Яка температура повинна бути в холодильнику, і як досягти потрібних показників?

Показати зміст статті

 1. Оптимальна температура в холодильнику
 2. Таблиця зберігання продуктів
 3. Температура в різних частинах холодильника
 4. Температура в морозильній камері
 5. Як дізнатися температуру в холодильнику?
 6. Як виставити температуру в холодильнику?
 7. LG з сенсорним управлінням
 8. ATLANT з ручною автоматикою
 9. Корисні рекомендації

Рівень температури в холодильнику набагато важливіший показник, ніж може здатися на перший погляд. Від нього залежить тривалість зберігання продуктів, і як наслідок здоров’я вашого шлунково-кишкового тракту. Більш того, температура в холодильнику впливає на витрату електроенергії й експлуатаційний ресурс самої техніки. Але складність в тому, що кожен продукт має свою ідеальну температуру зберігання. Як виставити температуру в холодильнику ідеально і зробити так, щоб всі продукти залишалися свіжим максимально довго? Про це – далі в статті.

Оптимальна температура в холодильнику

Оптимальною можна вважати температуру, при якій в холодильнику створюється правильний мікроклімат, а їжа довго не псується, зберігаючи в своєму складі корисні речовини. Отже, яка температура повинна бути в холодильнику? Середнім показником прийнятної температури є діапазон від +2 до +4 градусів Цельсія. Але не поспішайте закривати браузер і бігти до панелі управління холодильника. Дочитайте статтю до кінця, щоб дізнатися про всі нюанси зберігання їжі та необхідних температурних умовах.

Таблиця зберігання продуктів

Розглянемо найпоширеніші продукти, температуру, необхідну для їх якісного зберігання, а також середній термін придатності.

ПродуктТемператураТермін зберігання
Сире м'ясо+1…+3Максимум 36 годин
Свіжа риба і морепродукти0…+2Максимум 2 доби
Яйця+2…+5До 1 місяця
Приготована їжа+2…+5До 120 годин
Овочі+4…+7Від 5 діб до 1 місяця
Молочні продукти4Залежно від виду продукту
Фрукти+5…+8Різноманітний
Хліб572 години
Кондитерські вироби+1…+3Максимум 3 дні
Кетчуп, майонез+3…+7До 4 місяців

Майте на увазі, що кожен продукт індивідуальний. Наприклад, деякі екзотичні фрукти (банани, манго) взагалі не варто зберігати в холодильнику, оскільки від низької температури ці плоди чорніють. Завжди звертайте увагу на термін придатності, зазначений на упаковці. Часто виробники вказують необхідний температурний режим, при якому продукт буде зберігатися довше.

Температура в різних частинах холодильника

Завантажуючи продукти в холодильник, бажано не тільки правильно виставити загальну температуру, а й подбати про вибір відповідного місця всередині пристрою. Сучасні холодильники розділені на різні секції, в кожній з яких температура буде відрізнятися. Припустимо, ви вибрали температуру +3 градуси. Розглянемо, скільки градусів в холодильнику буде саме в цьому випадку, і як будуть відрізнятися умови зберігання.

Без урахування морозилки, найхолоднішою буде верхня полиця, а саме місце біля задньої стінки техніки. Тут рівень температури складає +1 …+ 2 ℃, що ідеально підходить для зберігання м’яса, риби і різних напівфабрикатів.

На середніх полицях холодильника температура варіюється від +2 до +4 ℃. Тут можна і потрібно зберігати молочні продукти, а також ковбаси, хліб і деякі фрукти.

Яка температура в холодильнику, а саме на його навісних полицях (балконах)? З температурними показниками від +4 до +9 градусів Цельсія, це місце завойовує статус найтеплішого в будь-якому холодильнику. На дверних полицях можна зберігати різні соуси і напої.

Якщо у вашому холодильнику є «зона свіжості», сміливо завантажуйте туди зелень, овочі і неекзотичні фрукти. Температура в цій зоні досягає + 4…+ 7 градусів.

Температура в морозильній камері

Яка температура в морозильній камері вважається оптимальною? Відповідь на це питання залежить від ступеня завантаженості морозилки і того, наскільки часто ви її використовуєте. Якщо вільного місця всередині камери практично немає, і заглядаєте ви туди нечасто, температура не повинна перевищувати 14 градусів. Часто використовуєте морозильну камеру і поповнюєте запаси? Встановіть температуру всередині на рівні 20-25 градусів морозу.

