Що таке гіроскутер, гіроборд, сеґвей, моноколесо, міні-сеґвей?

Показати зміст статті

 1. Конструкторські особливості
 2. Як правильно вибрати гіроскутер
 3. Колеса
 4. Кліренс
 5. Кут підйому
 6. Потужність
 7. Вага
 8. Вантажність
 9. Акумулятор
 10. Запас ходу
 11. Внутрішнє оснащення
 12. Зовнішній вигляд обладнання
 13. Зарядний пристрій
 14. Корисні функції та аксесуари
 15. Висновок
 16. Корисні поради
 17. Правила експлуатації
 18. Серед виробників на слуху залишаються наступні бренди
 19. У чому полягає відмінність гіроборда від гіроскутера
 20. Як управляти гіробордом
 21. Висновки
 22. Як вибрати гіроскутер для дитини 7, 8, 10, 11, 12 років
 23. Діаметр коліс
 24. Максимальне навантаження
 25. Швидкість і потужність
 26. Ємність акумулятора
 27. Вага
 28. Технічна оснащеність гіроскутеров
 29. Переваги і недоліки
 30. Популярні виробники дитячих гіроскутерів
 31. Wmotion
 32. Hoverbot
 33. Smart Balance
 34. Поради як правильно вибрати гіроскутер для дитини
 35. Як правильно вибрати сеґвей і міні-сигвей
 36. Хто буде пересуватися на сеґвеї?
 37. З якої місцевості буде їздити сеґвей?
 38. Швидкість розгону
 39. Як підібрати сеґвей для дитини?
 40. Правила вибору моноколеса
 41. Ємність акумулятора
 42. Типи моноколеса
 43. Діаметр колеса
 44. Потужність моноколеса
 45. Ручка моноколеса
 46. Дизайн, колір і оформлення
 47. Особливості корпусу
 48. Як вибрати моноколесо для дітей

Гіроскутер, сеґвей і моноколесо – новий вид міського транспорту, який активно використовують жителі великих мегаполісів. Гіроскутери являють собою дошку з двома колесами, до яких може додаватися кермо. У рух колеса приводяться внаслідок електродвигуна, що живиться від акумулятора. З огляду на різноманітність моделей, багато хто плутає можливості гіроборда, гіроскутера і сеґвея. Технології мають загальні принципи використання, але відрізняються рядом характеристик і підходять для різних категорій людей. Наприклад, діти будуть відчувати себе комфортно, виключно, на гіроборді, бо він не розвиває великі швидкості.

Вибираючи транспорт для особистого пересування або активного відпочинку дитини, необхідно враховувати ряд характеристик: колеса, вага, вантажність, акумулятор. У статті ми розповімо про відмінності, особливості кожної моделі, а також дамо цінні поради щодо вибору.

Конструкторські особливості

Як вибрати гіроскутер – для початку необхідно розібратися в термінології, так як поява нових моделей викликала плутанину серед звичайних покупців. Гіроскутером називають тип електротранспорту, який нагадує самокат і електроскутер, але в його конструкції не передбачено керма і бензинового мотора. Головна відмінність – це наявність гіроскопічних датчиків.

Гіроскутер з кермом – це вже «сеґвей». Також існують «гіроборди», які заведено вважати дитячим варіантом – це дошка з датчиками на коліщатках. Виділяють міні-сеґвеї, які можуть поставлятися, як зі знімним кермом, так і без нього. Тому щоб не плутатися, простіше запам’ятати, що сеґвей – це гіроскутер з кермом, а все інше відноситься до моделей міні-сеґвеях.

Як правильно вибрати гіроскутер

Екологічний транспорт для пересування по місту прославився завдяки своїм габаритам, широкому асортименту і зручності. Перед тим як купити такий девайс, слід визначитися для яких цілей він необхідний. Умовно, гіроскутери розділені на чотири типи: прогулянкові, екстремальні, професійні та дитячі.

Прогулянкові частіше зустрічаються на вулицях, їх використовують для поїздок в магазин або на роботу. Екстремальні призначені для професіоналів, так як вони розвивають високі швидкості і можуть проїхати не тільки по асфальту, але і по ґрунтовій дорозі. Професійними гіроскутерами користуються кур’єри, працівники парковок і інші фахівці, яким важлива швидкість пересування. У таких моделях більш ємний акумулятор. Дитячі мають невеликі габарити, малу вантажність і не розвивають великі швидкості, що важливо для безпеки малюка. Виробники пропонують і сімейні моделі, вони дозволяють обмежувати швидкість руху, якщо передбачено використання дитиною.

Підбір обладнання починається зі знайомства з технічними характеристиками. Важливо звертати увагу на швидкість, ємність акумулятора, вантажність і інші технічні особливості.

Колеса

Характеристики, що впливають на прохідність електротранспорту:

 • Розмір. Оптимальний діаметр колеса становить 6,5, 8, 10 дюймів. Перші два варіанти поставляються без внутрішньої шини. Вона є тільки у 10 дюймових моделей. Варіанти без внутрішньої шини представлені в бюджетній та середній ціновій категорії. Вони призначені для поїздок на роботу, в офіс, магазин, але тільки по рівному асфальту або плитці. Діаметр коліс може становити від 3 до 20 дюймів. Важливо розуміти, що від розмірів коліс буде залежати швидкість і сталість транспорту. Більший діаметр дозволяє розвивати велику швидкість і підвищує прохідність. Наприклад, колеса 4-6 дюймів підходять для пересування по рівній гладкій поверхні. Моделі з колесами 8-10 дюймів можуть пересуватися по ґрунту, піску і снігу. Ви зможете легко пересуватися по бездоріжжю без вібрації і незручностей, водій не буде відчувати камінчиків і інших нерівностей, як це буде у випадку з більш бюджетними моделями. Діаметр і особливості коліс безпосередньо впливають на вартість електротранспорту.
 • Наявність шин. Моделі без шин складно проколоти. Однак вони не підходять для пересування по бездоріжжю і передають найменші вібрації при наїзді на камінь. Надувні колеса поступаються у своїй міцності, але виграють в амортизації, так як саме їх встановлюють в моделі для пересування по пересіченій місцевості.
 • Кут підйому. Цей показник вказує наскільки пристрій може справлятися з перешкодами. На девайсах зі стандартними колесами, кут підйому становить 15 градусів, в професійних моделях досягає 30 градусів.

Підсумовуючи, можна сказати, що діаметр коліс впливає на швидкість, прохідність і навіть вартість транспорту:

 • 6-8 дюймів зустрічаються на бюджетних моделях і середньої цінової категорії. Вони підходять для катання в приміщенні, по рівному асфальту і найчастіше застосовуються в дитячих моделях.
 • 10 дюймів показують високі технічні характеристики і призначені для їзди в парках. На відміну від першого варіанта, відрізняються підвищеною прохідністю.
 • 15 дюймові колеса використовують на професійних моделях для пересування по бездоріжжю.

