7 корисних порад з використання відеореєстратора

Показати зміст статті

 1. Знайдіть оптимальне місце для інсталяції
 2. Підберіть SD-карту
 3. Відкоректуйте налаштування відеореєстратора
 4. Тримайте лобове скло в чистоті
 5. Використовуйте функцію гіроскопа
 6. Живлення відеореєстратора
 7. Регулярно перевіряйте свої записи
 8. Налаштуйте якість відео і частоту кадрів
 9. Зменште довжину записуваних файлів
 10. Приберіть непотрібні елементи з панелі управління

На просторах інтернету можна знайти масу статей про те, як вибрати відеореєстратор. Однак, кожному автомобілісту варто звернути увагу на поради по використанню відеореєстратора. Адже саме від правильної установки камери залежить вірогідність використання відеоматеріалу в суді.

Ми зібрали кілька порад, які допоможуть ефективно використовувати відеореєстратор.

Знайдіть оптимальне місце для інсталяції

Можливо це очевидна порада, але ви будете здивовані кількістю неправильно розміщених відеореєстраторів, встановлених після перегляду відео на YouTube. Щоб огляд був хорошим, камера повинна бути розташована в центрі лобового скла і як можна вище. Багато людей, у яких є вільний простір, вважають за краще встановлювати камеру за дзеркалом заднього виду.

При виборі місця враховуйте такі фактори:

Довжина кабелю живлення.
Відстань до джерела живлення.
Повний огляд камери після установки.
Кут огляду відеооб’єктиву.

Підібрати гарне місце для установки відеокамери може бути нелегко. Багато автомобілістів ставлять камеру за кермом або в правому куті вікна. При цьому хорошим варіантом вважається установка біля дзеркала заднього виду.

Оскільки у кожного автомобіля свій унікальний дизайн, немає жорстких правил для установки. Все, що вам варто зробити це виділити час і знайти оптимальне місце для відеореєстратора – камера повинна охоплювати основну частину дороги.

Якщо ви не запеклий орнітолог або не захоплені рідкісними формами хмар, вам слід обмежити кількість неба у кадрі. Надмірне небо в кадрі камери створює відблиски, знижуючи якість відео. Відблиски змусять відеореєстратор компенсувати яскравість неба і робити іншу частину відео темнішою. Це може знизити якість об’єктів, які ви хочете зберегти, наприклад, коли автомобіль на протилежному боці дороги мчить до вас.

Не забудьте переконатися в тому, що присоска без проблем витримує вагу відеореєстратора навіть на бездоріжжі. Якщо вона регулярно відклеюється подумайте над альтернативними способами кріплення.

Підберіть SD-карту

SD-карти бувають різних форм, розмірів та ємності. У нових моделях карти часто бувають вбудованими. Якщо ви купуєте карту окремо перевірте її сумісність з приладом.
Рекомендується використовувати відеореєстратор, який записує відео в HD якості. Для нього знадобиться карта пам’яті з об’ємом 32 або 64 Гб.

Карта на 32 ГБ може зберігати 160 хвилин відео в форматі Full HD і приблизно 120 хвилин запису в 4K.

При виборі варто звернути увагу на клас SD-карти, оскільки для різних цілей підходять різні карти. Наприклад, карти класу 4 або 6 відмінно підходять для нерухомих зображень, а карти 10 класу підійдуть для зберігання і запису HD-відео. 10 клас означає, що карта підтримує мінімальну швидкість запису в 10 Мбіт/c.

Відкоректуйте налаштування відеореєстратора

У кожної моделі є свій набір функцій. Для початку необхідно вибрати формат відео, в якому буде відбуватися запис. Також ви зможете вибрати тривалість одного кліпу. У деяких моделях є функція сповільненої зйомки.
При настройці приладу переконайтеся в тому, що відео можуть перезаписуватись. Таким чином, якщо карта заповниться програма автоматично видалить відео не зв’язані з інцидентами.

Крім цього, ви можете зафіксувати інформацію про реєстрацію автомобіля, додати відображення дати на відеофайлах. Також може бути включений GPS, але це означає, що на відео буде фіксуватися швидкість руху.

Тримайте лобове скло в чистоті

Підтримка чистоти лобового скла – основа технічного обслуговування автомобіля, і більшу частину очищення можна здійснювати автоматично.

Але також необхідно пам’ятати, що хоч відеореєстратор і буде сфокусований на дорозі, брудне лобове скло може викликати розмитість або утруднення в правильному прочитанні записаного матеріалу. Тому варто регулярно проводити повне миття автомобіля, а також використовувати скребки або щітки під час дощу або снігу.

Використовуйте функцію гіроскопа

За допомогою гіроскопічних датчиків відеореєстратор буде автоматично записувати інциденти зберігаючи в особливій папці (щоб ви випадково їх не видалили). Якщо ця функція є в вашому пристрої, обов’язково ввімкніть її.

Живлення відеореєстратора

У вас є три варіанти підключення відеореєстратора:

 • Розетка для прикурювача.
 • Пряме підключення до автомобільного акумулятора.
 • Портативний USB-акумулятор.

Найкращий варіант – під’єднатися до автомобільного акумулятора. Основну частину відеореєстраторів можна приєднати таким чином.

Якщо увімкнути до акумулятора не виходить, використовуйте гніздо прикурювача.

USB-акумулятор також буде відмінним варіантом, якщо у вас є можливість регулярно його заряджати.

Регулярно перевіряйте свої записи

Дуже важливо регулярно перевіряти відеореєстратор, щоб переконатися в тому, що відео коректно записуються. Це необхідно робити, тому що при перебоях в подачі енергії настройки можуть збитися. Карта пам’яті може заповнитися, якщо пристрій не налаштований на перезапис старих файлів. Також SD-карта може бути пошкоджена, тому краще зайвий раз перевірити працездатність приладу.

Налаштуйте якість відео і частоту кадрів

Всі відеореєстратори дозволяють змінювати роздільну здатність відеоматеріалу. Чим вища роздільна здатність, тим чіткіше і детальніше буде зображення. Більшість нових відеореєстраторів поставляються з картою пам’яті, здатною записувати відео з найвищою роздільною здатністю, але, будь ласка, пам’ятайте, що відео з більш високою роздільною здатністю займає більше місця, і тому ваше тимчасове вікно захопленого матеріалу може бути менше.

Зменште довжину записуваних файлів

Більшість відеореєстраторів записують кадри у вигляді блоків до заданого часу. Довжина відео може варіюватися від 3 хвилин до 10 хвилин. Це обмеження за часом не впливає на якість відео, однак з невеликими файлами легше працювати і їх швидше переносити з карти пам’яті. Невелика тривалість відео полегшить вам перенесення файлів на смартфон або планшет.

Приберіть непотрібні елементи з панелі управління

Ваш пухнастий тигр може виглядати мило на панелі управління, але в разі інциденту на дорозі він може закрити частину зображення. Тому якщо ви любите, коли в машині є іграшки, підберіть для них належне місце, яке не закриватиме огляд.

Вам сподобалася стаття?

Залиште коментар
або


Ваша оцінка


Коментарі
Залишити відгук
Поки що немає коментарів