Як знизити пінг в іграх: програми та утиліти для самостійного вирішення проблеми

Показати зміст статті

 1. Що таке ping
 2. Як пов’язаний ping c FPS
 3. Що впливає на високий пінг в онлайн іграх
 4. Налаштування в файлі регістра
 5. Wi-Fi – налаштування та переваги кабелю
 6. Фонові програми
 7. Антивірус і віруси на ПК
 8. Розширення мережевого каналу
 9. Програми для моніторингу Ping і FPS

Полюбляєте онлайн-ігри? Отже, вам знайоме поняття «пінг». Будь-який геймер знає, якщо він високий, ігри починають гальмувати, погано реагувати на команди і навіть можуть «вилетіти». Як знизити пінг? Пропонуємо розібратися в питанні.

Що таке ping

Джерела дають різне трактування поняття. Але, по суті, це швидкість, з якою з ПК користувача відправляються команди на сервер, і потім повертаються назад. І чим спритніше ці сигнали завершать свій цикл, тим нижче значення ping. Даний принцип визначає всі дії в грі, наприклад, коли персонаж на екрані робить крок або удар.

Є і інше значення терміна «пінг», що має на увазі спеціальну команду операційної системи, що дозволяє визначити швидкість передачі пакетів даних. Працює це так: в меню «Пуск» вводимо команду cmd, далі – «ping» (без лапок) + IP-адреса сервера гри (або доменне ім’я сайту), і натискаємо Enter. На екран буде виведено поточне значення швидкості інтернету.

З досвіду користувачів, оптимальний для гри пінг знаходиться в межах 10-30 мс. При 45 мс вже добре помітні «глюки», але грати все ще можна. Якщо показник вище – від 50 мс – оперативність дій помітно знижується.

Як пов’язаний ping c FPS

Багато геймерів помічають, що при високому FPS одночасно «зашкалює» пінг. Як наслідок, комфортний ігровий процес практично неможливий, навіть на найнижчих налаштуваннях.

Насправді, FPS і Ping ніяк не пов’язані між собою. Перший залежить від системних показників машини, другий – від з’єднання між комп’ютером і ігровим сервером.

Довідка! FPS – це значення, яке показує характер зміни кадрів на екрані. Чим він вищий, тим детальніше і легше міняються зображення. Тобто, якщо пінг треба знижувати, то FPS, навпаки, збільшувати.

Що впливає на високий пінг в онлайн іграх

Причини того, що Ping високий, різні.

 • Швидкість інтернет-мережі. Це перше, що повинен перевірити користувач, якщо високий пінг не дає нормально грати в ігри.
 • Якість і ширина каналу. Дуже поширені випадки, коли сам інтернет швидкий, але якість каналу передачі недостатня. Або, навпаки, з каналом все нормально, але йому не вистачає ширини, що ускладнює трансляцію пакетів даних.
 • Нюанси функціонування ігрового сервера. Проблеми можуть виникнути через погану якість каналу виходу сервера в мережу, або ж виділений комп’ютер знаходиться далеко від вас, що також позначається на швидкості передачі даних.
 • Проблеми комп’ютера. Великий пінг може бути наслідком слабкого проходження сигналу від мережевої карти до файлу з грою.

Що впливає на високий пінг в онлайн іграх ми розібралися. А тепер подивимося, як вирішити ці проблеми.

Налаштування в файлі регістра

Щоб відкоригувати великий пінг, виконайте наступне.

 • Запустіть командний рядок (комбінацією клавіш Windows + R) і в ньому введіть regedit.
 • Відкрийте дерево каталогів HKEY_LOCAL_MACHINE -> SECURITY -> CurrentControlSet -> Services.
 • У папці «Сервіси» шукайте розділ Interfaces, а в ньому – локацію з більшістю файлів.
 • Правою кнопкою миші викличте контекстне меню і виберіть «Створити». Задайте значення DWORD (для 32-розрядної системи) або QWORD (для 64-розрядної). Новий файл назвіть TcpAckFrequency.
 • За допомогою правої кнопки мишки змініть значення з нуля на одиницю.

