Безпека понад усе: керівництво по використанню обігрівача

Показати зміст статті

 1. Типи обігрівачів
 2. Автоматичне відключення
 3. Розміщуйте обігрівачі подалі від меблів і стін
 4. Тримайте обігрівачі подалі від води та вологих предметів
 5. Не залишайте обігрівач включеним на ніч
 6. Запобігання загоряння обігрівача
 7. Перевірте усі функції безпеки та сертифікацію

Електричні обігрівачі навряд чи перевершать вашу систему центрального опалення по загальній ефективності, але вони можуть бути дуже корисні для локального обігріву. Обігрівачі також можуть бути небезпечними, якщо не дотримуватися базових правил. Якщо ви плануєте використовувати прилад, щоб опалити вашу спальню або вітальню, пам’ятайте про наступні поради щодо безпечного використання обігрівача.

Типи обігрівачів

При думці про обігрівачі, насамперед на думку спадають електричні або масляні обігрівачі для приміщень. Є моделі невеликого розміру, які зможуть відмінно обігрівати невеликі кімнати, а є моделі з достатньою потужністю, щоб зігріти простору вітальню.

Електричні і масляні обігрівачі можуть використовуватися вдома або в офісі, а деякі моделі інфрачервоних обігрівачів підійдуть для використання на відкритому повітрі або просторі, наприклад, на балконі або в гаражі.

Функції безпеки, які є у обігрівача, мають набагато більше значення, ніж те, з чого він зроблений. Варто звернути увагу на сертифікацію приладу, захист від перегріву, таймери, довгі шнури і відключення при перекиданні. Далі ми докладно розповімо про базові правила безпеки.

Автоматичне відключення

Якщо обігрівач впаде, ця функція автоматично відключить його. Це вбереже вас від пропалювання килима або всього, що знаходиться під ним. Якщо у вас в будинку є діти або домашні тварини, це теж корисна функція. Просто тримайте їх подалі від обігрівача для додаткової безпеки.

Розміщуйте обігрівачі подалі від меблів і стін

Встановлювати обігрівач потрібно тільки на рівну і тверду поверхню, наприклад, на бетон, керамічну підлогу або ламінат. Постарайтеся створити відповідний до інструкції простір навколо приладу, оскільки обігрівач може бути досить потужним, щоб швидко підпалити предмети, якщо вони розташовані дуже близько. Будьте особливо обережні з легкозаймистими предметами, такими як штори, меблі та одяг, які можуть легко спалахнути. Також не встановлюйте обігрівачі в дверних отворах або в середині кімнати, щоб не спіткнутися.

Тримайте обігрівачі подалі від води та вологих предметів

Обігрівачі погано взаємодіють з водою, тому завжди слід розміщувати їх якнайдалі від джерел вологи (наприклад, від зволожувачів повітря). У ванних кімнатах слід використовувати обігрівачі тільки в тому випадку, якщо вони створені спеціально для приміщень з високою вологістю. Ніколи не використовуйте обігрівач для сушіння одягу або простирадла, оскільки якщо тканина загориться це може стати серйозною проблемою.

Не залишайте обігрівач включеним на ніч

Обігрівач слід використовувати тільки протягом обмеженого часу і ніколи не залишати без нагляду. Обігрівачі не можуть добре регулювати температуру протягом тривалого часу, що може бути небезпечно при відсутності активного контролю. Також постійно включений прилад стане причиною великого рахунку за електрику. Тому ніколи не залишайте обігрівач включеним на ніч або весь день. Всякий раз, коли ви використовуєте обігрівач для швидкого обігріву будинку, обов’язково вимикайте його перед виходом з кімнати, особливо якщо у вас є діти або домашні тварини, які можуть торкнутися гарячої поверхні або спіткнутися об шнур.

Запобігання загоряння обігрівача

Безпечне розміщення обігрівачів і підтримання їх в робочому стані необхідно для запобігання загоряння приладу. Щоб забезпечити максимальну безпеку, ви можете зробити ще кілька кроків:

 • Переконайтеся, що ваш обігрівач підключений безпосередньо до розетки, а не за допомогою подовжувача. Додавання шнурів збільшує ймовірність загоряння.
 • Встановіть і обслуговуйте детектори диму в будинку, щоб забезпечити додатковий рівень захисту.

Перевірте усі функції безпеки та сертифікацію

Коли ви купуєте обігрівач, виберіть модель, яка має наступні функції безпеки і сертифікації:

 • автоматичне відключення при перекиданні обігрівача;
 • датчики перегріву, які відключають нагрівач, якщо температура стає занадто високою;
 • решітка, щоб пальці не потрапляли занадто близько до нагрівального елементу;
 • сертифікат безпеки, схвалений МОЗ України.

Електричні обігрівачі – це простий і недорогий спосіб обігріти ваш будинок, дотримуючись основних правил ви зможете довго використовувати прилад безпечно для своєї сім’ї.

Вам сподобалася стаття?

Залиште коментар
абоКоментарі
Залишити відгук
Поки що немає коментарів