Розкрили 5 продуктів Apple, які перейдуть на USB-C

Показати зміст статті

  1. Головна причина переходу
  2. iPhone 15 відмовиться від Lightning
  3. Оновлений порт для iPad
  4. Чохли для навушників AirPods
  5. Бездротові зарядні пристрої MagSafe
  6. Apple змінить роз’єм на Magic Keyboard, Magic Trackpad та Magic Mouse

Інсайдери повідомляють, що щонайменше 5 гаджетів торгової марки Apple найближчими роками отримають роз’єми USB Type-C. Розповідаємо, чому і в яких пристроях варто очікувати на таке нововведення.

Головна причина переходу

У червні Євросоюз погодив законопроєкт, який зобов’язує виробників електроніки використовувати однакові зарядні пристрої для смартфонів та планшетів. Через таке рішення компанії з Купертіно доведеться попрощатися з фірмовою зарядкою Lightning.

Необхідність використання універсального USB-C стосується 15 типів продуктів, включаючи телефони, навушники, планшети, електронні книги, камери. Компанії, які займаються випуском техніки, зобов’язані виконати цю умову до осені 2024 року. Європейська комісія розрахувала, що таке рішення допоможе користувачам заощаджувати приблизно 250 мільйонів євро щороку.

Автори плану впевнені, що універсальна зарядка зробить життя споживачів простішим і матиме позитивний вплив на екологію. Представники Apple з такою думкою не погоджуються. Вони вважають, що масове викидання старих і несумісних пристроїв спричинить зростання кількості електронного сміття. Також розробники зазначили, що подібна стандартизація заважає розвитку оригінальних технологій.

Незважаючи на таку негативну реакцію, аналітики вважають, що компанія вже готується переводити частину гаджетів на USB-C. Нагадаємо: Apple використовує роз’єм Lightning з 2012 року. Однак компанія однією з перших представила світові техніку з USB Type-C: MacBook, iPad та адаптер Apple USB-C 20W.

iPhone 15 відмовиться від Lightning

Відомий аналітик Мінґ-Чі Куо стверджує, що лінійку iPhone 14 випустять зі звичним портом Lightning. Однак у 15-му поколінні смартфонів бренд використає USB-C. Щоправда, не у всіх моделях. Базові iPhone 15 і 15 Max, як і раніше, випустять з Lightning. Універсальний роз’єм отримають флагмани 2023 року.

Автор видання Bloomberg Марк Гурман розповів, що компанія проводить тестування прототипів Айфон з USB-C. Також бренд займається розробкою адаптера, який надасть новим iPhone можливість підключатися до аксесуарів, випущених для старого порту.

Оновлений порт для iPad

Заряджати за допомогою USB-C 20W Apple дозволить і iPad початкового рівня. Бюджетну модель планують випустити у вересні. Вона закінчить перехід усієї лінійки на новий стандарт роз’ємів. Моделі iPad Mini, Air та Pro вже оснащені портом USB-C.

Чохли для навушників AirPods

З впровадженням нового типу зарядки в смартфони розпочнеться перехід на нього інших аксесуарів виробника. Оновлення отримають і чохли AirPods. Вихід моделі навушників очікується цієї осені. Чи використають у них новий роз’єм – подивимося.

Бездротові зарядні пристрої MagSafe

Інсайдери припускають, що USB-C оснастять і MagSafe – бездротові пристрої для зарядки. Ймовірно, компанія впровадить стандарт на MagSafe, сумісних із iPhone 12 та новіших моделей.

Apple змінить роз’єм на Magic Keyboard, Magic Trackpad та Magic Mouse

Зміна портів не омине і клавіатуру Magic Keyboard, трекпад Magic Trackpad та мишку Magic Mouse для Mac. Перелічені аксесуари поки що випускають з Lightning.

Використання USB Type-C забезпечить користувачам продуктів американського бренду більш простий вибір зарядних адаптерів. Цей порт зараз встановлений не тільки в планшетах та комп’ютерах компанії, а й у блоках живлення для бездротової зарядки смартфонів та смартгодинниках. Однак більша частина фірмових аксесуарів, у тому числі акумулятор MagSafe та пульт Apple TV, оснащені старим роз’ємом.

Вам сподобалася стаття?

Залиште коментар
або


Ваша оцінка


Коментарі
Залишити відгук
Поки що немає коментарів