Wi-Fi – налаштування та переваги кабелю

Замість бездротового підключення використовуйте мережевий кабель. Незалежно від того, граєте ви на персональному комп’ютері або ноутбуці, дротове з’єднання завжди швидше і стабільніше, ніж Wi-Fi. Виняток – це коли роутер і адаптер бездротової мережі гігабітні, а порт – 100 Мб.

До того ж, інші пристрої, що знаходяться в зоні дії Wi-Fi, можуть також заважати вашій бездротовій мережі. Щоб виключити подібні фактори, використовуйте кабель локальної мережі.

Фонові програми

На час гри намагайтеся відключити всі програми, які збільшують затримку при передачі даних: онлайн відео, скайп, а також перевірте, щоб не йшла торрент-роздача, і не компілювався код.

Зайдіть в «Диспетчер завдань» Windows і подивіться, які програми використовують значну частину пропускної здатності вашого каналу. Зробіть їх неактивними, тим самим, зменшіть латентність передачі пакетів файлів.

Зверніть увагу! Ігрові платформи типу Origin або Steam значно підвищують пінг за допомогою частого автооновления ігрових додатків.

Антивірус і віруси на ПК

Антивіруси і вірус – нетипові, але все ж ймовірні причини підвищення пінгу. Якщо на ПК встановлено шкідливі програми, вони використовують частину призначеного для користувача трафіку для відправки своїх даних. Що стосується систем безпеки і захисту, вони також бувають «ненажерливими». Щоб знизити пінг, їх можна тимчасово відключити. Тільки перед цим проскануйте систему на наявність вірусів. Після того, як антивірус відключений, ви помітите результат. І навіть, якщо не помітите, ви все одно зробили корисну справу – почистили комп’ютер від небезпечних файлів.

Розширення мережевого каналу

Ще одна корисна манипуляція, що дозволяє знизити пінг для комфортного мережевого геймплея. Робимо наступне.

Натискаємо «Пуск» – «Виконати» і в командному рядку прописуємо gpedit.msc.

У меню «Адміністративні шаблони» йдемо по шляху: «Мережа» – планувальник пакетів QoS. Кількома на ньому, після чого з’явиться значення 20%. Замінюємо його на 0%.

Нерідко зустрічається таке, що провайдер обмежує пропускну здатність інтернету. Як наслідок, в пікові години пінг може злітати до небес. Вирішити проблему можна, змінивши провайдера або підключившись до мережі по оптоволокну.

Програми для моніторингу Ping і FPS

У разі виникнення проблем з інтернетом під час ігор, для їх аналізу використовуються мережеві утиліти командного рядка. Про PING ми вже розповіли вам на початку статті.

Інший популярний моніторинг-інструмент – утиліта TRACERT, що показує затримки передачі даних на кожному з вузлів. Як її використовувати? Щоб запустити процес трасування, в командному рядку пропишіть tracert + адреса IP (або домен сервера) – на екрані з’являться адреси перехідних роутерів і час їх відгуку. Якщо всі пакети були передані успішно, несправностей програма не виявить. В іншому випадку, TRACERT покаже, на якому проміжку маршруту це має місце.

Але, і це ще не все. Для оптимізації роботи інтернет-з’єднання розроблено десятки програм, що дозволяють зменшити пінг.

 • Скрипт Leatrix Latency Fix. Безкоштовна утиліта, що скорочує час обробки файлових пакетів в процесі обміну між ПК і сервером. Просте меню дозволяє здійснити моніторинг і тонкі настройки в кілька кліків.
 • NetScream. Додаток-модифікатор опцій модему для більш ефективної його роботи.
 • «Прискорювач інтернету». Аналізує призначену для користувача систему і мережу для підбору оптимальних налаштувань підключення.
 • CfosSpeed. Програма для розгону інтернету. Після інсталювання драйвер кілька днів аналізує систему, після чого вносить зміни в налаштування.

Звичайно, вирішити задачу в конкретному випадку здатні не всі моніторинги, але спробувати їх все-таки варто. Без сумнівів, хоча б одна з програм знизить високий пінг до потрібного вам значення.

Вам сподобалася стаття?

Залиште коментар
або


Ваша оцінка


Коментарі
Залишити відгук
Поки що немає коментарів