Важливо відзначити, що маленькі колеса 6-8 дюймів суцільнолиті, що підвищує стійкість до проколювання, але знижує амортизаційні показники. Великі колеса найчастіше надувні, вони бояться проколів, але можуть вільно пересуватися по нерівних поверхнях.

Кліренс

Кліренсом називають відстань між найнижчою точкою корпусу і початком дороги. Ця характеристика вказує на те, перешкоду якої висоти здатний пройти гіроскутер, не зачепивши її. Великий кліренс сприяє кращій прохідності, але в цьому випадку підвищуються характеристики мотора і коліс, отже, збільшується ціна транспорту. У сучасних моделях кліренс становить 30-150 мм. Цей параметр підбирається в залежності від типу місцевості, де буде пересуватися транспорт.

Кут підйому

Для катання по рівній поверхні або асфальту, підходить кут підйому від 15 градусів. У моделях з великими колесами цей показник досягає 30 градусів. Від цієї характеристики залежить, наскільки якісно і швидко транспорт буде долати схили. Логічно, що чим вищий цей показник, тим продуктивніше буде гіроскутер.

Потужність

Один з найважливіших параметрів, так як від нього залежить швидкість, яку зможе розвивати девайс. У сучасних моделях показник швидкості становить від 300 Вт до 800 Вт і вище.

У двоколісних гаджетів є пікова і номінальна потужність. Ці показники необхідно враховувати, так як іноді продавці подають інформацію некоректно. Номінальна потужність – це потужність, яка необхідна для руху. Пікова включається для утримання балансування, коли необхідно утримати рівновагу і рухатися маленькими ривками. Пікова потужність вище номінальної, але триває протягом пари секунд.

Від показників потужності безпосередньо залежить швидкість. Для гіроскутерів, моноколес і інших електричних видів транспорту, показники швидкості коливаються від 15 до 20 км/год. Дитячі варіанти не перевищують 8 км/год, оскільки навіть на такій швидкості вже необхідний шолом і додаткові аксесуари для безпеки.

Швидкості від 15 км/год вистачить для швидкого проїзду під час прогулянок.

Вага

Вага завжди відходить на другий план, але це такий же важливий показник, як і швидкість. Від габаритів і маси обладнання залежить наскільки комфортно його нести в руках, піднімати на сходах і переносити. Виробники пропонують різноманітність моделей від 20 кг. Більш важкий транспорт буде потужнішим. Вибираючи вагу, враховуйте, як часто ви будете пересуватися на гіроскутері, а також які відстані плануєте долати.

Вантажність

Характеристика вказує на те, скільки кілограм може «підняти» обладнання. Оптимальні показники для дорослих 60-120 кг, в дитячих моделях ці показники значно нижче. Фахівці рекомендують не купувати варіанти близькі до максимальної маси, так як бувають ситуації, коли на гіроскутері потрібно перевезти вантаж або сумки. Чим вище показник вантажності, тим довше прослужить девайс.

Акумулятор

Чим більше ємність батареї, тим довшою буде поїздка. Залежно від моделі, техніка здатна долати від 15 до 40 км на одному заряді. У стандартних моделях ємності акумулятора вистачає саме на таку відстань. Якщо ви не плануєте пересуватися більше, то переплачувати не має сенсу. Але якщо ви хочете пересуватися за містом і долати довгі відстані, доведеться розглянути варіанти з потужною батареєю.

Запас ходу

Як говорилося вище, час руху транспорту розрахований на 15-25 км на максимальній швидкості. Це приблизно 2 години з невеликими зупинками. В асортименті представлені і більш вдосконалені моделі, які здатні на одному заряді проїжджати понад 40 км. Запас ходу залежить від ваги користувача. Так доросла людина на гіроскутері зможе проїхати значно менше, ніж дитина. Щоб економити енергію, виробники передбачили режим рекуперації, тобто під час спуску з гірки, мотор буде використовувати принцип генераторів і заряджати батарею.

Внутрішнє оснащення

У більшості випадків оглянути гіроскутер повністю не вийде, так як внутрішня начинка залишається прихованою. Однак під час експлуатації будь-який власник може зіткнутися з необхідністю заміни корпусу або акумулятор. Традиційна модель складається з трьох плат: материнської і двох контролерів. Якщо доведеться розбирати гіроскутер, зверніть увагу на логотип виробника, який повинен знаходитися на всіх платах. Також важливо оглянути написи на акумуляторах, всі цифри і букви повинні бути чіткі, без помилок, а наявність логотипу вказує на оригінальність продукції.

З огляду на те, що будь-який транспорт травмонебезпечний, не варто гнатися за дешевизною, тому завжди цікавтеся наявністю сертифікатів і гарантій. Продавець, який не може надати необхідні документи, продає неякісну продукцію, від якої слід відмовитися, щоб не ризикувати здоров’ям.

Зовнішній вигляд обладнання

Який гіроскутер краще купити – на це питання відповідають технічні характеристики, які вказують на особливості і підбираються, в залежності від способу експлуатації транспорту. Крім внутрішньої начинки, необхідно враховувати і зовнішній вигляд. Це частина не стосується дизайну, важливо саме виконання, так як матеріали, які використовувались, можуть багато розповісти про сеґвей. Крім швидкості і вантажності, звертайте увагу на наступні зовнішні особливості:

 • Матеріалом виготовлення є пластик. В магазині ви знайдете дешеві і більш дорогі вироби. В економсегменті переважає пластик товщиною від 3 до 5 мм, він швидко зношується, тому якщо ви плануєте багато і довго їздити, краще вибирати більш дорогі моделі з пластиком понад 5 мм.
 • Перевіряйте якість збірки. На електротранспорті не може бути незафіксованих болтів, а під час їзди – сторонніх звуків. На самому пластику не повинно бути ударів, нерівностей і дефектів.
 • Зовнішній дизайн, фарби, колір також вказують на якість. Бляклі малюнки і розмиті зображення свідчать про низькосортну продукцію.

Зарядний пристрій

Якісна оригінальна зарядка допомагає швидко заряджати техніку. В іншому випадку, відсутність правильного заряду призведе до поломки та інших неприємних наслідків. Зарядка для сеґвея і гіроскутера нагадує звичайний пристрій для ноутбука. Якщо на зарядці встановлено кулер, це вказує на те, що під час експлуатації така техніка буде виробляти додатковий шум і перегріватися, а це небезпечно особливо, якщо ви купуєте гіроскутер для дитини. Стандартна зарядка повинна мати вихідну потужність 2А з напругою 42 В.

