«Батько»: українська стрічка про найважливіше, найрідніше та найцінніше

Вільний український степ. Вільний берег Азовського моря. І батько ще молодий. У будинку, де живе найщасливіший хлопчик у цілому світі. Але для героя стрічки «Батько», який розслідує причини дивної смерті батька і невідомі обставини його життя, тепер це все лише спогад, адже він не спілкувався з татом 25 років.

Фільм став найемоційнішою подією цього року на Миколайчук OPEN – фестивалі глядацького кіно в Чернівцях. А вже 27 липня стрічка вийде на великі екрани. FILM.UА і Фокстрот як завжди проведуть розіграш квитків для шанувальників вартісного кіно.

Чим цей фільм так зачепив глядачів на кінофестивалі, і чому стовідсотково зачепить вас? Причин безліч. І усі вони дуже наші.

Тема батька та стосунки з ним часто замовчуються. Бо в українських сім’ях саме жінка закладає цінності й виховує дітей. А батько залишається в тіні. І в тіні потім лишаються його сини. Фільм якраз розкриває містичну силу чоловічої лінії – батько-син та дід-батько-онук.

Адже саме ця сила зараз стає на захисті нашої свободи.

Війна змусила нас переглянути свої цінності й усвідомити важливість боронити своє. А хто, як не батько, закладає в дітях силу мужності, вибору, свободи і розуміння свого шляху в житті?

Батько – це завжди опора і дім. Дім на березі бурхливого моря, який зігріває спогадами і дарує спокій головному герою фільму. Владу Артем’єву, бізнесмену та власнику великої будівельної компанії, якому посеред ночі лунає дзвінок від батька. Але син не відповідає… 

Він не спілкувався з батьком 25 років. Причина розриву їхніх стосунків розкривається, коли Влад вимушено повертається на узбережжя Азовського моря, де розташований дім батька, щоб дізнатися причину його раптової смерті. І не тільки…

Фільм тримає в напрузі цікавою детективною лінією та проникливою психологією сімейної драми.

Режисером і виконавцем головної ролі виступив Олександр Кобзар. Це один із небагатьох випадків в історії українського кіно, коли режисер є також виконавцем. Для Олександра Кобзаря «Батько» – знакова робота: «…Хтось виріс без батька, хтось його втратив і не встиг сказати якісь головні слова, а хтось так і не знайшов зв’язок з ним.

Шануй батька твого та матір твою, щоб продовжилися дні твої на землі. (Бут. 20:12). Що таке «шанування»? Це подяка за те, що ми з’явилися  у цьому світі».

Візуальна естетика фільму створена у дусі реалістично-модерністичних картин американського художника Ендрю Ваєта. Тому кадри до неможливого виразні, пронизують наскрізь.

Зйомки фільму відбувалися на нині окупованій території України, а саме –  у Бердянську та Генічеську, на узбережжі Азовського моря. Також – у Запоріжжі, Києві та області. Фільм насичений неймовірними пейзажами південної частини нашої України. І розуміння того, що зараз ця краса під окупацією, додає особливого щему й цінності кожному кадру, який бачиш на екрані.

До зйомок у фільмі долучилися провідні українські актори – ви впізнаєте майже кожного з них.

Як і, можливо, себе та своє дитинство. Фільм безперечно нагадає вам про найважливіше, найрідніше та найцінніше. І змусить чимало переосмислити.

Прем’єра стрічки «Батько»  – вже з 27 липня у кінотеатрах України. За новинами проєкту стежте в соціальних мережах FILM.UA Distribution і вигравайте квитки на перегляд фільму на сторінках Фокстрот у Telegram, Facebook та Instagram.

 

Жанр: драма, психологія, детектив, кримінал

Тривалість: 110 хвилин

Виробництво: Kobzar Production

Дистриб’ютор в Україні: FILM.UA Distribution

Режисер: Олександр Кобзар

Сценарист: Сімор Гласенко

Оператор: Олександр Земляний

Художник-постановник: Олександр Тетерін

Актори: Олександр Кобзар, Богдан Бенюк, Ксенія Баша, Сергій Сміян, Андрій Мостренко, Олександр Пожарський та ін.

Прем’єра в кінотеатрах: 27.07 2023

Вам сподобалася стаття?

Залиште коментар
або


Ваша оцінка


Коментарі
Залишити відгук
Поки що немає коментарів