Як вибрати пральну машину в 2021 році: основні критерії

Показати зміст статті

 1. Типи пральних машин
 2. Тип завантаження
 3. Спосіб установки
 4. Тип приводу і двигуна
 5. Габарити і максимальне завантаження
 6. Клас енергоспоживання, витрата води і рівень шуму
 7. Якість прання і віджиму
 8. Програмне забезпечення
 9. Наявність додаткових програм
 10. Захист від протікання
 11. Порівняння виробників пральних машин
 12. Висновок

Асортимент сучасної техніки настільки різноманітний, що зорієнтуватися в ньому самостійно зазвичай дуже складно. Який розмір пральної машини зручніше? Скільки оборотів краще? Чи потрібна вам фронтальна або вертикальна модель? Відповіді на ці та багато інших питань – далі в статті.

какой фирмы выбрать стиральную машину

Типи пральних машин

Щоб зрозуміти, як вибрати надійну пральну машину, потрібно розібратися, які типи техніки представлені на ринку. Більшість покупців погодяться, що хороша машина – це широкий функціонал і легкість в обслуговуванні. Саме ці властивості, багато в чому, визначаються типом управління машини.

Зустрічаються три типи управління:

 • механічне;
 • електронне;
 • електронно-механічний.

Електронні пральні машини відрізняються сучасним зовнішнім виглядом. Більшість машин-автомат мають електронний тип управління. У таких моделей багато переваг, серед яких зручність у використанні та багатий набір режимів для прання різноманітних тканин. Однак якщо у вашому будинку трапляються перебої з електрикою, електронних моделей з сенсорним типом управління краще уникати.

Машини механічного типу дешевше в ремонті і більш довговічні. Вони вимагають від користувача набагато більшої участі, в порівнянні з електронними моделями і не мають сучасне програмне забезпечення з безліччю функцій і режимів. Електронно-механічний тип зустрічається досить рідко і є поєднанням двох вищезгаданих варіантів управління.

Пральні машини також поділяють на вбудовані, стаціонарні, моделі з сушкою і без сушіння. Можлива класифікація за типом завантаження, різновидом двигуна, габаритам, класом прання, енергоспоживання і не тільки. Розглянемо кожен з параметрів більш ретельно.

какой фирмы выбрать стиральную машину

Тип завантаження

Перш ніж вибрати пральну машину, визначте місце установки техніки. Локація сама по собі визначить прийнятний для вас тип завантаження. Наприклад, якщо ви не знаєте, як вибрати пральну машину під раковину, зверніть увагу на фронтальні моделі, верхня частина яких може виступати опорою для раковини або стільниці. Наступний крок – вивчення характеристик.

У фронтальних пральних машин є кілька варіантів розмірів люка. Чим більше діаметр – тим зручніше машина в експлуатації. На зручність завантаження білизни також впливає радіус відкриття дверцят. Фронтальні машини для прання можуть бути повнорозмірними, компактними, вузькими і ультра-вузькими, тому підходять і тим, хто економить простір, і покупцям з просторою житлоплощою.

Вертикальна пральна машина займає мало місця і з легкістю може бути розташована, навіть в компактній ванній кімнаті. До того ж, вам не доведеться нахилятися або присідати кожен раз, коли ви вирішуєте попрати. Питання про те, як вибрати пральну машину з вертикальним завантаженням, зазвичай не стоїть гостро. Оскільки пральні машини вертикального типу випускаються в приблизно однаковому розмірі.

какую стиральную машину выбрать советы мастера

Спосіб установки

Перший етап установки машини – підготовчий. Необхідно вибрати місце монтажу так, щоб машина не заважала вашому вільному пересуванню по кімнаті, всі шланги дотягувалися до водопровідних каналізаційних отворів, а електропровід діставав до розетки.

Далі слід звільнити машину від пакувальних матеріалів і блокувальних гвинтів, які зазвичай використовуються для безпечного транспортування техніки. З машини виймають пластмасові та гумові втулки і закривають отвори заглушками з пластмаси. Не вдалося вийняти втулки? Дістаньте їх, знявши задню панель за допомогою хрестової викрутки.

Після встановлення задньої панелі на місце, можна підключати пристрій до електромережі. Машина повинна бути встановлена ​​на міцну, суху і рівну поверхню. М’яке покриття підлоги не підходить, оскільки сприяє вібрації і погіршенню вентиляції машини. Пристрій встановлюють строго горизонтально щодо підлоги, регулюючі опори і затискаючи контргайки.

Потім пральну машину можна підключати до мережі холодного водопостачання через шланг, і до каналізації через зливну трубку. Перше прання необхідно провести без завантаження білизни і з половиною норми порошку. Така процедура потрібна, щоб очистити техніку зсередини і видалити воду, яка могла залишитися після заводських тестів.

