Догляд за кондиціонером: правила і рекомендації

Сучасні кондиціонери призначені для створення найбільш сприятливих для здоров’я людей кліматичних умов у квартирах, будинках і офісах. Надійна та тривала робота такого приладу залежить від якісного та регулярного догляду. Розглянемо, що ж призводить до виходу з ладу кондиціонера?

Пил і бруд на фільтрах внутрішнього блоку

У внутрішньому блоці будь-якого кондиціонера присутні пластикові фільтри у вигляді багатошарової комірчастої сітки. Вони захищають випарник від потрапляння в нього пилу, пуху та шерсті тварин. Для очищення достатньо їх зняти, промити в теплій воді та посушити кілька хвилин. Зняти та встановити фільтри назад нескладно, в інструкції для приладу ця процедура описана. Якщо не чистити фільтри, потік повітря зменшиться, а значить і порушиться робота холодильної системи, що може призвести до обмерзання мідних труб. Почне утворюватися лід, який буде танути при включенні системи та перетворюватися у воду, яка капає з кондиціонера.

Заміна пластикового фільтра в кондиціонері

Витік фреону

Друга причина виходу системи кондиціонування з ладу – витік фреону. Норма витоку фреону на рік становить – 6-8%, навіть при ідеальному монтажі. Для компенсації втрат систему потрібно заправляти фреоном кожні 1,5-2 роки. Якщо більше двох років не проводити дану процедуру – це може призвести до поганих наслідків. Оскільки при роботі приладу його компресор охолоджується фреоном, то за його нестачі можливе перегрівання та заклинювання компресора.

Головною ознакою витоку фреону служить поява інею або льоду на з’єднаннях зовнішнього блоку (мідних труб). Якщо ви помітили подібне, рекомендуємо відключити кондиціонер від мережі та звернутися в сервісну службу.

Експлуатація кондиціонера в зимову пору

При використанні приладу в умовах мінусової температури та підвищеної вологості зовнішній блок може вкритися льодом. У такому випадку, якщо кондиціонер не обладнаний технологією авто-розморожування, необхідно переключити його в режим охолодження для нагріву зовнішнього блоку та поступового відігрівання.

Зволожувачі повітря

Очищувачі повітря

Аксесуари для кліматичної техніки

Вам сподобалася стаття?

Залиште коментар
абоКоментарі
Залишити відгук
Поки що немає коментарів