Як включити блютуз на ноутбуці: рекомендації для техніки найвідоміших виробників

Показати зміст статті

 1. Як включити Bluetooth на ноутбуці Windows 7
 2. Через «Диспетчер пристроїв»
 3. В панелі задач
 4. Як включити Bluetooth на Windows 10
 5. Навіщо потрібен блютуз в ноутбуці?
 6. Як користуватися технологією бездротового з’єднання
 7. Відсутність іконки Bluetooth в системній треї і «Диспетчері пристроїв»
 8. Адаптер Bluetooth не включається
 9. Блютуз активний, але не розпізнає інші пристрої
 10. Особливості включення Bluetooth на ноутбуках Lenovo
 11. Особливості включення Bluetooth на ноутбуках Dell
 12. Особливості включення Bluetooth на ноутбуках Acer
 13. Особливості включення Bluetooth на ноутбуках HP
 14. Особливості включення Bluetooth на ноутбуках Asus

З моменту появи мережі вайфай, Bluetooth значно втратив свою популярність. Проте, багато користувачів продовжують активно юзати цю функцію на своєму ноутбуці. Наприклад, щоб підключити комп’ютерну мишу, гарнітуру, колонки або передати великий обсяг даних – безпечно і надійно.

Більшість ноутбуків (за винятком застарілих моделей) мають вбудований адаптер Bluetooth, але в базових налаштуваннях це рішення відключено. Це робиться, щоб не перевантажувати акумулятор пристрою, поки користувач не хоче підключатися або відправляти що-небудь через бездротову мережу. Але, якщо така потреба з’являється, опцію легко активувати. Як не дивно, багато хто навіть не підозрює, як включити блютуз на ноутбуці, тому йдуть в сервісні центри, майстерні, де з них беруть шалені гроші. А чи не простіше налаштувати лептоп самому ?!

Все, що потрібно зробити – визначити версію операційної системи, подивившись в опціях (включення опції на Windows різних поколінь відрізняється), і виконати кілька нескладних дій, згідно мануалів, наведених нижче.

Як включити Bluetooth на ноутбуці Windows 7

Бездротовий протокол в сучасних ноутбуках включений за замовчуванням, і для початку роботи лише залишається інсталювати драйвери і перезавантажитися. Але, сам адаптер може бути неактивним. Є кілька способів, як на ноутбуці включити блютуз. Про них по порядку.

Через «Диспетчер пристроїв»

 • Знаходимо «Комп’ютер» в меню «Пуск» і вибираємо «Властивості».
 • Відкриваємо «Bluetooth Adapter», де, як правило, буде лише один значок – неактивний блютуз. Вибираємо його і тиснемо «Включити».
 • Трохи чекаємо, поки система завантажить адаптер. Це може статися без перезавантаження ноутбука, або тільки після цієї процедури – дивіться по ситуації.

В панелі задач

Спосіб, який вважається найшвидшим. Отже, для включення Bluetooth через ярлик панелі завдань робимо наступне:

 • знаходимо іконку блютуз в меню;
 • натискаємо по ній і вибираємо єдину можливу команду – «Включити адаптер».

Тепер ноутбук з включеним Bluetooth готовий приймати дані.

Як включити Bluetooth на Windows 10

У Windows 10 адаптер бездротового зв’язку включається куди простіше, ніж в більш ранніх ОС. Для цього використовуються стандартні інструменти. Робимо наступне:

 • вибираємо «Центр повідомлень» – в треї (в нижньому правому куті робочого столу) повинен з’явитися «ярлик» каналу;
 • тиснемо іконку для активації зв’язку (вона підсвітиться синім).

Для деактивації інструменту також слід клікнути по значку.

Є дві причини, чому блютуз відмовляється працювати в Windows 10: не встановлено ПО, чи модуль зв’язку відключений. Для перевірки стану, заходимо в «Диспетчер завдань» і натискаємо вкладку блютуз. Біля іконки є стрілочка – викликаємо контекстне меню і в ньому вибираємо «Задіяти». Якщо такого значка немає, тоді драйвер Bluetooth функціонує некоректно – перезавантажте систему або поновіть до останньої версії. Далі переходьте у «Центр повідомлень» – «Перейти до параметрів», виберіть «Вкл.» і «Зв’язати», щоб з’єднати ноутбук зі стороннім гаджетом.

Не вийшло? Тоді зайдіть в «Інші параметри» і, поставивши позначку, активуйте «Дозволити пристроям знаходити цей комп’ютер».

Навіщо потрібен блютуз в ноутбуці?

