Як вибрати холодильник?

Показати зміст статті

 1. Тип холодильника
 2. Камери та їхнє розташування
 3. Габарити й обсяг
 4. Система охолодження, потужність заморожування
 5. Компресор і рівень шуму
 6. Клас енергоспоживання
 7. Кліматичний клас
 8. Додаткові функції й оснащення
 9. Тип керування
 10. Дизайн

Зміст:

Вступ
Тип холодильника
Камери, їхнє розташування й зона свіжості
Габарити й обсяг
Система охолодження, потужність заморожування
Компресор, рівень шуму
Клас енергоспоживання
Кліматичний клас
Додаткові функції й оснащення
Тип керування
Дизайн


Про те, наскільки важливий і необхідний холодильник, багато говорити не доведеться. Це незамінна техніка на кухні, без якої сучасне життя неможливе. Але у всіх рано чи пізно виникає потреба в новому холодильнику, особливо це актуально в жаркий літній період року. Щоб не помилитися з вибором і придбати модель, яка прослужить багато років, ми склали список ключових пунктів, на які слід орієнтуватися під час придбання холодильника.

Тип холодильника

Хоч яку б важливу роль не відігравали функціональні характеристики холодильника, кожен покупець у першу чергу звертає увагу на зовнішній вигляд техніки. Про це ми й хочемо розповісти докладніше.

Вбудовуваний або окремостоячий?

Перед придбанням холодильника важливо вирішити, яка модель вам потрібна – окремостояча або вбудовувана.

Перший тип зручний тим, що його можна розташувати в будь-якій частині кухні – там, де вам зручно. Також його буде легко переставити в інше місце, якщо виникне потреба.

Окремо стоїть холодильник Samsung RB31 FSRNDSA

Окремостоячий холодильник / Samsung RB31 FSRNDSA

Холодильник вбудовуваного типу встановлюється безпосередньо в підготовлену нішу кухонного гарнітура. Це значно економить простір у приміщенні.

Вбудовувані моделі діляться, у свою чергу, на 2 категорії: частково вбудовувані й повністю вбудовувані.

У чому ж різниця? Усе дуже просто: перший варіант встановлюється в нішу кухні, водночас передня панель із дверима залишається видимою. Повністю вбудований холодильник відрізняється тим, що його абсолютно приховує декоративна панель кухонних меблів (яка підготовлена в шафі або висувній стінці). Таким чином, повністю вбудований холодильник абсолютно не виділяється в інтер’єрі й гармонійно вписується в приміщення.

Частково вбудований холодильник

Частково вбудовуваний холодильник

Повністю вбудований холодильник

Повністю вбудовуваний холодильник

Можливість перенавішування дверей

Під час вибору холодильника слід враховувати, у який бік будуть відкриватися його двері. У деяких моделях передбачено лівостороннє і правостороннє розташування навісів для дверей. Ця характеристика дозволить легко розташувати холодильник у будь-якій частині приміщення – двері будуть відкриватися в ту сторону, куди вам зручно.

З'єднання дверей з можливістю переважування

З’єднання дверей із можливістю перенавішування

Камери та їхнє розташування

Холодильники можуть бути:

 • однокамерними – варіант на дачу або в офіс; у цьому випадку в холодильнику є всього одні двері, водночас морозильна камера може бути «захована» всередині основного відділення, з маленькими окремими дверима, або без них;

Однокамерний холодильник Gorenje RB 3091 AW

Однокамерний холодильник / Gorenje RB 3091 AW

Буває варіант однокамерного холодильника без морозильної камери – тільки холодильна.

Холодильник без морозилки Electrolux ERF 2504 AOW

Холодильник без морозилки / Electrolux ERF 2504 AOW

 • двокамерними – найпоширеніший тип, який є практично в кожному будинку. У двокамерних моделях варто звернути увагу на розташування морозильної камери – верхнє або нижнє. Вибір залежить від користувача: кому як буде зручно користуватися морозилкою;

Верхнє розташування морозильної камери в холодильнику Electrolux EJ 2801 AOW2

Верхнє розташування морозильної камери в холодильнику / Electrolux EJ 2801 AOW2

Нижнє розташування морозильної камери в холодильнику Gorenje NRK 6191 MW

Нижнє розташування морозильної камери в холодильнику / Gorenje NRK 6191 MW

 • трикамерні – усі три камери розташовані підряд, одна над іншою;

Холодильник з трьома камерами Kaiser KK 65205 S

Холодильник із трьома камерами / Kaiser KK 65205 S

Іноді виробники випускають холодильники з чотирма окремими дверима, де камер може бути також три:

Холодильник з трьома камерами типу side-by-side Liebherr CBNes 6256

Холодильник із трьома камерами типу side-by-side / Liebherr CBNes 6256

 • Side-by-side – об’ємні моделі, у яких ліворуч розташована морозильна камера, праворуч – холодильна.

