Microsoft HoloLens – майбутнє хірургії

Сучасні гаджети застосовуються не тільки для розваг і повсякденних завдань, деякі з них можуть використовуватися у сфері науки або медицини. Наприклад, продукт компанії Microsoft отримав застосування в роботі хірургів. Окуляри змішаної реальності Microsoft HoloLens були випущені ще в березні 2016 року, вона працюють із допомогою операційної системи Windows 10 і підсистеми Windows Holographic. Окуляри забезпечують відчуття змішаної реальності з голограмами, унаслідок чого користувач бачить навколо себе світ у тривимірному просторі.

Microsoft HoloLens

З допомогою окулярів Microsoft HoloLens можна відчути реальність усіх об’єктів: завдяки унікальним технологіям Spatial Audio і Spatial Mapping, у просторі створюється ефект повної 3D-присутності. Компанія Microsoft подбала про надзвичайно чітке зображенні й точність переміщення завдяки безлічі чутливих сенсорів. Саме поєднання цих факторів і технічних характеристик на високому рівні сприяло появі нового проекту. Медична клініка імені Грегоріо Мараньйона (General Hospital Universitario) спільно з іспанською компанією Exovite знайшли застосування гаджету HoloLens у хірургії. З допомогою окулярів доповненої реальності лікарі можуть більш якісно працювати, а саме – видаляти злоякісні пухлини в м’язах. Така операція складна тим, що лікарям доводиться працювати з мікроскопічними елементами, проводячи витіюваті хірургічні дії. Тепер, завдяки новому приладу, проводити ці дії буде значно простіше. Система окулярів HoloSurg надає користувачеві доступ до віртуальних інтерактивних панелей, які проектуються в полі зору хірурга. Це дає лікарю можливість одночасно бачити, як віртуальні, так і реальні об’єкти.

Microsoft HoloLens в роботі

Microsoft HoloLens – це серйозний прорив у медицині, зокрема – у хірургії. Працюючи з допомогою окулярів доповненої реальності, лікар може бачити карту пацієнта, його рентгенівські знімки, томографію частин тіла у 2D і 3D вимірі, інші важливі відомості. Щоби керувати віртуальними панелями, досить одного жесту або голосової команди, що дасть лікарю змогу не відволікатися під час складної операції. Можливості медиків стають дуже великими. Сподіваємося, що така розробка – далеко не остання від провідних компаній, і за нею з’являться ще більш вагомі проекти.

Джерело: Microsoft

Вам сподобалася стаття?

Залиште коментар
або


Ваша оцінка


Коментарі
Залишити відгук
Поки що немає коментарів