Багато користувачів про цю функцію навіть не згадують до моменту, поки вона не стане необхідністю. Наприклад, канал можна використовувати, щоб скинути фотографії з телефона на ноутбук, коли під рукою немає USB-кабелю, а бездротовий інтернет недоступний. А ще за допомогою бездротового зв’язку можна:

 • передавати файли будь-якого формату (відео, музику, книги, зображення) з близької відстані;
 • підключати периферію (бездротові навушники, мишу, клавіатуру);
 • створювати резервні копії;
 • транслювати мультимедіа на персональний комп’ютер (і в зворотному напрямку);
 • ретранслювати інтернет-мережу;
 • забезпечувати доступ ноутбука до офісної техніки (принтер, ксерокс, сканер, факс);
 • одночасно використовувати карту мобільного зв’язку на смартфоні і комп’ютері.

Бездоганними перевагами блютуз є: передача даних з високою швидкістю, стабільність зв’язку, велика зона дії.

Як користуватися технологією бездротового з’єднання

Дії по експлуатації Bluetooth-технології елементарні, і не вимагають спеціальної підготовки.

 • Увімкніть бездротовий адаптер.
 • Виберіть «Додати пристрій» в меню, що випадає, натиснувши правою кнопкою на іконку. У віконці з’являться гаджети з активним адаптером, доступні в зоні дії мережі в даний момент.
 • Виберіть іконку пристрою, який треба підключити (відобразиться стан підключення).
 • Введіть пароль девайса, що підключається – він висвітиться в спеціальному вікні. Після чого ОС підбере актуальний драйвер цього пристрою. Щоб почати з ним працювати, в меню правою кнопкою виберіть «Управління».

Чому не працює блютуз на ноутбуці? Основні причини та способи вирішення проблем

На практиці, навіть така елементарна операція, як активація блютуз, може супроводжуватися деякими проблемами. Розберемо ті, що зустрічаються найчастіше.

Відсутність іконки Bluetooth в системній треї і «Диспетчері пристроїв»

Причина в драйвері, який не встановлено. Якщо в меню диспетчера є «Невідомий пристрій», отже, це воно і є. Зайдіть на офіційний сайт компанії-виробника вашого ноутбука і завантажте програмне забезпечення, після чого встановіть його і зробіть перезавантаження.

Адаптер Bluetooth не включається

Можливо, причиною став збій в роботі драйверів. Спробуйте перезавантажити ноутбук, щоб очисти оперативну пам’ять. Якщо все марно, рекомендується інсталювати драйвер блютуза заново.

Буває так, що і перевстановлення ПЗ не допомагає. В такому випадку необхідно звернутися в сервісний центр. Може так статися, що сталася апаратна відмова пристрою, і самостійне втручання може обернутися ще більшими проблемами.

Блютуз активний, але не розпізнає інші пристрої

Щоб розпізнати смартфон, планшет або інший ноутбук, знайдіть Bluetooth в панелі завдань. Клацніть правою кнопкою миші і вкажіть «Відкрити параметри». Увімкніть «Discovery» і підтвердіть дію, вибравши «Застосувати». А тепер спробуйте підключити цільовий пристрій до ноутбука – дія повинна пройти успішно.

Особливості включення Bluetooth на ноутбуках Lenovo

Може здатися, що завдання елементарне: клік по іконці бездротової мережі і можна починати роботу. Але, не так сталося, як гадалося! Без драйверів блютуз і клавіатури результата не буде. Не біда – шукаємо драйвера на диску, який виробники лептопа Lenovo поклали в коробку і інсталюємо їх. Якщо диска немає, або ви його загубили, тоді зайдіть на офіційний сайт компанії і пошукайте ПО там. Завантажте. Встановіть. Все просто.

Отже, попередні налаштування зроблені – час дізнатися, як включити блютуз на ноутбуці Lenovo. У багатьох ноутбуках Lenovo є спеціальна кнопка зі значком Bluetooth – шукайте її на корпусі або прямо на клавіатурі (клавіша буде помічена відповідним значком). Найчастіше це F5, поєднана з Wi-Fi – натискаючи тільки її, включаються обидва модуля. Правильна комбінація – Fn + F5 – на моніторі комп’ютера з’явиться меню, де можна вибрати, який з модулів включити.

Якщо після простих дій запустити Bluetooth не вдалося, перейдіть до більш детальних параметрів.

 • Виберіть іконку блютуз в області повідомлень, в правому нижньому кутку екрану (якщо вона прихована, то спочатку перевірте стрілочку поруч з вибором мови).
 • Натисніть кнопку «Відкрити параметри». В віконці, що відобразиться, поставте галочку поруч з «Дозволити Bluetooth-пристроям знаходити цей комп’ютер».
 • Вкажіть смартфон, вибравши зі списку девайсів, доступних для підключення.

Зверніть увагу! У Windows 10, для включення блютуз, необхідно поставити додаткову позначку в меню «Центр повідомлень», а в ОС Linux – прописати спеціальну команду «> sudo hciconfig hci0 up».