Корисні функції та аксесуари

Додатково екотранспорт обладнають спеціальними опціями, які дозволяють слухати музику, підсвічувати дорогу та виконувати інші додаткові маніпуляції:

 • Bluetooth колонки. Така опція буде цікава всім, хто любить слухати музику і кататися з вітерцем. На багатьох сеґвеях встановлені вбудовані колонки. Не забувайте, що на такому транспорті не рекомендується їздити в навушниках, так як важливо розуміти те, що відбувається навколо. Портативні колонки стануть відмінним доповненням до відпочинку в парку або руху по вулицях. Що може бути приємніше, ніж їхати на швидкості і насолоджуватися улюбленими піснями.
 • Габаритні ліхтарі. Вони знадобляться під час нічних прогулянок, так як не тільки підсвічують дорогу, а й допомагають іншим бачити вас в темний час доби. Також колір ліхтарів допомагає визначити, де передні вогні і задні фари. Передні завжди білі, а задні – червоні. На багатьох моделях підсвічування змінюється автоматично, в залежності від напрямку руху.
 • Пульт дистанційного керування дозволяє встановлювати обмеження по швидкості, найчастіше в якості такого обладнання використовують спеціальні програми для смартфонів і планшетів, які синхронізуються з гіроскутером через Bluetooth.
 • Наявність USB-порту обов’язкова, так як через цей роз’єм відбувається зарядка.
 • Функція автоматичної зупинки вказує на зламаний девайс або неправильне використання. У разі виникнення дефектів або неправильної експлуатації, користувач почує звуковий сигнал.
 • Регулятор стійки використовується в сеґвеях, і дозволяє налаштувати ручку під свій зріст.
 • Наявність кошика для перевезення зустрічається у гіроскутерів з кермом. Це невелика сумка, куди можна складати свої речі, або замовлення, якщо ви працюєте кур’єром. Такі аксесуари можна придбати окремо.

Також варто враховувати колір. На білих, бежевих та інших світлих відтінках, будуть помітні подряпини і пошкодження, які неминуче з’являться на корпусі. Тому багато хто воліє брати незвичайні забарвлення з елементами графіті. Варто відзначити і виробника, так як марка в цьому випадку значення не має. Важливо дивитися на наявність офіційних сертифікатів, гарантійного обслуговування і офіційної упаковки.

Висновок

Підсумовуючи все вищесказане, стає зрозуміло, що підбирати транспорт потрібно, виходячи з власних запитів. Для початку потрібно визначитися, де і скільки ви будете пересуватися на сеґвеї або гіроскутері. Оцініть його комфорт, потужність, економічність, зовнішню обробку і дизайн. Сьогодні в асортименті представлені різноманітні моделі на будь-який бюджет. Цікава новинка – це гіроскутери із захистом від попадання вологи, так як раніше подібна технологія практично не зустрічалася. Ряд виробів, які підходять для пересування під дощем, можна використовувати протягом усього року, так як вони не бояться дощу, снігу та інших мінливості погоди.

Не забувайте уточнювати про наявність офіційної гарантії і попередньо ознайомтеся з виробником, чи представлений він офіційно на локальному ринку. Також не забувайте, що за кожну додаткову опцію, високу потужність і міцні колеса доведеться доплатити. Тому якщо ви тільки починаєте вивчати такий вид транспорту, або шукаєте модель для дитини, не варто вкладати великі суми в дорогі пристрої. У нашому магазині ви знайдете оптимальні моделі середньої цінової категорії, які впораються з міськими умовами.

Корисні поради

 • Електротранспорт купуйте в перевірених магазинах, де вам можуть надати офіційні гарантії та сертифікати на продукцію.
 • Розглядайте гіроскутер або сеґвей на наявність пошкоджень, подряпин, вм’ятин та інших дефектів. Якщо ви засумнівалися в якості, слід відмовитися, або попросити замінити модель на іншу.
 • Багато моделей оснащені спеціальними переносками для гіроскутера. Найчастіше для гіроскутера використовують сумку, а для сеґвея – спеціальну ручку.
 • Відмовтеся від покупки моделі в білих тонах. Так як на таких виробах відразу видно тріщини, забруднення і пошкодження, які рано чи пізно утворюються на будь-яких поверхнях. Практичними вважаються чорні, яскраві, і з елементами графіті.
 • Враховуйте термін гарантії та сервісного ремонту.

Правила експлуатації

Щоб екотранспорт працював довго і не приносив багато незручностей, необхідно дотримуватися нескладних правил:

 • Перед кожним заїздом перевіряйте цілісність і стан зовнішнього оформлення, а також роботу всієї системи.
 • Якщо ви новачок, не забувайте вдягати шолом, налокітники та наколінники, також таке оснащення знадобиться дитині, яка тільки вчиться кататися. Не варто недооцінювати важливість цих аксесуарів, так як від них залежить безпека.
 • У техніки є температурний режим, який не слід порушувати. Таке обладнання працює при температурі від -10 °С до +40 °С. Якщо порушувати встановлені межі, техніка швидко прийде в непридатність і зажадає ремонту.
 • Знизити ризик травми допоможе і простий одяг. Не варто під час катання надягати незручне взуття, яке заважає рухатись. Також не рекомендується говорити мобільним телефоном, пересуватися автомобільними магістралями і в місцях великого скупчення людей.

Дотримуючись таких правил, обладнання працюватиме довше, а ви будете впевнені у своїй безпеці, тому не варто нехтувати простими правилами, про які багато хто забуває під час пересування, вважаючи такий транспорт не травмонебезпечним.

Серед виробників на слуху залишаються наступні бренди

 • Wmotion – одні з перших почали займатися розробкою гіроскутерів. Більшість моделей обладнані динаміками, габаритними вогнями і відрізняються низькою вартістю. Розганяються до 15 км. Представлені цікаві рішення для дітей, наприклад, один з варіантів підходить для ваги до 20 кг.
 • AirWhell – виробники пропонують сеґвеї, моноколеса, гіроскутери та іншу техніку для пересування по місту. Представлена ​​лінійка для найменших. Відрізняються низькою вартістю, але при цьому обладнані матеріалами преміумкласу. Одна з цікавих технологій – це швидка зарядка акумулятора протягом години.
 • HoverBot – виробляють надійні, стильні і мобільні технології. Багато хто рекомендує таке обладнання, як найбезпечніше для пересування в місті.
 • Cactus – російський бренд вперше з’явився у 2015 році. За час свого існування інженери представили безліч мобільного транспорту, який відрізняється високими технічними характеристиками і надійністю. У лінійках представлені варіанти з 6,5 дюймами, які розганяються до 10 км / год, що ідеально підходить для дітей. Для дорослих теж є безліч цікавих рішень.
 • IconBIT – компанія з Гонконгу протягом 10 років розробляє гіроскутери для пересування в міському середовищі. Представлені бюджетні і більш професійні моделі, всюдиходи з високими технічними характеристиками.

