Як зробити завантажувальну флешку

Показати зміст статті

 1. Способи створення завантажувальної флешки
 2. Завантажувальна флешка Windows 10 і Windows 8.1 без програм
 3. Microsoft Windows Installation Media Creation Tool – офіційний софт Windows
 4. Rufus – найбільш затребувана програма для створення завантажувальних USB флешок
 5. Як зробити завантажувальну флешку через Ultraiso
 6. Microsoft Windows 7 USB/DVD Download Tool
 7. Трохи про мультизавантажувальні флешки
 8. WinSetupFromUSB
 9. AIO Boot
 10. Ventoy
 11. WinUSB
 12. Безкоштовна програма SARDU MultiBoot Creator для створення мультизавантажувальної флешки
 13. Easy2Boot
 14. XBoot
 15. Інші програми і способи створення завантажувального USB флешки
 16. Створюємо завантажувальний флешку штатними засобами Windows
 17. WiNToBootic
 18. WinToFlash
 19. Linux Live USB Creator
 20. Universal USB Installer
 21. Windows Bootable Image Creator

Завантажувальна флешка – це річ, яку завжди потрібно мати під рукою на екстрений випадок. Під екстреними маються на увазі ситуації, коли в операційній системі стався збій, а вам терміново потрібен працездатний комп’ютер. Виправити становище і встановити систему заново допоможе завантажувальний флешка з файлами ОС. Про те, як її зробити – далі в статті.

Способи створення завантажувальної флешки

Існує безліч способів створення завантажувальних флешок, проте їх можна розділити на три великі групи:

 • ручний метод з використанням штатних засобів системи;
 • офіційні утиліти розробників;
 • сторонній софт.

Вибір коректного методу залежить від вашої операційної системи, параметрів самого пристрою, а також бажаних результатів. Розглянемо найпоширеніші запити користувачів і шляхи вирішення поставлених завдань.

Завантажувальна флешка Windows 10 і Windows 8.1 без програм

Як зробити завантажувальну флешку, якщо ваш комп’ютер укомплектований материнською платою з UEFI і оснащений ОС Windows 10 або Windows 8.1? В такому випадку вам пощастило: для створення завантажувального носія не потрібен сторонній софт. До речі, дізнатися ПЗ материнської плати можна, увійшовши в Біос або ознайомившись з інструкцією до конкретного пристрою.

Отже, все, що потрібно зробити – підготувати флешку, відформатовану в FAT32, і диск з одного зі згаданих версій ОС. Щоб створити завантажувальну флешку, необхідно помістити вміст диска на флешку, використовуючи функцію «відправити», що викликається через контекстне меню (права кнопка миші – «відправити»). Установка операційної системи з такою флешки здійснюється в режимі UEFI. Спосіб підходить для створення завантажувального диска як з оригінальною, так і з неоригінальна версією ОС.

Microsoft Windows Installation Media Creation Tool – офіційний софт Windows

Як створити завантажувальну флешку Windows для вісімки і десятки? Найнадійніший варіант – використовувати офіційну утиліту розробника ОС. Знайти програму можна на офіційному сайті Microsoft. Відразу ж уточнимо, що такий спосіб підходить тільки для власників ліцензійної версії ОС. Є два варіанти відповідних умов:

 • у користувача є ключ Windows 8.1 або Windows 10;
 • ліцензійна система вже була встановлена на комп’ютері раніше, а тепер потрібно чиста перевстановлення або відновлення.

У другому випадку активація системи відбудеться автоматично, як тільки техніка буде підключена до інтернету. Описувати процес створення флешки немає потреби, тому що від користувача потрібно лише вставити флешку в комп’ютер, поставити галочку навпроти пункту «створити інсталяційний носій», і програма виконає всю роботу сама.

Встановлювати ОС з носія, створеної у такий спосіб, можна як в UEFI, так і в Legacy режимі. Програма підходить для створення GPT і MBR, дисків HDD і SSD.

Rufus – найбільш затребувана програма для створення завантажувальних USB флешок

Як зробити завантажувальну флешку? Один з найпопулярніших способів – використовувати утиліту Rufus. Програму можна застосовувати для створення не тільки завантажувальних USB-накопичувачів, але також дисків і карт пам’яті.