Холодильник Side-by-side / Samsung RSA1SHVB1/BWT

Температура в камерах

У холодильній камері підтримується температура вище 0 градусів, як правило від +1 до +9 градусів. Крім цього, у холодильній камері часто передбачений спеціальний відсік, так звана «зона свіжості».

Це окремий бокс, де підтримується температура від 0 до +2 градусів і середня вологість. Такі умови є оптимальними для зберігання напівфабрикатів, свіжого м’яса, риби, морепродуктів або навіть зелені.

Зона свіжості в холодильнику Samsung RB 37 J5100SA

Зона свіжості в холодильнику / Samsung RB 37 J5100SA

Усередині холодильної камери розташовані полиці та ящики (бокси). Полиці можуть бути виготовлені з решіток (зустрічається дуже рідко) або з міцного загартованого скла. Такий матеріал легкий у догляді.

У деяких моделях холодильників є можливість переставляти полиці за висотою, що зручно, якщо є необхідність помістити у відділення високий посуд.

Скляні полиці з можливістю перестановки по рівню висоти / Electrolux ENG 2693

Скляні полиці з можливістю перестановки за висотою / Electrolux ENG 2693

Висувні ящики дозволяють розмістити в них овочі та фрукти.

Ящики для овочів і фруктів / Liebherr CBNP 5156

Ящики для овочів і фруктів / Liebherr CBNP 5156

У деяких морозильних камерах є ящики з різним рівнем глибини. Виробники роблять морозилки з окремими глибокими боксами, які призначені для об’ємних заморожених продуктів.

Збільшений бокс морозильної камери / LG GW-B469BMJZ

Збільшений бокс морозильної камери / LG GW-B469BMJZ

Габарити й обсяг

Під час покупки холодильника не варто забувати про його габарити. Критерії розміру й об’єму нерозривно пов’язані: найбільш компактні моделі холодильників відрізняються малим об’ємом. Наприклад, модель висотою до 1 метра буде мати обсяг близько 110–150 літрів.

Холодильник Liebherr T 1710

Холодильник Liebherr T 1710

До категорії середніх за габаритами холодильників відносяться моделі висотою до 1.80 метрів. Їх обсяг близько 300 літрів. Ця категорія найбільш популярна серед покупців, вона розрахована на сім’ю з 3-4 осіб.

Холодильник Siemens KG36NNL30U

Холодильник Siemens KG36NNL30U

Найбільш габаритні моделі – це холодильники side-by-side. Їх обсяг понад 350 літрів, причому збільшення внутрішнього простору холодильника досягається за рахунок його ширини. Моделі такого типу мають ширину близько 1 метра, висота дорівнює 2 метрам. Місткий холодильник side-by-side підійде для великої родини.

Холодильник Daewoo FRN-X22B3CS

Холодильник Daewoo FRN-X22B3CS

Система охолодження, потужність заморожування

Сучасні моделі холодильників уже не потребують ручного процесу розморожування. На сьогодні існує кілька автоматичних систем охолодження продуктів у камерах холодильника, про які ми поговоримо детальніше.

Крапельна система

Такий тип розморожування ще називають «плачучою стінкою». Назва прийшла від процесу відтавання, який відбувається в такий спосіб: випарник (і одночасно охолоджуючий елемент) розташований на задній стінці холодильника. За заданими проміжками часу робота компресора зупиняється, лід, що утворився на випарнику, починає танути і стікати краплями в спеціальний піддон, встановлений у нижній частині холодильника. Весь процес відбувається автоматично, необхідно лише час від часу прибирати губкою вологу на задній стінці холодильника і звільняти піддон. Саме тому крапельну систему й називають «плачучою стінкою» – стікаюча краплями вода надто вже схожа на сльози.

Холодильники з крапельною системою відтаювання вимагають регулярного розморожування морозильної камери (ручним способом), що не дуже практично. Тому більш зручним варіантом буде придбати модель із комбінованою системою розморожування: холодильна камера – крапельне розморожування, морозильна камера – автоматична повітряна система (про неї ми більш детально поговоримо нижче).