Багато з цих виробників на слуху, але існують і інші компанії, які пропонують не менш цікаві моделі. Тому, в першу чергу, слід підбирати техніку під себе, з огляду на характеристики і бюджет.

У чому полягає відмінність гіроборда від гіроскутера

Сучасний ринок пропонує десятки цікавих моделей. Такий екотранспорт заряджається від розетки і здатний доставити швидко і комфортно в необхідний пункт призначення. Різноманітність варіантів виконання і термінології вводить новачків в оману. Багато хто чув назву гіроборд і гіроскутер, і вважають це одним і тим самим. Хоча це близькі види транспорту, вони мають деякі технічні відмінності.

 1. Наявність телескопічної ручки. Вона завжди присутня тільки у гіроскутера. Особливості ручки дозволяють регулювати її і підлаштовувати під зручності користувача. Вона дає додаткову стійкість і безпеку.
 2. Гіроскутер володіє потужним мотором. Показники варіюються від 600 до 2700 ватів, завдяки цьому транспорт стає маневровим і швидкісним. Своєю чергою, потужність гіроборда не перевищує 700 Вт, а для найменших цей показник знижений до 350 Вт, що відповідає безпеки пересування.
 3. Гіроборди розганяються до 10 км/год, в той час, як гіроскутер може досягати 25 км/год. Попри те, що транспорт здається нешкідливим, навіть для нього є правила. Наприклад, по місту на гіроскутері не можна пересуватися зі швидкістю понад 20 км/год, це слід враховувати під час їзди по вулицях і людних місцях.
 4. Відмінності стосуються і діаметра коліс. У гіробордів діаметр не перевищує 10 дюймів. Цього розміру вистачить, щоб проїхати по калюжах бордюрах і гравію. Але піднятися на гору буде вже важко. У гіроскутерах діаметр коліс може становити 12 дюймів і вище.
 5. Гіроборд має вантажність 130 кг, що значно вище, ніж у гіроскутера.
 6. Гіроскутер далеко не компактний вид транспорту. Для деяких масивних моделей необхідно шукати окреме місце на стоянці. Його неможливо скласти в рюкзак або дорожню сумку. Гіроборд можна заховати під столом в кафе, зберігати в передпокої, на балконі.
 7. Гіроборд не вміє балансувати в стані спокою.

Якщо розглянути технічні характеристики, то в цьому випадку разючих відмінностей немає. Моделі гіроборда в середній ціновій категорії з 8 дюймовими колесами здатні проїжджати до 40 км, також, як і гіроскутери.

Як управляти гіробордом

 • Встати двома ногами на платформу;
 • Трохи зігнути ноги в колінах;
 • Перенести вагу на носки, щоб рухатися вперед;
 • Перенести вагу на п’яти, щоб почати рух назад;
 • Вага, перенесена на одну з ніг, дозволяє повертати вліво і вправо по горизонталі.

Така техніка реагує навіть на незначне натискання, тому під час експлуатації складнощів з управлінням не виникне. Управління гіроскутером відбувається за тією ж схемою, все залежить від перенесення ваги на одну з ніг.

Висновки

Якому виду транспорту віддати перевагу – питання особистого комфорту. Необхідно враховувати спосіб життя, вік, зріст і вагу. Якщо ви плануєте небагато і комфортно пересуватися, тоді вибирайте гіроскутер для прогулянок у парках. Гіроборд підходить для екзотичних розваг. Його легко виносити на вулицю, перевозити в метро і в разі розряду батареї, можна брати на руки і нести до зарядної станції.

Як вибрати гіроскутер для дитини 7, 8, 10, 11, 12 років

Електротранспорт призначений не тільки для дорослих, їм охоче користуються діти, катаючись в парках і на дитячих майданчиках. Виробники пропонують різноманітність модельного ряду для дітей різного віку. Головні параметри при виборі гіроскутера для дитини – це безпека.

Вибираючи транспорт для дитини, необхідно враховувати потужність, швидкість, баланс, наявність додаткових функцій, а також місце пересування і кількість часу, яку дитина буде проводити, катаючись на гіроскутері. За допомогою двоколісного друга можна пересуватися по парках, у квартирі та на перетнутій місцевості. Незалежно від моделі, гіроскутер являє собою платформу для ніг, два колеса, корпус, електродвигун і акумулятор. Додатково транспорт може бути обладнаний блютузом, фарами, колонкою і підсвічуванням.

Якщо дорослі люблять «поганяти», то для дитини характеристики швидкості і потужності одні з найголовніших.

Важливий критерій вибору – це частота використання. Якщо ви не впевнені в тому, що дитина буде використовувати гіроскутер постійно і він, швидше за все, буде припадати пилом на полиці, можна підібрати оптимальну недорогу модель і не витрачати великих сум. Якщо бюджет дозволяє, краще підібрати довговічний і більш дорогий пристрій з технічними характеристиками вищого рівня.

Діаметр коліс

Діаметр коліс вказує на маневровість, стійкість і баланс.

 • 4,5 дюймів – це техніка для найменших. У таких моделях не буде амортизатора, а швидкість не перевищує 7 км/год. Це один із найбюджетніших варіантів, який може пересуватися, виключно, по гладкому асфальту. Якщо на дорозі будуть камінчики і нерівності, то пристрій може миттєво зламатися. Такий транспорт призначений для малюків 5-6 років.
 • 6,5 дюймів – це середня модель для новачків. Вона поліпшена, в порівнянні з 4,5 дюймами, і здатна розвивати швидкість до 15 км/год. Такий варіант підходить для дитини від 12 років.
 • 8 дюймові колеса без проблем подолають траву, пісок і нерівні поверхні. Максимальна швидкість до 20 км/год. Однак, як показує практика, моделі не розганяється більше 15 км/год.
 • 10 дюймів – це найбільший показник, який підходить для руху по бездоріжжю. Своєрідний позашляховик в світі гіроскутерів. Амортизаційні характеристики вище і практичніше. Швидкість таких девайсів перевищує 20 км/год, а його можливості дозволяють кататися на будь-яких поверхнях.

Діаметр коліс слід підбирати, в залежності від віку дитини. Для підлітків оптимальний показник 10 дюймів, якщо вік дитини не перевищує 12 років, тоді середній варіант 6,5 дюймів.

Максимальне навантаження

Максимальне навантаження вказує на те, скільки кілограм зможе витримати гіроскутер. Важливо розуміти, що вага дитини в цьому випадку повинна перевищувати 25 кг. Так як деякі моделі можуть просто не зрушити з місця, не відчувши на платформі ваги. Електричний транспорт може возити людей до 120 кг. Ніколи не варто купувати гіроскутери рівно за вагою, бо через це механізми будуть зношуватися швидше. Додатковий запас гарантує більшу маневровість і високі експлуатаційні характеристики.