Чому використання Rufus вигідно користувачеві? По-перше, цей додаток абсолютно безкоштовний. По-друге, програмі під силу обчислити биті сектори і відновити портативні пристрої після збою, викликаного вірусом. І нарешті, використовуючи Rufus, ви зможете швидко завантажити операційну на будь-який накопичувач.

Як зробити завантажувальну флешку Rufus? Вам потрібно:

 • завантажити Rufus з офіційного сайту;
 • встановити програму на комп’ютер, слідуючи підказкам (додаток русифіковане);
 • вставити флешку в USB-порт і вибрати її, використовуючи вкладку «Пристрій»;
 • прибрати обмеження на обсяг завантаження, вибравши систему NTFS;
 • перейти в вікно провідника і клікнути на образ вашої ОС.

Готово! Залишилося тільки натиснути на кнопку запуску і дочекатися завершення процесу завантаження.

Як зробити завантажувальну флешку через Ultraiso

UltraISO – це програма з розширеним функціоналом, яка дозволяє працювати з образами ISO і створювати завантажувальні диски. UltraISO – платний софт, але навіть якщо ви завантажили просту безкоштовну версію, вона підійде для запису готових даних на флешку.

Даний спосіб хороший тим, що завантажувальний флешка буде працювати на всіх пристроях, а також доступно створення носія з будь-якою версією ОС. Розглянемо процес створення завантажувальної флешки покроково.

Як зробити завантажувальний диск Windows 7? Перш ніж приступити, переконайтеся в наявності образу Windows 7 в форматі ISO, заздалегідь завантаженої і встановленої програми UltraISO і порожній флешки. Схема дій така.

 • Запускаємо програму UltraISO.
 • Вибираємо «Файл» – «Відкрити», вказуємо місце розташування образу ОС і натискаємо «Відкрити».
 • Повертаємося до головного меню програми, натискаємо на пункт «Самозавантаження» і «Записати образ жорсткого диска».
 • Після цього в графі «Диск» потрібно вибрати флешку, на яку ви маєте намір записати файли ОС.
 • Натискаємо «Записати», підтверджуємо дію і чекаємо закінчення завантаження.

Ось і все, завантажувальна флешка для установки Windows на комп’ютер або лептоп готова.

Microsoft Windows 7 USB/DVD Download Tool

Якщо ви користуєтеся операційною системою Windows 7, для створення завантажувальної флешки підійде програма Microsoft Windows 7 USB/DVD Download Tool. Софт безкоштовний і доступний для скачування на офіційному сайті розробника. Незважаючи на свою назву, програма може відмінно підійти для створення завантажувальних флешок і пізніших версій Windows, включаючи вісімку і десятку.

Як зробити флешку з Віндовс 7? Взаємодіяти з програмою дуже легко. Порядок дій аналогічний описаному в попередньому пункті статті. Після запуску програми потрібно вказати шлях до диска із записаними файлами ISO, а потім вибрати флешку, на яку буде проводитися завантаження даних.

Трохи про мультизавантажувальні флешки

Буває, що завантажувальний флешка потрібна для декількох завдань. Наприклад, крім файлів операційної системи на той же диск потрібно помістити антивірусні програми, Linux або Android. Як створити Мультизавантажувальну флешку? У такому випадку знадобиться спеціальний софт для створення Мультизавантажувальних дисків. Поговоримо про найбільш затребуваних програмах з цієї групи.

WinSetupFromUSB

Функціонал програми дозволяє виконати:

 • підготовку диска (кілька видів форматування);
 • завантажувальний запис різних файлів;
 • перевірку флешки в QEMU.

Також програма підійде для створення завантажувальних дисків з Linux і всіма версіями ОС Windows. Однак у утиліти не найпростіший інтерфейс і не завжди вдається відшукати додаток російською мовою.

AIO Boot

Дана програма проста в установці і використанні. Створити завантажувальний флешку за допомогою AIO Boot зможе навіть користувач-новачок. Софту під силу запис завантажувальних і мультизавантажувальних флешок і зовнішніх жорстких дисків з операційними системами.

Також, користуючись програмою, на флешку можна записати LiveCD і утиліти. Надалі запустити диск можливо, як в режимі UEFI, так і BIOS (Legacy).

