Як вибрати обігрівач для дому?

Показати зміст статті

 1. ТИП ОБІГРІВАЧА
 2. Масляні обігрівачі
 3. Конвектори
 4. Тепловентилятори
 5. Інфрачервоні обігрівачі
 6. Площа обігріву й потужність
 7. Оснащення й додаткові функції

Зміст:

Вступ
Тип обігрівача
Масляні обігрівачі
Конвектори
Тепловентилятори
Інфрачервоні обігрівачі
Площа обігріву й потужність
Оснащення й додаткові функції

Кожному з нас хочеться почувати себе комфортно в будь-який час року. Для цього ми запасаємося різними допоміжними засобами, які допомагають поліпшити наше життя. Сьогодні ми хочемо поговорити про таку техніку, як обігрівач. Звичайно, у зимовий період використовується центральне опалення. Але що робити, якщо трапився форс-мажор, й опалення відключили? Або холодна погода застала нас зненацька ще восени, коли батареї не включені? У цьому випадку нам на допомогу «приходить» обігрівач. Про те, як його підібрати, ми й поговоримо в цій статті.

Обігрівач в дії

ТИП ОБІГРІВАЧА

Види цього пристрою відрізняються один від одного властивостями, ключовими характеристиками, типом роботи тощо. Поговоримо про це детальніше.

Усі обігрівачі загалом можна поділити на 4 основні групи:

Масляні обігрівачі

Масляний обігрівач

Це – найбільш популярний тип обігрівачів серед користувачів. Чому? Напевно, тому що масляний обігрівач добре нагріває приміщення, і це тепло довго тримається. Ще він компактний і його можна пересувати за допомогою коліщаток.

Як працює такий обігрівач? Усередині його герметичного корпусу, який виконаний із металу, знаходиться мінеральна олія й нагрівальний елемент – електрична спіраль або керамічні пластини. Після включення обігрівача до електроживлення елементи починають грітися і, у свою чергу, нагрівати олію. Тепло проходить крізь корпус обігрівача і, таким чином, гріє простір навколо.

Масляні обігрівачі складаються з декількох секцій, їх може бути від 5 до 15. Відповідно, чим більша кількість секцій, тим потужніше і швидше пристрій буде зігрівати приміщення. Такий обігрівач призначений для розміщення на підлозі.

Максимальна температура нагріву масляного обігрівача становить приблизно 100 градусів (залежить від моделі).

Масляний обігрівач Delonghi TRD40820E

Переваги:

 • Мобільність (можна пересувати за допомогою коліщаток і ручок);
 • Екологічна безпека;
 • Невисока вартість;
 • Тривалий ефект від нагрівання;
 • Безшумність.

Недоліки:

 • Тривалий процес нагріву приміщення;
 • Спалювання кисню в приміщенні (за тривалої безперервної роботи);
 • Можливість опіків (від дотику до обігрівача).

Важливо пам’ятати! Під час роботи масляні обігрівачі не можна накривати і встановлювати близько до дерев’яних поверхонь (предметів). Висока температура нагріву корпусу може призвести до займання цих речей.

КонвекториКонвектор - зовнішній вигляд

Ці обігрівачі все більше набирають популярність у наші дні. Вони – зручні й безпечні. Конвектор виробляє тепло завдяки повітрю, яке циркулює всередині нього. У цих обігрівачах усередині також розташовані нагрівальні елементи (металеві або керамічні). В основному, сучасні конвектори оснащені керамічними нагрівальними елементами. Знизу корпусу обігрівача є спеціальні отвори, через які повітря надходить всередину обігрівача, циркулює там і, нагріваючись, повертається в приміщення. Такий спосіб нагріву забезпечує рівномірний розподіл тепла всім приміщенням.

У конвекторах передбачене настінне або підлогове розміщення. В останньому випадку в пристрої є коліщатка. Корпус конвектора не нагрівається під час роботи, що є його безперечною перевагою. Також цей тип обігрівачів практично не пересушує повітря, компактний і його легко зберігати в складеному вигляді, коли він не потрібен для обігріву.

Конвектор Electrolux ECH/T-1500E

Переваги:

 • Компактність;
 • Безшумність;
 • Зручне розміщення/мобільність;
 • Безпека (поверхня не нагрівається);
 • Пожежна безпека.

Недоліки:

 • Більш висока вартість (у порівнянні з масляними обігрівачами).

Тепловентилятори

Тепловентилятор - зовнішній вигляд

Простий і компактний обігрівач – це тепловентилятор (або просто – «дувка»). Його використовують у невеликих приміщеннях: офісах, маленьких квартирах. Принцип роботи тепловентилятора дуже простий: усередині пластикового корпусу пристрою розташований нагрівальний елемент (він може бути металевим, керамічним або металокерамічним) і вентилятор. Повітря від вентилятора проходить через нагрівальний елемент і, уже тепле, надходить у приміщення. Такий спосіб нагріву дуже швидкий.

Температура нагрітого повітря становить 20 градусів. Тепловентилятор може розташовуватися на підлозі або на столі – компактні розміри пристрою це дозволяють. Але варто пам’ятати, що саме цей тип обігрівача сильно пересушує повітря в приміщенні, спалюючи кисень. Тому важливо не забувати час від часу провітрювати кімнату.

