерів?

Відповісти
Показати відповіді (1)
Ярослав
29.03.2021

Це перерахував, що стоїть в квартирі і заміському будинку.

Відповісти