Як включити Wi-Fi на ноутбуці: апаратні і програмні способи

Показати зміст статті

 1. Про способи включення Wi-Fi на ноутбуці
 2. Комбінації клавіш
 3. Включення Wi-Fi і перевірка драйверів
 4. Програмне підключення
 5. Як включити вай-фай на ноутбуці HP
 6. Як включити вай-фай на ноутбуці Acer
 7. Як включити Wi-Fi на ноутбуці Asus
 8. Як включити Wi-Fi на ноутбуці Lenovo
 9. Як включити Wi-Fi на ноутбуці Dell
 10. Як включити Wi-Fi на лептопі з Windows 7
 11. Як включити Wi-Fi на ПК з Windows 10
 12. Що робити якщо ноутбук не вдалося підключитися до Wi-Fi

Сьогодні ноутбук без інтернету мало кому цікавий. Адже більшість корисних опцій стають доступними тільки після підключення до Wi-Fi. Виробники подбали про наявність вай-фай модуля в ноутбуках, а завдання користувача – самостійно його активувати. Про те, як це зробити, і як підключити ноутбук до інтернету – далі в статті.

Про способи включення Wi-Fi на ноутбуці

Якщо відразу після включення пристрою, вай-фай не активувався сам по собі, вирішити задачу можна трьома способами:

 • натиснувши певну комбінацію клавіш;
 • встановивши потрібні драйвера;
 • використовуючи можливості операційної системи.

Розглянемо кожен із способів докладніше.

Комбінації клавіш

Найпростіший спосіб включити Wi-Fi – натиснути клавіші, призначені для виконання цієї команди. Сполучення потрібних кнопок можуть відрізнятися в залежності від моделі лептопа.

У більшості випадків працює комбінація Fn + F5. Після одночасного натискання згаданих клавіш модуль не активовано? Уважно огляньте верхній ряд кнопок на клавіатурі ноутбука – від F1 до F12. На одній з цих клавіш має бути зображення антени з піктограмою хвиль сигналу. Її-то і потрібно натиснути для включення Wi-Fi.

Включення Wi-Fi і перевірка драйверів

Простий апаратний метод з поєднанням клавіш працює не завжди. Найчастіше невдачі в даному питанні трапляються, якщо недавно була переінстальована система і не вдалося автоматично встановити коректні драйвера.

Як включити вай-фай на ноутбуці і перевірити наявність драйверів? План дій наступний:

 • правою кнопкою миші натисніть по ярлику «Мій комп’ютер»;
 • виберіть пункт «Диспетчер пристроїв»;
 • перейдіть на вкладку «Мережеві адаптери».

У переліку мережевих адаптерів повинні коректно відображатися назви і іконки. Присутні помилки в назві і відображенні або ж адаптерів взагалі немає в списку? Значить, необхідно завантажити та встановити правильні драйвера. Зробити це можна, загугливши назву вашого адаптера або самої моделі лептопа, а також завантаживши відповідні драйвера на офіційному сайті виробника. Ще один варіант – перевірити наявність дисків, якими укомплектований ваш ноутбук. Є висока ймовірність, що на одному з таких дисків є необхідні драйвера.

Боїтеся помилитися і завантажити не ті драйвера? Скористайтеся штатними засобами Windows. Клацніть правою кнопкою по неактивного пункту в меню мережевих адаптерів і виберіть опцію «оновити драйвера» і «автоматичний пошук оновлених драйверів». Спосіб підходить тим, у кого мережеві адаптери відображаються, але пофарбовані сірим кольором або мають іконку з жовтим знаком оклику. Якщо елементи не видно взагалі, доведеться шукати драйвера вручну.

Після установки драйверів варто перезавантажити не тільки комп’ютер, але і роутер. Такі маніпуляції повинні допомогти йому включити Wi-Fi і вийти в Інтернет.

Програмне підключення

Іноді відповідь на питання про те, як включити вай-фай, криється в налаштуваннях операційної системи. Найпростіше налаштувати вай-фай через центр управління мережевими підключеннями. Схема дій така.

