Який обігрівач краще і економічніше: корисні поради щодо вибору техніки

Показати зміст статті

 1. Типи обігрівачів
 2. Масляні радіатори
 3. Тепловентилятори
 4. Конвектори
 5. Інфрачервоні обігрівачі
 6. Кварцові обігрівачі
 7. Теплові завіси
 8. Комбіновані обігрівачі
 9. ККД і потужність
 10. Споживання електроенергії
 11. Керування
 12. Додаткові функції
 13. Гучність
 14. Системи захисту
 15. Тип установки
 16. Підсумуємо

Що робити, якщо потужності центрального опалення вам недостатньо в холодну пору року, та й зовсім не хочеться залежати від початку опалювального сезону? Порятунком від дискомфорту або навіть застуди може стати якісний обігрівач. Але який обігрівач краще і як його вибрати? Про всі нюанси – далі в статті.

Типи обігрівачів

Перший етап покупки обігрівача – вибір типу приладу. Від принципу роботи техніки залежить, те наскільки ефективний пристрій і чи підходить він для певного приміщення. Отже, до основних типів обігрівачів відносяться:

 • масляні радіатори;
 • тепловентилятори;
 • конвекторні обігрівачі;
 • інфрачервоні моделі;
 • теплові завіси;
 • кварцові обігрівачі;
 • комбіновані пристрої.

Поговоримо про кожен тип обігрівача докладніше.

Масляні радіатори

Ці обігрівачі зовні схожі на звичайні батареї. Усередині прилад заповнений маслом, температура якого підвищується завдяки нагрівального елементу. Далі тепло поширюється на корпус обігрівача і, нарешті, – потрапляє в повітря. Масляні радіатори повільно опалюють приміщення, але ефект їх роботи тримається довго. Такі обігрівачі не спалюють кисень і не виділяють неприємних запахів. Ще одна перевага масляного радіатора – коліщатка, завдяки яким обігрівач легко переміщати з кімнати в кімнату.

Однак корпус масляних обігрівачів дуже сильно розігрівається. Тому до експлуатації варто поставитися з обережністю, особливо якщо в будинку є тварини або маленькі діти. Який масляний обігрівач краще? Безсумнівно, той, який має більш повну комплектацію. Наприклад, вентилятор дозволить швидше нагрівати повітря в приміщенні, а термостат – регулювати і підтримувати комфортну температуру. Такі обігрівачі підходять для додаткового обігріву досить просторих кімнат в будинку або квартирі.

Тепловентилятори

Моделі, які користуються найбільшим попитом завдяки доступній ціні, компактним розмірам і достатній ефективності. Як працює цей обігрівач? Нагрівання здійснюється за допомогою розпеченої електричної спіралі і вентилятора, який проганяє через неї повітря. Врахуйте, що процес обігріву тепловентилятором досить галасливий. Вночі з таким обігрівачем не вдасться виспатися. Вже через кілька хвилин роботи тепловентилятора в приміщенні стає тепліше, однак варто відключити пристрій – і повітря так само швидко остигає.

Через те, що спіраль всередині техніки сильно нагрівається, тепловентилятор може сушити кисень, а також нагрівати пил. Це може спричинити появу специфічного запаху. Який тепловентилятор краще купувати, щоб уникнути неприємних побічних ефектів? Вибирайте моделі з нагрівальним елементом з кераміки. Цей матеріал нагрівається рівномірно, тому у вашій кімнаті не буде неприємних запахів. Тепловентилятори підійдуть для швидкого обігріву невеликих приміщень, наприклад, кабінету або гаражу.

Конвектори

Принцип роботи конвекторних обігрівачів досить простий. Холодне повітря природним чином потрапляє в прилад знизу, нагрівається всередині корпусу, і піднімається до стелі. Цей тип обігрівача найкраще підходить для рівномірного нагрівання повітря в приміщенні. Єдиний недолік – тепло стане відчутним через деякий час, а не відразу ж після включення приладу.

Добре, якщо конвекторний обігрівач буде оснащений трубкою і великою кількістю ребер. Така конструкція – гарантія прийнятної температури корпусу (55-90 градусів) і відсутності ефекту спалювання кисню. Конвектори – кращий вибір для тих, хто бажає організувати опалення дачі, оскільки ці прилади легко об’єднуються в одну опалювальну мережу.