какую стиральную машину выбрать

Тип приводу і двигуна

Існує три типи двигунів, які можна зустріти в комплектації сучасних пральних машин:

 • Колекторний (стандартний) – галасливий і споживає багато електрики, але в той же час бюджетний і не примхливий в ремонті;
 • Асинхронний (без щіток) – трохи тихіше колекторного і рідше ламається, в дорогих моделях пральних машин такий двигун оснащений системою шумоізоляції;
 • Інверторний – тихий і економічний в плані енергоспоживання, але чутливий до перебоїв в мережі.

Якщо питання про те, як вибрати якісну пральну машину, є для вас нагальним, робіть вибір на користь моделей з інверторним двигуном. Його конструкція позбавлена ​​частин, що труться і має збільшений ресурс. Такий двигун майже миттєво виходить на задані обороти і забезпечує їх підтримку. Все це гарантує злагоджену, тиху і максимально ефективну роботу машини.

Що стосується приводу, вважається, що прямий тип найбільш дієвий і тихий. Але тут не все так однозначно. Існує маса сучасних моделей з ременем, які можуть позмагатися з прямо приводними машинами в ефективності. Багато що залежить від класу техніки, якості збірки і комплектуючих.

стиральная машина как выбрать

Габарити і максимальне завантаження

Чим більше глибина і обсяг завантаження пральної машини – тим більш вдалою вважається покупка. Справа в тому, що великогабаритні машини зазвичай служать довше і більш економічні. Вони перуть більше білизни, споживаючи менше води і електроенергії.

Максимальний обсяг барабана завжди вказується для постільної білизни. Якщо ж ви маєте намір прати важкі вовняні речі, тоді цифру, вказану в інструкції, варто ділити на два. У більшості випадків габарити пральної машини обирають, керуючись кількістю осіб, які будуть користуватися технікою. Наприклад, для одного-двох чоловік досить завантаження 4 кілограм, для трьох – близько 7 кілограм, а для чотирьох і більше користувачів – понад 7 кілограм завантаження.

Звичайно, все індивідуально і вибір варто робити, в залежності від того, як часто ви перете речі. Якщо ви сумніваєтеся, яку пральну машину вибрати, розгляньте машини з великим об’ємом завантаження. Вони відрізняються кращою якістю збірки і служать довше. Крім того, в таких машинах можна прати меншу кількість білизни – техніка від цього анітрохи не постраждає, а білизна буде випрана ретельніше.

Клас енергоспоживання, витрата води і рівень шуму

Практичні покупці, які цікавляться, за якими параметрами вибирати пральну машину, завжди звертають увагу на економічність техніки, адже від цього безпосередньо залежать комунальні платежі. Енергоспоживання, в свою чергу, залежить від технологій і режимів, задіяних в певній моделі пральної машини. Розібратися в кількості споживаних кВт допоможе маркування – спеціальна шкала від A до G. Якщо поруч з буквою «А» стоїть кілька плюсів, перед вами сучасна машина з найбільш низьким рівнем енергоспоживання. А ось моделі зі споживанням класу від С до G можуть призвести до значних витрат на оплату рахунків.

стиральные машины как выбрать

Щодо витрати води? В середньому, за одне прання машина витрачає від 40 до 80 літрів води. Якщо ви помітили, що техніка значно перевищує даний показник, це привід перевірити машину на наявність несправності. Іноді проблему занадто великої витрати води вирішує зміна режиму прання.

Шум під час прання може доставляти чимало клопоту, особливо якщо в родині є маленька дитина або квартира розташована в багатоповерховому будинку з тонкими стінами. Як правильно вибрати пральну машину, щоб вона працювала практично без шуму? Придивіться до фронтальних моделей з інверторним мотором, прямим приводом і великими габаритами. Всі ці характеристики прямо або опосередковано впливають на зниження рівня шуму під час прання.

Якість прання і віджиму

Як вибрати якісну пральну машину, яка буде ефективно видаляти плями з улюбленого одягу, робити білизну свіжою і охайною? Щоб допомогти споживачам у виборі, фахівці розробили шкалу ефективності пральних машин і розділили всі моделі на 7 класів – від A до G. Відповідно, техніка класу А вважається найпродуктивнішою, а G – малоефективною. Класи привласнюються машинам на підставі випробувань, проведених виробником. Тканини з різними видами забруднень перуть в різних моделях машин, а потім порівнюють результати з показниками «еталонного» зразку. Стандартом вважаються результати прання конкретною машиною, яка завжди має стабільні показники і може служити відправною точкою для визначення можливостей інших моделей.

Що стосується класу віджиму, прийнятні машини стартують з позначки «С». Такі моделі не змусять вас додатково вичавлювати білизна вручну. Головний показник тут – швидкість віджиму. Вона впливає не тільки на якість прання, але і на сухість білизни. Здавалося б, чим більше обертів – тим краще. Але не все так просто. Висока швидкість віджиму призводить до передчасного зносу підшипників і псування тканин. Тому рекомендований режим прання становить 600-800 оборотів в хвилину.