 • Натискаємо «Пуск» або поєднання клавіш Win + R.
 • Вводимо в командному рядку запит «ncpa.cpl».
 • Заходимо в центр управління мережевими підключеннями.
 • Вибираємо зі списку потрібне підключення (неактивний статус відображається у вигляді іконки сірого кольору) і натискаємо на ньому правою кнопкою миші.
 • У контекстному меню натискаємо по пункту «Включити».

Готово! Можна підключатися до Мережі та насолоджуватися усіма можливостями інтернету.

Як включити Wi-Fi на ноутбуці, якщо описаний метод не спрацював? Спробуйте налаштувати модуль через диспетчер пристроїв. Увійти в потрібне меню можна, клікнувши правою кнопкою миші по ярлику «Мій Комп’ютер» і по черзі вибравши «Властивості» і «Диспетчер пристроїв». Далі порядок дій збігається з попереднім способом. Необхідно відшукати в мережевих адаптерах певне неактивне підключення і активувати його в один клік.

Як підключити вай фай до ноутбука, якщо підключення не відображається в графі «мережеві адаптери»? Доведеться включати потрібну опцію в режимі BIOS. Для цього натисніть на кнопку перезавантаження і через кілька секунд натисніть F2 (уточніть клавішу по моделі вашого ноутбука в інтернеті). Перейдіть у вкладку «Конфігурація» і знайдіть в списку пункт «Wireless LAN», натисніть Еnter і клікніть на опцію «Enabled». Далі, використовуючи для навігації стрілки на клавіатурі, перейдіть в меню «Exit». Збережіть зміни (найчастіше – клавіша F10), щоб перезапустити комп’ютер. Після цього можна підключатися до Мережі.

Як включити вай-фай на ноутбуці HP

У ноутбуків виробництва компанії Hewlett-Packard досить широкий модельний ряд, і майже у кожної фірмової моделі – свій спосіб включення Wi-Fi модуля. Але все-таки найбільш часто активація вай-фай здійснюється за допомогою клавіші F12 (на кнопці повинна бути зображена антена, яка роздає сигнал). Якщо після натискання кнопки модуль не включився, увімкніть її програмно (через диспетчер пристроїв, як описано вище).

Як включити вай-фай на ноутбуці Acer

У більшості випадків відповідь на питання про те, як включити вай-фай на ноутбуці Асер вирішується натисканням кнопки F3. Якщо такої простої дії виявилося недостатньо для досягнення мети, натисніть комбінацію клавіш Fn + F3. Комбінація кнопок не спрацювала? Встановіть драйвера на ваш бездротовий модуль вай-фай і спробуйте ще раз. Для цього треба зайти на офіційний сайт Acer, ввести назву своєї моделі ноутбука і версію ОС, і завантажити потрібний драйвер. До речі, іноді драйверів для Windows 10 на сайтах немає. В такому випадку слід вибирати драйвера для «вісімки».

Як включити Wi-Fi на ноутбуці Asus

Пункти в інструкції «як включити вай-фай на ноутбуці Асус» будуть залежати від конкретної моделі лептопа. Якщо ноутбук був випущений більше 5 років тому, кнопка включення модуля вай-фай знаходиться поза клавіатурним блоком, а саме на задній або бічній поверхні пристрою. Включати такий повзунок потрібно вручну. Про активне положення користувача сповіщає світлодіод.

Власникам більш сучасних ноутів Asus досить натиснути кнопку F2 або F12, щоб включити Wi-Fi. Для деяких моделей працює поєднання згаданих клавіш з функціональної кнопкою «Fn».

Як включити Wi-Fi на ноутбуці Lenovo

Апаратний спосіб включення модуля вай-фай на ноутбуках Леново – це поєднання клавіш Fn + F7, або Fn + F5. Іноді використовується комбінація функціональної кнопки Fn і іншої клавіші із зображенням антени, яка роздає сигнал. У деяких випадках після натискання правильного поєднання клавіш, на екрані з’являється невелике меню «Параметри бездротового пристрою Lenovo». Всередині необхідно поставити галочку навпроти рядка «Бездротовий мережевий адаптер – включити». В результаті в треї повинна з’явитися доступна активна точка для з’єднання з інтернетом.

