Як підключити телевізор до комп’ютера

Показати зміст статті

 1. Що вибрати: монітор або телевізор
 2. Переваги установки монітора до стаціонарного ПК
 3. Чому все-таки підключають телевізори
 4. Як вибрати відповідний екран ТВ
 5. Варіанти підключення ПК до ТВ
 6. Загальна схема підключення
 7. Особливості підключення через HDMI або Displayport
 8. План підключення телевізора до ПК через HDMI
 9. Додаткові налаштування підключення
 10. Усунення помилок з передачею звуку
 11. Як підключити телевізор до ПК через DVI або VGA роз’єми
 12. Підключення по кроках
 13. Налаштування розширення робочого столу різних ОС
 14. Бездротове підключення через Wi-Fi
 15. Схема підключення пристроїв через Wi-Fi
 16. Як застосовувати домашню локальну мережу
 17. Як налаштувати відображення екранів

Цілком очевидно, що будь-яка актуальна модель телевізора за своїми розмірними характеристиками легко обходить навіть найбільший монітор для комп’ютера, що вже казати про мініатюрний дисплей ноутбука. З цієї причини з метою перегляду кіно чи серіалів в широкому форматі можна організувати сполучення цих двох пристроїв. Більш того, при наявності джойстика можна максимально зручним чином грати у відеоігри, використовуючи для огляду телевізор. Все, що для цього потрібно – знати, як підключити ноутбук до телевізора.

Що вибрати: монітор або телевізор

Перед тим, як підключити комп’ютер до телевізора, слід спочатку зважити всі «за» і «проти» в даному питанні. Кожен сучасний телевізор має відмінні показники яскравості і контрастності. Через цю особливість, перегляд серіалів і кіно на ТБ стає набагато зручнішим і більш видовищним. Завдяки якісним і насиченим зображенням всі ефекти стають більш масштабними. Крім того, до телевізорів зі Смарт ТВ також можна підключити функцію 3D або ж ігрову консоль PlayStation і Xbox. Відповідно до думки більшості людей, у багатьох аспектах сучасний телевізор без проблем може замінити ПК. Також до очевидних переваг телевізора, в порівнянні з монітором, можна віднести наступні особливості:

 • Можливість в довільному порядку налаштувати звук і зображення під себе на значно більш розширеному рівні, ніж пропонують сучасні комп’ютери;
 • Сполучення комп’ютера з телевізором надзвичайно просто організувати;
 • Видима область стає більш явною, в силу великих розмірів дисплея;
 • Якщо комп’ютер не має прийнятної аудіосистеми, то звуковий супровід телевізора однозначно буде краще.

Переваги установки монітора до стаціонарного ПК

Як підключити телевізор до комп’ютера? Перш за все, слід знати, які переваги це принесе користувачу. Адже обидва способи трансляції зображення мають власні переваги.

Монітори, що використовуються для підключення до комп’ютера, дозволяють легко регулювати кут нахилу і висоту розташування. Крім того, їх можна розташувати таким чином, щоб промені сонця не заважали перегляду. Ще екран може бути розташований на рівні очей, в той час, як телевізор не має подібний функціонал. Якщо телевізор прикручений до стіни за допомогою кріплень, то з їх допомогою можна хіба що змінити висоту розташування дисплея. У разі, коли ТВ в статичному положенні на комоді або полиці, його положення можна вважати нерегульованим.

Також телевізор практично неможливо встановити на базовому столі для комп’ютера в силу великих габаритів предмета техніки. Також слід пам’ятати, що для збереження зору потрібно, щоб користувач сидів за півметра від дисплея. Якщо ж діагональ телевізора складає 25 дюймів, то його і зовсім потрібно дивитися з відстані в два метри. Тобто, очевидно, що перегляд ТБ повинен здійснюватися з оптимальної відстані. Якщо дивитися телевізор, перебуваючи дуже близько до предмету техніки, то очі можуть просто втомитися, що в більшості випадків призводить до головного болю.

Також істотним недоліком для ТБ порівняно з комп’ютерами є відсутність підтримки редакторів для роботи з текстом і зображеннями. Іншими словами, повноцінною заміною для ПК телевізор стати не зможе. Однак в плані перегляду розважального контенту цьому предмету техніки немає рівних.

Чому все-таки підключають телевізори

Незважаючи на вищеописані проблеми, то, як підключити телевізор до комп’ютера є досить поширеним питанням. В силу подібного сполучення працюють такі сполучення:

 • Кожен сучасний телевізор має відповідну контрастність, щоб найбільш темні сцени було відмінно видно навіть в умовах відсутності освітлення.
 • Виключно за допомогою широкоформатного телевізора можна в повній мірі поринути в події на екрані під час перегляду серіалу або кіно. Навіть найбільш якісний монітор для ПК рідко здатний забезпечити подібний ефект.
 • Глибокий рівень деталізації зображення. До речі, саме в силу цього фактора графічні дизайнери і монтажери схильні використовувати ноутбук з телевізором в дуеті, щоб мати можливість дивитися на результат в найбільш зручній формі.
 • Зручний широкоекранний телевізор в будь-якому випадку має набагато меншу вартість, ніж якісний монітор.