Середньою оптимальною температурою для морозильної камери вважається показник -18 градусів. Найнижчої позначки температура в морозилці досягає, коли користувач активує режим швидкої або супер-заморозки. В такому випадку рівень температури може становити 30 градусів нижче нуля.

Як дізнатися температуру в холодильнику?

Щоб переконатися в злагодженій роботі холодильника і зрозуміти, чи достатньо всередині холоду для якісного зберігання продуктів, необхідно виміряти температуру всередині техніки. Сучасні моделі з електронною моделлю управління значно полегшують процес вимірювання температури: температурний режим таких холодильників відображається на дисплеї, а вибрати потрібну температуру з точністю до градуса можна одним дотиком пальця.

Але що робити, якщо ваш пристрій не оснащений електронікою? Допоможе звичайний термометр для вимірювання температури повітря. Прилад потрібно покласти на суху тарілочку і залишити на середній полиці холодильнику на кілька годин. Щоб виміряти температуру на першій полиці або в морозилці, просто наведіть термометр в потрібну зону холодильника.

Якщо ви використовуєте спеціальний термометр, призначений для холодильників і морозильних камер, дотримуйтесь інструкцій виробника. Зазвичай такі градусники поміщають в стакан з водою і на час ставлять на середню полицю холодильника або ж просто кріплять термометр до бічної поверхні пристрою.

Як виставити температуру в холодильнику?

Управління температурним режимом залежить від моделі холодильника. В електромеханічних приладах для досягнення потрібного результату необхідно повернути спеціальний регулятор, а в холодильниках з електронною панеллю керування досить торкнутися сенсора або натиснути кілька кнопок.

Щоб виставити температуру правильно, ознайомтеся з інструкцією до вашої техніки. Зазвичай виробники радять виставляти середні значення температури, щоб і продукти всередині не псувалися, і навантаження на компресор не було занадто великим. Розглянемо кілька моделей холодильників і способи регулювання температури на їх прикладі.

LG з сенсорним управлінням

Йтиметься про моделі, оснащені сенсорною панеллю керування. Щоб побачити актуальні значення температури, досить відкрити і закрити дверцята холодильника. Стандартною температурою на полицях холодильника вважається відмітка +3 градуси, а всередині морозильної камери виробник пропонує встановлювати середню температуру -20 градусів. Змінити температуру можна легким натисканням однієї кнопки у верхній частині панелі управління.

ATLANT з ручною автоматикою

Температуру в морозильній і холодильній камері в моделях з ручною автоматикою регулюють за допомогою спеціальних роликів. На регуляторах є цифри від 1 до 7, де 1 означає найбільшу температуру, а 7 – найменшу. Виставити потрібний температурний режим можна, просто повертаючи регулятори. По центру, між роликами, зазвичай розташовується кнопка включення швидкої заморозки, а на передній панелі є індикатор підвищеної температури в морозилці. Якщо температура в морозильній камері підвищиться, і індикатор буде довгий час горіти червоним кольором, це привід перевірити холодильник на наявність несправності.

Корисні рекомендації

Оптимальна температура в холодильнику – це добре, але для того щоб техніка служила вам якомога довше, а продукти залишалися свіжими, потрібно слідувати наступним простим правилам.

 • Не завантажуйте готові страви в холодильник, якщо вони ще гарячі.
 • Намагайтеся швидко діставати потрібну їжу і відразу ж закривати дверцята.
 • Врахуйте, що «зона свіжості» забруднюється швидше за все, тому, потребує більш ретельного догляду.
 • Максимально низькі температури в морозилці і холодильній камері створюють дуже велике навантаження на компресор, що може послужити причиною поломки холодильника. Набагато краще виставляти середній температурний режим і при необхідності користуватися режимами швидкої і супер-заморозки.
 • Якщо у вашому холодильнику передбачено ручне управління, не варто повертати регулятор занадто різко. Виконуйте невеликі, поступові коригування рівня температури.
 • Не забувайте розморожувати холодильник вручну, якщо техніка не оснащена режимом самоочищення і автоматичного видалення інею.

Оптимальна температура в холодильнику і бережна експлуатація техніки продовжать термін служби пристрою і допоможуть зберегти їжу ідеально свіжою.

Вам сподобалася стаття?

Залиште коментар
абоКоментарі
Залишити відгук
Поки що немає коментарів