5 правил експлуатації ноутбука

Час тривалих пошуків ноутбука закінчено і ось надійний електронний помічник перед вами. Ноутбук – пристрій, який використовується регулярно і, як і вся електроніка, піддається зносу. Пропонуємо детально розглянути 5 основних правил грамотної експлуатації девайса.

1. Правильне зберігання та транспортування ноутбука.

Якщо ви берете ноутбук з собою в поїздку – обов’язково використовуйте для його переносу спеціальну сумку або чохол. Цей аксесуар захистить гаджет від різних пошкоджень (незначних ударів, подряпин, відколів).

Якщо перебуваючи вдома, ви тривалий час не користуєтеся ноутбуком, його також рекомендується заховати в сумку (чохол). Таким чином, ви зможете уникнути потрапляння пилу в пристрій.

Ноутбук в сумці-чохлі

2. Акуратна експлуатація – запорука надійної та тривалої роботи.

Якщо ви хочете, щоб ваш ноутбук прослужив вам багато років, користуйтеся ним акуратно та дбайливо. Це означає, що не можна плескати «кришкою» пристрою – це може пошкодити екран й інші деталі.

Бережіть девайс від вологи та рідини – від них може постраждати клавіатура, динаміки та інші компоненти пристрою.

Не допускайте потрапляння прямих сонячних променів на екран ноутбука.

Якщо у вашому ноутбуці передбачений оптичний привід – ніколи не залишайте його відкритим, дбайливо відкривайте та закривайте його.

Обережно поводьтеся з підключеними до ноутбука кабелями та проводами – не вимикайте їх різким рухом. Це може пошкодити роз’єм у ноутбуці.

Пролита чашка кави на ноутбук

3. Уникайте перегріву пристрою.

При тривалій роботі ноутбук має властивість сильно нагріватися, що негативно позначається на ньому. Цей момент особливо стосується ігрових моделей. Для того, щоб уникнути поломки пристрою в разі перегріву, необхідно час від часу вимикати його – давати «відпочинок».

Вентиляційні отвори, які розташовані знизу ноутбука, слід тримати відкритими – не ставте гаджет на тканинні поверхні.

Для ефективної роботи ноутбука рекомендується використовувати спеціальну підставку-кулер, яка створює додаткове охолодження пристрою.

Робота за ноутбуком з підставкою-кулером

4. Чистота.

Це – дуже важливий момент в експлуатації ноутбука. Найчастіше компоненти пристрою страждають від потрапляння пилу, внаслідок чого – швидко виходять з ладу. Для попередження такої ситуації регулярно очищайте ноутбук: екран і клавіатуру слід протирати спеціальними вологими серветками, видаляючи пил, сліди від пальців та інші забруднення. Щоб ефективно очистити клавіатуру від пилу, використовуйте спеціальний невеликий (або звичайний) пилосос.

Таким же чином слід очищати й внутрішні компоненти ноутбука. Якщо ви не впевнені в своїх силах, то краще віддати гаджет в сервісний центр, де його зможуть почистити професійно.

Протираємо екран ноутбука спеціальною вологою серветкою5. Експлуатація акумулятора.

З часом акумулятор ноутбука може вийти з ладу та перестати тримати заряд.
Для попередження такої ситуації дотримуйтесь певних правил:

  • не варто експлуатувати ноутбук при температурі вище 35 градусів за Цельсієм;
  • намагайтеся максимально розрядити акумулятор, після чого – повністю заряджайте його;
  • якщо ви тривалий час не використовуєте ноутбук – акумулятор краще від’єднати.

Виконання цих правил подовжить термін служби акумулятора вашого ноутбука.

Процедура відключення акумулятора від ноутбука

Лайфхак для ноутбука №1

Якщо акумулятор вийшов з ладу та зовсім не тримає заряд – не поспішайте викидати його. Контролер батареї запрограмований на конкретну кількість циклів зарядки. Ви можете зробити калібрування контролера і, таким чином, збільшити резерв акумулятора.

Процес калібрування можна виконати кількома способами:

  • за допомогою спеціальних програм (їх можна знайти на офіційних сайтах виробника ноутбука);
  • у деяких моделях ноутбуків передбачена утиліта для калібрування батареї. Цю інформацію можна знайти в інструкції до пристрою;
  • варіант калібрування вручну. Це можна зробити дуже просто за допомогою трьох етапів:
  • на початку, зарядити акумулятор ноутбука до максимуму;
  • розрядити до 0;
  • знову зарядити акумулятор до максимуму.

Після цього ваш ноутбук буде працювати набагато ефективніше.

Лайфхак для ноутбука №2

Якщо ви випадково пролили рідину на клавіатуру вашого ноутбука – солодкий чай або каву, необхідно відразу й швидко відключити акумулятор від ноутбука та блоку живлення. Після – переверніть ноутбук і очистіть клавіатуру чистим спиртом. Зробити це потрібно таким чином: на невеликий шматочок вати нанесіть спирт і протріть всі клавіші так, щоб спирт потрапив під них. Спирт промиє пошкоджену частину від чаю (кави) та не завдасть шкоди пристрою.

Ознайомитися з асортиментом:

Сумки та чохли

Аксесуари для ноутбуків

Вам сподобалася стаття?

Залиште коментар
абоКоментарі
Залишити відгук
Поки що немає коментарів