Чиста фотокамера – запорука прекрасних знімків

Фотокамера – досить надійний пристрій, який розраховано на десятки й сотні тисяч знімків. Об’єктиви, які використовуються в приладах, також довговічні. Але для довгої, якісної та надійної роботи необхідно правильно доглядати за апаратом. Найпоширеніша проблема сучасних фотоапаратів – пил на матриці. У дзеркальні фотокамери він потрапляє при зміні об’єктивів, а у звичайних цифрових з’являється через тертя рухомих механізмів фотоапарата. Незважаючи на причини, результат завжди один – неприємні чорні цятки на всіх знімках. Нижче представлений план очищення камери, що складається з 3 пунктів, який повинен прочитати кожен фотограф.

Очищення об'єктива за допомогою м'якої серветкою з мікрофібри

1. Чистимо корпус

Перед тим, як чистити пристрій усередині, спочатку необхідно протерти його зовні. Проводьте чистку апарата не рідше одного разу на місяць. Прибирайте великі частки пилу навколо коліщаток, кнопок, гумок за допомогою пензлика. Після цього очищайте м’якою серветкою з мікрофібри корпус і об’єктив фотоапарата. Якщо зйомка відбувалася біля моря, протріть камеру тканиною, змоченою в прісній воді. Таким чином можна прибрати з пристрою сліди соляних бризок.

2. Очищаємо об’єктив

Чистимо об’єктив за допомогою безворсової ганчірки. Очищати цю деталь фотоапарата потрібно дуже уважно, щоб не залишати подряпин від твердих частинок. У дзеркальних фотокамерах об’єктив можна зняти й очистити як спереду, так і ззаду. Ніколи не міняйте об’єктив при включеному апараті, заряди матриці дуже добре притягують пил. Зі звичайними фотоапаратами в цьому випадку складніше, об’єктив зняти не можна, а значить швидко позбутися від проблеми неможливо. В такому випадку вам доведеться або усувати дефект на готових знімках, використовуючи фоторедактори або звертатися до сервісу для вирішення проблеми.

3. Засоби для очищення та зберігання

Є спеціальні набори для очищення фотокамер, в які, як правило, входять:

  • спеціальний спрей і паперові безворсові серветки, призначені для очищення оптики (для чистки нанесіть 1-2 краплі спрея на серветку);
  • гумова груша для здування порошинок з оптики й інших механізмів фотоапарата;
  • ганчірка з мікрофібри та пензлик (ним, як правило, працюють разом з гумовою грушею) для чищення пристрою від пилинок.

Якщо ви не використовуєте фотоапарат тривалий час, рекомендуємо винути з нього акумулятор і флеш-карту та зберігати пристрій в прохолодному, сухому, добре провітрюваному місці. Для підтримки робочого стану камери іноді включайте її та робіть кілька знімків. Якщо ви з холодної вулиці заходите в тепле приміщення, радимо помістити камеру в пластиковий пакет і якомога більш герметично закрити його. Залишити камеру таким чином приблизно на годину, поки вона не пристосується до нових температурних умов.

Якщо час від часу проводити глобальну очистку фотоапарата – він довго та якісно буде радувати вас своєю роботою. А значить, ви завжди зможете зберегти найбільш пам’ятні моменти свого життя в найбільш яскравих тонах.

Об’єктиви

Штативи

Сумки, рюкзаки та чохли для фото

Карти пам’яті

Вам сподобалася стаття?

Залиште коментар
або


Ваша оцінка


Коментарі
Залишити відгук
Поки що немає коментарів