Схема крапельної системи охолодження

Схема крапельної системи охолодження

No Frost

Сьогодні найпопулярнішою є система охолодження No Frost: заморожування продуктів відбувається за допомогою обдування холодним повітрям. Для цього процесу в камері холодильника встановлена ​​потужна система вентиляторів.

Словосполучення «no frost» перекладається як «без інею». Завдяки потокам холодного повітря в камерах холодильника підтримується необхідна температура для зберігання продуктів і заморожування.

Холодильник із системою No Frost не потрібно розморожувати. Але для профілактики техніки краще один або два рази на рік відключати холодильник від електроживлення й очищати камери вологою губкою (включаючи полиці та ящики). Таким чином ви зможете уникнути появу бактерій і неприємного запаху.

Автоматична система розморожування No Frost має кілька підвидів і може називатися по-іншому:

Full No Frost – назва означає, що й у холодильній, і в морозильній камерах холодильника діє система No Frost;

Total No Frost – комбінація системи No Frost і Multi-Air-Flow (про неї ми розповімо далі).

Різниця в заморозка No Frost і звичайної

Заморожування No Frost Звичайне заморожування

Важливо знати, що існують також комбіновані системи охолодження (про них ми згадували вище). В одному випадку морозильна камера охолоджується за допомогою No Frost, у холодильній камері діє крапельна система. Такий варіант охолодження називається Frost Free.

Другий спосіб комбінації охолодження – коли в холодильній камері працює крапельна система, але морозильну камеру потрібно розморожувати вручну.

Потужність заморожування

Ця характеристика також важлива під час придбання холодильника. Потужність заморожування вимірюється в кілограмах, вона вказує на те, яку кількість продуктів здатний заморозити холодильник протягом доби. Заморожування продукту відбувається на всю його глибину, від кімнатної температури до температури -18 градусів.

Середня потужність заморожування холодильників сьогодні – від 3 до 40 кілограм на добу.

Компресор і рівень шуму

Що таке компресор? Можна сказати, що це «серце» холодильника, його основний «двигун». Саме компресор поширює й розподіляє холодоагент, за рахунок чого й утворюється холод.

У сучасних холодильниках може бути встановлено від одного до двох компресорів. Останній варіант однозначно вигідніше купувати, адже наявність двох компресорів дає холодильнику відчутні переваги:

 • кожен із компресорів працює для окремої камери – холодильної та морозильної, що сприяє більш високому ресурсу роботи пристрою, підвищується продуктивність холоду;
 • для кожної з камер можливе окреме регулювання температури.

Звичайно, моделі з двома компресорами коштують значно дорожче. Але в цьому випадку краще не економити: двокомпресорний холодильник буде служити довше й надійніше інших.

Тепер поговоримо про типи компресорів. Їх також виділяють два – лінійний і інверторний.

Лінійний компресор можна назвати «стандартним» видом, який працює за певним принципом: включення на повну потужність – охолодження (досягнення необхідного рівня охолодження) – виключення.

Цей метод роботи сильно навантажує систему холодильника й електричну мережу.

Інверторний компресор – остання розробка виробників. Його робота – плавна й рівномірна. Вбудовані датчики дозволяють компресору постійно підтримувати задану температуру. Цей спосіб роботи скорочує витрати електроенергії на 40%, забезпечує мінімальний рівень шуму й більш тривалу роботу холодильника загалом.

Порівняння роботи компресорів

Порівняння роботи компресорів

Рівень шуму

Усі знають, що шум під час роботи холодильника – це природно. Але рівень шуму може бути різним – це повністю взаємопов’язано з вищеописаним компресором.

Стандартний рівень шуму під час роботи холодильника зі звичайним компресором – 45-50 децибел (дБ). Для порівняння – це може дорівнювати гучній розмові в приміщенні.

Високий показник шуму – більше 50 дБ.

Низький рівень шуму – від 35 до 42 дБ. Такий показник є в холодильників з інверторним компресором. Показник рівня шуму зазвичай згадується в характеристиках холодильника, тому варто звернути увагу на ці дані.

Клас енергоспоживання

Ця характеристика вказує на те, скільки ваш холодильник буде споживати електроенергії. Дуже важлива характеристика 😊 Рівень споживання позначається класами, які маркуються буквами. Кожна буква відповідає певному індексу енергетичної ефективності, значення вимірюється в кіловатах.