Інфрачервоні обігрівачі

Порівняно нова модель обігрівачів, не так давно з’явилася на ринку. Інфрачервоне випромінювання ламп, вмонтованих в техніку, нагріває не повітря, а предмети в приміщенні. Останні ж віддають тепло в навколишній простір. Головна перевага інфрачервоного обігрівача – миттєвий ефект. Крім того, пристрій працює без шуму і втрат кисню. Однак у приладу є і кілька недоліків: зона дії обмежена кутом розсіювання. Так що ці прилади добре підходять для обігріву невеликої робочої зони у вітальні або маленької вбиральні.

Інфрачервоні обігрівачі часто стають відповіддю на питання про те, який обігрівач краще для ванної. Але мова не про звичайні прилади з лампами, а про керамічні панелі з інфрачервоним випромінюванням. Такі обігрівачі-пластини дуже стильно виглядають і стійкі до впливу вологи.

Кварцові обігрівачі

Під цим типом обігрівачів розуміють особливу монолітну конструкцію, що складається з нагрівальної спіралі і кварцового піску. Обігрівач працює від мережі, може досягати температури 90 градусів Цельсія, після чого довго остигає.

Який обігрівач краще – кварцовий або інфрачервоний? У кварцових приладів більш висока продуктивність, вони довше остигають і їх складніше пошкодити. До того ж, такі обігрівачі екологічні і пожежобезпечні: Навіть при прямому контакті монолітний кварцовий обігрівач не запалить поверхню.

Варто відзначити, що іноді до кварцових обігрівачів відносять інфрачервоні моделі просто тому, що останні оснащені трубкою з кварцу. Така класифікація в корені не вірна, тому що всі теплові нагрівачі, що використовують в своєму принципі перенесення теплової енергії, є інфрачервоними.

Теплові завіси

Окрема категорія обігрівальних приладів, призначених для блокування протягів. Теплові завіси найчастіше встановлюють в дверних або віконних отворах, щоб зберегти тепло в приміщенні. У більшості випадків такі обігрівачі актуальні для офісів або прохідних кімнат, двері в яких часто відкриваються. Також теплова завіса актуальна для запиту «який обігрівач краще для гаража», якщо власник бажає підтримувати ефект вже наявного всередині опалення. Головне завдання такого обігрівача – перешкоджати теплообміну між вулицею і приміщенням і зберігати тепло.

При виборі даного типу обігрівача особливо важливо враховувати габарити. Ширина прорізу повинна відповідати ширині приладу. В іншому випадку буде складно досягти бажаного ефекту.

Комбіновані обігрівачі

Крім описаних вище типів техніки існують обігрівачі, які можуть поєднувати два типи нагріву. Наприклад, деякі моделі можуть вдало працювати як в інфрачервоному, так і в конвекторних режимах. Якщо ви ніяк не можете визначитися, який обігрівач краще вибрати, зверніть увагу на комбіновані моделі.

ККД і потужність

Продуктивність обігрівача визначає, наскільки велику площу може обігріти конкретний прилад. Чим більше значення ККД в описі товару – тим потужніша перед вами техніка. До речі, потужність не завжди залежить від типу обігрівача. Тому розраховувати на те, що кожен масляний радіатор підійде для вашої вітальні не варто. Краще перевірити параметри приладу перед покупкою і переконатися, що на кожен квадратний метр приміщення доводиться 100 Вт потужності обраного обігрівача. Наприклад, для кімнати в 20 квадратів потрібен пристрій потужністю 2 кВт.

Споживання електроенергії

Для багатьох покупців питання економічності приладу – одне з ключових. Який обігрівач краще і економніше? Щоб не замерзнути і обігріти конкретне приміщення, потрібно правильно вибрати тип і потужність приладу. Ви ж не хочете придбати економічний, але безглуздий прилад, вірно? А ось щоб обрана модель була економічною, переконайтеся в наявності таких опцій.

 • Термостат – автоматичне зниження потужності (і споживання електроенергії) в режимі очікування, коли кімната вже прогрілася до потрібної температури.
 • Терморегулятор – можливість самостійно регулювати температуру обігріву (і енерговитрати).
 • Керамічний або кварцовий нагрівальний елемент – дані матеріали мають високу продуктивність і довго віддають тепло, тому економічність таких приладів на висоті.

Найекономічніші обігрівачі – ті, які правильно підібрані для конкретного приміщення. Наприклад, нераціонально купувати для обігріву маленького кабінету масляний радіатор, набагато краще вибрати інфрачервону модель. А для опалення просторої вітальні, навпаки, інфрачервоний обігрівач буде марнотратством, тому що має занадто малий радіус дії.