Швидкість і потужність

Один з важливих показників – це потужність. У деяких моделях вона не досягає 400 Вт. Якщо дитина маленька, в інтересах батьків відмовитися від швидкісних моделей. Потужність електродвигуна може становити 500 Вт. Малоскоростні гіроскутери допомагають знизити травматизм. Це безпечно для молодого дослідника, якому, гарантовано, захочеться збільшити швидкість і спробувати щось екстремальне. Також на деяких моделях встановлюють контроль за швидкістю. Управління відбувається за допомогою спеціального додатка на смартфоні або планшеті, а також через пульт дистанційного керування, який можна купити додатково.

Ємність акумулятора

Ємність акумулятора визначає, скільки транспорт буде перебувати у русі, і як швидко заряджається після повної розрядки. Під час покупки обладнання потрібно звертати увагу і на виробника акумулятора. Відомі бренди використовують технології LG і Samsung. Акумулятора в середньому вистачить на 20 км. Також на тривалість їзди впливає вага дитини, чим менше вага, тим більше можна пересуватися по дорогах. Багато гіроскутерів мають здатність заряджатися під час їзди.

Вага

Не забувайте, що у гіроскутера, гіроборда, сеґвея абсолютно різні габарити і вага. Чим легше і простіше конструкція, тим зручніше її експлуатувати дитині. Тому батьки в більшості випадків купують моделі, які важать менш як 5 кг. Багато сеґвеїв досягають ваги 15 кг і вимагають спеціального місця для зберігання. Користуватися таким транспортом самостійно без підтримки батьків стає складно. Тому якщо малюк тільки починає знайомитися з електричним транспортом, вибирайте прості і легкі моделі.

Технічна оснащеність гіроскутеров

Залежно від моделі, комплектація техніки не змінюється. Головні компоненти – це металева рама, двигун і акумулятор:

 • Металева полегшена рама встановлюється на більшості моделей вантажністю до 120 кг. Корпус розрахований на удари і зустріч з перешкодами. З огляду на те, що більшість підлітків люблять екстремальну їзду і різні трюки, металева рама витримує будь-які удари і відрізняється високою міцністю.
 • Мотор приводить в рух колеса, мінімальної потужності вистачить, щоб подолати нахил в 15-20 градусів і розігнатися до 10 км/год. Однак, чим потужніший мотор, тим стійкіше і надійніше стає техніка.
 • Літій-іонний акумулятор. На гіроскутерах встановлений акумулятор ємністю – 2-4,5 ампер/год. Таких показників вистачить для катання протягом 2-3 годин. При повному розряді час повної зарядки коливається від 1 до 2 годин. Такі акумулятори розраховані на 1000 циклів повної зарядки без втрати ємності.
 • Наявність гіродатчика необхідна для безпечної їзди. У разі неправильної експлуатації, дитина і батьки почують звуковий сигнал, який буде попереджати про несправності або неправильну траєкторію руху.

Переваги і недоліки

Серед недоліків варто відзначити травмованність, та обмеження по пересуванню на деяких поверхнях. Незалежно від потужності і швидкості, для дитини потрібно додатково купити шолом, налокітники та наколінники. Вони дають додатковий захист і знижують ризик отримання травми при падінні.

До переваг такої конструкції можна віднести наступні пункти:

 • Легкість керування. Навчитися кататися на гіроскутері значно простіше, ніж на роликах, велосипеді і скейтборді.
 • Моделі з обмеженою швидкістю підходять для маленьких дітей. Відсутність активної потужності не дає розігнатися.
 • Це додаткова фізична активність для сучасних дітей, які проводять багато часу за комп’ютером. Катання на сеґвеї допомагає розвинути координацію, навчити тримати рівновагу.
 • Вага конструкції не перевищує 5 кг. Її можна переносити на руках, брати на прогулянку, перевозити в громадському транспорті.
 • Більшість моделей показують відмінну маневровість, тому дитина зможе об’їжджати траву, пісок, гравій і невеликі перешкоди.
 • Різноманітність модельного ряду заслуговує на окрему увагу. На вибір представлено яскравий, спокійний дизайн, графіті та інші сучасні тренди.

Популярні виробники дитячих гіроскутерів

 • Hoverbot
 • Novelty Electronics
 • Airwheel
 • Wmotion
 • Crossway
 • Smart Balance

Більшість виробництв зосереджено в Китаї. Однак не вся техніка, зроблена там, є поганою і неякісною. Бренди працюють офіційно, використовують високоякісні деталі і пропонують сертифікати і гарантії.

Wmotion

Розробники намагалися створити компактний транспорт, тому і прославилися своїми міні-сеґвеями. Вони легкі, міцні і призначені як для новачків, так і для тих, хто вже має досвід використання подібної техніки. Серед переваг бренду можна відзначити демократичні ціни і використання технологічних інновацій. Саме цей виробник вперше обладнав гіроскутери динаміками і підсвіткою, яка дозволяє використовувати транспорт в нічний час доби. Щороку розробники пропонують нові моделі. Цілком можливо, що в цьому році світ побачить щось нове.

Hoverbot

Ще один бюджетний бренд міні-сеґвеїв. Відрізняються продуктивністю, надійністю і довговічністю. Виробник представлений у багатьох регіонах нашої країни, як в фізичних, так і інтернет-магазинах. У багатьох містах є сервісні центри, які в разі поломки допоможуть усунути несправність.

У комплекті поставки завжди є зарядний пристрій, інструкція українською мовою, а гарантійний термін становить один рік. Виробник добре відомий по всьому світу і входить в десятку лідерів. Крім гідного технічного оснащення, він пропонує цікаві дизайнерські рішення. Матеріалом виготовлення виступає ударостійкий пластик, який збереже свої характеристики, навіть при активному використанні.

Smart Balance

Впевнено утримує лідерство серед інших брендів. Пропонує максимально бюджетні сеґвеї і гіроборди. Багато хто говорить, що знайти продукцію дешевше, ніж у цього виробника неможливо. При цьому гіроскутери економ-класу відрізняються високою якістю збірки, преміум матеріалами, але єдиний з недоліків – вони не підійдуть для професіоналів. Більше моделей цікаві новачкам і дітям, які тільки починають освоювати катання на електричному транспорті.

У кожного виробника є свої плюси і мінуси, цікавий дизайн і різноманітність модельного ряду.

Поради як правильно вибрати гіроскутер для дитини

 • Якщо немає впевненості в технічних характеристиках, завжди можна проконсультуватися з менеджерами, які підкажуть і розкажуть про популярні і потрібні моделі для дітей.
 • Звертайте увагу на бренди, які у всіх на слуху. Вони пропонують надійні і міцні конструкції за гідну ціну.
 • Надайте право вибору дитині, так як їй пересуватися на цьому транспорті, і вона також повинна брати участь в процесі купівлі та виборі дизайну.
 • Коли виникають сумніви в доцільності покупки, варто звернутися в прокат і взяти один з гіробордів або гіроскутерів на прокат і подивитися, чи сподобається дитині пересуватися на такому транспорті.