Таким чином, напрошується висновок про те, що для відеоігор, а також перегляду серіалів і кіно найкраще підійде телевізор. У свою чергу, робота з графічними та текстовими редакторами буде здійснюватися в найбільш зручній формі з домашнього комп’ютера. З цієї точки зору краще розмежовувати ці дві сфери.

Як вибрати відповідний екран ТВ

Перед тим, як підключити телевізор до ноутбука, необхідно визначитися з екраном ТБ. Умовно можна розділити всі телевізори на два види – рідкокристалічні і плазмові. Однак останні з кожним роком застарівають і стають все менш актуальними. Цьому сприяє і вкрай нетривалий період експлуатації.

Цілком очевидно, що телевізори з кінескопами для сполучення з комп’ютером навряд чи підійдуть. Сучасні формати трансляції аудіовізуального контенту просто не підходять для таких ТВ.

Віддаючи перевагу ЖК-телевізорам, слід знати, що вони можуть різнитися за якістю передачі кольору. Відштовхуючись від цього параметра, слід робити вибір на користь найбільш оптимального варіанту.

Варіанти підключення ПК до ТВ

Схема підключення комп’ютера до телевізора може різнитися залежно від апаратних характеристик обох пристроїв. Слід пам’ятати, що потрібно уважно перевірити, наскільки добре передається і звук, і зображення.

Як з монітора зробити телевізор? Для цього існують два способи підключення:

 • з використанням проводів;
 • без використання проводів.

У першому випадку слід використовувати DVI, HDMI або ж VGA. У випадку ж з бездротовим підключенням сполучення здійснюється за допомогою модулів, встановлених в телевізор, спеціального адаптера, або ж з використанням Wi-Fi.

Якщо підключення буде проводиться провідним шляхом, важливо знати, що далеко не кожен провід забезпечить оптимальну якість картинки і звуку. Найкращим варіантом буде використання проводів HDMI, починаючи з версії 2.0. Можна також скористатися проводами класу «тюльпан», але такий формат вважається досить застарілим. З його допомогою буде вкрай проблематично отримати об’ємний звук і відмінну передачу кольорів.

Загальна схема підключення

Алгоритм дій при підключенні монітора до ТВ в більшості випадків буде наступним:

 • визначитися з інтерфейсом, через який підключення буде можливо;
 • вирішити, яким буде спосіб підключення – дротовим або бездротовим;
 • вибрати необхідний адаптер або кабель;
 • синхронізувати пристрої між собою;
 • перевірити якість сполучення.

Особливості підключення через HDMI або Displayport

У питанні того, як підключити ноутбук до телевізора через HDMI, потрібно приділяти увагу всім аспектам. HDMI-інтерфейс являє собою найкращий варіант сполучення пристроїв для трансляції аудіовізуального контенту. Вся справа в високоякісній звукопередачі і виведенню зображення. Втім, є ще один спосіб підключення.

Displayport спеціально розроблявся як з’єднувальний елемент між ПК і ТБ. За своїми характеристиками він трохи перевершує HDMI в силу прискореної передачі даних. Єдиним недоліком Дісплейпорта є те, що далеко не кожен комп’ютер оснащений відповідним роз’ємом. До речі, якщо ви маєте намір використовувати ноутбук з метою виведення зображення на другий екран, краще відразу купувати модель, яка має такий інтерфейс.

План підключення телевізора до ПК через HDMI

У тому, як підключити ПК до телевізора, складнощів виникнути не повинно. Зазвичай, сучасні пристрої мають необхідний інтерфейс, який, до того ж, завжди підписаний.

Підключення проходить в наступні етапи:

 • Перевірка наявності необхідних роз’ємів в обох предметах техніки.
 • Придбання HDMI-дроту, який був би досить довгим для комфортного підключення.
 • Сполучення двох пристроїв.
 • Перемикання на HDMI за допомогою пульта. У будь-якому сучасному телевізорі є розділ, присвячений джерелу сигналу. Часто в цьому переліку відображається відразу два інтерфейси. Переключитися слід на той, до якого здійснювалося підключення.
 • Після налагодження системи на дисплей телевізора буде виведений робочий стіл комп’ютера.

Іноді при такому способі підключення картинка може транслюватися не найбільш коректним чином. Зображення може бути невеликим або ж мати чорні смуги знизу і зверху. Щоб виправити ситуацію, що склалася, потрібно натиснути на будь-який сегмент екрану за допомогою ПКМ. У контекстному меню користувач повинен вибрати «Властивості». Після якого потрібно здійснити перехід в меню параметрів. У ньому, на вкладці з додатковими параметрами, користувач може максимально комфортним чином налаштувати роздільну здатність під себе.

