Як оновити драйвера відеокарти: проста і зрозуміла інструкція

Показати зміст статті

 1. Чому потрібно оновлювати драйвера відеокарти?
 2. Як переконатися в тому, що драйвера вимагають оновлень?
 3. Визначення виробника і моделі GPU
 4. Спеціальні утиліти для пошуку драйверів
 5. Як оновити драйвера відеокарти: простий і ефективний спосіб
 6. Неможливо встановити драйвера на GPU: що робити
 7. Nvidia
 8. AMD
 9. Intel
 10. Windows 10

Якщо улюблена гра почала зависати у найвідповідальніший момент, гальмують графічні редактори, а екран комп’ютера раз у раз гасне сам по собі, пора оновити драйвера відеокарти. Про те, як це зробити просто і швидко, а головне правильно, – далі в статті.

Чому потрібно оновлювати драйвера відеокарти?

Відеокарта – це складна система, кожна деталь якої виконує своє завдання. Чим менше стають дискретки, тим краще їх матеріал проводить електрику, тим більше компонентів налічують карти. Драйвер потрібен комплектуючим як капітан, керуючий судном. Саме драйвера вказують комплектуючим, як вони повинні працювати для досягнення результату. Наприклад, коли користувач грає у гру і пише код, саме драйвер переводить текст на мову обладнання, і тільки потім залізо робить те, що потрібно.

Відеокарта (GPU) постійно взаємодіє з програмним забезпеченням ПК. Продуктивність такої взаємодії в рази вище, якщо драйвера GPU оновлені. Чому? Головна причина – виправлення програмних помилок і дрібних несправностей, а також переривання зациклених петель. Драйвери створюються з урахуванням конкретних параметрів комп’ютера і навіть для певних ігор.

Так що всім користувачам, які бажають підвищити продуктивність роботи комп’ютера і уникнути багів, рекомендується регулярно завантажувати оновлення для графічного адаптера.

Як переконатися в тому, що драйвера вимагають оновлень?

Є кілька ознак, за якими можна з легкістю визначити необхідність оновлення.

 • Системні характеристики відповідають вимогам гри, але в процесі геймплея картинка зависає.
 • Під час гри на екрані з’являється вікно з довгим текстом, що містить фразу «Open GL».
 • Вентилятор занадто сильно шумить навіть під час роботи в графічних редакторах на зразок фотошопа.
 • Біля пункту «Відеоадаптери» в диспетчері пристроїв є застережливий знак жовтого кольору із зображенням знаку оклику.

Визначення виробника і моделі GPU

Більшість сучасних ПК і лептопів оснащуються відеокартами від Nvidia і AMD. Ці виробники не забувають про своїх користувачів і регулярно випускають оновлення для різних GPU. Щоб знайти і встановити відповідний драйвер, потрібно спочатку дізнатися модель графічного адаптера.

Для цього треба зайти в властивості комп’ютера (клік правою кнопкою миші по ярлику «Мій комп’ютер») і перейти в меню диспетчера пристроїв. Усередині ви побачите довгий список. Знайдіть пункт «Відеоадаптери» і натисніть на трикутник біля напису. Внизу з’явиться назва бренду і моделі вашої GPU.

Буває, що під пунктом «Відеоадаптери» немає ніяких даних. Це означає, що на вашу відеокарту драйвера не встановлені. Переконатися у відсутності будь-яких драйверів можна ще одним способом. Клацніть правою кнопкою миші або тачпада в будь-якому вільному місці робочого столу і виберіть пункт «Роздільна здатність екрану». У меню натисніть на стрілочку в графі «Роздільна здатність». Якщо список роздільних здатностей порожній або складається з мінімальної кількості варіантів, драйвера для вашої GPU вже завантажені.

В такому випадку дізнатися бренд і модель графічного адаптера допоможуть спеціальні програми. Одна з найпростіших і ефективних – утиліта Speccy. Завантажувати програму рекомендується з офіційного сайту. Установка Speccy абсолютно безкоштовна і не відніме у вас багато часу. Усередині ви знайдете дані про всі деталі комп’ютера, включаючи відеокарту (пункт Graphics).