Роблячи висновок, можна сказати, що гіроскутер для дитини підбирається за такими ж характеристиками, як і для дорослих. Важливо враховувати вагу, швидкість, потужність і місце пересування.

Моделі з маленькою потужністю підходять для дітей до 8 років. Від 8 років можна купувати цікавіщі моделі, або замислюватися про покупку сімейного електричного транспорту. Також, як і дорослі моделі, така конструкція обладнана додатковими аксесуарами, які можна купувати окремо.

Щоб дитина залишилась задоволеною, віддавайте перевагу яскравим моделям з трендовим оформленням. Білих і світлих відтінків краще уникати, так як на них миттєво з’являються подряпини, відколи й інші дефекти, від яких неможливо захистити транспорт і позбутися майбутньому.

Як правильно вибрати сеґвей і міні-сигвей

Ще один тип індивідуального транспорту, який завоював серця міських жителів ще десять років тому. Сьогодні такі технології стають доступними для широкого користувача і все частіше зустрічаються на вулиці наших міст.

сеґвей – це двоколісний візок з кермом, який може регулюватися по висоті. Транспорт без керма називається гіроскутером.

До переваг таких гаджетів відносять екологічність, простоту використання, маневреність, універсальність, цікавий дизайн і економічність. Залежно від моделей, представлені міські та справжні позашляховики, які можуть пересуватися по засніженій місцевості.

Управління відбувається за рахунок нахилу тіла, а стійка ручка забезпечує надійність і безпеку. Екологічність досягається за рахунок електродвигуна. Він тихий і не залишає вихлопних газів, як при русі на автомобілі. Кататися на подібному транспорті можна в межах міста і за містом, головне підібрати відповідні технічні характеристики, які дозволять пересуватися по пересіченій місцевості.

Підбір будь-якого виробу починається з найголовнішого питання: навіщо ви купуєте сеґвей? Якщо для нечастих поїздок в парках і для прогулянки, тоді підійде компактна версія міні-сеґвея. Якщо необхідні поїздки по місту і можливості кур’єрською роботи, тоді знадобиться повноцінний двоколісний сеґвей. Чим вище технічне оснащення, тим стійкіше і надійніше буде техніка.

Хто буде пересуватися на сеґвеї?

Існують різні моделі, тому для дітей важливі одні технічні характеристики, а для дорослих інші. Крім зовнішнього вигляду сеґвеї розрізняються по діаметру коліс, показниками швидкості, потужності, вантажності і вазі. Навіть невелике відхилення в показниках здатне негативно позначитися на роботі пристрою, тому необхідно, в першу чергу, враховувати вантажність. Наприклад, 30 кілограмовий сеґвей здатний витримувати вагу в 120 кг, але купувати конструкції строго по максимальній вазі, не варто, так як є особливості балансування і стійкості, які визначають критичну масу.
Для дітей розроблені спеціальні невеликі моделі, які витримують вагу до 60 кг. В цілому показник вантажності визначає діаметр коліс. Так 4.5-6.5 дюймів підходять для ваги до 50 кг. Це варіанти для дітей і підлітків. Чим більше діаметр коліс, тим вище вантажність транспорту.

Один з важливих показників – це швидкість і потужність. В цілому бюджетні та середні варіанти розвивають швидкість не вище 15 км/год, але є і професійні моделі, які можуть розганятися до 50 км/год. Якщо виріб підбирається для дитини, то обмеження по швидкості мають становити 10 км/год.

З якої місцевості буде їздити сеґвей?

На можливість пересування впливають колеса. Багато хто купує транспорт для екстремального водіння, інші хочуть насолоджуватися прогулянками в місті, а треті вважають за краще кататися за містом по пересіченій місцевості. В цьому випадку знову необхідно звернутися до параметрів коліс. Представлено два типи: надувні і безкамерні. Безкамерні можуть проїхати по будь-якій місцевості, але вони важать більше і відрізняються високою практичністю, так як надувні можуть постраждати від наїзду на скло і луснути. Також на прохідність впливає діаметр коліс. Чим більше колесо, тим краще плавність і комфорт пересування. Тому якщо ви цінуєте спокійну їзду і стійкість, тоді підійдуть саме надувні колеса.

Важлива характеристика – це кут підйому. Показник впливає на прохідність. Оптимальний варіант – від 15 градусів.

Швидкість розгону

Немає межі досконалості, тому в асортименті магазину Фокстрот є моделі, які розганяються від 5 до 30 км/год. Для малюків і дітей середнього віку показана оптимальна швидкість від 10 до 15 км/год. Підлітки, які хочуть насолоджуватися швидкою їздою, вибирають моделі до 30 км/год. При цьому такі сеґвеї мають потужний електродвигун, тому є більш габаритними.

Всі типи транспорту, які розвивають швидкість до 30 км/год можуть мати потужність до 1000 Вт. Не забувайте, що розганятися можна тільки на рівній поверхні без камінчиків і інших вад, які зустрічаються на дорогах. Якщо пересуватися по гальці і нерівній дорозі, то максимальна швидкість повинна складати 5 км/год. Також на показники швидкості впливає і вага людини. При мінімальній вазі, розвинути максимальну швидкість досить просто.

Бюджетні економічні моделі мають потужність двигуна до 400 Вт. При цьому вони здатні розганятися до 10 км/год.

Наступний параметр – це бюджет. Економічні моделі не будуть мати високу надійність і міцність. Також від ціни залежить максимальна швидкість, вантажність, відстань і діаметр коліс.

Як підібрати сеґвей для дитини?

Діти потребують додаткового захисту і надійності, але при цьому не слід відразу купувати дорогі моделі, якщо не дозволяє бюджет. Техніку краще підбирати за віком.

 • Малюкам до 5 років підійдуть прогулянкові моделі. Вони розвивають мінімальну швидкість, а додаткові датчики забороняють сильно розганятися. Чим менше швидкість, тим менше ймовірність отримати травму.
 • Дітям від 5 до 7 років підійдуть моделі з діаметром коліс 127 мм і вантажністю від 20 до 60 кг.
 • Школярам від 8 до 10 років необхідний діаметр коліс 165 мм.
 • Тінейджерам старше 10 років підходить діаметр коліс 254 мм і моделі, які здатні розвивати швидкість до 15 км/ч.

У сеґвеях є і свої негативні сторони. Наприклад, дитина вагою менше ніж 25 кг просто не зможе керувати технікою, тому що датчики не реагуватимуть на зміну ваги під час перенесення тіла для управління.

Щоб оцінити всі особливості електричного транспорту, можна взяти обладнання в прокат і покататися по місту перед основною покупкою. Виробники в цьому випадку не грають великого значення, важливо купувати техніку у перевіреного продавця, який здатен надати сертифікати якості та гарантію.