Ventoy

Ще одна проста утиліта для запису мультизавантажувальних флешок. Для досягнення мети користувачеві потрібно просто відформатувати USB- носій і скопіювати ISO-образи натисканням однієї кнопки. Єдиний нюанс – настройка меню і оформлення програми виконується вручну.

WinUSB

Підходить для створення завантажувальних флешок з Windows 10, 8.1 або Windows 7, Linux, LiveCD. Готовий носій з файлами, створений в WinUSB, можна запускати як в UEFI, так і в Legacy. Є можливість запису без попереднього форматування.

Безкоштовна програма SARDU MultiBoot Creator для створення мультизавантажувальної флешки

У програми багато переваг крім відсутності плати за використання. Серед головних достоїнств – російськомовне меню, можливості для запису Windows 10, 8.1, Windows 7 і XP, а також Win PE, Linux і антивірусних програм.

Easy2Boot

Прекрасна утиліта, за допомогою якої можна швидко створити завантажувальний флешку з Windows (10, 8.1, 8, 7 або XP), Ubuntu і іншими збірками Linux. Також доступна запис антивірусних програм і будь-яких різноцільових утиліт. Кількість файлів, які можна записати, обмежується тільки наявністю вільного місця на диску.

XBoot

Даний софт допомагає без зайвих зусиль створювати завантажувальні флешки з Windows 10, 8.1 (або 7), Windows XP, Linux, Live CD і антивірусними програмами. Можливо, у XBoot найпростіший спосіб взаємодії з інтерфейсом. Для запису потрібно просто перетягнути образи курсором в робочу область і натиснути кнопку запуску.

Інші програми і способи створення завантажувального USB флешки

Все ще не знайшли підходящу інструкцію про те, як зробити флешку завантажувальною? Можливо, вам стане в нагоді один із способів, описаних нижче.

Створюємо завантажувальний флешку штатними засобами Windows

Для тих, хто добре володіє штатними інструментами ОС Windows, використання сторонніх програм зовсім не обов’язково. Створити завантажувальний флешку можна, використовуючи командний рядок. Як зробити завантажувальну флешку через командний рядок? План дій такий.

 • Запустити командний рядок (поєднання клавіш Win + X або запуск через розділ стандартних програм).
 • По черзі ввести команди diskpart і list disk, видалити всі дані з накопичувача.
 • Скопіювати файли на флешку.

WiNToBootic

Якщо ви не хочете встановлювати сторонній софт на комп’ютер і вважаєте за краще програми з високою швидкістю роботи, спробуйте WiNToBootic. Утиліта підходить для запису на носій образів Windows 7 і 8.

WinToFlash

Якщо раптом вам потрібно створити завантажувальний диск з MS DOS або Win PE, ця утиліта допоможе вирішити задачу. Хоча і з записом більш поширених ОС (актуальні версії Windows і Linux) WinToFlash справляється відмінно.

Linux Live USB Creator

Як зробити завантажувальну флешку лінукс? Найпростіший і ефективний спосіб – скористатися утилітою Linux Live USB Creator. Серед переваг цієї програми – функція завантаження конкретного образу Linux з внутрішнього ресурсу Linux Live USB Creator, функція запуску Linux з створеного USB накопичувача в Live-режимі в середовищі Windows.

Universal USB Installer

Ще один софт, який є відповіддю на питання «як зробити завантажувальну флешку linux». Для досягнення бажаного користувачеві потрібно вибрати версію Linux, прописати шлях до розташування файлів, а потім вказати шлях до флешці і натиснути кнопку старту запису.

Windows Bootable Image Creator

Ця програма – невелике виключення з вищенаведеного списку утиліт. Windows Bootable Image Creator стане в нагоді тим, хто шукає спосіб як зробити образ диска на флешку. Користувачеві доведеться спочатку вибрати папку з файлами, потім – версію операційної системи (для Windows 8 зазначаємо Windows 7). Останній крок – вказати бажану мітку DVD і натиснути на клавішу запуску.

Вам сподобалася стаття?

Залиште коментар
абоКоментарі
Залишити відгук
Поки що немає коментарів
Вам може бути цікаво