Керування

Сучасні моделі обігрівачів можуть мати механічне або електронне керування. Механіка – більш консервативний і надійний варіант з обмеженою функціональністю. Максимум можливостей такої техніки зазвичай зводиться до самостійного відключення при досягненні певної температури і роботі в режимі часткової або повної завантаження.

Який обігрівач вибрати? Якщо ви любите зручність, краще зупиняти свій вибір на більш сучасному, електронному обладнанні. Електронний тип керування відкриває користувачу нові можливості. Наприклад, можна встановлювати бажану температуру з точністю до градуса, спостерігати за температурою повітря на дисплеї і програмувати режими обігріву. Поговоримо про можливості і додаткові функції обігрівачів докладніше.

Додаткові функції

Функціонал обігрівача залежить від конкретної моделі і вартості приладу. Прості бюджетні пристрої найчастіше мають обмежений набір опцій. Нагрівання повітря до певної температури, така техніка просто вимикається. Обігрівачі з електронним управлінням вміють трохи більше. Серед корисних можливостей сучасних моделей обігрівачів:

 • таймер і відкладений старт – зручна функція для запуску або відключення техніки в заданий час;
 • пульт дистанційного керування – полегшує експлуатацію обігрівача, дозволяє управляти приладом на відстані;
 • управління через Wi-Fi і Bluetooth – смарт-опція для включення і налаштування обігрівача з будь-якої локації, наприклад, з роботи перед приходом додому.

Додатково обігрівачі можуть оснащуватися спеціальними ємностями для зволоження повітря в процесі роботи пристрою. Важлива деталь для тих, хто стежить за здоров’ям шкіри і дихальної системи.

Гучність

Рівень шуму – особливо важливий критерій для тих, хто планує встановлювати обігрівач в спальні або дитячій кімнаті. Рекордсмени з безшумної роботи – інфрачервоні обігрівачі, а ось тепловентилятори – найгаласливіші. Для конвекторів характерний середній рівень гучності під час роботи.

Якщо ви чутливі до шуму, при виборі приладу також рекомендується звертати увагу на систему оповіщення про зміну режимів. Іноді динаміки настільки гучні, що можуть розбудити посеред ночі або просто викликати роздратування.

Системи захисту

Як і будь-яка інша техніка, обігрівачі потребують дбайливого ставлення та уваги до безпеки. Перед покупкою обраного приладу переконайтеся, що він оснащений системою захисту від перегріву і випадкового перекидання. Вбудований датчик миттєво відключить пристрій, якщо буде зафіксована критична температура або неправильне положення обігрівача.

Підбираєте пристрій для установки у ванній кімнаті або на кухні? В такому випадку обігрівач повинен бути обладнаний захистом від вологи. Який обігрівач краще для дітей? Батькам маленьких дітей рекомендується звертати увагу на моделі з функцією блокування кнопок, щоб цікавість дитини не обернулася поломкою техніки. Пам’ятайте, що безпека досягається не тільки завдяки системам захисту, але і за рахунок правильного монтажу обігрівача.

Тип установки

Залежно від виду обігрівача, техніку можуть встановлювати:

 • на підлогу (масляні радіатори, конвектори, тепловентилятори);
 • на стіну (інфрачервоні і конвекторні обігрівачі);
 • в дверний або віконний проріз (теплові завіси).

Зустрічаються і моделі, які монтують на стелі або вбудовують за навісними стелями. Можливий практично будь-який тип установки – все залежить від конкретного обігрівача і переваг покупця.

Підсумуємо

Який обігрівач найефективніший? Все залежить від мети, з якою купується прилад. Вибрати обігрівач легко, якщо покупець впевнений у своїх пріоритетах. Наприклад, якщо техніка потрібна для постійного, але повільного обігріву кількох кімнат, ідеально підійдуть масляні радіатори на коліщатках або конвектори, які можна об’єднати в цілу опалювальну систему. Хочете купити бюджетний прилад, який швидко нагріє повітря в невеликому приміщенні і не займе багато місця? Придивіться до тепловентиляторів.

Для тих, хто боїться опіків і хоче придбати безшумний обігрівач, підходить техніка конвекторного типу. А інфрачервоні моделі ідеальні для локального обігріву робочого місця, альтанки, гаража або невеликого сараю з тваринами.

Після того як тип приладу обраний, не забудьте переконатися в тому, що площа приміщення, для якого купується обігрівач, відповідає потужності техніки. Зверніть увагу на доступні способи монтажу конкретної моделі і заздалегідь продумайте місце розташування техніки в будинку.

Вам сподобалася стаття?

Залиште коментар
абоКоментарі
Залишити відгук
Поки що немає коментарів
Вам може бути цікаво