Як включити Wi-Fi на ноутбуці Dell

Більшість ноутбуків Dell оснащені апаратним перемикачем Wi-Fi, який розташований з однієї зі сторін біля USB-портів ноутбука. Наведіть повзунок в активне положення, щоб активізувати модуль вай-фай. Віддаєте перевагу використанню клавіатури? На різних моделях комбінації гарячих клавіш різні, але всі вони зводяться до трьох: Fn + F2 (найпоширеніша), Fn + F8, Fn + F12.

Вам буде цікаво: Як почистити клавіатуру на ноутбуці

Як включити Wi-Fi на лептопі з Windows 7

Для того щоб без проблем підключитися до інтернету, необхідні попередньо встановлені драйвера, включений модуль вай-фай і мінімальні знання інструментів операційної системи. Як підключити вай фай на комп’ютері Windows 7? Знайдіть трей (в нижньому правому куті панелі задач) і клікніть на значок у вигляді трикутника. Усередині натисканням лівої кнопки миші або тачпада виберіть потрібну мережу. У контекстному меню виконайте команду «підключення». Зачекайте кілька хвилин, поки комп’ютер завершить з’єднання.

Як включити бездротову мережу на Windows 7, якщо доступні підключення не відображаються?

 • Заходимо в панель управління в меню «Пуск».
 • Вибираємо пункт «Центр управління мережами і загальним доступом».
 • У вікні налаштовуємо параметри нового підключення через опцію «Налаштування нового підключення або мережі».

В останньому меню ви зможете призначити новій мережі ім’я, пароль, тип безпеки і інші параметри. Не забудьте зберегти налаштування в кінці процедури. Якщо все зроблено правильно, в треї з’явиться нова бездротова мережа, до якої можна підключитися.

Як включити Wi-Fi на ПК з Windows 10

Як включити Wi-Fi на Windows 10? Спосіб підключення мало відрізняється від сьомої версії тієї ж операційної системи. Більш того, відразу ж після установки системи Windows 10 вона автоматично визначає конфігурацію вашого комп’ютера і встановлює всі необхідні драйвери.

Перший крок до мети – клікнути на трей і вибрати ярлик потрібної мережі в області повідомлень. Далі необхідно натиснути на назву мережі і вибрати «підключитися». Якщо доступ захищений паролем, введіть ключ (зазвичай збігається з даними на кришці роутера). Обов’язково перевірте правильність введення, щоб уникнути помилки аутентифікації. Також користувач може налаштувати автоматичне підключення до заданої точки доступу, просто поставивши галочку навпроти пункту «підключатися автоматично». Доступний вибір типу мережі – домашня або загальнодоступна.

Щоб виконати більш точні налаштування мережі, користувач завжди може натиснути на область повідомлень і вибрати пункт «Всі параметри» в нижній частині трея, і далі «Мережа та інтернет». Всередині є опції для зміни додаткових параметрів, контролю і управління мережею Wi-Fi.

Вам буде цікаво: Як прискорити роботу ноутбука за допомогою програм і без них

Що робити якщо ноутбук не вдалося підключитися до Wi-Fi

Як включити вай-фай на ноутбуці, якщо всі перераховані методики не допомогли? Можливо, у вас стара модель лептопа, яка передбачає включення модуля Wi-Fi за допомогою спеціального перемикача (повзунок). Уважно огляньте передню, задню і бічні поверхні пристрою і приведіть тумблер в активне положення.

Не виходить під’єднатися до мережі після кліка на відповідну кнопку, а комп’ютер видає помилку «не вдалося підключитися»? Швидше за все, справа в неправильному паролі. Порівняйте з даними на зворотному боці роутера і введіть ключ безпеки повторно.

Ще один дієвий спосіб, щоб підключити ноутбук до вайфай – активувати модуль через режим BIOS. Скористайтеся інструкцією, описаною раніше в статті.

Не забувайте, що іноді підключенню до інтернету перешкоджають такі банальні причини, як відсутність бездротових мереж. Переконайтеся, що з вашою точкою доступу все в порядку, натиснувши на іконку здійснювати підключення до мережі в рядку стану.

Вам сподобалася стаття?

Залиште коментар
абоКоментарі
Залишити відгук
Поки що немає коментарів