Вибираючи сеґвей, звертайте увагу не тільки на технічні характеристики, але і на зовнішнє виконання. На пластику не повинно бути тріщин, дефектів, відколів і потертостей. Всі деталі повинні бути закріплені надійно. Не забувайте, що виробник завжди вказує максимальну висоту рульової стійки, яка є в сеґвеї. Ручка необхідна для комфортної експлуатації і підлаштовується під індивідуальні особливості власника.

Сьогодні на ринку з’являються нові цікаві моделі, які мають підвищений рівень захисту від пилу і вологи. З огляду на те, що транспорт контактує з різними поверхнями, на ньому накопичується пил, бруд, що може негативно відбиватися на його роботі. Виробники враховують цю особливість, і переходять на обладнання захисного рівня. Наявність цього класу описують буквами IPХХ і цифрами від 0 до 6. Чим вище індекс, тим більше обладнання захищене від попадання пилу і вологи. Також більшість моделей обладнані ступенем захисту IP54, якого достатньо для захисту від пилу і водяних бризок. Моделі, які призначені для пересування по снігу, класифікуються за показником IP56.

Додатково девайси можуть бути обладнані USB-портом для заряду, габаритними вогнями, Bluetooth з динаміками, автоматичною установкою індикації заряду і пультом дистанційного керування, який дозволяє обмежувати швидкість.

Правила вибору моноколеса

Разюче відрізняється від гіроскутерів і сеґвеїв моноколесо. Технологія все частіше зустрічається на міських вулицях. Крім технічних характеристик, такий вид транспорту відрізняється різноманітністю дизайну і кожен зможе підібрати свій цікавий варіант. Вибираючи обладнання, необхідно враховувати потужність мотора, ємність акумулятора, діаметр колеса, ручку моноколеса і вагу всієї конструкції.

Ємність акумулятора

Головний критерій вибору – це ємність акумулятора, так як від цієї характеристики залежить, наскільки довго ви зможете пересуватися на моноколесі. Сучасні виробники пропонують акумулятори 130Wh, 340Wh, 820Wh, 2400Wh і вище. Чим вище показники, тим більше часу ви зможете пересуватися на вулиці. Батареї потужністю 130Wh вважаються бюджетними і не практичними, такого заряду вистачить менше, ніж на 30 хвилин. Багато хто купує подібний пристрій для дітей, але фахівці не рекомендують це робити, так як подібні акумулятори небезпечні. Оптимальний варіант – це потужність 340Wh. Такого заряду вистачить, щоб їздити в парку, по дорогах протягом 2-3 годин. Також не варто забувати, що на тривалість руху впливає ландшафт, температура повітря і вага людини. Вибирайте середній варіант, якщо необхідно долати невеликі відстані.

Ще одна особливість колеса полягає в тому, що як тільки зарядка батареї почне падати, швидкість буде автоматично знижуватися. Наприклад, якщо моноколесо заряджене повністю, то транспорт розвиває швидкість до 30 км/год, якщо на 50%, то вже 25 км/год.

Не варто гнатися за дешевими моделями, бо при зниженні потужності, людина відразу починає відчувати дискомфорт і не може розігнатися до потрібного показника. Роблячи висновок можна сказати, що, чим вище ємність, тим краще це для колеса і його власника. Показники ємності 340-820 Wh ніяк не позначаються на габаритах. Це стандартне колесо, яке підходить для пересування в місті, тому дуже часто продавці рекомендують купувати саме такі моделі.

Часто в інтернет-магазинах продавці вказують неправильну ємність акумулятора, що впливає на вибір. Якщо ви бачите занадто дешеву модель, з дуже високою ємністю, це привід засумніватися в якості товару.

Типи моноколеса

Вироби розрізняються конструкторськими особливостями і представлені двох видів:

 • Одинарні – це стандартна конструкція відрізняється хорошою керованістю, невеликою вагою. Вона нестійка і потребує додаткового часу на навчання. Це не займе понад 20-30 хвилин. Такі конструкції все частіше зустрічаються в міському середовищі. Вони універсальні, доступні і представлені в різноманітному ціновому сегменті.
 • Здвоєні – відрізняються високою стійкістю і підходять для тих, хто ніколи не катався на подібному транспорті. У таких конструкцій є свої недоліки, це складне управління. Наприклад, щоб увійти в поворот, знадобиться більший радіус. Також доведеться докласти трохи більше зусиль для повороту. Здвоєність колеса впливає на вагу, який автоматично збільшується. Такі моделі набагато масивніше і важче.

Діаметр колеса

У Фокстроті представлені моделі від 5 до 22 дюймів. У цьому випадку варто підбирати діаметр менше, так як від нього залежить зручність пересування. Оптимальним варіантом вважається розмір колеса від 5 до 12 дюймів. Вони легкі, невеликі за габаритами і комфортні в експлуатації. Підбираючи великий діаметр моноколеса, слід розуміти, що в цьому випадку обладнання стає більш плавним, але занадто важким. Це в повному обсязі особливості, які слід враховувати:

 • Моноколеса невеликого діаметра дозволяють здійснювати повороти меншого радіуса, їх зручніше і комфортніше затискати ногами, здійснювати стрибок, переїжджати через бар’єри.
 • Великий діаметр підходить для пересування по ґрунту і в місті буде доставляти дискомфорт.

Невеликий діаметр має ряд беззаперечних переваг. Перш за все це зручність. З ним можна заходити в кафе і пересуватися в транспорті. Золотою серединою вважаються колеса від 14 до 18 дюймів. Більшість моделей представлені саме в цьому діапазоні.

Потужність моноколеса

Від потужності залежить плавність, швидкість і баланс під час пересування. Найголовніше – це зберігати рівновагу. Принцип роботи моноколеса ґрунтується саме на збереження вертикального положення. Якщо людина відхиляється в сторону, обладнання починає підлаштовуватися. Чим сильніше нахиляється людина під час руху, тим швидше повинно підлаштовуватися під неї моноколесо. Якщо нахилитися занадто сильно, то транспорту може просто не вистачити потужності, щоб наздогнати людини, це призведе до падіння. Тому потужність – один з важливих показників, який потрібно враховувати не тільки для комфорту пересування, але і безпеки. Чим більше потужність техніки, тим зручніше і практичніше буде сам пристрій.

На колесі є два показники потужності – це потужність мотора і батареї. Чим менше потужність акумулятора, тим менше буде потужність мотора, і навпаки. Оптимальним показником вважається 800 Вт, таким мотором оснащують 14, 16 і 18 дюймові колеса. Брати показники менше недоцільно, так як вони будуть доставляти дискомфорт. До прийнятних показників відносять 800 Вт при діаметрі коліс 14, для діаметра 16 і 18 потрібна потужність до 2000 W.