Клас, позначений буквами А, А++ і А+++, має найнижчий показник енергоспоживання.

Наступні букви – В, С, D і т. ін. – характеризують найвищий рівень енергоспоживання.

Індекс енергетичної ефективності

Індекс енергетичної ефективності

Нижній рядок на малюнку вище позначає індекс енергоефективності в процентах. Коротко кажучи, холодильники з класами А+, А++ і А+++ будуть дуже економно витрачати електрику.

Кліматичний клас

Ще одна важлива характеристика холодильника – це його кліматичний клас. Говорячи простими термінами, ця характеристика вказує, наскільки ефективно й довго холодильник буде працювати за температури довкілля.

Кліматичний клас також позначається буквами, які відповідають кліматичним поясам:

«N» – нормальний: температура довкілля від +16 до +32 градусів;

«SN» – субнормальний: температура довкілля від +10 до +32 градусів;

«ST» – субтропічний: температура довкілля від +18 до +38;

«T» – тропічний: температура довкілля від +18 до +43.

Сучасні моделі холодильників мають розширені температурні рамки, значення їхнього кліматичного класу вказуються в такому форматі: N-ST, SN-ST.

Додаткові функції й оснащення

Крім основних характеристик холодильника, у багатьох моделях зустрічаються додаткові функції, про які ми розповімо докладно.

Автономне збереження холоду – функція підтримує оптимальну температуру для зберігання продуктів у холодильнику в разі раптового відключення електрики. Прохолодна температура підтримується протягом того часу, який указано в характеристиках холодильника, у діапазоні від -18 до -9 градусів.

«Super freeze» (Суперзаморожування, швидке заморожування) – дозволяє заморозити продукти в дуже короткі терміни, що позитивно позначається на їх подальшому зберіганні. Після розморожування продукти зберігають свою структуру, корисні властивості та смакові якості.

Ягоди після швидкої заморозки

Ягоди після швидкого заморожування

«Super Cool» (Суперохолодження) – за допомогою цього режиму можна охолодити продукти дуже швидко.

Multi-Air Flow – багатопотокова система охолодження повітря в холодильній камері. Повітря подається одночасно в декількох потоках, що допомагає максимально ефективно охолодити продукти, а також відбувається автоматична підтримка оптимального рівня вологості в камері.

Антибактеріальне покриття – покриття внутрішньої поверхні камер холодильника містить спеціальний захист, який запобігає появі й розмноженню бактерій, цвілі та грибка.

Індикатори температури і відкритих дверей – вбудовані датчики автоматично реагують на підвищення температури або відкриті двері холодильника протягом тривалого часу і моментально сигналізують про це (за допомогою світла або звуку).

Режим «Відпустка» – зручна функція допоможе в тому випадку, якщо ви їдете на деякий час, а в холодильнику залишається мінімум продуктів. Температура в камерах підтримується на рівні +15 градусів, що значно економить споживання електроенергії і запобігає появі неприємних запахів.

«Захист від дітей» – функція дозволяє заблокувати панель керування, зафіксувати зачинені двері холодильника й ручки – усі маніпуляції, щоб маленькі діти не отримали доступ до техніки.

Захист від перепадів напруги – вбудована система захисту зменшує навантаження на двигун і запобігає поломкам холодильника в разі раптового стрибка напруги електромережі.

Роздільне регулювання температури – функція передбачає наявність двох окремих регуляторів температури в морозильній і холодильній камерах. Це дозволяє налаштовувати температуру для кожної з камер окремо.

Дезодоратор – щоб у камерах не з’являлися й не змішувалися неприємні запахи, у холодильнику вже заздалегідь встановлений спеціальний поглинач. Він поширює холодильником свіжий і приємний аромат.

Іонізатор повітря – окрема функція, за допомогою якої в холодильнику виробляються негативні іони. Саме вони запобігають появі шкідливих бактерій: іони проникають всередину бактерій і вражають їх. Таким чином, продукти зберігають свіжість, а всередині холодильника немає неприємного запаху.

Провідні виробники холодильників встановлюють на них окремі функції з фірмовою назвою. Наприклад, Whirlpool додав у свої холодильники технологію 6 sense (6-е почуття). Ця функція регулярно контролює температуру всередині камер, «підлаштовуючи» її під зовнішні зміни.