Особливості включення Bluetooth на ноутбуках Dell

Дії по активації аналогічні з іншими моделями: інсталювати драйвера і спробувати включити модуль з кнопки. Якщо це не допомогло, використовуємо спеціальну комбінацію клавіш. Зазвичай це Fn + F11 або Fn + F2, але можуть бути й інші варіанти (про це написано в мануалі до ноутбука). Можете поекспериментувати, затиснувши Fn і пройшовшись по верхньому ряду клавіш – від F1 до F12. Про те, що у вас «вийшло», буде свідчити синій значок з логотипом блютуз в треї. Залишається лише визначити гаджет для сполучення і почати обмін даними.

Інший спосіб – слідувати шляхом: Пуск> Панель управління> Центр управління мережами і загальним доступом> Змінити налаштування мережевої карти. Тут встановіть прапорець навпроти «Включити цей мережевий пристрій».

Особливості включення Bluetooth на ноутбуках Acer

Більшість лептопів Acer продаються з вже налаштованим бездротовим модулем (якщо це офіційна ОС). Щоб зробити бездротовий зв’язок доступним, можна скористатися комбінацією – Fn + F3, Fn + F5 або Fn + F9. Якщо ж жоден із запропонованих варіантів не спричинив належного ефекту, робіть наступне.

 • Завантажте драйвер блютуз з офіційного ресурсу Acer і встановіть.
 • Крокуйте: Пуск – Панель управління – Обладнання і звук – Пристрої – Bluetooth. Виберіть «Служби» в меню властивостей і відзначте вкладку прапорцем. Підтвердіть проведену дію командою «ОК».
 • У контекстному меню «Пристрої Bluetooth» – «Параметри» дозвольте визначення ноутбука, що зробить ваш Acer доступним для девайсів ззовні.
 • Якщо хочете, щоб система повідомляла вам про нові Bluetooth-підключення, поставте відповідний прапорець.

Особливості включення Bluetooth на ноутбуках HP

У лептопах Hewlett-Packard, спереду або збоку корпусу, передбачена окрема кнопка включення модуля. Увімкніть її для включення. Якщо перемикача немає у вашій моделі ноутбуків, наберіть Fn + F1 … F12 – одна з комбінацій включить блютуз.

У Windows 8 слід провести такі дії:

 • натиснути кнопку «Windows», щоб відкрилося меню «Пуск»;
 • ввести «бездротова мережа» (без лапок!);
 • щоб опція відобразилася в результатах пошуку, натиснути «Змінити параметри бездротової мережі»;
 • клікнути «Включення/вимикання бездротових пристроїв»;
 • поставити «On», перетягнувши повзунок.

Для Віндовс 7 мануал трохи інакший:

 • в «Пуск» перейдіть в «Панель управління» – «Мережа та інтернет» – «Центр управління мережами і загальним доступом»;
 • тисніть «Зміна параметрів адаптера»;
 • викличте контекстне меню «Бездротовий зв’язок» – «Включити».

Порада! Якщо після активації лептоп не знаходить бездротову мережу, вимкніть, після чого від’єднайте від електромережі роутер і модем. Через хвилину, включіть всі пристрої знову. Після запуску, ноутбук буде без проблем конектитися з гаджетами.

Особливості включення Bluetooth на ноутбуках Asus

Активація модуля Asus проводиться з клавіш Fn + F2, інші варіанти – Fn + F5 або Fn + F11. У деяких конфігураціях є окремо винесена кнопка.

Апаратний запуск Bluetooth здійснюється так: «Пуск» – «Всі програми» – «Стандартні», де слід вибрати відповідний значок.

Найпростіший варіант активації блютуз – завантажити спеціальну програму російською мовою для автоматичного запуску.

Не вийшло? Можливо, причина в наступному:

 • включений режим «У польоті». Якщо у нижньому правому куті відображається іконка «літачок», значить опція активна. Вимкніть її кнопками Fn + F2 (можуть бути інші комбінації).
 • Дана опція активована. Увімкніть її в диспетчері пристроїв.
 • Драйвера відсутні. Для інсталяції ПО шукайте «Оновити драйвери» в диспетчері. Тепер виберіть, як ви хочете оновитися – вручну або автоматично. Для автоматичних налаштувань потрібно додатково завантажити інсталяційний файл з драйверами.

Зверніть увагу! Іноді виробник ноутбука робить ставку, наприклад, на розрядність 64, і для 86 (32) драйверів може не виявитися. У підсумку, запустити бездротовий зв’язок вам не вдасться. Вихід кардинальний – зробити переустановку операційної системи, вибравши потрібну «бітность». Включивши блютуз вашого Asus, його треба налаштувати. Як – ви вже в курсі.

Ну от і все. Сподіваємося, ви розібралися, як на ноутбуці включити блютуз. Звичайно, на практиці можуть виникнути нюанси, і описати їх всі в одній статті навряд чи можливо. Але, загальна картина у вас на озброєнні. В критичних випадках, додаткові моменти завжди можна погуглити, або задати питання нашим фахівцям.

Вам сподобалася стаття?

Залиште коментар
абоКоментарі
Залишити відгук
Поки що немає коментарів