Додаткові налаштування підключення

У деяких випадках, якщо автоматичного сполучення пристроїв не відбулося, необхідно вдатися до більш ретельного налагодженні з’єднання. У такій ситуації послідовність дій буде наступною:

 • Клікнувши ПКМ на будь-якому місці на екрані, перейти в розділ «Властивості», після чого перейти на параметри.
 • На вкладці з іконками екранів, потрібно натиснути кнопку пошуку.
 • Вибрати роздільну здатність дисплея.
 • Задати кожному з екранів порядковий номер (для монітора – 1, для телевізора – 2).
 • Клацнути по кнопці визначення.

Усунення помилок з передачею звуку

Якщо так сталося, що звук на телевізорі після підключення не вдається відтворити належним чином, потрібно виконати деякі дії. У меню, присвяченому пристроям відтворення, необхідно вибрати звуковий пристрій і задати використання телевізора в якості джерела звуку за замовчуванням. Отриманий результат слід зберегти.

Як підключити телевізор до ПК через DVI або VGA роз’єми

У разі відсутності HDMI або потрібного перехідника не варто засмучуватися. У таких випадках підійдуть роз’єми формату VGA або DVI. Як показує практика, вони зустрічаються на корпусі техніки значно частіше. Але в тому, як підключити ноутбук до телевізора через VGA, є свої нюанси.

Підключення по кроках

Використання даних інтерфейсів проводиться за наступною схемою:

 • розмістити дроти в гніздах;
 • вставити штекер для відтворення аудіо у відповідний роз’єм;
 • включити і ТБ, і ПК, а потім через налаштування телевізора перейти на потрібний сигнал, позначений латинськими буквами.

Налаштування розширення робочого столу різних ОС

Щоб підключення двох пристроїв між собою пройшло коректно, необхідно належним чином провести розширення екрану. Для більшості операційних систем досить перейти в меню панелі управління, вибрати там пункт, присвячений дисплеям і виставити максимальну роздільну здатність.

Бездротове підключення через Wi-Fi

Як підключити ноутбук до телевізора через Wi-Fi? Для цього необхідно, щоб ТБ мав потрібний модуль. На щастя, в телевізорах, оснащених Смарт ТВ даний елемент є за замовчуванням. Важливо, щоб і ноутбук/комп’ютер, і такий телевізор були підключені до одного й того ж роутера. Через нього і буде відбуватися сполучення.

У ноутбуках з процесором Інтел від третьої версії і вище, наявність роутера і зовсім може бути необов’язковою. Сам лептоп може бути джерелом бездротового інтернету. Таким чином, можна провести підключення через технологію Міракаст. Правда, якщо Смарт ТВ на телевізорі не підтримує такий тип сполучення, доведеться додатково придбати адаптер, який і буде виконувати функцію модуля.

Схема підключення пристроїв через Wi-Fi

Як підключити комп’ютер до телевізора через Wi-Fi? Для цього необхідно виконати наступні дії:

 • У меню телевізора слід активувати функцію сполучення по WiDi або Міракасту. На щастя, у більшості пристроїв з функцією Смарт ТВ вона активована за замовчуванням.
 • Якщо ж пристрої будуть підключатися через протокол WiDi, буде потрібно додатково завантажити на комп’ютер програму «Бездротовий монітор» від Intel.
 • Після виконання цих дій на екрані телевізора з’явиться комбінація з цифр і букв. Її слід написати у вікні на дисплеї ноутбука.

Таким чином пристрої зв’яжуться в єдину систему.

Як застосовувати домашню локальну мережу

Підключення комп’ютера до телевізора також можна провести через локальну мережу з використанням DLNA. На просторах інтернету є безліч програм, присвячених такому методу. Однією з найбільш популярних є Home Media Server. З її допомогою алгоритм підключення буде таким:

 • Запустити програму;
 • Запустити пошук пристроїв для підключення;
 • Вибрати з переліку знайдених приладів телевізор;
 • Включити в налаштуваннях медіасервіс;
 • Додати ті папки, до яких ви дозволяєте доступ з телевізора;
 • Зберегти результат.

Як налаштувати відображення екранів

Далеко не кожному користувачеві припаде до смаку розсіювання своєї уваги відразу на два джерела зображення під час перегляду серіалу або фільму. З цієї причини слід налаштувати коректне відображення на двох дисплеях. Через параметри на комп’ютері можна вивести зображення тільки на один з екранів або ж включити режим дублювання. Якщо мова йде про перегляд кіно, найчастіше користувачу, в якості джерела зображення, достатньо лише телевізора.

Вам сподобалася стаття?

Залиште коментар
або


Ваша оцінка


Коментарі
Залишити відгук
Поки що немає коментарів