Тепловентилятор SATURN ST-HT8341K

Переваги:

 • Компактність;
 • Швидкий нагрів приміщення;
 • Низька вартість;
 • Зручне розміщення/мобільність.

Недоліки:

 • Пересушує повітря;
 • Пожежонебезпечний;
 • Шум при роботі.

Інфрачервоні обігрівачі

Опалення інфрактрасним обігрівачем

Цей тип обігрівачів оцінили ще не всі користувачі. Більшість користувачів за звичкою частіше звертають увагу на ті види, які ми описували вище. Але якраз саме інфрачервоні обігрівачі найбільш практичні з усіх.

Принцип роботи інфрачервоних обігрівачів кардинально відрізняється від усіх інших типів – їхнє тепло впливає конкретно на предмет або на людину, а не на всю площу приміщення в цілому. Завдяки цьому, температура в приміщенні не сильно піднімається, але вирівнюється за висотою в повітрі. Це означає, що в зоні інфрачервоних променів обігрівача ви будете відчувати потужний потік тепла, якщо ж відійти за межі його поширення, стане менш спекотно. Таким чином, можна локально нагрівати певні зони в приміщенні.

Інфрачервоні обігрівачі добре підходять для обігріву відкритих площ, габаритних приміщень, терас і дач. Інфрачервоні промені сприяють поліпшенню здоров’я і профілактиці захворювань.

Інфрачервоний обігрівач UFO Home 1800

Переваги:

 • Швидкий і точний обігрів;
 • Рівномірний обігрів;
 • Безшумність;
 • Компактність;
 • Позитивний вплив на здоров’я людини.

Недоліки:

 • Можливість опіків і перегріву;
 • Стаціонарне встановлення.

Площа обігріву й потужність

Кожен тип обігрівача, залежно від способу роботи й потужності, розрахований на певну площу. Це означає, що в приміщенні, що перевищує максимально допустиму площу, робота обігрівача не буде ефективною. Розглянемо цей пункт докладніше.

Існує таблиця розрахунку потужності обігрівача:

Площа обігріву, кв.м. Потужність приладу, Вт
5 — 6 500
7 — 9 750
10 — 12 1000
12 — 14 1250
15 — 17 1500
18 — 19 1750
20 — 23 2000
24 — 27 2500

Саме такі дані дають змогу вибрати оптимальний варіант обігрівача відповідно до вашого приміщення. Загалом, на 10 квадратних метрів припадає 1 кіловат потужності обігрівача, з цього і слід робити розрахунок.

Оснащення й додаткові функції

Обігрівачі, як і інша техніка, мають ряд додаткових функцій. Виробники оснащують моделі обігрівачів зручними технічними характеристиками, які вносять комфорт і зручність у життя покупця.

Захист від перегріву – функція автоматично відключає прилад, якщо температура нагріву максимальна. Це запобігає поломці обігрівача й надмірному пересушуванню повітря в приміщенні.

Захист від замерзання – актуально для масляних обігрівачів. Функція запобігає замерзанню масла всередині обігрівача, у разі, якщо прилад тривалий час знаходиться в холодному приміщенні, або, наприклад, під час перевезення пристрою взимку.

Захист від вологи – обігрівачі з цією функцією зазвичай мають ступінь захисту від вологи рівня IP 24. Це означає, що бризки води і краплі не зашкодять обігрівачу.

Захист від перекидання – функція автоматично відключає прилад у разі випадкового перекидання.

Регулювання потужності – опція забезпечує для користувача самостійне регулювання потужності обігрівача.

Таймер – дає можливість запрограмувати конкретний час роботи обігрівача.

Термостат – вбудований термостат забезпечує підтримання оптимальної температури в приміщенні: після досягнення необхідної температури обігрівач вимикається. Це відбувається або в автоматичному режимі, або вручну – з допомогою регулятора.

У більш дорогих і вдосконалених моделях обігрівачів є низка додаткових функцій, які роблять життя користувача абсолютно комфортним. Це може бути дистанційне керування з допомогою пульта, дисплей для відображення інформації, підсвічування, датчик присутності – функція автоматично включає обігрівач, коли користувач заходить до приміщення. Іноді в обігрівачах є вбудований іонізатор повітря і вентилятор, який забезпечує потужний і рівномірний розподіл тепла в приміщенні.

Пам’ятайте! Не можна накривати обігрівачі, не можна сушити на них білизну – це може стати причиною пожежі!

Під час вибору обігрівача варто орієнтуватися на ваші потреби. Якщо вам потрібен бюджетний варіант для невеликого приміщення – можна звернути увагу на тепловентилятори. Якщо ж вам необхідна модель для великого приміщення, у якій буде набір сучасних функцій і характеристик, варто розглянути варіанти серед масляних обігрівачів, конвекторів або інфрачервоних обігрівачів.

Бажаємо вам удачі у виборі обігрівача, і нехай майбутнє похолодання не зіпсує вам настрій 😊

Тепло і затишок з обігрівачем

Вам сподобалася стаття?

Залиште коментар
або


Ваша оцінка


Коментарі
Залишити відгук
Поки що немає коментарів