как выбрать стиральная машина

Програмне забезпечення

Сучасні пральні машини можуть бути оснащені десятками програм. Найчастіше техніку оснащують програмами для замочування, запобігання зминання, прання верхнього одягу, делікатних тканин, вовни, дитячих речей. Більшість пральних машин також мають спеціальні режими для експрес-прання, видалення плям і прання у великій кількості води.

Відповідаючи на питання про те, як підібрати пральну машину, кожен покупець повинен визначитися з необхідним йому набором опцій.

Наявність додаткових програм

Деякі моделі пральних машин мають додаткові функції, найбільш популярними з яких є:

 • Пряме впорскування – забезпечує пряме попадання миючих засобів в барабан і їх рівномірний розподіл, що значно економить і воду, і побутову хімію.
 • Вибір температури прання – можливість самостійного вибору цього параметру задовольнить тих, хто звик ретельно і акуратно доглядати за речами.
 • Контроль балансу – запобігає утворенню важкого «клубка» з білизни всередині барабану, тим самим підвищуючи ефективність прання.
 • Відкладений старт – функція для початку прання в заданий час.
 • Fuzzy Logic – машини, оснащені даними режимом, здатні самостійно визначати ступінь забруднення білизни, її вагу і інші характеристики для «розумного» прання.
 • Парове очищення – в залежності від моделі, дана функція може, як надавати речам свіжості, так і очищати одяг паром без намокання. Пар проникає глибоко в волокна, видаляючи плями і розгладжуючі складки.

как правильно выбрать стиральную машину

Захист від протікання

Один з основних критеріїв вибору пральної машини – наявність системи захисту від протікання. Погано зафіксовані зливні фільтри, підвищення тиску в трубах, тріщини у баку – ось лише деякі з причин ймовірних протікань. Щоб питання, як вибрати пральну машину не переросло в необхідність ремонту техніки та приміщення, подбайте про захист ще на стадії покупки.

Пральні машини високої якості оснащені захисними модулями з рядом пристроїв, що блокують будь-які протікання. Серед найбільш поширених способів захисту:

 • магнітний клапан на двошаровому рукаві (техніка Бош);
 • піддон, поплавок і електроніка, яка запускає слив (машини Арістон);
 • комплекси Aqua Detected System і Aqua Safe, які виявляють протікання і зливають воду (пристрої Аско).

Якщо ваша пральна машина не обладнана захисними механізмами, подбайте про це самостійно. Існують різні механізми, які фіксують факт протікання і закривають клапан.

Порівняння виробників пральних машин

Багато покупців задаються питанням: «Пральну машину якого виробника вибрати?». Доцільно розділити виробників за ціновими категоріями, оскільки, як правило, бренди спеціалізуються на виготовленні техніки певного класу.

Найдоступніші моделі пральних машин виходять з ладу в середньому через 2-3 роки після початку експлуатації. Ремонт такої техніки практично неможливий. Досить імовірно, що після поломки доведеться купувати нову машину. Чи не найкраще придбання, але цілком виправдане, якщо перед вами стоїть завдання вибрати недорогу пральну машину. Середній цінник за згаданими моделям – 300 доларів США.

Виробники: Beko, Candy, Haier, Indesit, Zanussi, Hotpoint Ariston.

как выбрать стиралку

Пральні машини середнього цінового сегменту, зазвичай, виходять з ладу через 5 років після початку використання. Ремонт простіше і дешевше, ніж у найдоступніших моделей. Такі пральні машини вважаються оптимальними для тих, хто не готовий до покупки преміального варіанту. Але, тим не менш, хоче забезпечити себе надійною технікою на тривалий час. Середня вартість таких машин – $300 – $700.

Виробники: Samsung, Bosch, LG, Asko, Electrolux, Hotpoint Ariston, Whirpool, Atlant, Gorenje, Sharp, Siemens, Haier, Hansa

Преміальні машини для прання не завжди наділені безліччю корисних функцій, проте мають вищу якість збірки і служать близько 10 років. Мінімальний цінник на такі машини – $ 700.

Виробники: AEG, Miele.

Висновок

Проаналізувавши основні параметри сучасної техніки, ми наблизилися до розуміння того, як вибрати пральну машину, щоб не шкодувати про покупку. Відштовхуйтеся від місця, в якому плануєте встановити машину, бюджету, і характеристик техніки, які вважаєте першочерговими. Уважно ознайомтеся з існуючими функціями і внутрішнім пристроєм машин, і тоді ви не помилитись у виборі ідеальної «помічниці» для прання.

Вам сподобалася стаття?

Залиште коментар
абоКоментарі
Залишити відгук
Поки що немає коментарів