Ручка моноколеса

Здається, що ручка не найголовніший компонент моноколеса, але ситуацій, коли його необхідно взяти в руки, досить багато. А тепер уявіть, що пристрій важить 12 кг, тому від зручності ручки буде залежати комфорт перенесення в руках. Не рекомендується брати ручки з великим вигином, так як такий стан створює додаткове навантаження і додає незручностей. Бажано купувати моделі з прямою ручкою. Виробники пропонують моделі з висувною ручкою, яка може бути вбудована в моноколесо, або виступати додатковим аксесуаром, який можна придбати окремо.

В якості аксесуару ручка ніколи не завадить, так як можуть виникати ситуації, коли моноколесо потрібно взяти в руку і перенести. Більшість сучасних моделей не потребує додаткової ручки, так як вони вже оснащені цим аксесуаром. Тому вибирайте саме такі моделі, вони не надто дорожче, але комфорт від наявності ручки неоціненний.

Дизайн, колір і оформлення

Розробники пропонують велику кількість додаткових опцій, наприклад, підсвічування. Воно обов’язково знадобиться в темний час доби. Це додаткова безпека для власника і тих, хто також пересувається по вулиці. З огляду на те, що моноколесо – це екотранспорт без працюючого галасливого мотора, воно пересувається практично безшумно, тому наявність підсвічування є обов’язковою.

Крім підсвічування бувають встановлені вбудовані лампочки. Так ви будете помітним для інших учасників руху, що є обов’язковим, особливо, якщо ви пересуваєтеся по дорогах. Лампочки продаються, як додаткові аксесуари, їх завжди можна придбати в разі потреби.

Додатково транспорт обладнують вбудованими динаміками. Їх можна підключати до смартфона, планшета і слухати улюблену музику під час руху. Важливо не забувати, що пересування на такому транспорті несе ризики, тому не рекомендується використовувати навушники, які заважають чути звукові сигнали з навколишнього світу.

Також не забувайте про габарити моноколеса. Ситуації, коли транспорт потрібно нести в руках, виносити з дому, заносити в метро або автобус, зустрічаються майже кожен день. Тому підбирайте вагу під себе. Вага виробів коливається від 9 до 30 кг. Різниця полягає в ємності акумулятора і потужності, чим більше цих показників, тим важче буде колесо. Звичайно, найбільш привабливими вважаються полегшені колеса. Оптимальним варіантом буде 13-16 кг, в таких моделях зберігається правильне співвідношення потужності і ваги. Також наявність додаткової ручки буде додавати ще кілограм.

Якщо вам доводиться постійно носити моноколесо в руках, то має сенс брат легкі моделі. Коли моноколесо потрібно виносити з дому, або пронести пару метрів, тоді варто брати вироби з хорошими технічними характеристиками. Тому підбираючи вагу, орієнтуйтеся на свої відчуття і вимоги.

Звертайте увагу і на матеріал виготовлення. Виробники використовують пластик, а також карбоновий корпус. Дуже часто продавці описують моноколесо і в характеристиках корпусу пишуть Carbon. Однак це може бути забарвлення, а не матеріал виготовлення. Ці характеристики варто враховувати і перевіряти додатково. Особливо, якщо вам цікаві високоякісні моделі з міцних матеріалів. Але пластик не поступається і демонструє високі експлуатаційні характеристики.

Деякі моделі обладнані сидіннями спеціально для любителів комфортного пересування. Також у сидіння може бути кермо, як у традиційного велосипеда або мотоцикла. Наявність місця для сидіння підвищує комфорт і знижує навантаження на ноги і хребет. Головний недолік такої конструкції – це велика вага і маленька потужність.

Управління моноколесом відбувається за рахунок смартфона. Через додаток можна контролювати заряд батареї, дивитися пробіг транспорту, кілометраж, пройдений за день, і міняти колір підсвічування.

Особливості корпусу

Модельний ряд різноманітний, на вибір представлена ​​техніка з закритими або відкритими колесами. Ці характеристики не сильно впливають на потужність і швидкість пересування, але багато хто говорить про те, що в моделях, де корпус несильно приховує колесо, техніка здатна підійматися на круті підйоми і долати більш складні перешкоди. Але ці параметри індивідуальні, їх також слід підбирати, в залежності від особистих уподобань.

Підсумовуючи все сказане, можна зробити наступний висновок про те, яка модель вважається оптимальною для пересування в місті:

 • Середня швидкість пересування повинна становити від 30 до 40 км/год;
 • Потужність мотора від 800 Вт і вище;
 • Ємність акумулятора від 340Wh;
 • Ємність акумулятора, яка дозволяє проїхати понад 30 км на одному заряді;
 • Наявність вбудованої ручки або можливість установки додаткового аксесуара.

Як вибрати моноколесо для дітей

Діти люблять новомодні гаджети та активно використовують екотранспорт для пересування в парках і школі. Для дітей розроблені спеціальні моделі. Однак багато батьків задаються питанням про доцільність такої покупки, так як переживають за безпеку дитини.

Оптимальний вік для покупки моноколеса – це 10 років. Але багато дітей починають кататися в 5-6 років. Якщо обладнання не сильно потужне і не розвиває великі швидкості, можна починати з перших класів. Для навчання катання на моноколесі буде потрібно не більше 30 хвилин. Вибираючи вироби для дитини, потрібно ознайомитися саме з моделями, які призначені для малюків. Технічні характеристики підбираються також, як і для дорослих, важливо враховувати вагу, потужність і розміри.

Розмір колеса в цьому випадку не повинен перевищувати 16 дюймів, так як більш великі колеса підходять для дорослих. Для дитини також важлива вага обладнання, він не повинен перевищувати 13 кг. Для підлітків можна вибрати більш важкі моделі вагою 17 кг.
Максимальна швидкість, яку може розвивати колесо – більше 30 км/год. Такий варіант підійде для підлітків. Для дітей до 12 років краще брати моноколеса, які не перевищують 15-25 км/год.

Якщо ви хочете придбати транспорт для всієї родини, тоді звертайте увагу на моделі, де є можливість обмежувати швидкість за допомогою пульта дистанційного керування або спеціальних програм для смартфона і планшета. Для дитини важливо встановити обмеження до 15 км/год, щоб не переживати за безпеку.

Тепер ви знаєте головні технічні відмінності між гіроскутером, сеґвеєм, моноколесом і гіробордом. Кожна конструкція заснована на роботі електричного мотора. Управління відбувається за допомогою розподілу сили тяжіння. За швидкістю пересування всі представлені моделі можуть досягати від 10 до 40 км/год і вище.

Яку вибрати модель, залежить виключно від особистих переваг і уявлень про зручність і комфорт.

Вдалих поїздок!

Вам сподобалася стаття?

Залиште коментар
або


Ваша оцінка


Коментарі
Залишити відгук
Поки що немає коментарів