У холодильниках Electrolux є технологія TwinTechFrostFree. Це подвійна система охолодження й циркуляції повітря в морозильному і холодильному відділеннях. Водночас у холодильнику присутній тільки один компресор. Подібна функція є і в інших виробників, тільки називається вона інакше: у Liebherr – це DuoCooling, у Samsung – Twin Cooling.

Таких прикладів може бути безліч.

Тепер потрібно не забути і про додаткове оснащення холодильників. Що ми маємо на увазі? Йдеться про електронні зручності, полиці і бокси, решітки та інші аксесуари.

Дисплей – перше, що необхідно відзначити. Дисплеї в холодильниках можуть бути чорно-білими або кольоровими. На екрані відображається інформація з керування та включених функцій. Дисплей може розташовуватися усередині холодильника або на зовнішній стороні дверей.

Внутрішній дисплей Gorenje NRK 621 CLI / Зовнішній дисплей Electrolux EN 93852 JX

Генератор льоду – окреме пристосування для приготування й отримання льоду. Іноді холодильники мають диспенсер на зовнішній стороні дверей, який може подавати лід і воду. Є ж моделі, у яких генератор льоду встановлений всередині камери холодильника.

Внутрішній генератор льоду / LG GN-M702HQHM

Внутрішній генератор льоду / LG GN-M702HQHM

Зовнішній генератор льоду / Hitachi R-M700AGPUC4XDIA

Зовнішній генератор льоду / Hitachi R-M700AGPUC4XDIA

Диспенсер для води – розміщений на дверях холодильника й забезпечує подачу холодної води, а також льоду.

Диспенсер для води / Hitachi R-M 700 GPUC2XMIR

Диспенсер для води / Hitachi R-M 700 GPUC2XMIR

Додаткові полиці – вони присутні практично у всіх моделях холодильників. Полиці можуть бути різної форми і призначення: для яєць, масла, заготовок із тіста, сиру й ковбаси – варіантів безліч.

Різні додаткові полиці в холодильнику

Тип керування

Керувати холодильником і налаштовувати в ньому різні функції можна за допомогою спеціальної панелі. У деяких випадках елементи керування розташовані близько з дисплеєм або безпосередньо на ньому.

Кнопки керування можуть бути тактильними або сенсорними. У рідкісних випадках у холодильниках зустрічається механічний тип керування – за допомогою «повзунків» і ручок.

Механическое управление / Atlant ХМ-4712-100

Механічне керування / Atlant ХМ-4712–100

Управління на кнопках / Hitachi R-V610PUC3KXINX

Керування на кнопках / Hitachi R-V610PUC3KXINX

Сенсор / Beko GNE 114612 X

Сенсорне керування / Beko GNE 114612 X

Найчастіше на сьогодні в холодильниках зустрічається керування на кнопках і за допомогою сенсорів. Сказати, що краще, практично неможливо, оскільки кожен покупець вибирає оптимальний варіант для себе.

Дизайн

І в якості заключного «акорду» у нашій статті ми хочемо розглянути дизайн холодильників. Багато хто думає, що в цій темі немає нічого цікавого – ну холодильник, ну, звичайно, він білий, чи чорний… Але ні – останні розробки виробників дійсно можуть здивувати вас.

Коли мова йде про дизайн, у першу чергу ми вибираємо колір. Холодильник можна вибрати в класичному білому, чорному або бежевому кольорі. Можна знайти й більш яскраві незвичайні відтінки. Наприклад, помаранчевий, червоний або навіть із квітковим принтом.

Різний дизайн холодильниківРізний дизайн холодильників

Підібрати можна все що завгодно. Головне, щоб ваш холодильник вписався в загальну гаму кольорів кухні.

Інтер'єр кухні в червоно-білому кольорі

Інтер’єр кухні в червоно-білому кольорі

Говорячи про дизайн холодильника, під час вибору потрібно звернути увагу на його поверхню – глянцева або матова; на форму ручок і кутів. Важливо, щоб у техніці все було продумано для комфортного користування.

На закінчення хочеться нагадати: перед покупкою холодильника краще зважити всі моменти, визначитися з ключовими функціями й можна сміливо йти в магазин (або замовляти в режимі онлайн). Бажаємо, щоб ваш вибір співпав із вашими побажаннями.

Вдалих покупок! 😊

Вам сподобалася стаття?

Залиште коментар
або


Ваша оцінка


Коментарі
Залишити відгук
Поки що немає коментарів