Ще один варіант – наявність відразу двох відеокарт (інтегрований Intel і дискретний AMD). Оновлювати драйвера у такому випадку потрібно в строгому порядку – спочатку для вбудованої GPU, а потім для дискретної.

Спеціальні утиліти для пошуку драйверів

Ручний пошук відповідних драйверів для GPU і їх подальша установка багатьом здаються важким процесом. Якщо ви віддаєте перевагу доручити цей обов’язок софту, використовуйте спеціальні утиліти. Якщо ваша GPU випущена іменитим виробником (AMD, Nvidia, Intel), користуйтеся фірмовими додатками для пошуку та установки драйверів. Для Nvidia це Nvidia Geforce Experience, для AMD – AMD Driver Autodetect, а для Intel – Intel® Driver & Support Assistant.

Але є й універсальні програми, не прив’язані до конкретного виробника. Серед них:

 • Driver Booster Free – універсальний помічник з сучасним інтерфейсом, програма допомагає шукати і встановлювати нові драйвера, відображає характеристики ПК, прискорює роботу комп’ютера і оптимізує систему;
 • Snappy Driver Installer – повністю безкоштовна утиліта, яка добре справляється з пошуком і установкою оновлень для драйверів;
 • Driver Pack Solution – установка програми можлива на ПК з будь-якою конфігурацією, драйвера є в базі додатки для яких підключення до інтернету не обов’язково;
 • DriverHub – безкоштовний і простий в експлуатації додаток для завантаження драйверів, автоматично створює точку відновлення, виправляє і стабілізує роботу ПК;
 • SlimDrivers – програма оновлення драйверів, яка крім стандартного функціоналу дозволяє зробити резервну копію драйвера Windows; недолік – виключно англійська мова інтерфейсу.

Як оновити драйвера відеокарти на Віндовс 7,8 і інших версіях ОС? Вирішити завдання можна штатними засобами. Для цього:

 • зайдіть в диспетчер пристроїв через властивості комп’ютера або панель управління;
 • клацніть по пункту «Відеоадаптери» і натисніть правою кнопкою миші на назву відеокарти;
 • в меню, виберіть «Оновити драйвери»;
 • далі клікніть на варіант відповіді з автоматичним пошуком оновлень і підтвердіть дію.

Іноді після оновлення системи драйвера відеокарти перестають працювати коректно, а оновити їх через офіційні сайти виробників не виходить. Як оновити драйвера на відеокарту в такій ситуації? Рекомендується видалити стару версію драйверів, а потім встановити їх заново. Стандартний спосіб деінсталяції через панель управління і видалення програм і компонентів працює не завжди. Та й видалити всі компоненти старого драйвера таким методом не вийде.

Для максимально точного видалення знадобиться додатковий софт – Display Driver Uninstaller. Це безкоштовна програма, яку можна швидко знайти і завантажити з інтернету. Утиліту можна запускати без установки, прямо з папки з розпакованими файлами. Користувачеві пропонується три варіанти дій – 100%-ве видалення і перезавантаження (рекомендована опція), видалення без перезавантаження, а також деінсталяція і вимикання GPU (для установки нової дискретки). Display Driver Uninstaller автоматично перезавантажує пристрій і створює точку відновлення системи, страхуючи користувача на випадок, якщо щось піде не так.

Як оновити драйвера відеокарти: простий і ефективний спосіб

Як оновити драйвера відеокарти власноруч? Найпростіший спосіб – через сайт виробника дискретки. Схема дій наступна:

 • знайдіть офіційний сайт виробника через пошуковик;
 • в головному меню виберіть розділ «Драйвери та підтримка»;
 • покроково виберіть правильні параметри конкретної GPU;
 • збережіть драйвера на ПК.

Як оновити драйвера відеокарти на ноутбуці? Так само, як і на звичайному домашньому комп’ютері, тільки вибираючи параметри на сайті виробника, в графі з пристроями вибирайте ноутбуки.

Якщо раніше ви не встановлювали драйвера графічного адаптера, обов’язково створіть точку відновлення в Windows. Це допоможе відкотити систему, в разі якщо щось піде не так і нові драйвера вам не підійдуть. Для цього треба зайти у властивості комп’ютера, вибрати «Додаткові параметри», в новому меню знайти вкладку «Захист системи» і увійти в неї. Всередині клікнути на кнопку «Налаштувати», встановіть галочку навпроти напису: «Відновити параметри системи і попередні версії файлів», і підтвердити зміни, клікнувши «Застосувати».

Далі поверніться до меню «Захист системи» і натисніть на кнопку «Створити». У порожнє поле введіть будь-яку цифру або поточну дату, щоб при необхідності розпізнати конкретну точку відновлення. Після цього можна без будь-яких побоювань встановлювати викачані драйвера. Після закінчення встановлення не забудьте перезавантажити комп’ютер.

Неможливо встановити драйвера на GPU: що робити

Іноді оновлення не вдається встановити ні вручну, ні за допомогою утиліт. Що робити в такому випадку? Розберемося на прикладах різних виробників GPU.

Nvidia

Як оновити відеодрайвер Nvidia, якщо в процесі установки програми виникають помилки? Найпоширеніша проблема – несумісність драйвера і версії операційної системи. Виконати установку в такому випадку допоможе той самий диспетчер пристроїв. Що робимо?

 • Знаходимо в меню опцію «Відеоадаптери», натискаємо один раз, щоб відкрити назву відеокарти.
 • Потім входимо у властивості графічного адаптера через контекстне меню (клік правою кнопкою миші).
 • У меню вибираємо пункт «ВД обладнання».

Після виконання останнього кроку перед вами відкриється список. Перший рядок зверху – це ідентифікатор, його потрібно скопіювати. Тепер потрібно знайти папку, в яку ви розпакували файли при першій установці драйверів. Шлях до неї виглядає так: локальний диск C – Nvidia -Display – Driver. Всередині потрібно знайти файл під назвою nvaa.inf і відкрити його в ворді або блокноті. Далі необхідно знайти рядок [NVIDIA_SetA_Devices.NTx86.6.0].

Щоб полегшити пошуки, використовуйте гарячі клавіші CTRL + F. Під згаданої рядком є список драйверів, які розпізнаються операційною системою. Ось сюди і потрібно вставити раніше скопійований ідентифікатор. Після цього можна зберігати зміни і приступати до установки драйверів. Цього разу система повинна вдало ідентифікувати оновлення.

AMD

Як оновити драйвера відеокарти AMD? Якщо стандартні методи не працюють, не впадайте у відчай. Швидше за все, вам потрібно спочатку підготувати до оновлення материнську плату, попередньо встановивши на неї базові драйвера. Також перед установкою нових драйверів для GPU не завадить оновити програмне забезпечення мережевої карти.

Буває, що причина помилок в процесі установки нових драйверів – неправильний порядок дій. Якщо у вашому комп’ютері дві відеокарти (інтегрована Intel і дискретна AMD), для коректної роботи потрібно спочатку оновлювати драйвера вбудованої GPU і тільки потім дискретної.

Intel

Як оновити драйвера відеокарти Intel? Якщо в графі «Відеоадаптери» в меню диспетчера пристроїв ви не знайшли назви відеокарти і встановлених драйверів Intel, виправити ситуацію дуже легко. Вам допоможуть штатні інструменти ПК. Потрібно всього лише увійти в меню ДУ, вибрати розділ «Монітори» і натиснути на кнопку «Оновити драйвер».

Далі потрібно виконати пошук файлів драйверів на комп’ютері і вибрати зі списку папку із заздалегідь розпакованим драйвером. Готово! Можна перезавантажувати комп’ютер і насолоджуватися ефективною роботою GPU.

Windows 10

Як оновити драйвера відеокарти на Віндовс 10? В ліцензійної системі Windows 10 є функція автоматичного оновлення драйверів. Перевірити активність даної опції можна через диспетчера пристроїв. У пункті «Відеоадаптери» необхідно вибрати назву GPU і через контекстне меню дати команду оновити драйвери. Далі залишиться тільки підтвердити автоматичне оновлення системи. Якщо ж описаний функціонал не працює, необхідно звернутися в службу підтримки Microsoft.

Вам сподобалася стаття?

Залиште коментар
абоКоментарі
Залишити відгук
Поки що немає коментарів
Вам може бути цікаво